Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 18:36   #121
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Naravno da ja ništa ne razumijem i da na silu isfuravam svoje filmove, zbog toga ženu mi je lijepo u braku, zabavljamo se, investiramo u kuću bez jedne kune kredita i radimo djecu..
Možda sam samo impresioniran gledajući sebe od prije 20 godina kada sam bio nakupina bjelančevina i gledajući svoj život sada, valjda imam pravo osjećati ponos zbog toga, kuc,kuc, kuc..
Moj otac i majka su isfuravali loš brak na silu, znam kako to izgleda iz prve ruke ne brini, obogatilo me za jedno značajno životno iskustvo...




Ne stoji baš da se par kroz vrijeme sve teže nosi sa bračnim krizama. Mislim da je čak i suprotno, na početku se očekuje nekakva idealizirana slika ljubavi i braka pa prve veće krize teško padnu parovima. Nisu shvatili da su krize normalna stvar i ništa mnogo strašno, da to treba prihvatiti i malo više raditi i to je sve. Meni sada bračne krize mnogo lakše padnu, uglavnom znam im uzrok pa ih je lakše i rješiti, a i preživjeli smo ih dosta..
Ma nisam mislio bas tako postoje lakse i teze krize. Ajmo reci krize koje poljuljaju brak, nakon svake takve je u principu teze.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:45   #122
Vjencali se.
On se bacio na posao da hrani obitelj.
Ona se bacila na brigu o obitelji, djeci.
Djeca su porasla. Mama je izgubila vaznu zivotnu ulogu.
On sve dublje u poslu i na piću s ekipom.

Nakon 20 godina, dvoje stranaca dijele isti zivotni prostor..
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:15   #123
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Da!
Evo, primer moje drugarice-on stalno izlazi i pije! Vise je sa drustvom, nego sa mnom! ( tada su se zabavljali )
Onda-traze stan-ne sme blizu nekog kafica jer ce onda on tu visiti svakog dana.
Oni na svadbi, on kumuje. Sa stolice nije ustao, sa njom gotovo da nije pricao, nemaju o cemu.
Posle 2 godine se vencavaju. On i dalje izlazi i pije. Jednom je cak pijan nosio bebu peske do stana na trecem spratu.. Inace ne dolazi pijan.
I dalje pricaju samo o deci ili finansijama.
Jednog meseca mi kaze da bi se razvela, ne moze vise.
Sledeceg meseca je trudna sa drugim detetom, htela je drugo dete.

Eto, nije da nije znala, pa se opet upustila u brak sa njim!
takve obično imju još hgoru situaciju doma, bjeg od obitelji a djeca im trebaju kao zrak, da nisu same, da imaju bar neki smisao od života.
imam takvu poznanicu, život joj je djete jer je realnost oko nje toliko užasna da mislim da ta žene otvori oči, makne fokus sa muškaraca ili djeteta bi ili si propucala glavu ili završila u vrapču. ali umjesto toga izabrala je donjeti djete u tu istu strašnu okolinu. utopljenik se za slamku hvata. jbg, na temi otrovni roditelji večina roditelja je povukla taj potez.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:50   #124
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
takve obično imju još hgoru situaciju doma, bjeg od obitelji a djeca im trebaju kao zrak, da nisu same, da imaju bar neki smisao od života.
.

Ne, ima finu porodicu, ljubav njihovu, nije imala problema sa njima. Posto-poto je htela decu!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 00:12   #125
Nije mi cilj udat se i imat djecu.

Htjela bi putovat po svijetu.

Od svoje 15-e godine razmisljam kako bi posvojila.

Ali ne zelim imat momka.
Shvatila sam to.

Imam posve druge ciljeve u životu.
Hladnaprehladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 00:25   #126
Kul.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 01:00   #127
ok, sretno stara
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 01:06   #128
Nijedna mi veza nije bila lijepa.

Zasto bit u vezi, a trpit zlostavljanje?
Hladnaprehladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 01:24   #129
pa tko je to uopce rekao

nije za tebe, nisi materijal za to i super odi i zivi svoj zivot sama, uzivaj trolajuci i to je to
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 01:39   #130
Ne razumis se u psihologiju.

Ne zelim vezu, jer su me dosad zlostavljali.
Bolje bit sama, nego svašta prozivljavat.
Smarali su me.
Hladnaprehladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 02:51   #131
Quote:
Hladnaprehladna kaže: Pogledaj post
Nije mi cilj udat se i imat djecu.

Htjela bi putovat po svijetu.

Od svoje 15-e godine razmisljam kako bi posvojila.

Ali ne zelim imat momka.
Shvatila sam to.

Imam posve druge ciljeve u životu.
Digla si topik star pet godina o tome kako dobar brak ode kvragu da objaviš da ne želiš dečka?

Hvala ti na obavijesti.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 08:51   #132
Quote:
Hladnaprehladna kaže: Pogledaj post
Ne razumis se u psihologiju.
Ne zelim vezu, jer su me dosad zlostavljali.
Bolje bit sama, nego svašta prozivljavat.
Smarali su me.
Čestitam! Prave pronalaziš!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 12:24   #133
Quote:
Hladnaprehladna kaže: Pogledaj post
Nijedna mi veza nije bila lijepa.

Zasto bit u vezi, a trpit zlostavljanje?
Dobro pitanje. Samo je za tebe, a ne za Forum i Svijet. Oni manje-više imaju pouzdan odgovor. Za razliku.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 19:41   #134
Quote:
Hladnaprehladna kaže: Pogledaj post
Ne razumis se u psihologiju.

Ne zelim vezu, jer su me dosad zlostavljali.
Bolje bit sama, nego svašta prozivljavat.
Smarali su me.
ok, tvoj problem, probaj ga rjesiti s strucnom osobom i ostani sama

lose trolanje
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 00:48   #135
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Do sada sam zastupala mišljenje da u brakovima koji su se razvrgnuli od samog početka nešto nije štimalo. Tipa oženili se radi reda, brzo dobili dijete, pa se rastali kad je dijete malo naraslo, ali otpočetka nisu bili u nekoj ljubavi i slozi.

No, sada sam počela razmišljati da možda to i ne mora biti tako; možda je moguće da brak super funkcionira, pa se ipak radi nekog razloga s vremenom izliže i dolazi do rastave.

Da li je moguće da i brak koji je bio objektivno kvalitetan 10+ godina propadne? Što se dogodi u takvim slučajevima?Kako dođe do rastave?

Kakva su vaša iskustva i stajališta?
Nemam iskustva s time, ali na temelju razgovora s mnogim ljudima o svemu i svačemu pa i o tome.. da, moguće je. Jednostavno dođe do zasićenja, nema uzbuđenja, sve ti je s tom osobom poznato, znaš kako diše, kako funkcionira, znaš je u dušu.. i moguće da je normalno da s vremenom osoba poželi nešto novo, drugačije, malo više uzbuđenja pa krene razmišljanje u drugom smjeru.

Nikog ne treba osuđivati jer nikad nitko od nas ne može znati kaj nas čeka.

Savršena veza, brak ne postoje, a zakaj se ljudi razilaze, o tome bi se dalo raspravljati.. nitko od nas nije savršen. Danas mislimo da se znamo, sutra se već nađemo u drugim okolnostima i napravimo nešto što nam je do jučer bilo nezamislivo.
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2022., 18:24   #136
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Nemam iskustva s time, ali na temelju razgovora s mnogim ljudima o svemu i svačemu pa i o tome.. da, moguće je. Jednostavno dođe do zasićenja, nema uzbuđenja, sve ti je s tom osobom poznato, znaš kako diše, kako funkcionira, znaš je u dušu.. i moguće da je normalno da s vremenom osoba poželi nešto novo, drugačije, malo više uzbuđenja pa krene razmišljanje u drugom smjeru.

Nikog ne treba osuđivati jer nikad nitko od nas ne može znati kaj nas čeka.

Savršena veza, brak ne postoje, a zakaj se ljudi razilaze, o tome bi se dalo raspravljati.. nitko od nas nije savršen. Danas mislimo da se znamo, sutra se već nađemo u drugim okolnostima i napravimo nešto što nam je do jučer bilo nezamislivo.
Dobar upis.

Imaš i jednako čestu situaciju da se ljudi jednostavno promijene s vremenom. Ljudi se mijenjaju, razvijaju se, evoluiraju u svojim stavovima, razmišljanjima i vrijednostima. Nema garancije da dvoje ljudi koji su bili kompatibilni, da će i ostati kompatibilni.
Potjeh. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 01:55   #137
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Dobar upis.

Imaš i jednako čestu situaciju da se ljudi jednostavno promijene s vremenom. Ljudi se mijenjaju, razvijaju se, evoluiraju u svojim stavovima, razmišljanjima i vrijednostima. Nema garancije da dvoje ljudi koji su bili kompatibilni, da će i ostati kompatibilni.
Istina, slažem se.. taj dio s promjenom sam potpuno zaboravila, zanemarila..
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 08:55   #138
Nisam odavno citirao Kunderu #snob : najvažnije životne odluke donosimo u dobi u kojoj smo temeljito nespremni za njih (tako nekako).

Ljudi se ubračuju relativno mladi, na valu ljubavi i vjerovanja da ljubav sve pobjeđuje. Ok, ubračuju se i na valu neočekivane trudnoće, ali nije tema. Nakon toga kreće vrijeme obnove i izgradnje, traži se stan, kupuje se stan, dobivaju se djeca, trči se oko djece... Logično je da i ubračenima i okolini u tome razdoblju brakovi izgledaju "dobro".

Problemi u pravilu počinju ili kad se već u toj fazi izgradnje ispostavi da se ubračilo dvoje pripadnika različitih arhitektonskih škola, ili kad razina uposlenosti opadne pa ljudi stignu i podići pogled s tog silnog posla - pa im se ne svidi ono što tim podignutim pogledom vide pored sebe.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 14:34   #139
Odlicno receno!

Kad mi krenu one price Mi smo zajedno jos od skole, faksa...
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2022., 19:22   #140
Mislim da se veliki dio ljudi i ne usudi dignuti glavu, jer
A ne znam, svako ima neku svoju percepciju odnosa, braka, želja, a onda naravno i mijenja neke postavke temeljem godina, iskustva, potreba.
Ne želimo isto sa 20 i sa 40 i više godina.
Sa 20 se oženiš jer si se zaljubio, svemirska ljubav ili si svemirski trudna i onda to nekako ide...jer život je i napravljen tako da se velikim dijelom ostvaruje neka "rutina" koja je zadana.
I onda prođe puno toga, a ti ostaneš nekako izapran ili ofucan od svih pokušaja da se nađeš prvo sa sobom, a onda i sa partnerom.
Ima i onih okej odnosa, ljudi se nekako uspijevaju poloviti i imati neki dobar ili korektan odnos, ali puno više njih bude u nekim drugim, trećim brakovima i to je sve dio naših života.

Čak i stvarno dobri brakovi mogu otići k vragu, a loši mogu i opstati, jer se ljudi naviknu da ne dižu glavu. Ljude se može dobro dresirati.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.