Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2010., 00:34   #261
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
te pjesmice su zapravo morbide strašno

kukunka, leptirić šarenčić, zeko i potočić...
na zeku sam kao mala ridala, nisi ga smio spomenuti...još imam ptsp od te pjesmice i zekove strašne sudbine...

a znate onu: sve ptičice iz gore, sve ptičice iz gore, spustile se na more...
ja sam kao dijete uvijek mislila da su ptičice izgorjele
to valjda od traume od ovih ostalih tragičnih pjesmica

ništa od toga ne pjevam Miji.
Pa moj je sad još premali da shvati tužne sudbine, al zbilja, kak su to postale dječje pjesmice?
Nama je trenutno Zeko i potočić pjesmica za smirivanje, smiri svaki plač (osim onog od gladi) za tren oka, a ponekad izazove i smijanje na glas . Otkrila sam to slučajno kad mi jedan dan niš drugo nije palo na pamet za pjevat i evo sad već skoro mjesec dana pali
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 13:32   #262
nama je Zeko i potočić uspavanka pošto ne znam nijednu drugu, a ta je dosta smirujuća (a on nema još 6 mjeseci pa ne kuži, kad curka od 4 godine čuje da mu pjevam svaki put mi kaže da se rastuži na tu pjesmicu)....

baka je krenula sa pioniri maleni, svi smo se zdrapali od smjeha... malu je naučila veselo veselo zagorci
kukunku smo s curicom već prošli, više nije fora... kad si sretan i ostale od žaka slušamo...
Peky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 13:46   #263
Obzirom da sam godinama vezan za pjevački zbor, moja djeca najviše vole pjesmice o Isusovu rođenju, prvenstveno Tihu noć... A od ostalih: Zeko i potočić, Moja mala djevojčica i ima jedna stara, stara koju je pjevala none moga oce, a zove se Nani, nani ni ga doma... (dalmatinska)
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 15:30   #264
Trebala bi mi pomoć ako netko zna gdje skinuti i kako se zove ova pjesma moja ju curka pjeva a to uče u maloj školi a nemogu to nigdje naći jer neznam kak se zove! Pjesma ide nekako ovako;
Fili fili mijaju miiajau fili fili maiijau ...fili fili vau vau fili vau vau.....tako nekako ako netko zna nek javi kak se ta pjesma zove!
lolipop8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:07   #265
Jel` ima tko pjesmicu od Zagrebačkih/Trešnjevačkih mališana "Antonio" u mp3 za poslat na mail? Unaprijed puno hvala, možete mi javiti i na PM. Tnx
D-10 NOVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 14:43   #266
e jel ima negdje za skinut dječje pjesmice sa notama? imam neki stari sintić pa bi mi rječi malo popratili sa melodijom, nisam neki stručnjak za sviranje ali koliko dječje pjesmice mogu biti komplicirane? ionako većina ih ima puno na istu melodiju.... skinula sam maloga juju po sluhu pa to sviramo po cijele dane, al već nam malo dosadilo....
Peky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 00:08   #267
božične pjesmice

Pozdrav!Prikupljam za svoju dječicu prigodne pjesmice o svetom Nikoli i božične pa ako tko zna još koju(koja nije spomenuta na ovoj stranici) da mi napiše ili možda link gdje bi bile...hvala
Na pjesmice mislim kao recitacije i stihove
DAVORKA VŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 09:43   #268
jel iko ima /zna onu : imali smo malo pile,malo pile od tri kile...ali pile utece idi pa ga trazi mozda ces ga naci za šaku razi

valjda je to cuo u vrtiću i po cile dane piva i mene gonja da ja to pjevam al ja to neznam .. jel ima gdje link za download te pjesme?
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 10:03   #269
Quote:
DAVORKA VŽ kaže: Pogledaj post
Pozdrav!Prikupljam za svoju dječicu prigodne pjesmice o svetom Nikoli i božične pa ako tko zna još koju(koja nije spomenuta na ovoj stranici) da mi napiše ili možda link gdje bi bile...hvala
Na pjesmice mislim kao recitacije i stihove

google is your friend

http://www.pjesmicezabebe.com/index....d=45&Itemid=63
http://www.jebes-pravila.com/forum/i...p?topic=1500.0
http://www.croportal.net/forum/obite...jesmice-23311/
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewt...%8Dje+pjesmice

a imaš i ovu temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=279498
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 11:33   #270
Quote:
Jelky kaže: Pogledaj post
jel iko ima /zna onu : imali smo malo pile,malo pile od tri kile...ali pile utece idi pa ga trazi mozda ces ga naci za šaku razi

valjda je to cuo u vrtiću i po cile dane piva i mene gonja da ja to pjevam al ja to neznam .. jel ima gdje link za download te pjesme?
Izgubljeno pile
1. Imali smo pile, malo pile ,
jedno malo pile od tri kile.
Ali pile nestade, idi pa ga traži!
Možda će se javiti, daj mu šaku raži !
2. Imali smo koku, malu koku ,
jednu malu koku zlatooku
Ali koka nestade, idi pa je traži !
Možda će se javiti, daj joj šaku raži !
3 .Imali smo slona, malog slona ,
jednog malog slona od sto tona .
Ali slonić nestade, idi pa ga traži!
Možda će se javiti, daj mu šaku raži !


Imaš na cdu za glazbeni 1.razred pa ako netko od susjeda ide u prvi razred posudi...

Zadnje uređivanje petra23 : 21.11.2010. at 11:33. Reason: tipfeler
petra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 09:48   #271
HVALA ali sve te sam već proučila i upotrijebila možda se nađe još koja
DAVORKA VŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 23:47   #272
pjesmice za djecu koja vole plesati

Pozdrav.Moja 2.5 godišnjakinja od nedavno je počela opnašati plesove tj.korake s pjesmica pa kad gleda neke pjesmice onda ponavlja da li imate prijedloge da upotpunimo naš repertuar pa da ju zabavimo s nećim novim...naravno gdje ih skinuti

Zadnje uređivanje DAVORKA VŽ : 12.01.2011. at 23:47. Reason: promjena riječi
DAVORKA VŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 00:27   #273
Dječije pjesmice i spotove ili za odrasle?
.točka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 11:32   #274
više dječje pjesmica...promašla sam nešto od dječjih zborova te s dječje televizije ali već su nam pomalo dosadne pa moramo povremeno promjeniti
DAVORKA VŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 11:38   #275
Quote:
DAVORKA VŽ kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Moja 2.5 godišnjakinja od nedavno je počela opnašati plesove tj.korake s pjesmica pa kad gleda neke pjesmice onda ponavlja da li imate prijedloge da upotpunimo naš repertuar pa da ju zabavimo s nećim novim...naravno gdje ih skinuti
Moj sin voli gledati pjesmice na OTV u sklopu Dječje televizije, klinci uz pjesmu imaju i koreografiju. Pjesmice s njihove top-liste mogu se skinuti na netu na http://www.youtube.com/watch?v=7MMwnDvK1Zw evo ova je najdraža mom sinu.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 11:39   #276
ima na nekoj od ovih naših televizija... možda na jabuci ili tako nešto... tijekom jutra bude dječja tv i tamo puštaju snimke dječjih zborova
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 11:47   #277
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
ima na nekoj od ovih naših televizija... možda na jabuci ili tako nešto... tijekom jutra bude dječja tv i tamo puštaju snimke dječjih zborova
To je Dječja tv na Jabuci svako jutro radnim danom od 7,30 do 8,30 i od 19,30 do 20,00, a subotom od 8,00 do 12,00 i od 20,00 do 22,00 i nedjeljom od 8,00 do 12,00 s time da je od 9,00 do 11,00 dječja top lista. Mene ta djtv redovito spašava.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 12:28   #278
imaš i na youtubeu pjesmica koliko hoćeš za skinut, što naših što stranih!
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 12:39   #279
ne razumijem u čemu je razlika između dječjih pjesmica i pjesmica za djecu koja vole plesati?!
mi slušano trešnjvačke mališane, miljon albuma i klasik 'zeko i potočić' album na kojem su još i lutka nana, dobila sam lutkicu na dar i slične stare dječje pjesmice
sviđa mi se i hor kolibri (pjesmice mog djetinstva, ahhh), al bojim se da ju ne zbunim s ekavicom i srpskim riječima
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 12:46   #280
I moja obožava Dječju tv. Koza roza, E moj medo, Žabica Greta... hebote znam već sve pjesme.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.