Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2008., 22:42   #21
postoji pdf za takva pitanja pa pitaj tamo
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:54   #22
vozačka u zoni sumraka

molila bi savjet ako netko zna šta dalje. naime,izgubila sam vozačku davne 95-96 cca. ,uredno prijavila, n.n.... i nisam napravila novu (moja velika greška).sada sam htjela,ali me nema nigdje u dokumentacijama.položila sam tamo negdje 90-91. nisam kažnjavana (izgleda da mi je i to greška) i sad me ne mogu naći! na šalteru kažu da nije problem što nisam tako dugo radila novu i da ju sada mogu dobiti, ALI NEMAJU MOJIH PODATAKA!!! šta ću sad?
mamaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 20:56   #23
sram ih bilo

Quote:
mamaho kaže: Pogledaj post
molila bi savjet ako netko zna šta dalje. naime,izgubila sam vozačku davne 95-96 cca. ,uredno prijavila, n.n.... i nisam napravila novu (moja velika greška).sada sam htjela,ali me nema nigdje u dokumentacijama.položila sam tamo negdje 90-91. nisam kažnjavana (izgleda da mi je i to greška) i sad me ne mogu naći! na šalteru kažu da nije problem što nisam tako dugo radila novu i da ju sada mogu dobiti, ALI NEMAJU MOJIH PODATAKA!!! šta ću sad?


Ponovno polaži!
Ali naravno na njihov trošak zato jer te nisu smjeli izgubiti,nikako!


Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 23:58   #24
Ti si znači vozila davne 90te i sada želiš sjesti za volan i ubiti nekoga?
Ili si vozila bez vozačke? Ili imaš nečiju pomoć da opet prođeš kroz sve?
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.12.2008., 18:26   #25
Quote:
HexMaster kaže: Pogledaj post
Ti si znači vozila davne 90te i sada želiš sjesti za volan i ubiti nekoga?
Ili si vozila bez vozačke? Ili imaš nečiju pomoć da opet prođeš kroz sve?
Kako znaš da nije vozila cijelo vrijeme do 96-e? Osim toga, nije to opet toliki rocket science, vožnja. Sjedneš i voziš, malo se po kvartu s nekim provozaš ako si nesiguran i eto.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 01:41   #26
Ne sumnjam ja da se vozila do 96-e, ali to je bilo prije 12 godina!
Nikakva vožnja po kvartu ti nebi pomogla, refleksi nula, možda tjedan dana vožnje po kvartovima.
Pitanje je sjeća li se propisa uopće... 12 godina je vrlo mnogo.

No dalje u to neću ulaziti, samo sam iznio zabrinutost i potičem na opreznost.
HexMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:39   #27
Quote:
HexMaster kaže: Pogledaj post
Ti si znači vozila davne 90te i sada želiš sjesti za volan i ubiti nekoga?
Ili si vozila bez vozačke? Ili imaš nečiju pomoć da opet prođeš kroz sve?

Ma vozi cijelo vrijeme! I zašto bi ubila nekog? Zato što je žena???
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 11:10   #28
Molim pomoć - vozačka dozvola

Ispričavam se ako potičem postojeću temu, nemojte mi zamjeriti.Imam samo jedno pitanje.
Dobio sam rješenje od suca za prekršaj o novčanoj kazni i zabrani upravljanja motornim vozilom. Rješenje sam dobio 24.12.2008.
Zanima me samo kada moram odnijeti vozačku dozvolu u MUP da mi stave zabranu? Predpostavljam što prije, ako ne i odmah, ali me zanima da li postoji određeni vremenski rok za to? U rješenju koje sam dobio, ne piše ništa, što se tiče toga kada vozačku moram odnijeti.
Iskrena hvala.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 19:54   #29
Ne moraš nositi vozačku u MUP, niti će ti je MUP na tvoj zahtjev primiti.

Moraš čekati poziv s odlukom o oduzimanju. Onda ćeš odnijeti vozačku u polic. stanicu, lupiti će ti zabranu i vratiti vozačku.

Dakle, bez obzira na sudsko rješenje ti smiješ voziti sve dok ne dobiješ poziv MUP-a o oduzimanju vozačke dozvole.

Poneki su čekali i 5 mjeseci do poziva iz MUP-a, od sudskog rješenja.
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 14:51   #30
ode vozačka

Ne moraš nikamo nositi vozačku, zabrana upravljanja ti je unesena s datumom PRIMITKA obavijesti u kompjuter i nedaj Bože da sjediš za volanom s upaljenom mašinom, a kamoli da voziš, dok zabrana traje.
Naime, i sam sam ostao bez vozačke zbog žutog svjetla, ali nebitno, . . .
važno je to da ti policajac na licu mjesta ispiše kaznu novčanu i ostale koje smatra da treba. Trenutkom uručenja njegovog naloga počinje ti teći rok za žalbe od 8 dana (to ja nisam znao, da se 1.1.'08. promijenio Zakon), ako se žališ, predmet ide sucu za prekršaje, a ako ne, tada dobivaš doma OBAVIJEST koju potpisuješ i od tog trenutka je (u mom slučaju) počela teći zabrana upravljanja mot. vozilima B kategorije.
Prilikom prijelaza granice dao sam našem policajcu osobnu iskaznicu i po njoj je vidio da ne smijem upravljati vozilom i jedva me pustio (kazna sa 3 ide na 6 mj. zabrane upravljanja i novčana od 5000 - 15000 kn)
Pa 'ko voli, nek izvoli?!
white Tex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:33   #31
Vozačka dozvola

Pozdrav.
Nedavno je moja cura zamjenila "mladu " vozačku za "staru". Znači vozi već dvije godine. Ima 20 godina. Dal jos ima kakvog ograničenja kod broja konjskih snaga na automobilu? Jer znam da je kod "mlade" vozačke(vozač iskustva do 2 godine) bilo nekih takvih ograničenja.
Auto kojeg ima kod kuće ima 110 konjskih snaga. Da li po zakonu ona smije upravljati tim vozilom ili ne? Hvala
__________________
I will
lay me down
in a bunker
underground
Zrtva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 02:29   #32
smije upravljati sa njime. i to je jedino što smije. u biti, ostaje i dalje mlada vozačica do 25. godine. nema veze što joj je isteklo ograničenje, jer se zakon promjenio.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:50   #33
????? odakle tebi ove polovicne informacije???

mladi vozac je do 24.g. smije voziti po noci, ali ne smije voziti auto jaci od 75 kw. dakle, ne moze voziti ovaj svoj od 110 konja...
Mor-on is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 01:25   #34
Po novome mladi vozači (-24) mogu voziti po noći a jačina motora im je ograničena na 102KS.

Zadnje uređivanje may_day : 19.01.2009. at 02:04.
may_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 01:45   #35
Koji debilni zakon... Položiš vozački, jedva dočekaš da prođu 2 godine, al ne možeš vozit jer tvoji doma imaju auto jači od 75kW...
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 12:53   #36
slazem se, jako debilno. Ali, cuo sam da suci za prekrsaje ne kaznjavaju one vozace koji su jednom stekli pravu vozacku. zbog stecenih prava i retroaktivnosti...

dakle, ako je netko odradio one dvije godine, dobio pravu vozacku. Ali, nakon nekog vremena je dosao ovaj novi( jos gluplji zakon) taj zakon njega ne kaci.

jos nisam dosao do skroz pouzdane informacije, dal netko zna nesto vise o tome????
Mor-on is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 00:57   #37
pitanje u vezi vozačke.

Jeli bi mogao netko meni netko ovo objasnit:

Položio sam u 12 mjesecu. I dobio vozačku. E sad, meni na vozačkoj piše da vrijedi do 2013-e. (5 god ograničenje jer nosim naočale)

E sad, da li ja u 12 mjesecu 2010-e moram iči tu vozačku mijenjati ili šta? Jer meni više nije ništa jasno, kolko god ja čitao zakon, mup-ove stranice

Aj zdravo.
__________________
Prirodno sam smotan ko sajla, najte zamerit
Weird Al Yankovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 10:11   #38
Quote:
Weird Al Yankovic kaže: Pogledaj post
Jeli bi mogao netko meni netko ovo objasnit:

Položio sam u 12 mjesecu. I dobio vozačku. E sad, meni na vozačkoj piše da vrijedi do 2013-e. (5 god ograničenje jer nosim naočale)

E sad, da li ja u 12 mjesecu 2010-e moram iči tu vozačku mijenjati ili šta? Jer meni više nije ništa jasno, kolko god ja čitao zakon, mup-ove stranice

Aj zdravo.
Da morat ćeš u 12 mjesecu 2013-e ići produživati vozačku,
mislim da ćeš morati ići i ponovno na liječničku, da vide da li ti je vid sad u redu, pa ako je onda dobiješ vozačku na 10 godina a ako nije onda opet na 5 godina
__________________
Goga
gordana013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 20:59   #39
Quote:
gordana013 kaže: Pogledaj post
Da morat ćeš u 12 mjesecu 2013-e ići produživati vozačku,
mislim da ćeš morati ići i ponovno na liječničku, da vide da li ti je vid sad u redu, pa ako je onda dobiješ vozačku na 10 godina a ako nije onda opet na 5 godina
Zanm da ću 2013-e produživat vozačku ali, mene zanima da li ja moram mijenjati vozačku 2010-e s obzirom da mi je ovo probna vozačka.
__________________
Prirodno sam smotan ko sajla, najte zamerit
Weird Al Yankovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 09:41   #40
Quote:
Weird Al Yankovic kaže: Pogledaj post
Zanm da ću 2013-e produživat vozačku ali, mene zanima da li ja moram mijenjati vozačku 2010-e s obzirom da mi je ovo probna vozačka.
Ne kužim zašto bi morao 2010-e mjenjati vozačku
__________________
Goga
gordana013 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.