Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2011., 20:16   #61
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
idle time out ti nema veze sa tim. Možda ti je bio problem u carnetovom modemu a ne routeru, pogledaj u system logu. Koju verziju firmware-a imaš?
Mislim da je problem bio do routera jer je skroz zablokirao, nije dodjelio IP adresu kompjuterima, nije se prepozano preko wirelessa, nije se moglo bas nista.. predpostavljam, da je problem u modemu, barem bi se moglo uci u postavke routera?

Firmware je 3.11.10 Build 100901 Rel.52652n

Dakle, iz 01.10.2010. Mislim da cu skinut noviji.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:22   #62
Quote:
Pijanec1234567 kaže: Pogledaj post
Mislim da je problem bio do routera jer je skroz zablokirao, nije dodjelio IP adresu kompjuterima, nije se prepozano preko wirelessa, nije se moglo bas nista.. predpostavljam, da je problem u modemu, barem bi se moglo uci u postavke routera?

Firmware je 3.11.10 Build 100901 Rel.52652n

Dakle, iz 01.10.2010. Mislim da cu skinut noviji.
stavi najnoviji, najnoviji ti je 110112, 12/01/2011
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:41   #63
Stavio sam najnoviji fw...

Na zalost, opet mi je pao router prije 10ak min. Jednostavno, stao je, lampica SYS je pocela svjetliti konstantno umjesto da blinka i nije se moglo apsolutno nista.

Ne sviđa mi se ovo, imam ga 2. dan i vec je 2 puta doslo do toga da ga moram resetirati. Imam jos 5 dana pravo da ga isprobam i onda ga mogu vratiti, ali kako stvari stoje morat cu uzet jedan od ona 2 njihova routera koji su dosta skuplji od ovog (ovaj sam platio 360 kuna, a mislim da je njihov d-link preko 600 kuna)
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 11:58   #64
Quote:
Pijanec1234567 kaže: Pogledaj post
Stavio sam najnoviji fw...

Na zalost, opet mi je pao router prije 10ak min. Jednostavno, stao je, lampica SYS je pocela svjetliti konstantno umjesto da blinka i nije se moglo apsolutno nista.

Ne sviđa mi se ovo, imam ga 2. dan i vec je 2 puta doslo do toga da ga moram resetirati. Imam jos 5 dana pravo da ga isprobam i onda ga mogu vratiti, ali kako stvari stoje morat cu uzet jedan od ona 2 njihova routera koji su dosta skuplji od ovog (ovaj sam platio 360 kuna, a mislim da je njihov d-link preko 600 kuna)
ti baš od svih silnih tp-linkova uzmeš 3g ruterr! Možda je ruter hadwareski nesipravan!

ja imam WR340G i taj perfektno radi od prvog dana nikada s njim problema!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 19:56   #65
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
ti baš od svih silnih tp-linkova uzmeš 3g ruterr! Možda je ruter hadwareski nesipravan!

ja imam WR340G i taj perfektno radi od prvog dana nikada s njim problema!
Pa 3g sam odmah iskljucio u postavkama. Ne znam zasto bi to pravilo probleme, to je samo dodatna mogucnost? Ili se varam?

Iako moram reci da mi evo vec 2 dana konstantno radi internet bez greske, dakle nema nikakvih problema ni prekida. Mozda se sada stvar stabilizirala... Ako se nista lose ne desi sljedecih par dana, onda cu zadrzati taj router.

Nego, kazes tebi je veza odlicna sa w340g.. Na zalost taj router se ne moze vise kupiti, ali nekako mi je logicno da ovaj moj treba raditi.. Pa jedina razlika je sto ovaj ima neke dodatne mogucnosti. Nesto je noviji model, ali mislim da je cip isti svim TP-Linkovima (Atheros).

Tebi bas nikad nije zablokirala veza? Stalno ti je router upaljen? I reci mi kako ti radi sa torrentima, meni je recimo problem kad skidam torrent, onda ne mogu bas ugodno surfat tj ide jako sporo iako smanjim upload i dowload torrenta.. Ne znam jel to do carneta, mog kompjutera odnosno OS-a, utorrenta ili routera.

Sorry kaj gnjavim.....
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:49   #66
Quote:
Pijanec1234567 kaže: Pogledaj post
Pa 3g sam odmah iskljucio u postavkama. Ne znam zasto bi to pravilo probleme, to je samo dodatna mogucnost? Ili se varam?

Iako moram reci da mi evo vec 2 dana konstantno radi internet bez greske, dakle nema nikakvih problema ni prekida. Mozda se sada stvar stabilizirala... Ako se nista lose ne desi sljedecih par dana, onda cu zadrzati taj router.

Nego, kazes tebi je veza odlicna sa w340g.. Na zalost taj router se ne moze vise kupiti, ali nekako mi je logicno da ovaj moj treba raditi.. Pa jedina razlika je sto ovaj ima neke dodatne mogucnosti. Nesto je noviji model, ali mislim da je cip isti svim TP-Linkovima (Atheros).

Tebi bas nikad nije zablokirala veza? Stalno ti je router upaljen? I reci mi kako ti radi sa torrentima, meni je recimo problem kad skidam torrent, onda ne mogu bas ugodno surfat tj ide jako sporo iako smanjim upload i dowload torrenta.. Ne znam jel to do carneta, mog kompjutera odnosno OS-a, utorrenta ili routera.

Sorry kaj gnjavim.....
ne znači da je do rutera možda je do carneta ili bneta, ako ti je ruter radio 2 dana bez greške znači da u njemu nije problem, vjerovatno je u nećemu drugome.

da ne može se kupit više jer zastarijeli model, i ja sam ga kupio rabljenog jer nije u dućanima više ih bio sve su ih pokupovali. Prve verzije tog rutera nisu radile sa carnetom ppreko pptp, onda je izašao firmware koji je taj bug ispravio. Kasnije je izašlo još nekoliko novih firmware a jedna od njih je još poboljšao rad sa pptp-om. Općenito tp-link ima jako dobru podršku, redovito izbacajuju nove firmware-e. I ja još ni sa jednim nisam imao problema.

Ne, zasad još nije ni jednom. Da sve radi 24/7, s time da ti se svaki ruter sam rekonekta nakon 0-24.

Što se tiče torrenta ako mi skida full recimo 890 kbita onda mi malo sporije otvara stranice što je i normalno ali uz mene je još i sestra često praralelno prikopčana s laptopom na net tak da stvarno mogu reć da sve izvanredno radi.

Ovo što navodiš ti se oće dogodit u večernjim satima jer je carnet preopterećen! To ti je već normalana stvar, isto ako si se prije spajao u večernje sate preko nekadašnjeg dialup-a ista stvar je bila!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:21   #67
Trazio sam bas w340g ili neki slican model, cak su u kvarku na netu napisali da je dostupan, ali kad sam dosao tamo rekli su da je greska i da ga nema. U HG Spotu nije bilo u ponudi bas niti jednog TP Link routera osim ovog 3G modela.. ostalo su bili samo ADSL AP-ovi. Imali su i D-Link DIR 635 koji radi sa xCarnetom, ali preko 700 kuna mu je cijena, a to mi je stvarno preskupo. Ovaj TP-Link je duplo jeftiniji, platio sam ga 360 kuna sto je prihvatljiva cijena s obzirom da router podrzava brzi N wireless i 3G. Sve u svemu, TP Link su definitivno best buy routeri.



A da, ovo za torrente moze biti da je to carneta... Ma, predpostavljao sam da ce preko Cerneta net biti nesto losiji nego preko normalnog b.neta (taj net mi je bio savrsenstvo), ali eto za razliku u cijeni između 3D i 3Dcarnet paketa sam uzeo dodatni digitalni TV prijemnik tako da mislim da je u konacnici ipak isplativo unatoc tim malim problemima sa routerom. Ma za sada je sve cisto ok, net je jednako brz kao i prije, osim tih torrenta. Cuo sam i da Carnet ne voli torrente, i da zna slati nekakve opomene i blokirati promet ako se skida ilegalan sadrzaj. Nadam se da to nije istina, za sada nisam imao tih problema.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:32   #68
Quote:
Pijanec1234567 kaže: Pogledaj post
Trazio sam bas w340g ili neki slican model, cak su u kvarku na netu napisali da je dostupan, ali kad sam dosao tamo rekli su da je greska i da ga nema. U HG Spotu nije bilo u ponudi bas niti jednog TP Link routera osim ovog 3G modela.. ostalo su bili samo ADSL AP-ovi. Imali su i D-Link DIR 635 koji radi sa xCarnetom, ali preko 700 kuna mu je cijena, a to mi je stvarno preskupo. Ovaj TP-Link je duplo jeftiniji, platio sam ga 360 kuna sto je prihvatljiva cijena s obzirom da router podrzava brzi N wireless i 3G. Sve u svemu, TP Link su definitivno best buy routeri.



A da, ovo za torrente moze biti da je to carneta... Ma, predpostavljao sam da ce preko Cerneta net biti nesto losiji nego preko normalnog b.neta (taj net mi je bio savrsenstvo), ali eto za razliku u cijeni između 3D i 3Dcarnet paketa sam uzeo dodatni digitalni TV prijemnik tako da mislim da je u konacnici ipak isplativo unatoc tim malim problemima sa routerom. Ma za sada je sve cisto ok, net je jednako brz kao i prije, osim tih torrenta. Cuo sam i da Carnet ne voli torrente, i da zna slati nekakve opomene i blokirati promet ako se skida ilegalan sadrzaj. Nadam se da to nije istina, za sada nisam imao tih problema.
nije istina
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:13   #69
Samo da potvrdim da TP-LINK TL-MR3420 radi kao beba sa xCarnetom, ako nekog zanima..

U pocetku sam imao problema, ali sa novim firmwareom 10. dan sljaka bez jednog jedinog prekida.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:22   #70
pozdrav ,ja sam danas upravo presao sa t-coma na b-net carnet i mogu rec da je ping ocajan...duplo mi je gori od onog na t-comu....to su prve vjesti sad ce mo vidit ostalo..
dejzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 16:10   #71
Btw,sa Carnetom zaboravi Torrente... ako ih skidas naravno
vitomircorleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:22   #72
Evo da ovdje upitam. Imam d-linkov wireless router i b-net internet. I router i modem su spojeni u kompjuter. Sad, na laptopu imam wireless internet koji ide preko tog routera, i kako sam dobija novi laptop tija bi i na njemu namistit wireless, ali ne znam sta su oni iz b-neta radili kod prvog laptopa tako da ne znam kako ovoga povezat s routerom. Ima li koja dobra dusa da me uputi...
Motus vita est is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 00:22   #73
Quote:
vitomircorleone kaže: Pogledaj post
Btw,sa Carnetom zaboravi Torrente... ako ih skidas naravno
Zasto?

Quote:
Motus vita est kaže: Pogledaj post
Evo da ovdje upitam. Imam d-linkov wireless router i b-net internet. I router i modem su spojeni u kompjuter. Sad, na laptopu imam wireless internet koji ide preko tog routera, i kako sam dobija novi laptop tija bi i na njemu namistit wireless, ali ne znam sta su oni iz b-neta radili kod prvog laptopa tako da ne znam kako ovoga povezat s routerom. Ima li koja dobra dusa da me uputi...
Odi na adresu 192.168.1.1 na kompjuteru koji ti je spojen

U wireless postavkama nađi koji ti je WPA key i onda se spoji sa tim laptopom na router i upisi taj key.

Zadnje uređivanje Wrbhhh : 08.03.2011. at 00:27. Reason: dva posta spojena u jedan
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 03:38   #74
Quote:
vitomircorleone kaže: Pogledaj post
Btw,sa Carnetom zaboravi Torrente... ako ih skidas naravno
da, istina, frendici je download samo 650

ovaj net je odličan. kvalitetan i brz! stvarno sam oduševljena i kad nađem neki stan u kojem ću biti duže, uzimam si ga odmah
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 22:06   #75
Neznam, ja imam Bnet-Carnet i odlican mi je.jako je brz i sve to...ali torrente ne skidam otkad sam dobio "opomenu" ili tako nesto..nekakvo upozorenje od Columbia Pictures kada sam skinuo nekoliko filmova....Kao kršili ste autorska prava bla bla bla.....uglavnom sada skidam sve premo megauploada i ok mi je.
vitomircorleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 22:22   #76
A enkripcija ne pomaže??
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 09:14   #77
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
ti baš od svih silnih tp-linkova uzmeš 3g ruterr! Možda je ruter hadwareski nesipravan!

ja imam WR340G i taj perfektno radi od prvog dana nikada s njim problema!
Bok svima.

Kako se 01.04. selim na drugu lokaciju, gdje je dostupan samo b.net, i kako namjeravam uzeti carnet 3d, zanima me koji su još routeri (wireless) u igri . . .

I je li ovaj sasvim dovoljan, koliko čitam

http://www.protis.hr/products/detail...hable-an/41994

iako ja nigdje ne vidim u specifikaciji pptp ?!
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 10:27   #78
I nije mi jasno niti iz cjenika niti sa web stranica, ako uzmem 3d carnet, i nadoplatim prošireni paket, navodi se da dobije i osnovni digitalni, ali nigdje ne vidim popis proširenog analognog paketa?! Iliti ne vidim cijenu proširenog digiralnog, ili je to ona cijena sa početka Osnovni + prošireni paket 117,65kn?! što mi se čini puno preskupo . . .
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:39   #79
Quote:
get kaže: Pogledaj post
I nije mi jasno niti iz cjenika niti sa web stranica, ako uzmem 3d carnet, i nadoplatim prošireni paket, navodi se da dobije i osnovni digitalni, ali nigdje ne vidim popis proširenog analognog paketa?! Iliti ne vidim cijenu proširenog digiralnog, ili je to ona cijena sa početka Osnovni + prošireni paket 117,65kn?! što mi se čini puno preskupo . . .

Prosireni analogni ne postoji. Ako nadoplatis za prosireni (oko 35 kuna mjesecno), dobiti ces jedan digitalni prijemnik preko kojeg ces gledati osnovni+prosireni paket. Ostat ce ti i analogni osnovni paket, dakle moci ces spojiti dodatne televizore analogno, ali analogno ide samo osnovni paket pa ako zelis gedati prosireni paket na vise televizora, morat ces naruciti dodatni digitalni prijemnik koji kosta 30 kuna mjesecno.

U kratko:

-3dCarnet kosta 192 kune mjesecno (ukljucuje tel, internet, TV osnovni paket, analogni - mozes spojiti vise televizora)
-prosireni paket kosta dodatnih 34 kune mjesecno (digitalni, jedan prijemnik - jedan televizor. Svaki dodatni prijemnik je po dodatnih 30 kuna mjesecno)

Recimo, ja imam 3dcarnet + prosireni paket + dodatni digitalni prijemnik (znaci imam 2 komada) i placam:
192+34+30= 256 kuna mjesecno.

Zadnje uređivanje Pijanec1234567 : 21.03.2011. at 11:46.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 11:43   #80
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Bok svima.

Kako se 01.04. selim na drugu lokaciju, gdje je dostupan samo b.net, i kako namjeravam uzeti carnet 3d, zanima me koji su još routeri (wireless) u igri . . .

I je li ovaj sasvim dovoljan, koliko čitam

http://www.protis.hr/products/detail...hable-an/41994

iako ja nigdje ne vidim u specifikaciji pptp ?!
Da, WR-340G se spomijao kao router koji radi, ali ga se nigdje nije moglo nabaviti jer je stari model. Na stranici ti pise da je dobavljiv, ali nemoj to uzimati kao 100% sigurno.

Ja sam uzeo model TL-MR3420, skinuo novi firmware sa sluzbene web stranice i radi mi bez problema.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.