Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2010., 23:44   #3441
Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
Poštovani u ponudi od split sistema neinverterskih uređaja imate najmanju snagu od 2.3kW (Mitsubishi Electric MSC-GE20VB) ili Toshiba RAS 10SKHP-ES
2.73 kW .. od inverterskih modela imate npr Fujitsu ASYA-7 LG - 2.1kW hlađenje , ali definitvno moj prijedlog vam je da uzmete neku što jefitniju klimu i da ostatak od 3000 kn razlike potrošite na nešto što vam je potrebnije ..

npr imati u ponudi Haier od 2.25kW (http://www.haier.com.hr/zidni/standardni/) u hlađenju , energetska klasa A, ionizator .. pričekajte još 15 dana i imat čete akciju na njega
Hvala na odgovoru!

Gledao sam sad tehničke podatke za Haier klimu s tog web sajta, no tamo se spominje nekakva max. dozvoljena duljina cjevovoda od 10 metara. To se misli na cijev koja spaja vanjsku s unutarnjom jedinicom? Pitam zato što smo pri adaptaciji stana mislili na to da ćemo jednog dana i tamo ugraditi klimu pa smo provukli tu cijev od balkona pa do sobe, ali ne znam više duljinu, treba provjeriti. Što ako bi bila malo dulja od tih 10 metara?

Nisam nikad čuo za tu firmu Haier. Je li "sigurna"?

EDIT:
Gledali smo sad koliko je udaljena soba (tj. cijev) od balkona i grubim mjerenjem ispada da je baš oko 10 metara (dodaj ili oduzimi metar). Možda je pitanje glupo, ali koriste li sve klime jednake cijevi? Jer "okupirane" cijevi trenutno koriste Toshibine klime, a neokupirane vise u zraku, čekajući da netko ugradi klimu na njih.

Zadnje uređivanje HeyAll : 28.04.2010. at 00:01.
HeyAll is offline  
Old 28.04.2010., 01:09   #3442
ovako, nemam zivaca to ispocetka proucavati sama, a obavezala sam se losijoj polovici da cu ja odabrati klimu.
dakle, help me, ne znam odakle da krenem.
prostor je 40m2x2,5m... strana jugoistok. trazim srednju zalost, dakle ne nesto naaaaajbolje i naaaajskuplje s cim sam mirna 235 godina, nego nesto za 5-6 godina... al ni ono nekaj da mi krepa za sezonu...mislim, 5-6 godina, do tada se sigurno nece ni one kutije proizvoditi u tim glomaznim dimenzijama i da, dizajn je bitan utoliko da nije neki trn u oko..... da ne bode oci... naravno, rado bih nesto fat and slim...prvi put se kupovala sam da radi, ovaj puta bih ju za malo duze.....ali totalni sam pocetnik.... kam da gledam? kaj da pitam?
papi73 is offline  
Old 28.04.2010., 08:09   #3443
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
ovako, nemam zivaca to ispocetka proucavati sama, a obavezala sam se losijoj polovici da cu ja odabrati klimu.
dakle, help me, ne znam odakle da krenem.
prostor je 40m2x2,5m... strana jugoistok. trazim srednju zalost, dakle ne nesto naaaaajbolje i naaaajskuplje s cim sam mirna 235 godina, nego nesto za 5-6 godina... al ni ono nekaj da mi krepa za sezonu...mislim, 5-6 godina, do tada se sigurno nece ni one kutije proizvoditi u tim glomaznim dimenzijama i da, dizajn je bitan utoliko da nije neki trn u oko..... da ne bode oci... naravno, rado bih nesto fat and slim...prvi put se kupovala sam da radi, ovaj puta bih ju za malo duze.....ali totalni sam pocetnik.... kam da gledam? kaj da pitam?
Poštovana sve ste lipo napisale , ali niste definirali ono najvažnije , a to je namjena klime , znači jel prvenstveno važno hlađenje, ili hlađenje i grijanje (tj malo dogrijavanje) ili želite imati klimu koja hladi i dobro grije(tj jedini če vam biti izvor grijanja u tome prostoru).

Sad molim vas da napište u kojem ste gradu , i druga stvar koliko novaca ste spremni izdvojiti s montažom
d13 is offline  
Old 28.04.2010., 08:28   #3444
[QUOTE=HeyAll;26361847]Hvala na odgovoru!

Gledao sam sad tehničke podatke za Haier klimu s tog web sajta, no tamo se spominje nekakva max. dozvoljena duljina cjevovoda od 10 metara. To se misli na cijev koja spaja vanjsku s unutarnjom jedinicom? Pitam zato što smo pri adaptaciji stana mislili na to da ćemo jednog dana i tamo ugraditi klimu pa smo provukli tu cijev od balkona pa do sobe, ali ne znam više duljinu, treba provjeriti. Što ako bi bila malo dulja od tih 10 metara?

Nisam nikad čuo za tu firmu Haier. Je li "sigurna"?

To ostavite na brigu monteru, on če preko manometra vidjeti jel fali plina ili ne, i po potrebi nadopuniti , tj monter bi trebao pogledati u manual na koliko je klima prednapunjena i onda mu piše nakon recimo 6 m dodaj po svakome metru 30g plina ..

Pa sad jeli sigurna evo baš sam jučer po nekim uredima čistitio te modele stare 10 g , tj postavljenje su 2000 g , i još rade (ali te klime su prvenstveno koriste za hlađenje) ... i par modela smo naišli da su se pokvarile tj bile su za otpis nakon 6do8 godina rada u grijanju i hlađenju (što smatram da nije loše)

A u zadnji 3 godina recimo da smo postavili 50 Haier on/off uređaja i nismo trenutno imali niti jednu intervenciju (ali to normalno nije pokazatelj)

Imate jakog zastupnika za Haier koji ima dosta rezervirnih dijelova tako da nije problem tu klimu popraviti ako se slučajno što desi,neka vam bude važno tko če vam montirati tj u koga imate povjerenja
d13 is offline  
Old 28.04.2010., 13:50   #3445
Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
To ostavite na brigu monteru, on če preko manometra vidjeti jel fali plina ili ne, i po potrebi nadopuniti , tj monter bi trebao pogledati u manual na koliko je klima prednapunjena i onda mu piše nakon recimo 6 m dodaj po svakome metru 30g plina ..

Pa sad jeli sigurna evo baš sam jučer po nekim uredima čistitio te modele stare 10 g , tj postavljenje su 2000 g , i još rade (ali te klime su prvenstveno koriste za hlađenje) ... i par modela smo naišli da su se pokvarile tj bile su za otpis nakon 6do8 godina rada u grijanju i hlađenju (što smatram da nije loše)

A u zadnji 3 godina recimo da smo postavili 50 Haier on/off uređaja i nismo trenutno imali niti jednu intervenciju (ali to normalno nije pokazatelj)

Imate jakog zastupnika za Haier koji ima dosta rezervirnih dijelova tako da nije problem tu klimu popraviti ako se slučajno što desi,neka vam bude važno tko če vam montirati tj u koga imate povjerenja
OK, a što se tiče onih cijevi? Iste se koriste za Toshibu, hoće li odgovarati i ostalim klimama (tj. je li ta cijev standard ili svaka firma ima svoju)?

Ove Toshibine klime koje trenutno imamo koristimo već 4-5 godina, a nismo nikakav servis radili. Jedino što smo napravili jest da smo one maske oprali kao što piše u uputama. Treba li napraviti kakav servis/pregled svakih N godina?

Iz Zagreba sam i zanima me di da tu Haiericu kupim i koga da uzmem za montažu. Koliko bi cca došla ta montaža? Oprostite, znam da puno pitam...
HeyAll is offline  
Old 28.04.2010., 14:48   #3446
Quote:
HeyAll kaže: Pogledaj post
OK, a što se tiče onih cijevi? Iste se koriste za Toshibu, hoće li odgovarati i ostalim klimama (tj. je li ta cijev standard ili svaka firma ima svoju)?

Ove Toshibine klime koje trenutno imamo koristimo već 4-5 godina, a nismo nikakav servis radili. Jedino što smo napravili jest da smo one maske oprali kao što piše u uputama. Treba li napraviti kakav servis/pregled svakih N godina?

Iz Zagreba sam i zanima me di da tu Haiericu kupim i koga da uzmem za montažu. Koliko bi cca došla ta montaža? Oprostite, znam da puno pitam...
Redovno čiščenje klima uređaja provodi se iz zdravstveno-higijenskih i tehničkih razloga kako bi spriječili pojavu i razmožavanje bakterija i drugih mikroorganizma te omogučili nesmetan rad klima uređaja.

Jedan kvalitetni servis bi trebao izgledati ovako :
Unutarnja jedinica
1. rastavljanje plastika unutarnje jedinice i njihovo pranje (uključujući filtere)
2. pranje isparivača namjenskom kemikalijom za skidanje nečistoća
3. dezinfekcija isparivača nekim antibakterijskim sredstvom
4. ispiranje odvoda kemikalijom za odvode
5. kontrola temperature ispuha

vanjska jedinica
1. čišćenje kondenzatora (onih saća sa stražnje strane) kemikalijom ili barem njegovo propuhivanje komprimiranim zrakom
2. pranje kućišta
3. kontrola dotegnutosti vijaka
4. kontrola pritiska plina


E da što se tiče Haiera imate puno više informacija na http://www.haier.com.hr/kontakt/prodajna-mreza/
d13 is offline  
Old 28.04.2010., 23:23   #3447
Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
Redovno čiščenje klima uređaja provodi se iz zdravstveno-higijenskih i tehničkih razloga kako bi spriječili pojavu i razmožavanje bakterija i drugih mikroorganizma te omogučili nesmetan rad klima uređaja.

Jedan kvalitetni servis bi trebao izgledati ovako :
Unutarnja jedinica
1. rastavljanje plastika unutarnje jedinice i njihovo pranje (uključujući filtere)
2. pranje isparivača namjenskom kemikalijom za skidanje nečistoća
3. dezinfekcija isparivača nekim antibakterijskim sredstvom
4. ispiranje odvoda kemikalijom za odvode
5. kontrola temperature ispuha

vanjska jedinica
1. čišćenje kondenzatora (onih saća sa stražnje strane) kemikalijom ili barem njegovo propuhivanje komprimiranim zrakom
2. pranje kućišta
3. kontrola dotegnutosti vijaka
4. kontrola pritiska plina


E da što se tiče Haiera imate puno više informacija na http://www.haier.com.hr/kontakt/prodajna-mreza/
Hvala! Pogledao sam sajt i kosa mi se digla na glavi kad sam vidio da montaža dođe 1400 kn, dok je cijena klime ugrubo 2400 kn. Još pogotovo što su sve instalacije (cijevi) unutra, a samo treba doći i montirati. Hoće li se izgubiti garancija ako nekome drugome dam da to montira? Velite da će bit za 15 dana ta klima na akciji... Znači najbolje da malo pričekam. Nego, još uvijek nisam čuo što je s onim cijevima koje trenutno imam ugrađene (ugrađene su kad smo nabavljali Toshibine klime). Jesu li te cijevi standard ili svaka klima ima svoju?
HeyAll is offline  
Old 28.04.2010., 23:54   #3448
Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
Poštovana sve ste lipo napisale , ali niste definirali ono najvažnije , a to je namjena klime , znači jel prvenstveno važno hlađenje, ili hlađenje i grijanje (tj malo dogrijavanje) ili želite imati klimu koja hladi i dobro grije(tj jedini če vam biti izvor grijanja u tome prostoru).

Sad molim vas da napište u kojem ste gradu , i druga stvar koliko novaca ste spremni izdvojiti s montažom
Klima bi bila iskljucivo za hladjenje, grad zagreb. a novaca, huh, sto manje, naravno recimo da bi maksimum bio nekih 5000-6000 kn.
papi73 is offline  
Old 29.04.2010., 13:19   #3449
Quote:
d13 kaže: Pogledaj post

ivan_horvat kaže: Pogledaj post
Došlo vrijeme za kupovinu klima uređaja, instalacije za klimu već ugrađene u zid, al potrošila se lova na ostatak uređenja...

Možete li preporučiti neku firmu koja prodaje i/ili ugrađuje kvalitetne klima uređaje (Daikin, Toshiba itd.) i koja daje otplatu na kartice (Mastercard najbolje)? Radi se o jednoj vanjskoj jedinici s dvije unutarnje (dvije sobe), svaka po cca 20 m2. Bitna mi je energetska učinkovitost, prvenstveno kod hlađenja.

Hvala!
Bilo bi dobro da ste napisali u kojem gradu živite , tako da se može preporučiti
Zagreb - molim preporuke!
__________________
Pogledaj, isplati se! Jedan radni dan u drzavnoj sluzbi
ivan_horvat is offline  
Old 29.04.2010., 20:07   #3450
Quote:
HeyAll kaže: Pogledaj post
Hvala! Pogledao sam sajt i kosa mi se digla na glavi kad sam vidio da montaža dođe 1400 kn, dok je cijena klime ugrubo 2400 kn. Još pogotovo što su sve instalacije (cijevi) unutra, a samo treba doći i montirati. Hoće li se izgubiti garancija ako nekome drugome dam da to montira? Velite da će bit za 15 dana ta klima na akciji... Znači najbolje da malo pričekam. Nego, još uvijek nisam čuo što je s onim cijevima koje trenutno imam ugrađene (ugrađene su kad smo nabavljali Toshibine klime). Jesu li te cijevi standard ili svaka klima ima svoju?

Ja sam napisao vam link na njih da imate na uvid sve ovlaštene za Haiera u Zagrebu ..nemorate vi u Mbfriga niti kupiti klimu niti da oni montiraju ..
nazovite njih par sa toga popisa i pitajte koliko bi bila klima(računajte bar 10% na cash) i pitajte ih za montažu koliko ce vam uzeti (ne virujem baš da je svima njima montaža 1450 kn ..

Cijevi su standard tj ili vam je ostavljenjo 6mm i 10mm ili 6mm ili 12mm .. sad ako je ostavljeno 6mm i 12mm tribat če raditi redukciju .. ali za svakog kvalitetnog majstora to nije problem ..
d13 is offline  
Old 29.04.2010., 20:09   #3451
Quote:
ivan_horvat kaže: Pogledaj post
Zagreb - molim preporuke!
ha ha sad mi prvo pada opet www.mbfrigo.hr (Toshiba) .. www.veka-ing.com (Mitsubishi Electric i Toshiba) .. www.klima-buhin.hr (Daikin)
d13 is offline  
Old 02.05.2010., 21:07   #3452
Kako doći do popisa ovlaštenih montažera za Panasonic klima uređaje konkretno u Vukovarsko Srijemskoj županiji ?
cardar is offline  
Old 02.05.2010., 23:43   #3453
Quote:
cardar kaže: Pogledaj post
Kako doći do popisa ovlaštenih montažera za Panasonic klima uređaje konkretno u Vukovarsko Srijemskoj županiji ?
Ako ste kupili klima uređaj na vanjskoj jedinici sa strane bi trebali imati zaljepljena upustva i garancijski list , tu vam pišu ovlašteni montažeri koji jesu za pojedinu županiju.

Jedini problem vam je što za Panasonic imate par uvoznika za klima uređaje i svaki ima svoje ovlaštene montere , pa pripazite malo.
d13 is offline  
Old 03.05.2010., 00:01   #3454
Quote:
d13 kaže: Pogledaj post
Jedini problem vam je što za Panasonic imate par uvoznika za klima uređaje i svaki ima svoje ovlaštene montere , pa pripazite malo.
U tome i je problem - prije nego sam kupio uređaj razgovarao sam sa likom koji mi je rekao da je ovlašteni monter za Panasonic i dogovorio montažu - a na ovoj listi sa mog uređaja (kupljen u emmezeti) ga nema

Pomislio sam da je lista koja ide uz uređaj stara i neobnovljena tj stara

...niš onda, držat ću se liste koja je došla uz uređaj
Maxflu is offline  
Old 04.05.2010., 16:19   #3455
može li mi netko reći nešto o punjenju klima uređaja s menzurom
ribica st is offline  
Old 04.05.2010., 20:14   #3456
Panasonicu CU E 12 DKE
Javljam se ponovo nakon dužeg vremena (siječanj 2010, post #2586, #2593, #2594, #2598), jer sam imao drugih važnijih poteškoća (zdravstvenih) tako da nisam bio uključen na forumu. Radi se o tvorničkoj grešci na Panasonicu CU E 12 DKE, točnije na kompresoru. U međuvremenu sam uz pomoć Dejanom iz Fast Forward u Rijeci još 10.02.2010. našao kompromisno rješenje, tj da se izmjena kompresora obavi za 1500 kn. Zbog osobnih problema zahvat je obavljen tek ovih dana. Prethodno sam iz predstavništva Panasonica, tek nakon inzistiranja, dobio kratak odgovor da se traži rješenje, ali samo pojašnjenje nije stiglo do danas. U periodu kada sam mogao bio sam vrlo uporan, a ako budem u mogućnosti pratit ću ovu temu i razvoj oko Panasonica. Možda će to nekima biti korisna obavijest, ako imaju sličnih problema.
I pored toga što sam riješio svoj problem (nadam se trajno), ostajem pri tadašnjim tvrdnjama da se firme u Hrvatskoj ponašaju neodgovorno. Dugo sam živio u inozemstvu, a oni su ugodnost i kvalitetu života ostvarili aktivno, borbom za sve vrste prava, a posebno provedbom potrošačkih prava. Ovdje sam za godinu doživio više neugodnosti no za desetljeće vani. Ne mogu da shvatim kako neki tako olako prelaze preko grubog kršenja svojih prava, i uopće se ne čudim lošem općem stanju kod nas. Ja kada se borim za neka prava to nije samo iz osobnog interesa, već olakšavam i drugima. Udruživanjem pojedinci ostvaruju lakše zajedničke ciljeve. Nevjerojatno da mnogi to ne shvaćaju. Koliko god je to meni neshvatljivo imam osjećaj do su to neki prihvatili kao normalno.
Isto tako razumijem nezadovoljstvo zdene69 (#2668), da manje firme koje rade kvalitetno, ne prolaze dobro u ovakvom okruženju. Na žalost neki su shvatili kapitalizam kao grabež i to je velika nesreća za nas. Želim mu da ne odustane i to će u dužem periodu donijeti vidljive rezultate.
bertl is offline  
Old 05.05.2010., 10:14   #3457
Quote:
UMFOR kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s Midea klimama?
Prijatelj mi je hvali. Htio bih inverter model jer mi treba i za grijanje.
Ja sam silom prilika ovu jesen kompenzirao neku lovu za 3 midea inverterske klime serije msh. Na početku sam bio skeptičan jer nisam prije čuo za tu firmu, ali prvu zimu je grijalo odlično. Iako nisu baš ni jeftine.
bb78 is offline  
Old 09.05.2010., 20:20   #3458
Pozdrav.

Trebao bih pomoć oko kupnje prve klime, a vidim da se tu dosta ljudi zbilja razumije u problematiku, pa bih molio za bilo kakav koristan savjet

Dakle, radi se o stanu u ZG, na 5. katu, okrenutom prema jugu. Tamo se nalazi dnevna soba u koju bi klima i išla, a čitava južna strana nije zid nego drveni prozori. Samim time u ljeti nije moguće normalno živjeti u većem dijelu stana jer sunce non-stop prži.

Ukratko: soba je nekih 25 kvadrata, grijanje ne treba, koristila bi se samo za vrijeme ljetnih vrućina.

Uzeo bih neku srednju klasu (Samsung, Panasonic,...), ako može A klasa, a da ulazi u 2.500KN. Gledao sam po raznim stranicama dosta modela, ali sam se brzo izgubio u tim svim jačinama, inverterima, filterima, i sl.

Imali li šta kvalitetno u tom cjenovnom rangu?
Da li zbilja nije potreban inverter ako se neće grijati?

Unaprijed se zahvaljujem.
hohshtapler is offline  
Old 10.05.2010., 21:51   #3459
Klime Maxon

Lijepi pozdrav,

obzirom da sam pozorno čitala ovaj dio foruma, vidim da ima dosta stručnih ljudi vezano uz klima uređaje, pa i sama ima jedno pitanje:

Naime, zanima me, može li mi netko reći nešto o Maxon klimama, točnije tip je

MXI-12HC001
MXO-12HC001

Vidim da je i hlađenje i grijanje energetska klasa A, a cijena je dosta povoljna. Ima li netko kakvo iskustvo?

Unaprijed hvala!
zgjarun is offline  
Old 11.05.2010., 09:04   #3460
Quote:
zgjarun kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav,

obzirom da sam pozorno čitala ovaj dio foruma, vidim da ima dosta stručnih ljudi vezano uz klima uređaje, pa i sama ima jedno pitanje:

Naime, zanima me, može li mi netko reći nešto o Maxon klimama, točnije tip je

MXI-12HC001
MXO-12HC001

Vidim da je i hlađenje i grijanje energetska klasa A, a cijena je dosta povoljna. Ima li netko kakvo iskustvo?

Unaprijed hvala!
Radi se o još jednom kinezu. Najvjerovatnije je rijeć o brand name klimi firme MB Frigo koju naruće u kini i na nju stave logo koji žele. Kod tih klima važi dok su u garanciji i rade isplative su. Kad prođe garantni rok u slučaju večeg kvara mjenjaju se jer im je popravak neisplativ.
mfcc is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.