Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 11:30   #81
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Rijec je o Rijeci,tu su uzasno skuplja i centralna grijanja ,najskuplja valjda u Hr ,svako malo su prosvjedi nesto malo su kao snizili ali nista jako od toga
npr meni frendica zivi u 60 kvadrata ima centralno znaci 2 mala radijatora u sobama,sobe su ono bas male,dnevni je malo veci,kuhinjica i wc,s tim da joj gori samo u dnevnom i kuhinji druge je pogasila,i centralno u zimskom periodu joj dodje od 2400-2800kn da nisam vidjela racune ne bi vjerovala

sta se tice mojih rezija
evo ovako
struja 600-700 kn-grijanje samo dnevni ,dobro pustim vrata ode toplina i u kuhinju i hodnik,sobe ne grijem nikad, ,kuham na plin,jedino bojler radi uvijek da imamo kad hocemo za otusirat se,robu perem kad stignem znaci i po skupljoj struji,peglam isto tako
net-tel. 270kn
pricuva 320kn
plin,voda,350-370kn
tv 80kn
otkup stana 200kn
to bi bilo to ako sam se svega sjetila
Ne znam kako uspiješ na net i telefon potrošiti 270 kuna, kad sam ja nedavno produživao s najskupljim HTom i ponudili su mi 198kn za telefon, internet i maxtv. A na iskonu i ovim drugima su nudili i manje, ali nije mi se dalo zajebavati s prebacivanjem i čekanjem. To preplaćuješ..

Pričuva 320 kn? Tu pričamo o pričuvi za zgradu ili što? Mislim to ti je valjda jasno da nije normalna stavka. To bi se prvo raspitao kod kupnje stana, ono najbolje da zgrada nabije 500kn pričuve po stanu za uređenje, pa svi prodaju stanove po većoj cijeni jer su dobro uređeni, a tebi ostane plaćanje takve pričuve.

Plin i voda.. normalno.

Na struju se griješ i to je preskupo, plin je jeftiniji, a i ne griješ se 12 mjeseci, kad podijeliš godišnje u prosjeku, da ga jebeš ne može izaći više od 300-400kn mjesečno za grijanje dnevnog..
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:31   #82
Ovo sto si prvo navela su npr izvanredni troskovi,popravak vrata ne spada u rezije..
Ili npr nove leće..
To su vanredni troskovi i realno vise manje ih imamo svi,samo mozda razlicite..
Da vam npr ostanu ta primanja kad dodje djete,sta bi ste onda?
Cuj,negdje bi se morali zakinuti i prisparati lovu..

Google,pa nece ici prodavat stan svaki put kad poraste pričuva..
To nije trosak na koji moze utjecati..
Struju vodu mozes ustediti,al pricuvu ti nameće upravitelj zgrade..
I moja je bila npr godinama 100kn sto i nije strasno..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:34   #83
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako uspiješ na net i telefon potrošiti 270 kuna, kad sam ja nedavno produživao s najskupljim HTom i ponudili su mi 198kn za telefon, internet i maxtv. A na iskonu i ovim drugima su nudili i manje, ali nije mi se dalo zajebavati s prebacivanjem i čekanjem. To preplaćuješ..

Na struju se griješ i to je preskupo, plin je jeftiniji.
Znamo da je plin jeftiniji, no nisu svi u mogucnosti grijati se na plin. Tako je kako je :/

A ovo gornje... pa vrlo jednostavno. Meni je samo kucni flat internet s PDVom 180kn, a pretplata za mobitel 140kn (bez aparata, samo tarifa). Dakle, ja sam jos bolja, 320kn Znaci u HTu za 200kn dobijem sve to sto ja imam za 320? Cudno, kad mi je kucni net bas od HTa...
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:37   #84
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoj auto jer smo imali aute prije nego sto smo se uselili, i ne smatram to nekim pretjeranim luksuzom jer mi je auto prijeko potreban (zivim na otoku).

Stan je mozda velik za dvoje ljudi, iako je to samo s financijskog aspekta - vjerjem da bi svi radije zivjeli u stanu od 85 nego od 40 kvadrata. No s obzirom da je stan u vlasnistvu mojih roditelja i da je potpuno namjesten/opremljen i prekokrasan , bilo bi suludo ici negdje drugdje i placati najam.

Imas pravo, zapravo ne bih trebala grijati cijeli stan, ali radije cu se odreci necega drugoga nego grijanja. Moj izbor, slazem se.
To što ti pričaš, meni je ajme majko.

Ok, 2 auta, potreba, pitanje se postavlja, koji auti? Sad mi reci, rađe bi svi vozili S klasu nego Golfa.

Ne znam, tebi je bolje živjeti jadno i bijedno u 85 kvadrata, nego normalno u 45? Stvarno imaš potrebu za 3 sobe, a možeš spavati u samo jednoj?

Ne, ne bi nikad za par izabrao trosoban stan, pa da moram čistiti ili plaćati čišćenje za duplo prostora nego mi treba. Meni je to suludo.

Imaju i moji kuću skoro pa 3 puta veću nego im treba. I što će s tim? Samo ih košta održavanja, režija, itd...

Jedino što mi zvuči logično, je to da je život na otoku skup. Stvarno je, barem po cijenama koje sam vidio u trgovini.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:38   #85
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ovo sto si prvo navela su npr izvanredni troskovi,popravak vrata ne spada u rezije..
Ili npr nove leće..
To su vanredni troskovi i realno vise manje ih imamo svi,samo mozda razlicite..
Da vam npr ostanu ta primanja kad dodje djete,sta bi ste onda?
Cuj,negdje bi se morali zakinuti i prisparati lovu..
Jasno. Ali samo sam htjela reci da takvih troskova svi imamo i uvijek ih imamo i upravo zato treba tih dodatnih 1000kn ili koliko vec da se to pokrije.

Ne bih radila dijete s tim primanjima, no way. Na srecu za sebe znam da cu kroz godinu/dvije imati znatno vecu placu pa racunam na to. A da vec imam dijete i da nam se iz nekog razlog smanje prihodi, onda bih se snalazila kako znam i umijem.
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:41   #86
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Znamo da je plin jeftiniji, no nisu svi u mogucnosti grijati se na plin. Tako je kako je :/

A ovo gornje... pa vrlo jednostavno. Meni je samo kucni flat internet s PDVom 180kn, a pretplata za mobitel 140kn (bez aparata, samo tarifa). Dakle, ja sam jos bolja, 320kn Znaci u HTu za 200kn dobijem sve to sto ja imam za 320? Cudno, kad mi je kucni net bas od HTa...
Mobitel nisam računao, flat internet, maxtv, telefon.. I u telefon uključeno za fiksne ne znam koliko minuta kad ni ne zovem fiksne. Što bi te lagao, prije par mjeseci mi je istekla pretplata koja je bila oko 290, rekao sam im ako ne spuste ispod 200, da idem kod konkurencije koja je za 100kn jeftinija, a oni nek vide koliko im se isplati jer sam više od deset godina s njima i uredan platiša, za pol sata su zvali da može i ponudili to.

A mobitel sam bio godinama na pretplati kod vipa i otkad su počeli svi uvoditi ove tarife povoljne, zvao da jesu oni normalni da mene kao dugogodišnjeg pretplatnika deru u usporedbi s bonovima, tj. jel normalno da oni prolaze jeftinije, da izvole ponuditi nešto u skladu sa zdravim razumom i sad plaćam 100kn flat mob, ali i to mi zvuči previše, to će isto ići dolje..
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:42   #87
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako uspiješ na net i telefon potrošiti 270 kuna, kad sam ja nedavno produživao s najskupljim HTom i ponudili su mi 198kn za telefon, internet i maxtv. A na iskonu i ovim drugima su nudili i manje, ali nije mi se dalo zajebavati s prebacivanjem i čekanjem. To preplaćuješ..

Pričuva 320 kn? Tu pričamo o pričuvi za zgradu ili što? Mislim to ti je valjda jasno da nije normalna stavka. To bi se prvo raspitao kod kupnje stana, ono najbolje da zgrada nabije 500kn pričuve po stanu za uređenje, pa svi prodaju stanove po većoj cijeni jer su dobro uređeni, a tebi ostane plaćanje takve pričuve.

Plin i voda.. normalno.

Na struju se griješ i to je preskupo, plin je jeftiniji, a i ne griješ se 12 mjeseci, kad podijeliš godišnje u prosjeku, da ga jebeš ne može izaći više od 300-400kn mjesečno za grijanje dnevnog..
nemam mogucnost grijanja na plin tako da je struja jedino sredstvo grijanja mi isto tako ljeti hladjenja jer mi je cjeli stan na juznu stranu gdje od jutra do sutra pici sunce i ne da se zivit unutra bez hladjenja,dobro ljetne budu nesto nize rate ,ali ne puno
sta se tice pricuve ,rijec je o zgradi
tel i net ,rijec je o b netu i cijena je takva kakva je,imam flet net,i dosta tv programa
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:42   #88
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
To što ti pričaš, meni je ajme majko.

Ok, 2 auta, potreba, pitanje se postavlja, koji auti? Sad mi reci, rađe bi svi vozili S klasu nego Golfa.

Ne znam, tebi je bolje živjeti jadno i bijedno u 85 kvadrata, nego normalno u 45? Stvarno imaš potrebu za 3 sobe, a možeš spavati u samo jednoj?

Ne, ne bi nikad za par izabrao trosoban stan, pa da moram čistiti ili plaćati čišćenje za duplo prostora nego mi treba. Meni je to suludo.

Imaju i moji kuću skoro pa 3 puta veću nego im treba. I što će s tim? Samo ih košta održavanja, režija, itd...

Jedino što mi zvuči logično, je to da je život na otoku skup. Stvarno je, barem po cijenama koje sam vidio u trgovini.
A sto je Ajme majko u tome sto ja pricam? To sto ti pricas je nelogicno. Mozes za 0kn najma/kredita zivjeti u lijepo uredjenom stanu od 85 kvadrata, ali ne, ti biras davati 2000kn najma za neki socijalizam od 45 kvadrata. Ne razumijem, sorry.

I ja ne zivim jadno i bijedno, daleko od toga. Samo zelim reci da ni 9000kn za dvije osobe nije neka festa od novaca.

Ja vozim Peugeot 208, sama sam si ga kupila pred par godina, a on vozi Peugeot 206. Moj auto je bolji Je li to u redu?
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:42   #89
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ja imam preko deset, pa ne potrošim više od 4-5.000, čini mi se da bi se baš trebao razbacivati da potrošim više. A vjerojatno je stvar i odgoja, jer nas je četvero živjelo s time i ne sjećam se da je ikad ičeg falilo, ok starci su se malo sustezali od užitaka sebi, ali eto bilo je i za obrazovanje i za otići van i jelo i hranu, more, režije na vrijeme najnormalnije i bez kredita..

Ali meni je i odbojno kad su ljudi rasipni na hranu, jelo ili robu, to mi je baš odvratnoo, ono kad su stalno ko kruha gladni, a imaju normalno. I ne volim preplaćivati stvari, npr. tehniku, auto, sat, mobitel i sl. gledam da je value za novce, a ne da me netko odere za statusni simbol ili da plaćam za njihovu izgradnju marke.

Više nego prosječan čovjek vjerojatno potrošim jedino na godišnjem, jer ionako radim po cijele dane, pa mi je to jedino vrijeme kad se trudim više uživati..
Svašta je i meni odvratno; al nije ovo natjecanje tko je više a tko manje odvratan.

Ti? A tko si ti? Živiš li sam ili s nekime? Plaćaš li nekretninu u kojoj živiš ili je ista stečena? Hraniš li još koja usta od onoga što si privredio/zaradio.

Svakako, ni ja, a i malo tko razuman, ne voli preplaćivati stvari. Nikako ne kupujem šrot za veliku lovu; nisam s kruške tresnula niti sam rasla u sredini gdje me nito životu nije naučio.

A opet, s trećeg kamena gledišta; ne možemo sam po sebi suditi.

Meni je hebeno zbljuv vidjeti familije koje hajcaju zimi na +25 i hodaju po kući u gaćama.....evo, meni je to em neobično em rasipništvo. A da ne govorim o činjenici zagađenja.

Al kaj, vražje nismo svi isti......niti možeš svakoga educirati. Eee sad, ne trebamo ni genralizirati a niti osuđivati; barem ne previše.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:43   #90
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Na nista konkretno, na "zivot". Na svakodnevne sitnice. Jednostavno novac ispari. Uvijek ti neki vrag treba. Lece, tekucina za iste, sad mi trebaju nove naocale jer su stare u raspadu, a to je par tisuca kuna. Pa se uzme na rate jer nema druge. Pa je bio majstor jer su se pokvarila PVC vrata - 300kn. Pa, ne znam, operem auto dva puta mjesecno, ode 100kn. Pa smo uzeli neke opijate par puta, ode parsto kuna i na to (ne pijemo, pa je to onda ok ) Teretana je 300kn mjesecno. Garaza na poslu 50kn. I takvih sitnica ima brdo, kao sto i sami znate. 50 tu, 100 tamo, i skupi se par tisuca. Bez problema.



Svatko ima svoj auto jer smo imali aute prije nego sto smo se uselili, i ne smatram to nekim pretjeranim luksuzom jer mi je auto prijeko potreban (zivim na otoku).

Stan je mozda velik za dvoje ljudi, iako je to samo s financijskog aspekta - vjerjem da bi svi radije zivjeli u stanu od 85 nego od 40 kvadrata. No s obzirom da je stan u vlasnistvu mojih roditelja i da je potpuno namjesten/opremljen i prekokrasan , bilo bi suludo ici negdje drugdje i placati najam.

Imas pravo, zapravo ne bih trebala grijati cijeli stan, ali radije cu se odreci necega drugoga nego grijanja. Moj izbor, slazem se.



Automobile sam objasnila, i mislim da je to moguce izhendlati s tim primanjima. S tim da ce nam primanja porasti na 10000-11000kn za par mjeseci kad decko otplati kredit koji ima.

Kako je stan primarno bio "ljetni", radijatori i bojler na struju su provizorno stavljeni i prakticki nikad nisu paljeni. Sad smo otkrili koliko to trosi pa cemo morati promijeniti modus operandi, i napraviti slicno tome sto predlazes. Necemo ih kompletno maknuti jer se sobe inace nikad nece zagrijati, ali cemo boravak/kuhinju grijati klimom, a ostatak stana drzati na nekih 16 stupnjeva, da ne bude bas led ledeni. Nadam se da cemo time smanjiti racun za struju!

ChillOut Lounge, meni recimo nikako nisu jasni ovi iznosi koje spominjes. Pa hajmo redom



Kako je to uopce moguce? Pa da i imate 100kg zajedno? Nije da ubijam prsut i sir s tartufima za dorucak, rucak i veceru, ali cini mi se da bi me samo kruh i pasteta i jogurt svakodnevno izaslo tih 1500kn za dvoje. Ako si priustim marendu svakodnevno na poslu, onu najjeftiniju, to je vec 600kn mjesecno. A gdje su dorucak i vecera? Da i ne marendam vani, nego pojedem sendvic ili nosim sa sobom, opet ne kuzim kako DVIJE osobe mogu jesti za tako malu cifru.



Mobitel imam na pretplatu od 160kn vec godinama, ne da mi se zajebavat se s tim bonovima - tu bih ajde mogla jos 50kn ustediti. Ali to je kikiriki.



Ok, ovo je jako, jako malo. Jer to znaci da si za cca 800kn kupis nesto godisnje. A to nije niti jedan par cizama, npr. Ili taman jedan par. A sto ako su ti se poderale traperice i pukla peta na cipeli u isto vrijeme? Onda imas problem. Ne mozes se ne sloziti da ti tu jako fali novaca i da bi bilo puno ljepse da imas vise prostora za shopping Ja imam isti problem jer nista ne usparam, a imam srecu da moji neku kunu imaju pa me jednom godisnje odvedu u Italiju u shopping. Zapravo imam veeeelike srece po tom pitanju.



Ovo je isto nerealno, za moje pojmove, a vjeruj mi da mi nema veceg gusta nego provesti vecer na kaucu uz Play Station ili filmove. Ali 300kn? Ne znam kako to izvedes. Pa samo jedan odlazak u kino za dvije osobe je prakticki 100kn. Samo jedna najjeftinija igrica za Play je 150kn. Ne znam, ne razumijem kako vam je to dovoljno novaca za razonodu i slobodno vrijeme. O kakvoj onda tu razonodi pricamo? Da odete jednom u kino i jednom na pizzu i to je to. Otislo tih 300
MOBITEL - oboje smo bonbon i kupujemo bon od 44 kn mjesčno....dakle 88 kn za oboje

IZLASCI - 300 kn - to je prosjek, nekad potrošimo i manje, nekad više. Na pizzu van ne idemo jer radim domaću (jeftinija je), vani jedemo u restoranu uglavnom samo po ljeti dok je prevruće za kuhati ali to max 2x tjedno odemo nešto van pojest.
Zimi volimo otići u kino 2x mjesečno i to nam je možda 200 kn mjesečno za izlaske plafon.
Jaaako smo skromni


HRANA - neke stvari dobivamo od obitelji/prijatelja (krumpir, nešto mesa/kobasica, povrće) pa to ne kupujemo. Ovo što kupujemo nam je 500 za marendu na poslu za oboje (10ak kn potrošimo , ili čak nekad nosimo od doma pa ne potrošimo ništa za kupnju marende na poslu).
Ostalih 1000 kn pokrijemo za kavu,čajeve, sok, kruh i mlijeko su 250 kn cca mjesečno i tako...... riža i pašta dođu pakovanje po 5,6,7 kn a to je ništa.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:44   #91
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Mobitel nisam računao, flat internet, maxtv, telefon.. I u telefon uključeno za fiksne ne znam koliko minuta kad ni ne zovem fiksne. Što bi te lagao, prije par mjeseci mi je istekla pretplata koja je bila oko 290, rekao sam im ako ne spuste ispod 200, da idem kod konkurencije koja je za 100kn jeftinija, a oni nek vide koliko im se isplati jer sam više od deset godina s njima i uredan platiša, za pol sata su zvali da može i ponudili to.
Aha, to je bez mobitela. Onda dodjemo na isto, zar ne
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:45   #92
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
A sto je Ajme majko u tome sto ja pricam? To sto ti pricas je nelogicno. Mozes za 0kn najma/kredita zivjeti u lijepo uredjenom stanu od 85 kvadrata, ali ne, ti biras davati 2000kn najma za neki socijalizam od 45 kvadrata. Ne razumijem, sorry.

I ja ne zivim jadno i bijedno, daleko od toga. Samo zelim reci da ni 9000kn za dvije osobe nije neka festa od novaca.

Ja vozim Peugeot 208, sama sam si ga kupila pred par godina, a on vozi Peugeot 206. Moj auto je bolji Je li to u redu?
Možete li iznajmiti nekom veći stan i uzeti manji u najam? Meni ne zvuči logično grijati cijeli stan full, a poslije ti roditelji kupuju robu.

Tebi je to ok život? Ma to je daleko od normalnog, to je zapravo bijeda, jebiga, sorry.

To što vi imate 9000 kn, ne znači da znate normalno živjeti.

Normalno da nije fešta od novaca, samo se s tim da normalno živjeti, a ne kao vi.

Stvarno vam trebaju oba auta? Mislim, ok su, i trebaju biti te veličine, nema potrebe za većima, samo pitam. Pitanje je, možete li ih sebi priuštiti.

45 kvadrata, jednosoban stan, nije socijalizam, nego normala za jedan par. Naravno da se situacija mijenja ako si trudna.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:55   #93
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Možete li iznajmiti nekom veći stan i uzeti manji u najam? Meni ne zvuči logično grijati cijeli stan full, a poslije ti roditelji kupuju robu.

Tebi je to ok život? Ma to je daleko od normalnog, to je zapravo bijeda, jebiga, sorry.

To što vi imate 9000 kn, ne znači da znate normalno živjeti.

Normalno da nije fešta od novaca, samo se s tim da normalno živjeti, a ne kao vi.

Stvarno vam trebaju oba auta? Mislim, ok su, i trebaju biti te veličine, nema potrebe za većima, samo pitam. Pitanje je, možete li ih sebi priuštiti.

45 kvadrata, jednosoban stan, nije socijalizam, nego normala za jedan par. Naravno da se situacija mijenja ako si trudna.
Nisam trudna. Nisam mislila reci da je jednosoban stan socijalizam nego da 99% stanova koji se nude u najam nije taknuto od 1970e, i unutra sve izgleda i mirise na socijalizam

Stvarno nam trebaju oba auta.

Meni je normalno grijati cijeli stan, mislim da je bijeda kad ga ne mozes cijelog grijati jer znaci da stedis na grijanju, a to je jedan od osnovnih troskova/potreba. Mislim da nam je cijela drzava u kurcu gdje se stedi na grijanju i gdje je to postalo normalno, a ja koja grijem cijeli stan na 22 sam rasipna i nerazumna. No dobro, to su vec neke druge teme.

Sto se odjece tice, ja si mogu kupiti plasticnu torbu na placi za 200kn, i traperice od 300kn u H&M koje mi stoje poput vrece. To si priustiti mogu. Ali kad me moji vec vole tu i tamo pocastiti, bila bih luda da odbijem kvalitetniju robu za dzabe. Tako sam odgojena, smatram da je normalno da roditelji pomazu dok god mogu, njih to cini sretnima. A kad dodje vrijeme starosti i penzije, pomagat cu ja njima, barem se nadam da cu moci.
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:03   #94
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post




....HRANA - neke stvari dobivamo od obitelji/prijatelja (krumpir, nešto mesa/kobasica, povrće) pa to ne kupujemo. Ovo što kupujemo nam je 500 za marendu na poslu za oboje (10ak kn potrošimo , ili čak nekad nosimo od doma pa ne potrošimo ništa za kupnju marende na poslu).

Ostalih 1000 kn pokrijemo za kavu,čajeve, sok, kruh i mlijeko su 250 kn cca mjesečno i tako...... riža i pašta dođu pakovanje po 5,6,7 kn a to je ništa.


Kakav je to gablec od 10kn?
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:04   #95
Suosjecam s Rijecanima.
A zg toplana je isto najveći žderač novaca ikad. Mi grijemo cca pola radijatora u stanu od 80 kv. Jer je meni uvijek vruće. I popizdim što i sa samo jednim radijatorom moram biti u kratkin rukavima koliko je to odurno toplo.

Eto meni to nije normalno, ali ne mogu tu ništa osim plakati za kaljevim pećima svog djetinjstva (plin je tad bio skup, ali je to najzdravije grijanje plus što si normalno u vestama i dekicama jer bi grijanje 24/7 došlo oko 3 soma kuna

Nas troje (mačak je treći) živimo od jako varirajućih primanja, s tim da nemamo kredit. Stan je naš. Jedan auto.

Mjesečno priskrbimo između minimalno 7 tis do max (za sad) 11000.

Živimo ko lordovi što se mene tiče.

Režije (s dopunskim i mob.) zimi cca 1800kn, ljeti oko 1200.
Hrana oko 2500 do 3. (Puno jedemo po restačima)

Auto cca 700 (nafta plus otplata OA plus povremeni meho)

Mačak cca 300

Izlasci 100-500 (kino, koncert..)
Knjige i stripovi cca 300 kn mjesečno

Putovanjca cca 3000 god. s tim da ljeti "besplatno" ljetujemo

Roba cca 4000 godišnje
Kozmetika plus higijena stana oko 3000 godisnje
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:16   #96
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Svašta je i meni odvratno; al nije ovo natjecanje tko je više a tko manje odvratan.

Ti? A tko si ti? Živiš li sam ili s nekime? Plaćaš li nekretninu u kojoj živiš ili je ista stečena? Hraniš li još koja usta od onoga što si privredio/zaradio.

Svakako, ni ja, a i malo tko razuman, ne voli preplaćivati stvari. Nikako ne kupujem šrot za veliku lovu; nisam s kruške tresnula niti sam rasla u sredini gdje me nito životu nije naučio.

A opet, s trećeg kamena gledišta; ne možemo sam po sebi suditi.

Meni je hebeno zbljuv vidjeti familije koje hajcaju zimi na +25 i hodaju po kući u gaćama.....evo, meni je to em neobično em rasipništvo. A da ne govorim o činjenici zagađenja.

Al kaj, vražje nismo svi isti......niti možeš svakoga educirati. Eee sad, ne trebamo ni genralizirati a niti osuđivati; barem ne previše.
Valjda sam se trebao pojasniti, mislio sam da je jasno da pričam o troškovima za sebe i da ne uključujem u priču recimo 3.000 kuna za ratu kredita za stan auto ili nešto slično, nego pričam o ovom uobičajenom trošenju. Pišem jer mi je čudno koliko neki pišu da potroše, pa komentiram za sebe da ne znam i da se trudim gdje bi toliko novaca potrošio, ali dobro valjda je sve stvar navike.

Ja općenito imam radno vrijeme od 6:20 dizanje, a doma sam rijetko prije 7. Plus glavna zabava mi je sport i rekreacija koja me ne košta ništa, pa vjerojatno nemam ni vremena trošiti ko drugi..
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:30   #97
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Shvatila sam...ali to kod mene ne prolazi. Gdje su slatkiši, cuga, marende, večera, voće. No way.
Večere su tu već (ostatka ručka, jer teško pojedemo pile odjednom napr., ili namaz, ili pahuljice), voće još da, ali to je do 10 Kn i manje dnevno. Kakva cuga? Vikendom malo vina je isto sitno, i da nemamo tatino. Palačinke i kolači su isto sigurno ispod 10Kn/dnevno (moramo nekako i izgledati, ha,ha,ha...).
Može, može.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:40   #98
Prvo bih naglasila da smo mi na neku turbo stedljivu stranu, ugl. jer smo i on i ja u djetinjstvu bili siromasni pa a) smo nauceni na skromnije i b) drukcije percipiramo luksuz (npr. Peugeot je po meni skup auto jer su dijelovi skupi, ako su vec dva automobila zasto ne mogu bit Skoda i Opel Corsa?)

Nove lece i participacija nisu izvanredni troskovi. Lece mijenjas redovito, neces odjednom imat zdrave oci, te troskove treba ubacit u mjesecnu ili kvartalnu racunicu.

Registracija i osiguranje isto tako, ostavljate svaki mjesec dio za to sa strane, na temelju iskustva. Npr. nama je rega (stariji manji auto, vjerojatno prosjecan za Hr) 1000, osiguranje 1500, popravci oko 2000 godisnje, hak 300. Znaci, svaki mjesec auto potrosi 400 kn bez da si ga upalio. Na to se racuna benzin dodatno.

Kad se kupuje hrana gleda se kn/kg. Maksimizirati osnovne (nepreradjene) namirnice, minimizirati kerefeke. Restorani i dostave za specijalne prilike. Misliti na stanje u frizideru/smocnici kod kupovine.

Izlasci... vise dnevnih, manje nocnih.


Nasi izdaci:
Stan ne placamo
Rezije 1000
Higijena, kozmetika 100 (na akcijama kupimo vise pa imamo na lageru)
Hrana 1000-1200 (akcije ovo sto moze stajat, sezonsko sto ne moze, nismo tikvice jeli od ljeta)
Zdravstveno 200
Kultura 50 (godisnja clanarina knjiznica, povremeno knjiga, kino, muzej i sl.)
Auto 700-1000 (ovisi o izletima najvise)
Hobi/mentalno zdravlje oko 1000 (a jbg)
Odjeca oko 150-200 mjesecno (ugl. svako uzme godisnje par kvalitetnijih cipela za 500-700 kn, donji ves novi nekoliko komada, ostalo second hand. Nismo ofucani, uredni smo i popeglani.)
Sto ostane ide na izvanredne troskove (sumnjivo se frizider glasa zadnjih dana, necaku ce sad rodjendan, go...)

Imam osjecaj da smo racionalni, ne skrti. Priustimo si manje-vise sve, nisam u strahu da necemo imat za nesto.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:54   #99
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post

Mačak cca 300
umjereni neki macak

da se jednom crticom ukljucim u ovo racunanje, moj najveci izdatak su specijalisticki pregledi. kao hipohondar trosim jako mnogo na tu stavku. a da bi korigirala taj defekt, idem na psihoterapiju. koja, ironije li, isto mnogo kosta. kako god da okrenem - trosi se.

kao i u svemu u zivotu, i po pitanju financija, bitno je posloziti prioritete, te biti sto racionalniji s racunicom. (kaze ona dok dogovara novi specijalisticki pregled)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:01   #100
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Kod nas u supermarketu su tikvice 50kn/kg...a dalje niti neću.
Užasno puno trošimo na hranu...ali jbg...volimo fino papati.
Pa nemoj kupovat u super marketu vec se odsetaj do placa, npr.
a zatim nemoj tikvice kupovat usred zime nego si prilagodi sezonsku hranu, isto kvalitetnu. Nemoj kupovat ne znam narezanu salatu nego ju sama narezi..jer smatram da ne jedes nista kvalitetnije od mene i dragog, nego jednostavno ne znas kupovati. To mi prvo pada na pamet.

Voće se mora imati ali ne znam ,neces ono sad kupovat lubenicu jer ces je paltiti, jest ces sezonsko, madndarine npr. I to sezonsko i je zdravije uglavnom.

Tako da ne znam zasto mislis da oni kaj trose manje npr 1500 kn za dvoje jedu nekvalitetnije? ja samo dolazim do zakljucka da ne znas kupovati niti spremati namirnice...pa sad...ili jednostavno imas visak kila pa oke jedes vise...
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.