Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2003., 23:23   #1
Gljive

Ne volim gljive. Odvratne su mi i smrdljive. I koliko god se trudila nikako mi ne pašu. A koji je to hendikep. Dođeš u fini restoran a 75% jela sadrži gljive... i zato sam osuđena vani jesti gluposti tipa bečki šnicl.
Ne znam zaš ovo postam.
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 04:47   #2
To sto ne volis gljive to je ok. To sto govoris da su smrdljive i odvratne je znak nekulture i loseg odgoja (nije pristojno govoriti da smrdi i da je odvratno ono sto drugi jedu). Tvoj je problem lako rjesiv, u boljim restoranima mozes traziti da izostave gljive ili ih zamjene nekom drugom namirnicom koja ti je po ukusu. Savjet - nemoj reci da su ti gljive odvratne nego da si alergicna na njih, tako je veca vjerovatnoca da ce ti izaci u susret.
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 08:32   #3
Re: gljive

Quote:
naranđica kaže:
Ne volim gljive. Odvratne su mi i smrdljive. I koliko god se trudila nikako mi ne pašu. A koji je to hendikep. Dođeš u fini restoran a 75% jela sadrži gljive... i zato sam osuđena vani jesti gluposti tipa bečki šnicl.
Ne znam zaš ovo postam.

Ajme; tebi sve smrdi... Sarma, gljive...

U svakom restoranu mozes uvijek zamoliti da ti ne stave odredjenu namirnicu. Ja npr. ne volim parmezan i uvijek pristojno zamolim (ako odaberem jelo u koje ide ribani parmezan) da mi donesu bez parmezana. Nitko se (dosada) nije naljutio...

Gljive su zakon Da mi se sad vrganja naklopat - mljaccccccccccccccccc
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 09:02   #4
Gljive mmmm. Volim jesti vrganje, smrcke, sampinjone, lisicice, suncanice. Uglavnom najbolje su mi onako jednostavno sa jajima. Mada su suncanice fine i pohane.
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 09:36   #5
Otkud vam gljive? Berete?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 09:45   #6
Quote:
Namche kaže:
Gljive mmmm. Volim jesti vrganje, smrcke, sampinjone, lisicice, suncanice. Uglavnom najbolje su mi onako jednostavno sa jajima. Mada su suncanice fine i pohane.
A pupavke? Idu s pizzama

Kolega je uzgajao bukovače i često smo ih uzimali, pa pohane, pa s jajima, pa... Nije da sam baš obožavatelj ali na pizzi mora biti puuuno a volim i one umake uz meso. Ali po restoranima, sam nikada ne spremam
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 09:46   #7
Quote:
verica kaže:
Otkud vam gljive? Berete?
Ma ne, ima na našoj peškariji svega pa i toga, najbolje su od koće
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 09:49   #8
Lol pupavke da zute , zelene
Lako ih je pobrkat sa suncanicama. Sjecam se pisalo je u novinama pred par god o jednom liku koji ih je zamijenio. Bile su mu to zadnje.
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 13:10   #9
Quote:
Namche kaže: Pogledaj post
Lol pupavke da zute , zelene
Lako ih je pobrkat sa suncanicama. Sjecam se pisalo je u novinama pred par god o jednom liku koji ih je zamijenio. Bile su mu to zadnje.
I mom starom su skoro bile zadnje zelene pupavke, ali na sreću, hvala Bogu preživio je, ma da je imao 5% šanse
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 08:48   #10
imam vrganje vec 3-4 dana u frizideru, koliko mogu stati, da li se to moze jos jesti? te kako ih ocistiti? nikad ih nisam spremao...
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 10:43   #11
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
imam vrganje vec 3-4 dana u frizideru, koliko mogu stati, da li se to moze jos jesti? te kako ih ocistiti? nikad ih nisam spremao...
Ako nisu u najlonu,još su dobri.
Čiste se kuhinjskim papirom,odreži im stapku nisko na mjestu gdje još ima zemlje.
Nareži i dinstaj na malo luka i eto ti ručka.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 11:32   #12
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ako nisu u najlonu,još su dobri.
Čiste se kuhinjskim papirom,odreži im stapku nisko na mjestu gdje još ima zemlje.
Nareži i dinstaj na malo luka i eto ti ručka.
bile su u najlonu 20-ak minuta dok ih nisam donio do stana, onda sam ih stavio u zdjelu i tako stoje vec eto bice 4 dana..
nasao sam neki recept na netu http://www.coolinarika.com/recept/rizot-od-gljiva/

da li ih treba oguliti ili ih samo isperem i narezem?
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 09:50   #13
Ja berem gljive

Uvijek sam to voljela i nauchila sam raspoznavati nekoliko vrsta koje rastu samo na odredjenom podruchju i samo njih berem Obozhavam ih. A i gosti ih vole.

Ove sam ih godine i kiselila, bile su prefine, ali su naravno kratko trajale

Berem vrganje, rujnice, sivke, lisichke i prosenjake.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 09:56   #14
Ja se bojim brati
Dobro, jedino što se usudim je vrganj ali čak i to nosim tati na detaljnu provjeru
Lisičke su mi super - e to bi se možda i usudila brati, ali ih stvarno godinama nisam vidjela u šumi
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 09:58   #15
Ja obožavam gljive...njammmm...njammmm...Počela sam ih trpati u svaku hranu...još malo pa ću i kolače s gljivama počet radit
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 10:05   #16
Re: gljive

Quote:
naranđica kaže:
Dođeš u fini restoran a 75% jela sadrži gljive...
U Hrvatskoj? Ma daj molim te, mi se vozimo 4 sata do prvog restorana koji u sezoni nudi gljive...i to najcheshce zavrshimo u Sloveniji.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 10:10   #17
Quote:
magic kaže:
Ja berem gljive

A i gosti ih vole.

Dok ne pogriješiš
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 10:16   #18
Svi riskiraju
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 10:18   #19
Ti kušaš prva, ili...?
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 10:21   #20
Uvijek kusham prva...sve shto spremam, pa i gljive u svakom sluchaju, ne bojim se uopce. Mozhda je i u tome stvar. Ako i postoji neka otrovna, kad skuzhi da ju ne jebem ni 2 % - ne dejstvuje
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.