Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2005., 14:33   #21
ja isto gledam šta je ovo
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:49   #22
Bijeli jezik

Da li je moguce da mi je jezik bijel zbog cigareta ili je problem malo veci? Prijateljica mi je u subotu rekla da mi je jezik dosta blijed, odmah sam pala u depru i od tada sve pitam da mi pokazu svoj jezik i stvarno moj je najblijedi kao da ima neke bijele naslage po sebi..Zasto to?neki su mi rekli da je moguce da je to od cigareta sta vi mislite?
__________________
" I ja sam spreman da tocno u podne kao Gary Cooper sam izadjem pred barabe"
Hanii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:50   #23
Quote:
Hanii kaže:
Prijateljica mi je u subotu rekla da mi je jezik dosta blijed, odmah sam pala u depru
da nisam ovdje mod, sad bih ti rekla da ti imas puno tezih i akutnijih problema od naslaga bjelancevina na jeziku, ali nesmijem
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 15:35   #24
Quote:
Hanii kaže:
Da li je moguce da mi je jezik bijel zbog cigareta ili je problem malo veci? Prijateljica mi je u subotu rekla da mi je jezik dosta blijed, odmah sam pala u depru i od tada sve pitam da mi pokazu svoj jezik i stvarno moj je najblijedi kao da ima neke bijele naslage po sebi..Zasto to?neki su mi rekli da je moguce da je to od cigareta sta vi mislite?

jel se skidaju te naslage kada probas sastrugati?
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 16:23   #25
Ja svoj jezik već neko vrijeme četkam četkicom za zube (par puta nakon pranja) i smanjila se bjelina.
ariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 17:00   #26
Otvoreno govoreci imas " mouth trush", Oralni Candidosise,koji samo mozes slijeciti sa antibiotikom, ne zavlaci nego odmah doktoru.
Ista bakterija/fungus zivi u mukous membrane.

Moze se prosiriti u grlu do stomaka/gastroitesinal. zato je potrebno cim ranije do se ne prosiri jako lijeciti.

sretno
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 17:36   #27
može biti od želuca, ali najvjerojatnije soor, mlječac, gljivice

u ljekarnu po nistatin (znam po klincu)
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 17:39   #28
joj strasno oralna kandida to je neka gljivica sta ne? imala sam je vec jednom candide ali nikad na jeziku, zvuci grozno ici cu odmah u pon kod doktorice, neznam koliko to dugo imam ja to uopce ne bi primjetila mozda mi se vec i prosirilo...:-( sada sam jos vise u panici .
I da skida mi se kada ostruzem ...ali nista me ne boli, niti pece, niti imam neki neugodan okus u ustima...
__________________
" I ja sam spreman da tocno u podne kao Gary Cooper sam izadjem pred barabe"
Hanii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 17:53   #29
candida nije niš strašno!
obične gljivice koje postoje u svakoj sluznici, a kad padne imunitet ili se popije previše antibiotika, razmnože se (jer je antibiotik pobio 'dobre bakterije' koje luče kiseline koje ubijaju zločeste bakterije, u pipi se dobre bakterije zovu Döderleinove b.)
idi po nistatin, i za čas će ti biti bolje! garantiram
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 18:24   #30
@ Hanii,
nitko te ne strasi, ne mora da imas candiditis/ako i je /ne znaci da je sexualna bolest/obicno znade se pokazati i na celjusti i zavisi moze se biti i u bolovima u grlu ako se predugo ceka, razlog sta znadem je iskustvo moje 69 godisnje supruge, ona ima uvijek problem sa mukusom i disanjem i na B12 injekciji je tako da i imunitet ne radi najbolje i ona je prosla dva tjedna antibiotika i endoskopy da se vidi da se nije prosirilo na stomak....sada je opet uredu...ali sada vodi brigu jer su nasli mnogo malih polipa na stomaku ,koji su bezopasni ali kada ih vidis na slici vodis brigu, iako su bili testani i sve je u redu.

Mnoge zene imaju mnogo problema sa trashom isto i mi muskarci ali rijedje.

ne zabrinjavaj se previse.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:09   #31
odi lijepo stomatologu, on ce najbolje dijagnosticirati stanje koje opisujes. Bitno je da se skida (da nije leukoplakija), e sada treba uzeti bris pa dokazati Candidu albicans ili koju drugu. Nikako Nistatin, SVE kandide (C.tropicalis, albicans,parapsilosis, crusei, glabrata, guilliermondii) su rezistetntne na Nistatin. Koristiti ako treba • 2% mikonazol gel, krema • klotrimazol krema, otopina 1%, i obavezno Corsodil da se odrzi ravnoteza
bakterija i gljiva. No prvo bris!
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 09:42   #32
Quote:
VILKO kaže:
...Oralni Candidosise,koji samo mozes slijeciti sa antibiotikom...
vilko, vilko, ti bi gljivicu lijecio antibiotikom,jel? Pobio bi bakterije da candida moze slobodno tulumarit? joj covjece...

@Hanii: Pusti vilka i idi doktoru/stomatologu po neki antimikotik
__________________
''An aggressive squirrel attacked and injured three people in a German town before a 72-year-old pensioner dispatched the rampaging animal with his crutch.''
kamOsutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 16:46   #33
bijelo na vrhu jezika?

imam na gornjem dijelu jezika neku kao bijelu prevlaku, kao sir rastopljen u tankom sloju na njemu, nemogu ga maknut, perem s četkom vodom ispirem i ništa, šta je to šta da radim?
__________________
Hardcore ševać
lucky-strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 00:38   #34
https://www.forum.hr/showthread.php?t=145638
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 08:22   #35
Odi na pregled takve stavri mogu biti svasta. Poglevito jer se ne da skinuti.
i zato doktoru
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 16:21   #36
Jezik

Jučer sam se tako jako ugrizao za jezik (gornjim očnjacima) da mi je doslovno šikljala krv par minuta... Kasnije je nastavilo samo curit.
Ima netko neki savjet što se može napraviti u takvoj situaciji?
Mislim da se ne može ništa staviti na jezik da prestane krvarenje?

Danas ujutro sam s velikim naporom pojeo bananu...
SAd sam gladan... Još uvijek me boli jezik, ali barem više ne krvari.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:07   #37
Quote:
Limeni Nos kaže:

Danas ujutro sam s velikim naporom pojeo bananu...
SAd sam gladan... Još uvijek me boli jezik, ali barem više ne krvari.



Papaj Chokolino na slamku i shuti
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 20:08   #38
Ako si se jako ugrizao za jezik i napravio duboku ranu mozda bi to trebalo usivati. Znam decka koji je pao sa motora i od udarca pregrizao jezik skoro na pola pa su mu morali usivati na maksilofacijalnoj hirurgiji. U svakom slucaju predlazem odlazak kod lekara.
 
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 20:50   #39
E, hvala na savjetima...
Sad mi je već bolje, nije tako gadno kao što sam mislio da je. Mislim da nema nikakvih opasnijih posljedica, jedino što ne izgleda lijepo.

Pouka priče: Na sparingu (makar i najlakšem) uvijek nosite štitnik za zube!
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 13:26   #40
u takvim situacijam, inače, najbolje ti je staviti kockicu leda u usta i cuclati....
ornos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.