Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 20:01   #3561
Quote:
HuberRotomat kaže: Pogledaj post
Čujete, iznajmili smo novi stan s klimom....
Al klima umjesto da hladi izbacuje topli zrak, i ne nije na heat modu nego na cool modu al sve jedno.
Dal neko zna riješit problem ili treba zvat servisera, al to bi bio problem jer tip koji mi iznajmljuje stan nit zna ko je montiro klimu nit ima garanciju nit ima išta osim uputstva za daljinski....
Inače klima je marke "arktika" pa ako neko zna jeftinog servisere eto tu me može kontaktirat....
Prvo bi trebali vidjeti dali unutarnja jedinica dobiva IC signal od daljinskog upravljaća. To možete uočiti ako unutarnja jedinica dade zvučni signal u obliku beepa. Ako ne dobijete zvučni signal najvjerovatnije je problem ili u daljinskom ili u prijemniku u unutarnjoj jedinici. Prije nego što krenete u neke radnje provjerite dali su baterije ispravne jer ako im je pao napon (1.5V) teško da će poslati signal prema unutarnjoj jedinici.
U slučaju da unutarnja jedinica daje signal problem je ili u četveroputnom ventilu (ne prebacuje na hlađenje) ili u relayu koji ne daje signal (napon) prema ventilu.
mfcc is offline  
Old 30.06.2010., 20:43   #3562
Quote:
HuberRotomat kaže: Pogledaj post
Čujete, iznajmili smo novi stan s klimom....
Al klima umjesto da hladi izbacuje topli zrak, i ne nije na heat modu nego na cool modu al sve jedno.
Dal neko zna riješit problem ili treba zvat servisera, al to bi bio problem jer tip koji mi iznajmljuje stan nit zna ko je montiro klimu nit ima garanciju nit ima išta osim uputstva za daljinski....
Inače klima je marke "arktika" pa ako neko zna jeftinog servisere eto tu me može kontaktirat....
Ako puse toplo u rezimu hladjenja otisao je prekretni ventil,kao sto mfcc kaze.

Posto je to Arktika,odnosno tezi oblik skovace od klima uredjaja cisto sumnjam da ce se popravak isplatit.
Prekretni ventil 400-500 kn.
Rad vjerojatno oko 600-700.

A citava ta klima ne vrijedi 50 kn.

Neka vam serviser utvrdi kvar pa onda odlucite.
Neustrasivi is offline  
Old 30.06.2010., 23:23   #3563
Imam sličan problem. Radi se o Samsung klimi, novoj, nije radila niti 5 dana. Jučer normalno hladila, a danas uopće ne hladi, cijelo vrijeme radi kao da je uključen samo ventilator, vrti isti (topli) zrak. Isto je i kad se prebaci na auto, cool i odvlaživanje. Temperatura uopće ne pada. U čemu bi mogao biti problem?
mokry is offline  
Old 30.06.2010., 23:29   #3564
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Imam sličan problem. Radi se o Samsung klimi, novoj, nije radila niti 5 dana. Jučer normalno hladila, a danas uopće ne hladi, cijelo vrijeme radi kao da je uključen samo ventilator, vrti isti (topli) zrak. Isto je i kad se prebaci na auto, cool i odvlaživanje. Temperatura uopće ne pada. U čemu bi mogao biti problem?
Provjeri dali se kompresor upalio.
nike321 is offline  
Old 30.06.2010., 23:33   #3565
Misliš na vanjsku jedinicu?
Da, ventilator se vrti.
mokry is offline  
Old 30.06.2010., 23:35   #3566
. . hvala na trudu i savjetu. Inače, što se tiče Haiera, razmatrao sam HFU-18HA03/R2(DB) inverter. Spada li i taj u najgore Haierove invertere kao i HSU? Kod Fujitsua sam gledao opet podni model AGYF-14LA/AOYV-14LA. Pretpostavljam da ne mogu pogriješit?[/QUOTE]

Da mislia sam na taj modela invertera od Haiera od 5kW ... usporedivati ta dva modela je kao usporediti R .Clia sa Lexusom
d13 is offline  
Old 30.06.2010., 23:39   #3567
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Misliš na vanjsku jedinicu?
Da, ventilator se vrti.
Trebaš čuti i dali kompresor radi.
nike321 is offline  
Old 30.06.2010., 23:44   #3568
To je isto u vanjskoj jedinici? Pa čuje se nekakav zvuk.
mokry is offline  
Old 30.06.2010., 23:50   #3569
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
To je isto u vanjskoj jedinici? Pa čuje se nekakav zvuk.
Ako čuješ kompresor, može biti vlaga u cijevima jer nisu vakumirali ili je iscurio plin na lošem spoju.
Zovi servis, u garanciji je.
nike321 is offline  
Old 30.06.2010., 23:55   #3570
Baš super...

Da, ako ima kakve veze, cijeli dan iz klime uopće nije izlazio kondenzat. To je pretpostavljam zato što nije hladila.
mokry is offline  
Old 30.06.2010., 23:59   #3571
Da!
nike321 is offline  
Old 01.07.2010., 08:42   #3572
E da pitam klima stručnjake. - Meni treba novi daljinski za panasonic klima uređaj. Gdje se to može nabaviti.
Skroz sam očajan jer bo sam već poslao toliko upita prek emaila a nitko mi ne odgovara :-(
demosten is offline  
Old 01.07.2010., 08:45   #3573
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
E da pitam klima stručnjake. - Meni treba novi daljinski za panasonic klima uređaj. Gdje se to može nabaviti.
Skroz sam očajan jer bo sam već poslao toliko upita prek emaila a nitko mi ne odgovara :-(
Chipoteka-zamjenski univerzalni.
nike321 is offline  
Old 01.07.2010., 08:57   #3574
Uff pa idem odmah pogledati u chipoteku jel imaju. Thanks!!!
demosten is offline  
Old 01.07.2010., 09:05   #3575
Quote:
Neustrasivi kaže: Pogledaj post
Ako puse toplo u rezimu hladjenja otisao je prekretni ventil,kao sto mfcc kaze.

Posto je to Arktika,odnosno tezi oblik skovace od klima uredjaja cisto sumnjam da ce se popravak isplatit.
Prekretni ventil 400-500 kn.
Rad vjerojatno oko 600-700.

A citava ta klima ne vrijedi 50 kn.

Neka vam serviser utvrdi kvar pa onda odlucite.
E 'bemti baš si me usrećio u p.m.....
HuberRotomat is offline  
Old 01.07.2010., 21:27   #3576
Quote:
Mican kaže: Pogledaj post
Pitanje za mfcc-a ili nkekoga tko se bolje razumije u izračun toplinskog opterećenja prostorija - trebam rashladiti dnevni boravak-blagovaonicu-kuhinju u potkrovlju niskoenergetske kuće....

Ako želite mogu vam tu na forum postaviti tablicu za izračun toplinskih gubaitaka kao i opterečenja ali mislim da se sa time nebi trebali zamarati. Po opisu imate odličnu izolaciju što je velika prednost kako zimi tako i ljeti jer puno smanjuje potrošnju energije.
Po oneme što ste opisali ja bih se prije složio sa ing. stojarstva nego monterom klima jer je stojar izračunao numeričkim metodama potrebnu snagu klime dok je serviser to obavio odokativno.
Naime kod klime je jako važan podatak da kod večih vanjskih temp. po ljeti ili niskih po zimi klima gubi kapacitet/snagu.
U ljeti je to iznad 32°C, dok po zimi kada temp. padne ispod +7 do +8°C, to su podaci za inverter klime. Primjer: kod vanjske temp. iznad 35°C klimi (inverter) pada snaga za 15-20%, dok zimi kad temp. padne na 0°C klima (inverter) gubi snagu za nekih 10%, zimi još u padanju kapaciteta ima veliku ulogu i vlaga. Kako vama treba najviše klima kada su vani visoke temp., a s obzirom da imate veliku površinu (kubikažu) za klimatizirati i s obzorm na gore nevedene podatke, bez obzira na jako dobu izolaciju (i jako dobra izolacija propušta jedan dio topline iz vanjskog zraka- toplina po zakonima termodinamike uvijek ide sa toplijeg tijela na hladnije) klima od 3.5kW nebi vam bila dostatna za ohladiti toliko prostor na ugodnu temp. od nekih 26°C. Moja preporuka je definitivno 5kW.
Što se tiće podnih unutarnjih jedinica one imaju svoje prednosti i mane.
Mane: cijena, zauzimanje podnog prostora,teža instalacija odvoda kondenzata, duže cijevi između vanjske i unutarnje jedinice,...
Prednostiolje mogučnost regulacije (mogučnost ispuha zraka sa doljnje-zimski period, i gornje strane-ljetni period),....

Ako se odlučite za inverter klime bez razmišljanja uzmite neki od japanaca (Daikin, Toshiba, Mitshubishi, Fujitsju, Hitachi), jer je njihova kvaliteta i pouzdanost je neupitna.
mfcc is offline  
Old 02.07.2010., 09:20   #3577
mfcc . . .hvala!

Quote:
Ako želite mogu vam tu na forum postaviti tablicu za izračun toplinskih gubaitaka kao i opterečenja ali mislim da se sa time nebi trebali zamarati.
Na žalost, ja se volim jako zamarati Iako kao inženjer znam da i najbolji proračun ovisi o kvaliteti ulaznih podataka. garbage in - garbage out.

Quote:
Po oneme što ste opisali ja bih se prije složio sa ing. stojarstva nego monterom klima jer je stojar izračunao numeričkim metodama potrebnu snagu klime dok je serviser to obavio odokativno. . . . Moja preporuka je definitivno 5kW.
Ako je proračun dao 3,9 kW, a Fujitsu ima najjači uređaj te vrste 4,2 kW, onda je to očito moj izbor . Gledao sam i Daikina od 5 kW, ali mi je on dosta skuplji, a i serviser/montažer mi nije baš u blizini. Na Fujitsu mogu dobiti dobar rabat, a i motažer je relativno blizu. U teničkim podacima za Fujitsu stoji nominalna snaga od 4,2 kW i da radi u rasponu 0,9-5 kW. Računam si da ako je kompresor kvalitetan, a u vršnom režimu radi relativno kratko, onda ne bi trebalo biti nekih problema Jesam li u pravu?.

Quote:
Što se tiće podnih unutarnjih jedinica one imaju svoje prednosti i mane.
Mane: cijena, zauzimanje podnog prostora,teža instalacija odvoda kondenzata, duže cijevi između vanjske i unutarnje jedinice,...
Prednostiolje mogučnost regulacije (mogučnost ispuha zraka sa doljnje-zimski period, i gornje strane-ljetni period),....
Ja zidnu jedinicu nemam kuda staviti, a da mi ne tuče direktno u glavu. Podna mi je idealna jer vanjsku jedinicu mogu staviti na balkon čija je razina 1,5 m ispod razine prostorije koja se hladi, a cijevi bi bile dugačke oko 2 m.
Mican is offline  
Old 02.07.2010., 09:23   #3578
univerzalni daljinski iz Chipoteke ne radi na Panasonic klima uređaju :-(
demosten is offline  
Old 02.07.2010., 11:50   #3579
pitanje:

podstanari smo i klima je neki stari model midea-e, problem je sto klima ne hladi i ne izbacuje vani vodu, ali je izbaci kroz unutarnju jedinicu, takoder mislim da kompresor vrti...

moze neka pretpostavka dijagnoze i koliko u prosjeku serviseri traze za dijagnozu?
__________________
Jedi burek dok je topal!!!!!!
Dodo99 is offline  
Old 02.07.2010., 12:55   #3580
Premještanje klima uređaja

Bok svima!

Pitanje: imam klima uređaj ugrađen u spavaćoj sobi (totalna idiotarija ne pitajte me kako) i sada razmišljamo da je preselimo u dnevni boravak (gdje nam najviše i treba). Vanjsku jedinicu bi ostavili gdje je jer bi u suprotnom išla na pročelje zgrade.
Da li je to izvedivo i koliko bi tako nešto koštalo? Riječ je o malom stanu (49 m2), a udaljenost od sadašnjeg mjesta gdje je klima i gdje bi trebala biti je cca 10 m.
hvala.
vanda31 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.