Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Pogledaj rezultate ankete: Kupujete li čaj u čajoteci?
Da 52 42.62%
Ne 42 34.43%
Ako su cijene pristupačne 28 22.95%
Ne pijem čajeve 0 0%
Glasovatelji: 122. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2005., 15:31   #221
Quote:
Shoki kaže:
Pai mu tan
nego, da vas pitam: kak vi znate da je voda na 80 stupnjeva kad kuhate zelene čajeve?
Nije li to otprilike kad se po dnu počne voda kovitlat, prije nego se počnu mjehurići stvarat?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 15:59   #222
Quote:
Shoki kaže:
Pai mu tan
nego, da vas pitam: kak vi znate da je voda na 80 stupnjeva kad kuhate zelene čajeve?
ne znam.


ali potrebno je nadziranje vode (a ne otić forumarit).

kad se pojavi para to je otprilike 80.stupnjeva
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 18:24   #223
tak i ja: kad se počne dizati para, ali ne smije biti mjehurića.
Ali opet... ako promiješam vodu dok se grije, mjehurići nestanu i digne se više pare. Kad maknem vodu s vatre, opet se naglo digne više pare.
A i osjećam po intenzitetu čaja da je ponekad voda bila toplija a ponekad pre hladna. ja sam mislio da ima neka znanstvena metoda...
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 21:13   #224
Pa kažu, kad se prvi mjehurići pojave po dnu, da je to to.
Ali, ako zagrijavaš vodu u ketlu, ne vidiš dno.....praksa, praksa, praksa,.....
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 22:39   #225
jooj kak možete pit čaj s cedevitom, ja sam to probao na nagovor i odvratno mi je to!

ja čaj pijem bez ičega, nikakvi limuni, rumovi, sladila i šećer da i ne spominjem. sve to ubija aromu čaja. jedino mi je ok crni s medom napraviti, totalno je zakon okus!

inače, obožavam rooibos, čisti ili s aromama (najjači mi je s karamelom, a ok je i s vanilijom; vidim da su i naši sad aromatizirani počeli radit, probao sam vaniliju i ok je, ali malo da je jača aroma ništ im ne bi bilo, onaj mix još nisam probao). zakon mi je cedevita čaj od naranče i to mi je uz jabuku jedini voćni koji volim.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 22:49   #226
Jabuka cimet
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 22:52   #227
veceras sam probala grejp
neloshe


a s cedevitom pijem kad nemam limuna
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 09:47   #228
Ništa mi tokom prehlade/viroze/gripe ne pomogne tako kao bijeli čaj (Pai Mu Tan). Izgleda da ima nešto istine u onome da jedna šalica tog čaja sadrži antioksidanata kao 12 čaša soka od naranče ...

Obožavam okus kave, ali konzumacija iste mi ne dolazi u obzir zbog moje jako niske tolerancije na kofein. Još sam k tome i izraziti niskotlakaš ... No uglavnom, zeleni čaj mi najviše paše, savršeno me razbudi i mogu ga piti tokom cijelog dana, neću imati problema sa spavanjem. Čajeve uglavnom kupujem u rinfuzi (u Kući zelenog čaja ili već negdje) i onda ih stavljam u one male metalne bombice-tunjkalice.

Ma čajevi su za-kon!
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 10:05   #229
ljubiteljima chajeva preporuchila bih da mjesto onih metalnih 'jaja' radije kupe filtere za 'rasuti' chaj. imate ih u dm-u, jako povoljna cijena
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 11:24   #230
Najbolje je nabaviti onaj porculanski, kineski, čajnik, koji ima samo rupice na izlazu.....
a za zagrijavati vodu, imaju japanci ketle od lijevanog željeza, samo, ako je originalni, zna bit skup (po $600 za manje od litre )
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 23:19   #231
Već 2 tjedna samo čak pijem i to litre i litre, sok ništa više.. već mi je malo dosta

Ali fini su, volim
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 23:45   #232
Quote:
morsk! kaže:
Jabuka cimet
ja baš sad pijem kompot umjesto čaja
skuhao sam pet jabuka i malu koricu cimeta
to mi se čini nekako bolje nego čaj
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 01:46   #233
imam 20 vrsta..obozavam cajeve.
za stimulans mi je dobar teekanne brain power biljna mjesavina. crni mi uopce ne djeluje, nijedan koji sam probala.
dobar mi je crystal mountain kao stimulans.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 09:35   #234
Quote:
tridi kaže:
Najbolje je nabaviti onaj porculanski, kineski, čajnik, koji ima samo rupice na izlazu.....
a za zagrijavati vodu, imaju japanci ketle od lijevanog željeza, samo, ako je originalni, zna bit skup (po $600 za manje od litre )
d

chaj pijem i u uredu, ne samo kuci...malo tezhe bi ishlo s tim proculanima chajnicima i ketlima


no zato dobra shalica, voterkuler i odabrani chaj -
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 14:15   #235
Sad sam se sjetio kaj još rade frikovi za čaj...
Prvo se nalije u šalicu vruća voda da se zagrije, baci van, pa stavlja nova sa čajem.
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 14:18   #236
Quote:
tridi kaže:
Sad sam se sjetio kaj još rade frikovi za čaj...
Prvo se nalije u šalicu vruća voda da se zagrije, baci van, pa stavlja nova sa čajem.
Zasto frikovi? Poznajem jednu majstoricu cajne ceremonije (porijeklom Japanka). To ti se studira godinama.
Ako Bog da pa budem imala love na ljeto (i dobijem vizu), odvest ce me na pravu ceremoniju.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 15:16   #237
Quote:
magic kaže:
voterkuler
ako ova rijec ne postoji u hrvatskom pravopisu, zalazem se za to da ju se ukljuci!


meni je jedna lijecnica-pedijatrica iz japana pripremala pravu ceremoniju caja (u americi, nisam jos bila u japanu). s nama u hotelu je jos bilo 11 profesora engleskog jezika, koji su nju gledali kao bozicu zato sto je ona obucena i opremljena za priredjivanje te ceremonije. to mi je i dan-danas jedan od najvecih dozivljaja iz minnesote, skupina japanaca, kimono, porculanske salice i ja... skroz posebna i surreal ceremonija, mogu tek zamisliti kako je to u samom japanu.

ona je inace bila iznimno tradicionalno odgojena, njena je obitelj iz neke provincije s snaznim osjecajem "japanstva", ali iz visoke klase. U skolu "davanja caja" krenula je prije nego u osnovnu skolu, a svoju prvu ceremnoiju odrzala je nakon 17tog rodjendana. u toj prici ima toliko pozadine, povijesti, svega, da je to nevjerojatno...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 17:15   #238
Quote:
kem kaže:
Zasto frikovi? Poznajem jednu majstoricu cajne ceremonije (porijeklom Japanka). To ti se studira godinama.
Ako Bog da pa budem imala love na ljeto (i dobijem vizu), odvest ce me na pravu ceremoniju.
Ma nemoj reć. Mislio sam frikovi, u smislu, da ne piju čaj kao većina nas, samo kad su bolesni, već polažu veliku pažnju na to. Ništa loše.....
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 17:18   #239
Quote:
tridi kaže:
Ma nemoj reć. Mislio sam frikovi, u smislu, da ne piju čaj kao većina nas, samo kad su bolesni, već polažu veliku pažnju na to. Ništa loše.....
d
Znas, na svijetu postoje i drugi narodi osim Hrvata, sa drukcijom tradicijom.
Btw, da pijes caj cesce, mozda ne bi bio bolestan. < ovo ja pijem caj, da ne bude zabune.

@ kemik: i ja bih u Ameriku, zena je Amerikanka, potomak(potomica? potomka? potonula? ) japanskih doseljenika. Druga generacija, zapravo.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 01:14   #240
Quote:
kem kaže:
Znas, na svijetu postoje i drugi narodi osim Hrvata, sa drukcijom tradicijom.
Btw, da pijes caj cesce, mozda ne bi bio bolestan. < ovo ja pijem caj, da ne bude zabune.

@ kemik: i ja bih u Ameriku, zena je Amerikanka, potomak(potomica? potomka? potonula? ) japanskih doseljenika. Druga generacija, zapravo.
Jeote, kaj je tebi......kaj tebe brine koliko ja čaja pijem.Odi se liječi......ne čajem, nego doktorom.Za glavu,....ili nauči čitati ono kaj sam napisal.
Ma nemoj, poznaš japanku....pal sam na dupe.
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.