Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2005., 14:59   #41
Quote:
magriz kaže:
izolacija i definiranje vrste bakterije se radi u mikrobiološkom lab u sterilno uzetom urinu.
Gdje se to moze u Zgbu napraviti, osim u Rockefellerovoj? Doktorica mi tupi da iskljucivo gore, al kak sam ja lijena svako-toliko ici gore, malo sam se raspitivala i dobila info da moze i npr. u DZ u Marticevoj? Zvala sam ih i pitala jel primaju uzorke za *urinokulturu* i rekli su da - da. Jel to - to? Izolacija i definiranje vrste bakterije u sterilno uzetom urinu + izrada antibiograma? Pliz pomagajte ak neko zna, ne bi bas htjela poljubit vrata u Marticevoj
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 15:06   #42
Što nema u Mirogojskoj 16?

Uzmeš uputnicu za to i odneseš urin tamo
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 15:18   #43
Quote:
Ava Adore kaže:
Što nema u Mirogojskoj 16?
Uzmeš uputnicu za to i odneseš urin tamo
Al to je u susjedstvu Rockefellerove, pa onda mogu i u Rockefellerovu. Nije u tome d point
Hocu negdje di ne moram preci cijeli grad da bi to obavila
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 15:26   #44
Quote:
Leda kaže:
Al to je u susjedstvu Rockefellerove, pa onda mogu i u Rockefellerovu. Nije u tome d point
Hocu negdje di ne moram preci cijeli grad da bi to obavila
Ae dobro nisam točno znala gdje je Rockefellerova
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 20:12   #45
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ja sam stvarno pomislila, nakon sto sam i sama vidjela da mi je urin bljak (zamucen od vaginaleta) a infekcije nemam, da su to "dosta bakterija" napisali tek tako, bez mikroskopskog pregleda, samo na osnovu izgleda koji fakat nije bio reprezentativan.
odokativna metoda je omiljena kod nekih laboranata, na žalost. zato bi trebao biti VSS taj koji će znati koju analizu može kome povjeriti, i biti siguran u nalaz koji potpisuje


Quote:
violent_femmes9 kaže:
magriz, mogu te jos nesto pitati, malo je off topic: zasto se kod odredjivanja ukupne kolicine albumina u 24-satnom urinu ne uzima u obzir faza menstrualnog ciklusa? u vrijeme ovulacije vecina zena luci puno cervikalne sluzi, za koju pretpostavljam da u sebi sadrzava neke proteine, ne znam radi li se bas o albuminu... i sad, sto ako pri piskenju dio sluzi zavrsi u urinu? dijagnosticiraju ti nefropatiju?
ja sam kemičar, pa nemam medicinski background, ali test na albumine se radi s reagensom specifičnim baš na albumine
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 21:32   #46
Mene isto gnjave te bakterije Ja sam svoj uzorak nosila na Šalatu. No, kod mene se dešava da mi je uzorak malo sterilan, malo nije, ali čak i kad nije, nemam toliko bakterija da ih treba tretirati antibiotikom. Bude ono 10 na 3, a za to se ništa ne daje i nije mi bila dosad E.coli. Ja nemam "problema" s mokrenjem, nego jednostavno idem prečesto, kao da mi se ništa od tekućine što popijem ne zadržava, ali me nikad ne peče.
Poslije N. godine ću valjda na infektološku budući da sad više ne primaju jer su premašili proračun. Tak mi je to već dosadilo

P.S. Kako oni mogu znati da je uzorak kontaminiran? Jednom sam odnijela pa su mi rekli da je kontaminiran.
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 10:33   #47
Quote:
magriz kaže:

ja sam kemičar, pa nemam medicinski background, ali test na albumine se radi s reagensom specifičnim baš na albumine
da, zato i pitam, nalazi li se u zdravoj cervikalnoj sluzi albumin? ako je odgovor da... well, zakljuci sama.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 21:26   #48
Quote:
violent_femmes9 kaže:
da, zato i pitam, nalazi li se u zdravoj cervikalnoj sluzi albumin? ako je odgovor da... well, zakljuci sama.
ako se nalazi, pitanje je u kolikoj je konc, pa vidit da li bitno utječe na konačni rezultat. moguće je da ga nema (ili ima vrlo malo) jer nitko na to ne obraća pažnju. niti kod nas, niti igdje u svijetu
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 10:28   #49
Quote:
magriz kaže:
ako se nalazi, pitanje je u kolikoj je konc, pa vidit da li bitno utječe na konačni rezultat. moguće je da ga nema (ili ima vrlo malo) jer nitko na to ne obraća pažnju. niti kod nas, niti igdje u svijetu
o da, obraca, obraca

ali ne kod nas.

svejedno, ja ne znam sa sigurnoscu u kojoj je koncentraciji albumin prisutan u zdravoj cervikalnoj sluzi, zbog toga sam ti i postavila pitanje (prisutan svakako je. ). naletjela sam na nekom stranom sajtu na taj podatak, uz savjet da se skupljanje urina vrsi u drugo doba ciklusa, niposto za vrijeme ovulacije. naravno, ne zelim vjerovati "tamo nekom sajtu", pa sam mislila da ce klinicki biokemicari znati bolje.

sto se koncentracija tice, za dijagnozu nefropatije (zapravo mikroalbuminpatije) dovoljno je 30 mg albumina u 24-satnom urinu (kojeg obicno ima oko 2 - 2.5 l). koliko bi mala koncentracija albumina u sluzi morala biti pa da ne utjece na ukupnu kolicinu u urinu? jako jako jako mala.

da ne spominjem da je kolicina dnevno izlucene sluzi prilicno individualna stvar.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 16:09   #50
Quote:
violent_femmes9 kaže:
o da, obraca, obraca

ali ne kod nas.
e, to je nešto o čemu se kod nas niti ne priča, niti ne vodi računa. jeidno da se probaš informirati u nekom biokem. lab ili društvu klin. biokemičara. ja više nisam u tom fahu, a i nemam previsoko mišljenje o njima
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 03:45   #51
Eto ja sam ponovo samo zavrsio antibiotik....dakle 6 zadnja mjeseca problemi,
imao sam i scan mjehura ,bubrega i liver i prostate...sve veoma zdravo.

Ali klinicki problemi sa urin infection...sample dan doktoru u sterilnoj posudi,
doktor sam pogleda sa test stripom i ako treba salje odmah na analizu, on me stavi na antibiotik obicno na 10 dana...a ceka rezultat od labaratorija...da se vidi koja vrsta infekcije je i koji antibiotik da se uzme...
Sutra idem urologistu /radi drugih stvari testesteron level i 6 mjesecni pregled/,pa je doktor poslao sve 6 mjesecne urin reporte kao i scan...da specijalista vidi da li da se vratim na svakodnevno uzimanje Hiprex, antibiotic za sprecavanje infekcije,jer ja sam uzimao prije oko 15 godina ...pisao sam prije o tome samo da mi se nije vjerovalo i da sam bio kazan od dobronamjerne forumasice: odi se ubiti, blesane stari hipohondricni... tako bus se najbolje rijesio svih svojih bolestina

sa teme:Medazol i bacterije;
https://www.forum.hr/showthread.php?s...5&pagenumber=1
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 13:16   #52
Danas sam vidio specijalistu...u vezi normalne prostate pregleda i testesterona odobrenja za slijedecih 6 mjeseca.
Specijalista je poslusao moju proslost i pregledao krvne nalaze kao i 6 mjesecne reporte od urine/mokrace reporte.

Slaze se da se vratim odmah na Hiprex/antibiotic...za slijedecih 6 mjeseca dok
ne prodjem cystoscopy i ne obavim jos jednom test zadrzavanja mokrace.

Tako da je potvrdio da je to normalno kao sta sam uzimao na dugo antibiotic,
ali da me je trebao doktor opce prakse prije poslati za cystoscopy.

Danas sam dao mokracu sa brzim testom/stapicem/ je pokazalo da je nakon 10 dana poslije antibiotika...ponovo pocela infection, poslali su na analizu.
Eto tako to ide i kod muskarca bez( u mojem slucaju nije bilo prenosa od partnera do partnera).
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 00:14   #53
Pozdrav!
Evo da i ja dodam nešto na sve ovo. I mene isto već preko godinu dana muči E.coli, lječila sam se homeopatijom i antibioticima (što je problem jer me opsjeda i kandida), pila sam hrpe čajeva i vode, odlazila na wc svakih pol sata zbog toga.... I napokon sam je se riješila. Sad nedavno sam odnjela urin na pregled i kaže da imam "nešto" bakterija, pa sam opet počela sa čajem, ovaj puta od preslice (preporuka homeopata).
Inače jako pazim, brišem se kako treba, za intimnu njegu koristim Neutro Roberts od kamilice za intimnu higijenu 1xdnevno i poslije sexa, prije i poslije sexa se pomokrim, pijem puno vode...
Inače, jedan od omiljenih položaja pri sexu mi je tzv. "položaj žlice", ali se nikako ne mogu dovoljno opustiti i stalno pazim da me ne bi njegov penis dirao po guzi, tj. anusu (da budemo pristojni), a onda naprijed. Pitanje, može li se to i tako prenijeti, ili samo analnim sexom (kojeg ne prakticiramo)? Vjerujem da se može i tako prenijeti, ali eto, pitam da budem sigurna.
Izludit ću više sa tolikom tekućinom. Kako se zaposleni ljudi nose sa time? Oni koji ne mogu na wc kad god bi htjeli (npr. prodavači na kasi)?
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2005., 09:36   #54
Vilko kaze:
Slaze se da se vratim odmah na Hiprex/antibiotic...za slijedecih 6 mjeseca dok....
Jucer sam vidio Doktora opce prakse za injekciju...i kazao mu sta je urologist kazao...jedan antibiotik Hiprex prije spavanja...na sto je on dodao da li uzimam C Vitamin?
Kazao sam ne ...nasto je on odgovorio da moram uzimati 2 grama=2.000mg, ako uzimam dvije tablete ili 1 gram=1.000 mg ako uzimam i tabletu hiprex 250mg....ili Hiprex ne ce raditi jer ima veze sa acid u mokraci.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2005., 23:17   #55
Da skratimo: uroinfekti su jako cesto povezani sa anomalijama urotrakta, pa bi svima vama koje jako muce ti problemi preporucila napraviti infuzijsku urografiju.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 14:10   #56
Quote:
Leda kaže:
Gdje se to moze u Zgbu napraviti, osim u Rockefellerovoj?

Uzorak mozes nositi i u Petrovu.
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2006., 15:01   #57
[QUOTE=bubica]
Inače, jedan od omiljenih položaja pri sexu mi je tzv. "položaj žlice", ali se nikako ne mogu dovoljno opustiti i stalno pazim da me ne bi njegov penis dirao po guzi, tj. anusu (da budemo pristojni), a onda naprijed. Pitanje, može li se to i tako prenijeti, ili samo analnim sexom (kojeg ne prakticiramo)? Vjerujem da se može i tako prenijeti, ali eto, pitam da budem sigurna.
[QUOTE]

Može se i tako prenijeti.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2006., 15:02   #58
Quote:
Sanja :o) kaže:
Uzorak mozes nositi i u Petrovu.
Mikrobiološki labos u Vinogradskoj je OK
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2006., 17:17   #59
labos u deželićevoj je isto ok
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2006., 18:08   #60
Sad ste se tek raspisali gdje se sve uzorak moze odnijeti?
Mozda ce jos kome koristiti info, uglavnom, moze se odnijeti u sve podrucne odjele Zavoda za javno zdravstvo grada Zagreba, a ima ih u svakoj opcini . So, nemojte bit budale ko ja pa klipsat bezveze prek cijelog grada u Rockefellerovu, vec to obavite kod sebe u kvartu/opcini
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.