Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2007., 13:04   #521
...što se tiče mjesta u prtljažniku - ostaje isto, jer se boca sa plinom ugrađuje na mjesto rezervne gume...
Matrix 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:56   #522
Arrow MOLIM POMOĆ

Stigla prinova u familiju pa nam treba veći i sigurniji auto.

U uži izbor su ušli zbog cijene, itd:

KIA CEED --- 109ks benzinac
Opel Meriva --- 90 Ks benzinac
SUZUKI SX 4 --- 99 ks benzinac 2WD gradska verzija

rate se krecu izmedju 1590 i 1650 kn na 7 godina)))

Zanima me koji auto kupiti (nisu iste klase znam) ) i ako je to SX4 zanima me stvarno realna potrošnja kod umjerene vožnje u gradu. Zanimaju me do sada uočene prednosti i mane SX4 uočene od vozača koji ga voze barem par tisuća km)

Prtljažnik je mali ali mislio sam to rijestiti sa THULE-om na krovu))
Ionako će mi to zatrebati mozda 2 puta godisnje.

Hvala na pomoći!!!!!!!!!!!!
Zg35m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:15   #523
Pozdrav!

Evo vozim sx4 već jedno 4 t km, i mogu ti reći da je malo preslab motor od 99 ks... Dosta je trom, i baš ga moraš potrefit u brzinu kad moraš prestizati... U tom sam se razočarao totalno, ja sam mislio da će to ić bolje sa 100 ks(jer sam prije tog imo auto sa 92 ks).. Al ništa idemo dalje... Dosta je nepregledan u zavojima, a tome pridonose oni trokuti od stakla i preširoka letva koja ide od krova prema dolje... Auto troši oko 8-10 po gradu, a vani ako voziš agresivnije ista potrošnja... Možda mrvicu manja.. Nisam baš napravio neki test potrošnje, ali hoću, ovo je moja odokativna procjena, s tim da ga ja teram i po 5-6 t okr. A na putnom računalu piše stalno nekih 8.6-9.0 l/100km Al ne vjerujem u to, jer sam primjetio da više troši.

Ugl. lijepo skockan autić... Ako ti ove stvari ne smetaju uzmi ga...
Žbla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:39   #524
Evo dojmovi jednog novog vlasnika.
Dakle, radi se o modelu 1,6 4wd sa 107 ks.
Za motor, mjenjač same pohvale. Motor je taman pogođen i nije preslab, jedostavno mora u okretaje. Tada je gradska potrošnja 9-9,5 što mi se čini ok, pogotovo kada dodje plin.
Prije spomenuta nepreglednost je istina. Kod skretanja u ljevo (npr. ulice pod 90) je malo zeznuto zbog izvedbe prednjeg štoka koji jednostavno smeta. Danas je test bio uzbrdo sa uključenim 4wd lock i samo vam mogu reć da auto obavlja namjenu.
Mjera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 18:55   #525
Arrow Hvala na informacijama

Super ste

hvala na informacijama

ako ima jos netko kakvu opasku super!!
Zg35m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 08:05   #526
SX4

mi imamo 1.5 GS i samo pohvale jedino se meni čini da je potrošnja malo veća ali uz umjereniju vožnju može se kontrolirati. Baš smo jučer išli autoputom i pri 110 km/h troši oko 6.5l dok na 140 km/h na putnom računalu piše 9.5. Nekako vjerujem tim brojkama jer mi je prosječna potrošnja oko 8,3 a prijeđem oko 600km s rezervoarom pa se to podudara. Kad žena vozi par dana onda prosječna potrošnja padne za kojih 0.1-0.3 /100 km

Ležanje u zavojima je super, prvotno mi se nije činilo tako jer sam se u početku bojao "uletavat" ali kako vrijeme prolazi i kako mi se usavršava iskustvo s SX-om skužio sam da drži cestu ko blesav, velim, naš je GS pa ima široke gume....

Za preglednost se slažem s ekipom, pod 90 je malo tricky.. moraš micat glavu lijevo-desno da bi vidio cijeli taj mrtvi kut od prednjeg štoka, ali osobno brzo sam se naviknuo na to. Inače bočna ogledala su dosta velika i meni je pregeldnost ok, nije mi se još desilo da mi netko ostane neprimjećen u mrtvom kutu.

Neznam, naravno ti ćeš odlučiti ali ona KIA je isto jako zgodna

Nadam se da sam pomogao
joc_pz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 10:22   #527
Arrow Hvala na pomoći

Zahvaljujem!!
Mislili smo uzeti GLX model , mislim da ima 205 gume.
Vi ste znači zadovoljni sa ubrzanjem kod preticanja?

Kia je stvarno ostavila dojam kompaktnog automobila samo jos imam predrasudu zbog marke) a mozda i servisa)
Zg35m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 10:58   #528
Da gume su na GLXu iste kao i na GSu, tako da bi prianjanje trebalo biti isto.

Zadovoljstvo ubrzanjem je relativna stvar... netko je rekao da SX mora u okretaje da bi povukao, ja se isto slažem - tek iza 3.5 tisućice postaje zvjerka... kad obilaziš dideke i bakice u trećoj se priljepiš nekom na guzicu sa 70 i čekaš priliku... do 90 si začas. Isto tako u četvrtoj oko 100-110 imaš snage za pretjecanje. Samo takvom vožnjom ćeš trošit more goriva.

Ali ako hoćeš jurilicu nemoj uzimati SX4, ja sam prije vozio Twinga 16V sa 75KS i bio je puno bolja jurilica od SX-a, a potrošnja daleko manja. Samo jbg. komfor i sigurnost koštaju, a gradske jurnjave se čovjek zasiti a možeš se lako i sudarit ili pogazit nekog - pa eto problema

Meni je SX super i zbog toga što se možeš popet na bilo koji ivičnjak, zadovoljan sam ovjesom, gumama, wow faktorom, dizajnom... sve su to sitnice koje čine prevagu kod izbora.

Za KIA-u se slažem u pogledu marke... ali pitanje je i kako će SX4 gubiti na cijeni... ništa se još nezna.

Sretno!
joc_pz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 15:19   #529
Arrow

Ne jurim po cesti, više volim uživancija vožnju uz dobru muziku tako da mi ne treba jurilica ali dobro je znati da li moze potegnut kada zagusti))

Mislim da sam blizu odluke za SX 4 jos samo da posluzi 10-tak godina i vise kao dobri stari Mitsubishi Lancer))

Čuo sam a je ova masina izvedenica provjerene swift mašine , da li je to istina?
Zg35m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:16   #530
Mislim ide dobro auto i sve to, ali je trom za popizdit, moraš baš naviknit se na raspored brzina, mislim da na 60 nemožeš počet u 3. obilazit jer je u tom trenutku dosta trom, i onda moraš u drugu bacit i do 80, oko 80-85 ide super u trećoj, i tako da mi se to nesviđa, na niskim okretajima je jako trom, a na visokim je ok, ali je bučan za popizdit....
Ja recimo često vozim relaciju od 100 km ceste van grada i onda mi se nakupe kojekakve prikolice i pm, i normalno da ću obići to, ali kad obilazim potrošnja je dosta velika, kao što sam rekao i u prethodnom postu... Znači za nekog kome je preticanje nevažno, auto je odličan... (jer to povlači temu sa ubrzanjem, a i potrošnjom)...


Mene kod mog sx4 muči kad sam u trećoj brzini i ubrzavam javi se zvuk treskanja plastike mjenjača sa plastikom nekog kurca u kutiji, i to me živcira!! Ima neko rješenje? Jel se to vama dogodilo?!


I jebeno glupo mi je što jebena pepeljara košta 300 kn! I nije u serijskoj opremi!
Žbla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 09:36   #531
Pozdrav,

vlasnik sam SX4 1.6 4X4 od 12/2006 i do sada nemam niti jednu zamjerku..

Imam pitanje za vlasnike koji su vec bili na servisu nakon godinu dana tj. 15000 km.

Koliko košta servis, što se sve mijenja i koji servis je u pitanju.

Naime auto sam kupio u Auto Tošu i onu su mi rekli za servis 1210 kn, a pošto se u Varaždinu kod Kneza otvorio ovlašteni servis za suzukija, nazvao sam njih i oni su mi rekli cijenu od 680 kn, što je skoro upola manje pa me zanima zbog čega takva razlika u cijeni...

Unaprijed zahvaljujem
 
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 14:11   #532
cuj, moj prvi servis nakon godinu dana na ignisu je bio oko 650 kn, pa pretpostavljam da za sx4 ne bi trebala biti neka razlika.

ali ja svoj tjeram na servis u osijek.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 17:50   #533
Meni su rekli da servis kosta negdje oko 700 kn! Tebe hoće opljačkati...


Iz Osijeka sam!
Žbla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 00:29   #534
Quote:
Cobra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

vlasnik sam SX4 1.6 4X4 od 12/2006 i do sada nemam niti jednu zamjerku..

Imam pitanje za vlasnike koji su vec bili na servisu nakon godinu dana tj. 15000 km.

Koliko košta servis, što se sve mijenja i koji servis je u pitanju.

Naime auto sam kupio u Auto Tošu i onu su mi rekli za servis 1210 kn, a pošto se u Varaždinu kod Kneza otvorio ovlašteni servis za suzukija, nazvao sam njih i oni su mi rekli cijenu od 680 kn, što je skoro upola manje pa me zanima zbog čega takva razlika u cijeni...

Unaprijed zahvaljujem

Kad pobliže upoznaš nakupinu koja se pravi da radi u Tošovom servisu sve će ti biti jasno - izbjegavati u najširem luku.

I pitanje za Toša - jesi'l naučio što je rjeđe - 75W-90 iz getribe ili 10W-40 iz kartera?
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 15:39   #535
Zahvaljujem na odgovorima.
 
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 20:34   #536
Neki dan mi rend kaže ...vidi otpala ti guma na zadnjim vratima.. I zaista je...nisam to primjetio jer su dijametralno suprotna od moje pozocije - vozačke. Valjda su je djeca povukla kad su ulazila, ali samo sam je natrag nabio i sad opet čvrsto stoji...ajde uzet ćemo to kao prvi minus.
rasheed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 09:49   #537
Arrow TOŠ

kakva je ekipa u TOŠU
Zg35m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:50   #538
Sx4 ili Fiat Sedici ista stvar
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 14:10   #539
Sx4 GLX AC 107 tkn

Lipa ali : imam osjećaj da mu sigurnos nijejača strana, dva jastuka su premalo za auto u kojem je vozač malo izdignut unutar samog vozila.
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 14:17   #540
Quote:
rasheed kaže: Pogledaj post
Neki dan mi rend kaže ...vidi otpala ti guma na zadnjim vratima.. I zaista je...nisam to primjetio jer su dijametralno suprotna od moje pozocije - vozačke. Valjda su je djeca povukla kad su ulazila, ali samo sam je natrag nabio i sad opet čvrsto stoji...ajde uzet ćemo to kao prvi minus.
Minus mu je to kaj su mu klinci kada su izlazili povukli gumu
Pa to se i meni na 3 puta skupljem autu desavalo dok sam vadil klince iz autosjedalice...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.