Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 11:59   #2001
Quote:
Malena Anica kaže: Pogledaj post
Te tablete su iz skupine IPP-a, smanjuju proizvodnju želučane kiseline. Ja pijem godinu dana isto IPP, samo su drugi proizvođač. Počni ih sutra piti pa ćeš viditi da li ce ti se sto poboljšati. Ako mislis da ti je od nervoze i stresa, pitaj doktoricu za neke tablete za smirenje i anksioznost.
Koliko te to dugo vec muci?

Pa muci me to nekih mjesec dana,ali je intezivno pocelo prije par dana i morao sam otic kod doktorice ona kaze da je sve u redu.Mene plase ove kuglice sa svake strane vrata (jedna veca a druga manja) doktorica kaze da su to limfni cvorovi i da je to normalno.Ova knedla se pojavi kad sam pod stresom ali nekad je tu i kad sam smiren pa me zanima jel se tebi kad smiri ta knedla?

Popio sam sada prvu tabletu iako mislim da se ta zgaravica moze kontrolirati i bez tableta odnosno sa prehranom..
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:41   #2002
Ako su limfni čvorovi reaktivni onda nema razloga za brigu.
Čvor se aktivirao kada je bila upala u organizmu. Bilo bi ih dobro provjeriti ultrazvukom. A ako ne nestanu kroz mjesec ili dva, bilo bi ih dobro punktirati.
No, smatram da su od upale, i nemaš razloga za brigu.
Ja sam bio Popio antibiotik 10 dana da mi se upala smanji i oni su se smanjili.
Imao sam 3 čvora desno i jedan lijevo povećan. (od GERBa).
Kiselina došla visoko gore i sve spalila.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 14:58   #2003
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ako su limfni čvorovi reaktivni onda nema razloga za brigu.
Čvor se aktivirao kada je bila upala u organizmu. Bilo bi ih dobro provjeriti ultrazvukom. A ako ne nestanu kroz mjesec ili dva, bilo bi ih dobro punktirati.
No, smatram da su od upale, i nemaš razloga za brigu.
Ja sam bio Popio antibiotik 10 dana da mi se upala smanji i oni su se smanjili.
Imao sam 3 čvora desno i jedan lijevo povećan. (od GERBa).
Kiselina došla visoko gore i sve spalila.
Jel bi ti cvorovi stalno trebali bit opipljivi?Ja mislim da bi ali povecavaju ovisno o upali posto je meni grlo malo crveno bilo.Ta kiselina sto mi se dizala je nagrizla glasnice pa sam i promukao malo.Trebat ce vremena da se oporave glasnice jer ta kiselina nebi trebala prolaziti kroz grlo.Inace ja u zivotu nisam povracao vise od pet puta,jednom samo od alkohola.Znao sam se napit ko zivotinja i zapalit par topova ali nikad nisam povraco tako da mi nije od povracanja.Ali sad me nekad tjera na povracanje odnosno kao neka mucnina u grlu,a ne u zeludcu al to je mozda isto od nervoze.Moram samo pokusat zaboravit na to ali nije mi lako stvarno jer uvjek mislim na najgore.
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 15:10   #2004
Ti čvorovi nebi trebali biti opipljivi. Pronađi čvorove u preponi, ili ispod pazuha..... Postoje ali ih ne možeš opipati. Nalaze se i na vratu i na prsima....
Čvorovi narastu kada se tijelo bori s upalom.
Oni sada mogu ostati dugo povećani.... Samo je bitno da se kontroliraju. I da ne rastu dalje.....

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:10   #2005
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
samo za info. prije par godina sam pisao o ovom. prilikom uzimanja IPP tableta, desavala su mi se preskakanja srca. doktor to nije htio povezivati s tim, ali evo:
https://douglassreport.com/2015/06/21/heartburn/
probajte sto manje ta sranja pit i probajte prirodnim putrm smanjit kiselinu.
Znam da nisu dobre, ali sto cu kad nista ne pomaze a niti one.
Ti uopće vise ne pijes IPP? Imas koji savjet dobar?
Malena Anica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:12   #2006
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
samo za info. prije par godina sam pisao o ovom. prilikom uzimanja IPP tableta, desavala su mi se preskakanja srca. doktor to nije htio povezivati s tim, ali evo:
https://douglassreport.com/2015/06/21/heartburn/
probajte sto manje ta sranja pit i probajte prirodnim putrm smanjit kiselinu.
Quote:
xdrive kaže: Pogledaj post
Pa muci me to nekih mjesec dana,ali je intezivno pocelo prije par dana i morao sam otic kod doktorice ona kaze da je sve u redu.Mene plase ove kuglice sa svake strane vrata (jedna veca a druga manja) doktorica kaze da su to limfni cvorovi i da je to normalno.Ova knedla se pojavi kad sam pod stresom ali nekad je tu i kad sam smiren pa me zanima jel se tebi kad smiri ta knedla?

Popio sam sada prvu tabletu iako mislim da se ta zgaravica moze kontrolirati i bez tableta odnosno sa prehranom..

Gle, meni je to zbog kiseline, iritirana je sluznica i stalno mi nesto smeta u grlu, boli me i promukla sam. ako ti ne prodje, ici ćeš na daljnje pretrage.
Malena Anica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 11:49   #2007
Quote:
Malena Anica kaže: Pogledaj post
Gle, meni je to zbog kiseline, iritirana je sluznica i stalno mi nesto smeta u grlu, boli me i promukla sam. ako ti ne prodje, ici ćeš na daljnje pretrage.
Meni od ovih zoprax tableta bude malo muka al bar nema te kiseline vise pa ne nagriza.Sta ti nemozes naci nijednu tabletu koja ti smanjuje kiselinu?Jer kiselina ti nagriza glasnice kao meni i onda se osjeca ta knedla i promuklost.
Citao sam da treba dugo da se glasnice oporave ali najgore mi je sto se moram odreci alkohola,evo sad moji frendovi skoro svaki dan piju,a meni se onda ni ne izlazi van samo padam u depru.
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 19:42   #2008
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ja sam pio Controlic, i da, bude mi bolje. Ali se nakon 2-3 mjeseca opet sve vrati ipatnja se nastavi. Ali evo, kako sam počeo samo uzimati 8 čaša vode dnevno...
Glavni uzrok ove bolesti je d e h i d r a c i j a.
Controlik blokira kiselinu ali ne riješava uzrok problema. Lijekovi liječe simptome. Ali ne liječe bolest. Voda liječi uzrok problema.
Uzrok GERB-a je refluks. Refluks je najjači kad je povećan interabdominalni tlak, te u ležećem položaju. Najbolji lijek za refluks je jesti puno laganih obroka, više puta dnevno, a na spavanje odlaziti praznog želuca.

Voda u tome pomaže, pogotovo prije obroka jer manje pojedemo, a ubrzava pražnjenje želuca, međutim, to nije lijek, to je samo pomoćno sredstvo.

Uz to svaki slučaj je za sebe. Ja recimo pijem više od 10 čaša vode dnevno i ne mogu bez IPP-a (iako sam zadnje vrijeme na 20 mg i ako nije neki stres mogu jedan dan preskočit), ali ako popijem više od 2 dcl vode unutar pola sata do sat prije spavanja, tu vodu osjećam u grlu.

Vodu je svakako dobro piti, s tim da treba slušat svoje tijelo po pitanju kad i koliko, ali za prestanak terapije je ipak bolje slušat gastroenterologa. Također, ako nekom IPP ne pomaže, moguće je da ima slabu kiselinu i u takvom slučaju bi ga gastroenterolog trebao poslati na 24 satno mjerenje kiseline u jednjaku. Kod takvih slučajeva je probava usporena, te probleme ne uzrokuje kiselina, već sama hrana koja dulje vrijeme ostaje u želucu i vraća se u jednjak.

Također, ako i nemate simptome, kontrole su važne jer se mogu pojaviti promjene koje predstavljaju podlogu za rak.

Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
samo za info. prije par godina sam pisao o ovom. prilikom uzimanja IPP tableta, desavala su mi se preskakanja srca. doktor to nije htio povezivati s tim, ali evo:
https://douglassreport.com/2015/06/21/heartburn/
probajte sto manje ta sranja pit i probajte prirodnim putrm smanjit kiselinu.
Prije 5-6 godina je bila crackpot teorija da uzrokuju rak želuca. Ta teorija se izrodila iz lošeg prijevoda rečenice koja govori da može prekriti simptome, pa je prije davanje lijeka pacijentu preporučivo napraviti gastroskopiju.

U konkretnom slučaju, poziva se na studiju koja je pokazala da na nešto više od 4000 pacijenata jedan dobije srčani udar. To je korelacija koja može upućivati na uzročno posljedičnu vezu ili na neki zajednički faktor rizika.

IPP se daje kod težih oblika GERB-a i želučanih bolesti koji pogađaju više stariju populaciju, a dodatno simptome otežavaju pušenje i pretilost koji su također i faktor rizika za srčani (koji je ionako učestaliji kod starije populacije).

Ciljana studija tek mora pokazati da li IPP stvarno povećava rizik ili se radi tek o korelaciji, ali rizik je toliko malen da onaj tko se može zdravijim životom skinuti s IPP-a će više umanjiti rizik od srčanog zbog zdravijeg života nego zbog skidanja s IPP-a.

Što se tiče linka, na prvi pogled je jasno da se radi o crackpot stranici.

Što se tvog preskakanja srca tiče, to ti baš i nije povezano sa rizikom od srčanog na način na koji ti zamišljaš. S obzirom kakve stranice čitaš, vjerojatnije je bio napadaj panike zbog toga što priješ IPP.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 20:32   #2009
Quote:
xdrive kaže: Pogledaj post
Meni od ovih zoprax tableta bude malo muka al bar nema te kiseline vise pa ne nagriza.Sta ti nemozes naci nijednu tabletu koja ti smanjuje kiselinu?Jer kiselina ti nagriza glasnice kao meni i onda se osjeca ta knedla i promuklost.
Citao sam da treba dugo da se glasnice oporave ali najgore mi je sto se moram odreci alkohola,evo sad moji frendovi skoro svaki dan piju,a meni se onda ni ne izlazi van samo padam u depru.
Sve to znam ali nista ne pokaze. Jebiga. Rijetki sam slučaj valjda.
Zao mi je da si tako mlad i da te to snašlo, ali možda je samo od stresa pa prodje..
Malena Anica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 20:37   #2010
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Uzrok GERB-a je refluks. Refluks je najjači kad je povećan interabdominalni tlak, te u ležećem položaju. Najbolji lijek za refluks je jesti puno laganih obroka, više puta dnevno, a na spavanje odlaziti praznog želuca.

Voda u tome pomaže, pogotovo prije obroka jer manje pojedemo, a ubrzava pražnjenje želuca, međutim, to nije lijek, to je samo pomoćno sredstvo.

Uz to svaki slučaj je za sebe. Ja recimo pijem više od 10 čaša vode dnevno i ne mogu bez IPP-a (iako sam zadnje vrijeme na 20 mg i ako nije neki stres mogu jedan dan preskočit), ali ako popijem više od 2 dcl vode unutar pola sata do sat prije spavanja, tu vodu osjećam u grlu.

Vodu je svakako dobro piti, s tim da treba slušat svoje tijelo po pitanju kad i koliko, ali za prestanak terapije je ipak bolje slušat gastroenterologa. Također, ako nekom IPP ne pomaže, moguće je da ima slabu kiselinu i u takvom slučaju bi ga gastroenterolog trebao poslati na 24 satno mjerenje kiseline u jednjaku. Kod takvih slučajeva je probava usporena, te probleme ne uzrokuje kiselina, već sama hrana koja dulje vrijeme ostaje u želucu i vraća se u jednjak.

Također, ako i nemate simptome, kontrole su važne jer se mogu pojaviti promjene koje predstavljaju podlogu za rak.



Prije 5-6 godina je bila crackpot teorija da uzrokuju rak želuca. Ta teorija se izrodila iz lošeg prijevoda rečenice koja govori da može prekriti simptome, pa je prije davanje lijeka pacijentu preporučivo napraviti gastroskopiju.

U konkretnom slučaju, poziva se na studiju koja je pokazala da na nešto više od 4000 pacijenata jedan dobije srčani udar. To je korelacija koja može upućivati na uzročno posljedičnu vezu ili na neki zajednički faktor rizika.

IPP se daje kod težih oblika GERB-a i želučanih bolesti koji pogađaju više stariju populaciju, a dodatno simptome otežavaju pušenje i pretilost koji su također i faktor rizika za srčani (koji je ionako učestaliji kod starije populacije).

Ciljana studija tek mora pokazati da li IPP stvarno povećava rizik ili se radi tek o korelaciji, ali rizik je toliko malen da onaj tko se može zdravijim životom skinuti s IPP-a će više umanjiti rizik od srčanog zbog zdravijeg života nego zbog skidanja s IPP-a.

Što se tiče linka, na prvi pogled je jasno da se radi o crackpot stranici.

Što se tvog preskakanja srca tiče, to ti baš i nije povezano sa rizikom od srčanog na način na koji ti zamišljaš. S obzirom kakve stranice čitaš, vjerojatnije je bio napadaj panike zbog toga što priješ IPP.

Slažem se sa većinom sto pišeš. Voda ne moze izlijeciti GERB.
Koliko dugo imas GERB i koliko dugo si na IPP-ima?
Malena Anica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 23:36   #2011
Quote:
Malena Anica kaže: Pogledaj post
Slažem se sa većinom sto pišeš. Voda ne moze izlijeciti GERB.
Koliko dugo imas GERB i koliko dugo si na IPP-ima?
GERB dijagnosticiran 97, a refluks je najvjerojatnije rezultat urođene mane. Na IPP-u sam također od 97-e (prvo omeprazol, pa pantoprazol) + ispočetka su me šopali i antibioticima (bila jaka upala jednjaka), digenolom (nisam ga baš podnosio) i više ni sam ne znam s čim još.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 20:19   #2012
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Uzrok GERB-a je refluks. Refluks je najjači kad je povećan interabdominalni tlak, te u ležećem položaju. Najbolji lijek za refluks je jesti puno laganih obroka, više puta dnevno, a na spavanje odlaziti praznog želuca.

Voda u tome pomaže, pogotovo prije obroka jer manje pojedemo, a ubrzava pražnjenje želuca, međutim, to nije lijek, to je samo pomoćno sredstvo.

Uz to svaki slučaj je za sebe. Ja recimo pijem više od 10 čaša vode dnevno i ne mogu bez IPP-a (iako sam zadnje vrijeme na 20 mg i ako nije neki stres mogu jedan dan preskočit), ali ako popijem više od 2 dcl vode unutar pola sata do sat prije spavanja, tu vodu osjećam u grlu.

Vodu je svakako dobro piti, s tim da treba slušat svoje tijelo po pitanju kad i koliko, ali za prestanak terapije je ipak bolje slušat gastroenterologa. Također, ako nekom IPP ne pomaže, moguće je da ima slabu kiselinu i u takvom slučaju bi ga gastroenterolog trebao poslati na 24 satno mjerenje kiseline u jednjaku. Kod takvih slučajeva je probava usporena, te probleme ne uzrokuje kiselina, već sama hrana koja dulje vrijeme ostaje u želucu i vraća se u jednjak.

Također, ako i nemate simptome, kontrole su važne jer se mogu pojaviti promjene koje predstavljaju podlogu za rak.



Prije 5-6 godina je bila crackpot teorija da uzrokuju rak želuca. Ta teorija se izrodila iz lošeg prijevoda rečenice koja govori da može prekriti simptome, pa je prije davanje lijeka pacijentu preporučivo napraviti gastroskopiju.

U konkretnom slučaju, poziva se na studiju koja je pokazala da na nešto više od 4000 pacijenata jedan dobije srčani udar. To je korelacija koja može upućivati na uzročno posljedičnu vezu ili na neki zajednički faktor rizika.

IPP se daje kod težih oblika GERB-a i želučanih bolesti koji pogađaju više stariju populaciju, a dodatno simptome otežavaju pušenje i pretilost koji su također i faktor rizika za srčani (koji je ionako učestaliji kod starije populacije).

Ciljana studija tek mora pokazati da li IPP stvarno povećava rizik ili se radi tek o korelaciji, ali rizik je toliko malen da onaj tko se može zdravijim životom skinuti s IPP-a će više umanjiti rizik od srčanog zbog zdravijeg života nego zbog skidanja s IPP-a.

Što se tiče linka, na prvi pogled je jasno da se radi o crackpot stranici.

Što se tvog preskakanja srca tiče, to ti baš i nije povezano sa rizikom od srčanog na način na koji ti zamišljaš. S obzirom kakve stranice čitaš, vjerojatnije je bio napadaj panike zbog toga što priješ IPP.
ovak, znaci preskace mi srce mjesec dana, svaki dan ekstrasostole. prestanem pit controloc, drugi dan prestaju na nacin da ih nema vise uopce. nema apsolutne sanse, moze 100 doktora reci drugacije, da nije bilo od toga. 0%.
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 21:05   #2013
Danas sam citao i mislim da postoji mogucnost da imam rak grla.Imam dosta simptoma koji se navode za rak grla kao sto je cvor na vratu,promuklost,neugodan zadah i osjecaj knedle.Uzrok su cigarete i alkohol koje sam do nedavno konzumirao redovito te gerb koji vec imam tako da me sada jos vise strah pogotovo uz cinjenicu da 10x vise pogadja muskarce.Doktorica mi je rekla da dodjem za tri tjedna al mislim da cu ipak ici prije jer zelim znat na cemu sam.Do maloprije sam se brinuo o gerbu ali sad imam jos vecu brigu.Citao sam da se nekad mora odstraniti grkljan kod tog raka i to me najvise plasi...Zas me jednostavno ne strefi srcani il me ne udari grom i cao neg se patit..
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 22:06   #2014
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
ovak, znaci preskace mi srce mjesec dana, svaki dan ekstrasostole. prestanem pit controloc, drugi dan prestaju na nacin da ih nema vise uopce. nema apsolutne sanse, moze 100 doktora reci drugacije, da nije bilo od toga. 0%.
Hm, jako čudno, ali opet može biti svašta, od psihosomatskog do neke specifične reakcije tvog organizma. Mislim da baš ne postoji poveznica koja povezuje poremećaj ritma s rizikom od infarkta preko zajedničkog faktora u vidu nekog lijeka (kod infarkta poremećaj ritma nastaje kao posljedica).

Još kad uzmeš u obzir ovo: http://www.medscape.com/viewarticle/406969_3
Ukratko, nakon oralne doze od 40 mg, maksimum u krvi se dosegne nakon 2,5 sati, a opada za pola svakih sat vremena. Znači, nakon cca 9 - 10 sati od uzimanja u krvi je koncentracija pala na ispod 1%.

Ono što mi pada na pamet, a istraživao sam vezano uz pantoprazol je utjecaj na apsorpciju nekih tvari - posebno magnezija. Ako inače imaš nizak magnezij i lošu apsorpciju, moguće da je pantoprazol još dodatno pogoršao. Aritmija je jedna od mogućih nuspojava manjka magnezija. Svakako bih na tvom mjestu volio istražiti u čemu je točno bio problem, ako je ikako moguće, umjesto da natežeš ionako nategnute teorije.


Quote:
xdrive kaže: Pogledaj post
Danas sam citao i mislim da postoji mogucnost da imam rak grla.Imam dosta simptoma koji se navode za rak grla kao sto je cvor na vratu,promuklost,neugodan zadah i osjecaj knedle.
GERB sam za sebe može biti odgovoran za sve ili većinu tih simptoma (a ono za što nebi mogao biti odgovoran direktno, može uzrokovati preko utjecaja na zube), tako da, iako je oprez poželjan, pokušaš ostati smiren. Ne znam ideš li redovno na kontrole, ali ponekad bi doktor tijekom gastroskopije pokazivao specijalizantima kako se radi te ih upućivao i da prilikom uvlačenja instrumenta pogledaju grlo i glasnice, pa bi nešto i primjetili da nije u redu.

Nadam se da će sve biti u redu i da se brineš uzaludno.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 23:40   #2015
pa kaj nije to onaj "moj" artikl i sugerirao? da je nizak magnezij uzrok poremecenog ritma srca
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 09:45   #2016
Quote:
xdrive kaže: Pogledaj post
Danas sam citao i mislim da postoji mogucnost da imam rak grla.Imam dosta simptoma koji se navode za rak grla kao sto je cvor na vratu,promuklost,neugodan zadah i osjecaj knedle.Uzrok su cigarete i alkohol koje sam do nedavno konzumirao redovito te gerb koji vec imam tako da me sada jos vise strah pogotovo uz cinjenicu da 10x vise pogadja muskarce.Doktorica mi je rekla da dodjem za tri tjedna al mislim da cu ipak ici prije jer zelim znat na cemu sam.Do maloprije sam se brinuo o gerbu ali sad imam jos vecu brigu.Citao sam da se nekad mora odstraniti grkljan kod tog raka i to me najvise plasi...Zas me jednostavno ne strefi srcani il me ne udari grom i cao neg se patit..

Nemaš rak grla, nego imas refluks. Simptomi su slični znam, i kad čitaš po netu svasta nadjes i onda ti je jos gore. I meni je tako bilo. Moj savjet je da odeš na hitnu kod otorinolaringologa, on ce ti sve vidjet... I reci da nemaš rak.
Malena Anica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 09:51   #2017
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
GERB dijagnosticiran 97, a refluks je najvjerojatnije rezultat urođene mane. Na IPP-u sam također od 97-e (prvo omeprazol, pa pantoprazol) + ispočetka su me šopali i antibioticima (bila jaka upala jednjaka), digenolom (nisam ga baš podnosio) i više ni sam ne znam s čim još.

A reci mi kad pijes IPP, da li imas simptome? Nisi nikad razmišljao o operaciji? Jer ja sam na najvećoj dozi, i kad prestanem isto mi je. Nista mi ne djeluju. Luda sam vec. Ovo je muka. Koliko vidim, nagore mi je od sviju ovdje. Jedino je bilo gore onoj curi sto je isla na operaciju u Izrael. Drago mi je da je uspjela riješit vani jer su ovi doktori u Hrvatskoj za nista.
Malena Anica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 09:55   #2018
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
ovak, znaci preskace mi srce mjesec dana, svaki dan ekstrasostole. prestanem pit controloc, drugi dan prestaju na nacin da ih nema vise uopce. nema apsolutne sanse, moze 100 doktora reci drugacije, da nije bilo od toga. 0%.

Ja mislim da je moguće da je od IPP-a, svaki je organizam drukčiji. Lijek ko lijek, svaki ima nuspojave. Čitala sam u stranoj literaturi da postoji veza između IPP- i srčanog udara. Ja sam recimo imala aritmije i prije terapije, mislim da je uzrok sam GERB.
Malena Anica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 10:00   #2019
Quote:
Malena Anica kaže: Pogledaj post
A reci mi kad pijes IPP, da li imas simptome? Nisi nikad razmišljao o operaciji? Jer ja sam na najvećoj dozi, i kad prestanem isto mi je. Nista mi ne djeluju. Luda sam vec. Ovo je muka. Koliko vidim, nagore mi je od sviju ovdje. Jedino je bilo gore onoj curi sto je isla na operaciju u Izrael. Drago mi je da je uspjela riješit vani jer su ovi doktori u Hrvatskoj za nista.
I meni su rekli da je vjerojatno urođena mana. Nije mi jasno, kako se onda aktivira tek oko 20 i nesto godina?
Malena Anica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 16:56   #2020
Quote:
Malena Anica kaže: Pogledaj post
Nemaš rak grla, nego imas refluks. Simptomi su slični znam, i kad čitaš po netu svasta nadjes i onda ti je jos gore. I meni je tako bilo. Moj savjet je da odeš na hitnu kod otorinolaringologa, on ce ti sve vidjet... I reci da nemaš rak.
Ma otici cu ja svejedno u ponedeljak kod dr. da mi da uputnicu za pregled jer zaista zelim znati na cemu sam.Inace pusio sam 5 godina cigare i travu i alkohol sam cesto konzumirao tako da moze bit rak.Jos su mi baka i djed sa tatine strane umrli od raka,a sa mamine strane je djed operirao rak crijeva i baka je imala neki tumor na glavi ali zivi su na svu srecu.Znam da se nebi trebao usporedjivat sa starijim ljudima ali rak je sve cesci i u mladih osoba pogotovo pusaca.Sad kao da mi je nestala ta knedla ali sam i dalje promukao i imam gadan zadah sto sam citao da moze biti zbog zastoja hrane u grlu koja se pokvari.Taj zastoj moze biti zbog neke izrasline u grlu (rak,tumor) i to me brine kao i limfni cvorovi na vratu koji se nisu smanjili.Znam da ovo citanje po forumima nece pomoci nego samo pogorsati psiholosko stanje ali si nemogu pomoci.
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.