Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2015., 12:25   #2621
Kasniš dva tjedna! Već smo popljuvali taj "izum" na zasebnoj temi.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:43   #2622
Imaš link na topik?
Os-1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 22:16   #2623
Quote:
sisley34 kaže: Pogledaj post
Rudi..
one tvoje švabe..
pa to je stvarno bolestan narod..
em se gužvaju po autobahnu po tjedno kada idu na posao i s posla
i to im nije dosta nego se onda još gužvaju i subotama...
danas su oko munchena sve živo zagužvali i od suda do norda..od norda do suda..pa čak i dolje prema irschenbergu..

lud narod..svaka čast što se tiče posla..ali
mislim da je zakonom dozvoljeno da bi švabo najradije bio sahranjen u svom autu umjesto u lijesu...
jebate..jedu ..piju..briju se..svađaju se u autu..
onaj pak probudio klince u 5 ujutro i već ih u 6 navaža po autobahnu..onaj mobitelira..onaj tabletira...
lud narod što se toga tiče..
potpisujem
goran288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 09:09   #2624
evo sada kada dozvoljena kabotaža po njemačkoj , pod određenim uslovinm, vidjeti ćemo koliko su te njemačke cijene i tu njemačku pravičnosti...
ili im je ipak na pameti kako samo da na jadnicima dobro zarade...

u petak sam istovario kod moersa i gore blizu odmah natovario za oberding kod munchenairporta i za rosenhaim...ovo drugo se istovaruje u bundespolizaikassarne...pa ćemo baš vidjeti koliko je plaćeno tih nekih 500km..
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 22:08   #2625
kolega sisley jel tebe firma plača 8eur brutto kad si u njemačkoj i kako ti to prikazuju u obračunu ili ide još po starom sistemu na ruke,mislim kak se to pravda u firmi i kak vozač dobije,jel to onaj sistem firma sve po zakonu,a vozač dobi kitu
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 14:52   #2626
znaš da papir sve trpi...
a taj propis je totalni idiotizam...isto kao i mogučnost kabotaže...to nije izmišljotina stranih prevoznika nego domaćih šped. kuća da kroz manje cijene ostvaruju bolje zarade nego da im vozi domaći prevoznik...

ja ..strani prevoznik tovario u njemačkoj..istovarivao u bundespolizai kasarni rozenhaim...pa to nema nigdje...
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 20:04   #2627
Poceo sam na krivoj temi ali sam ovu trazi gdje su inf iz prve ruke.Moze li me neko uputiti ukratko u proceduru sta raditi/kako,naime vec sam duze nezaposlen a od poslova u maloj sredini nema nista.Jedino sto me jos privlaci je voznja nikad nisam vozio ali sam prije nekoliko godina polozio c kat.
Sad bi probao ali neznam sta sve trebam racunao sam da bi za pocetak vozio po Hr pa da vidim kako bi mi islo pa onda mozda ici i dalje za spediciju.Ovdje ima dosta ljudi sa iskustvom pa bi me mogli uputiti da li polagati e (bojim se kako nemam iskustva ni sa c a nisam najspretniji kako nebi to mogao savladati u tako kratkom roku kako as predvidja) kako bi trebalo poceti neki kao putokaz bi dobro dosao
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 09:18   #2628
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Poceo sam na krivoj temi ali sam ovu trazi gdje su inf iz prve ruke.Moze li me neko uputiti ukratko u proceduru sta raditi/kako,naime vec sam duze nezaposlen a od poslova u maloj sredini nema nista.Jedino sto me jos privlaci je voznja nikad nisam vozio ali sam prije nekoliko godina polozio c kat.
Sad bi probao ali neznam sta sve trebam racunao sam da bi za pocetak vozio po Hr pa da vidim kako bi mi islo pa onda mozda ici i dalje za spediciju.Ovdje ima dosta ljudi sa iskustvom pa bi me mogli uputiti da li polagati e (bojim se kako nemam iskustva ni sa c a nisam najspretniji kako nebi to mogao savladati u tako kratkom roku kako as predvidja) kako bi trebalo poceti neki kao putokaz bi dobro dosao
Trebaš imati kod95, a to stećeš na pučkom otvorenom učilištu koje trebaš sam financirati, tako da ne računaj na burzu rada.
Trebaš imati prometnu školu tj vozač motornog vozila, c kategoriju i prvom prilikom e da bi mogao voziti veće ture. Ipak sav taj uloženi novac vratiš sa jednom plaćom. Posao je težak, ali je isplativ i tražen.
Krmeljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 10:08   #2629
Nova glupa pravila za i onako deficitno zanimanje, neznam gdje će naći toliko specifične vozače ili će se potvrde dijeliti na neviđeno. http://www.vecernji.ba/nova-direktiv...avljac-1049676
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 11:28   #2630
Čuj ti, uzrokuju 30% nesreća sa smrtnim ishodom. A koliko ih je na cestama?

Treba oduzeti licence vozačima koji ne hrču, prema ovome, oni uzrokuju 70% nesreća sa smrtnim ishodom
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 11:38   #2631
Dakle nije problem što vozači spavaju dok voze (jer kako bi inače uzrokovali nesreću, nego da voze?!), nego što hrču dok spavaju?
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 11:47   #2632
Eeee, neznaš ti te hrkače, nisi oženjen pa neznaš ...

Šalu na stranu - mislim da je ovo malo pretjerivanje (u članku jasno), apnea je jedna stvar a hrkanje nešto sasvim drugo, ovo u članku mi daje na klasično "žutilo" a'la Marinko Božić.

Znat će Actros sigurno točno - no meni se ne čini da su LKW fahreri nekakav veliki problem u sigurnosnom smislu (bar u uređenim zemljama a ne u Kifli di murija prska jedino na brzinu). A POGOTOVO mi se ne čini da su problem radi apnee.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 17:30   #2633
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Eeee, neznaš ti te hrkače, nisi oženjen pa neznaš ...

Šalu na stranu - mislim da je ovo malo pretjerivanje (u članku jasno), apnea je jedna stvar a hrkanje nešto sasvim drugo, ovo u članku mi daje na klasično "žutilo" a'la Marinko Božić.

Znat će Actros sigurno točno - no meni se ne čini da su LKW fahreri nekakav veliki problem u sigurnosnom smislu (bar u uređenim zemljama a ne u Kifli di murija prska jedino na brzinu). A POGOTOVO mi se ne čini da su problem radi apnee.
Točno da je pretjerivanje...o toj direktivi nema nigdje ni riječi...bit će da je neki klinac opet krivo preveo nešto.

Inaće apnea nije bolest zbog koje nebi smio vozit, onda bi svi vozači morali imat tu potvrdu.

Drugo hrkanje samo po sebi nije problem, problem je ako dođe zastoja disanja ...medicinski problem....

Vozači koji pate od apnea dovoljno je da imaju bocu s kisikom tj masku dok spavaju...
No za tu direktivu nisam nigdje čuo....

Veći je problem općeniti umor vozača ...jer apnea samo ima utjecaj da vozač kako kada nije ispavan....no neispavanih vozača iz drugih razloga ima mnogo više....


Nije čudo...članak je. Vecernji.bh ....oni su još u hiđajetskoj 1572 godini!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 18:29   #2634
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Nova glupa pravila za i onako deficitno zanimanje, neznam gdje će naći toliko specifične vozače ili će se potvrde dijeliti na neviđeno. http://www.vecernji.ba/nova-direktiv...avljac-1049676
Ja sam na taj članak naišao na netu i na prvu mislio da se netko zafrkava.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 22:20   #2635
Jel mi može netko objasniti zašto kad kreću sa kamionom i dodaju gas kamionu se podiže samo lijeva strana prednje gume. Pogledajte snimak i shvatit će te što me zanima.

https://youtu.be/HNHncZKGCkI

Zadnje uređivanje REGGAE 1 : 06.01.2016. at 22:34.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 22:47   #2636
To je posljedica 3. Newtonovog zakona koji govori o principu akcije i reakcije. U konkretnom slučaju enorman moment koji isporučuje radilica motora izaziva zakretanje cijelog kamiona oko uzdužne osi u suprotnom smjeru od smjera rotacije radilice. Zato se jedna strana kamiona izdiže od tla dok se druga strana zabija u podlogu. Naravno, to predstavlja problem jer će zbog različite pritisne sile na kotačima i raspoloživa sila trenja biti različita pa vozilo ima tendenciju bježanja u stranu umjesto da ide ravno.

Pošto je tu pojavu lakše objasniti slikom, a nemam vremena i volje za crtanje, poslužiti ću se primjerom helikoptera - propeler izaziva reaktivni moment koji nastoji zakretati helikopter u suprotnom smjeru od smjera rotacije propelera. Kako se helikopter ne bi vrtio oko svoje osi dodaje se repni propeler koja uravnotežava taj moment (kao što je prikazano na slici) ili helikopter treba imati 2 propelera koje se vrte u suprotnim smjerovima.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder

Zadnje uređivanje RandyRR : 06.01.2016. at 23:04.
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 23:15   #2637
Eto im kad ne meću motor popreko ... a lijepo sam im govorio ....

Zaboravio napisat - a dobro su "prigušili" lambda omjer ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 23:27   #2638
Čekaj, jeste vi vidjeli kako to furnja?

Mislim da imaju problem s DPF.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 23:40   #2639
Pronađite kolko vuku za sobom u poluprikolicama.....

Tipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 02:34   #2640
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
To je posljedica 3. Newtonovog zakona koji govori o principu akcije i reakcije. U konkretnom slučaju enorman moment koji isporučuje radilica motora izaziva zakretanje cijelog kamiona oko uzdužne osi u suprotnom smjeru od smjera rotacije radilice. Zato se jedna strana kamiona izdiže od tla dok se druga strana zabija u podlogu. Naravno, to predstavlja problem jer će zbog različite pritisne sile na kotačima i raspoloživa sila trenja biti različita pa vozilo ima tendenciju bježanja u stranu umjesto da ide ravno.

Pošto je tu pojavu lakše objasniti slikom, a nemam vremena i volje za crtanje, poslužiti ću se primjerom helikoptera - propeler izaziva reaktivni moment koji nastoji zakretati helikopter u suprotnom smjeru od smjera rotacije propelera. Kako se helikopter ne bi vrtio oko svoje osi dodaje se repni propeler koja uravnotežava taj moment (kao što je prikazano na slici) ili helikopter treba imati 2 propelera koje se vrte u suprotnim smjerovima.
Ima nešto u tome što objašnjavaš, ali prvenstveno se cijeli kamion naginje iz razloga što je motor sprijeda i moment se prenosi s motora preko kardana na stražnje osovine koje treba okrenuti tako da zapravo motor radi jakog momenta i otpora u transmisiji se želi okrenuti oko osi radilice i time blok motora napinje šasiju tegljača u desnu stranu.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.