Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2007., 22:53   #61
Quote:
MiTeX kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Baš sam kupio lcd sony d3000 model. kod pretraživanja na dvbt-u dobijem popis nekoliko tv postaja koje emitiraju program. međutim, ima samo zvuk. slike nema. u čem bi bio problem?

Unaprijed hvala!
Na forumu već objašnjavano. Malo pregledaj. Ipak ukratko! Na SONY-u kao i na drugim tv LCD prijemnicima imaš (koji imaju, ne svi) analogni i digitalni tjuner. Taj tjuner prima i signal u Mpeg2 i Mpeg4 kompresiji ali sliku i zvuk može „raspakirati“ samo iz Mpeg2 kompresije. Od Mpeg4 čuješ samo zvuk. Pokušaj zakretom antene i ponovnim pretraživanjem (skeniranjem) naći signal s Mpeg2 kompresijom i sve će biti u redu. Ako ti nešto (ili ništa) nije jasno imaš dosta postova gdje se polemiziralo oko te teme. Sretno!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 23:24   #62
Taj tuner NE MOZE dekodirati MPEG4 video dok je zvuk standardno kodiran pa ga ima...

bojim se djeco da buju se nasi zakonodavci odlucili na mpeg-4 pa vam svi ti ugradjeni tuneri koje vam je prodavac spretno uvalio ne buju nis kosristi kad se totalka prede na digitalno...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 07:30   #63
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Taj tuner NE MOZE dekodirati MPEG4 video dok je zvuk standardno kodiran pa ga ima...

bojim se djeco da buju se nasi zakonodavci odlucili na mpeg-4 pa vam svi ti ugradjeni tuneri koje vam je prodavac spretno uvalio ne buju nis kosristi kad se totalka prede na digitalno...
A tko je rekao da može? Što se tiče tjunera koji nam (mi) je "uvaljao" (ne prodavač nego proizvođač, obzirom da je tjuner ugrađen), ne brini. Nije uvaljan nego ciljano kupljen, te uredno odrađuje svakodnevno u mom D3000 ono čemu je namijenjen. Ostali programi idu preko satelita, tako da mi analogija u biti već sada i ne treba! Za par godina kada sa cijene malo "slegnu" i proradi tržište kupujem DVD snimač s HD-om i Mpeg4 tjunerom, a TV na njega spajam preko HDMI-a. I opet je (bit će) sve ok!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 08:57   #64
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Taj tjuner prima i signal u Mpeg2 i Mpeg4 kompresiji ali sliku i zvuk može „raspakirati“ samo iz Mpeg2 kompresije.
Ako ne moze dekodirati mpeg4 znaci da ga ne prima...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 08:58   #65
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ako ne moze dekodirati mpeg4 znaci da ga ne prima...
prima ga al kodiranog
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 09:01   #66
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
prima ga al kodiranog
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 11:11   #67
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ako ne moze dekodirati mpeg4 znaci da ga ne prima...
Nisam siguran da znaš što pišeš. Jedno je sposobnost prijema a drugo mogućnost raspakiravanja i prikaza primljenog signala. Dakle tjuner PRIMA i registrira primljene signale od OIV (mpeg2) koje je u stanju prikazati (raspakirat) i programe od CROATEL-a (mpeg4) koje registrira ali ih ne može raspakirati i prikazati. Reproducira se samo ton! Jeli sada jasnije!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 15:33   #68
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da znaš što pišeš. Jedno je sposobnost prijema a drugo mogućnost raspakiravanja i prikaza primljenog signala. Dakle tjuner PRIMA i registrira primljene signale od OIV (mpeg2) koje je u stanju prikazati (raspakirat) i programe od CROATEL-a (mpeg4) koje registrira ali ih ne može raspakirati i prikazati. Reproducira se samo ton! Jeli sada jasnije!
da se vratim malo na početak. u zgradi imam kablovsku tv. ne znam da li ima to kakve veze? glede mpeg4, jel postoji mogućnost da se na neku foru upgrade-a firmware?
ili je to tak kak je?
MiTeX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:30   #69
postoje zasebni dvb-t mpeg-4 tuneri, ali cijena im je povisoka, preko 2500 kn je bio entry, jedino ako su im cijene pale u zadnje vrijeme. ovom integriranom tuneru ne možeš ništa, on je takav kakav je. i svi telkači na tržištu imaju mpeg-2 integrirane. mala je to prijevara u biti jer kupiš HD-ready televizor koji uopće nije HD-ready budući da će se HD signali emitirati uz korištenje mpeg-4. skupoća mpeg-4 tunera je posljedica potrebe puno snažnijeg procesiranja kakvo zahtijeva mpeg-4
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:00   #70
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
postoje zasebni dvb-t mpeg-4 tuneri, ali cijena im je povisoka, preko 2500 kn je bio entry, jedino ako su im cijene pale u zadnje vrijeme. ovom integriranom tuneru ne možeš ništa, on je takav kakav je. i svi telkači na tržištu imaju mpeg-2 integrirane. mala je to prijevara u biti jer kupiš HD-ready televizor koji uopće nije HD-ready budući da će se HD signali emitirati uz korištenje mpeg-4. skupoća mpeg-4 tunera je posljedica potrebe puno snažnijeg procesiranja kakvo zahtijeva mpeg-4
Pa zato sam i prije napisao da o nabavci tjunera ili najvjerojatnije DVD snimača s odgovarajućim dekoderom kojim bih mogao gledati kompresije mpeg-4, razmišljam tek kad se tržište "slegne" (padnu cijene)!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 09:22   #71
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Pa zato sam i prije napisao da o nabavci tjunera ili najvjerojatnije DVD snimača s odgovarajućim dekoderom kojim bih mogao gledati kompresije mpeg-4, razmišljam tek kad se tržište "slegne" (padnu cijene)!
likewise
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 10:52   #72
a kada to očekuješ- za dvd recordere?
i da li kad htv pređe na hd me format biti mpeg4 ili mpeg2
hrvoje30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 11:09   #73
Quote:
hrvoje30 kaže: Pogledaj post
a kada to očekuješ- za dvd recordere?
i da li kad htv pređe na hd me format biti mpeg4 ili mpeg2
Pogledaj (pročitaj) moj post na otvorenu temu: "Mpeg 2 ili Mpeg 4?". Tamo sam napisao moje spoznaje a očekujem i aktivaciju ostalih!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 11:22   #74
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...ogram,98135.jl
Jutarnji.hr

OliveRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 09:41   #75
Unhappy DVD rekorder Pioneer DVR-433H-S problem nakon 3 mjeseca

Koje razočaranje
Kupila sam prije tri mjeseca Pioneer DVR-433H-S i bila sva oduševljena.
Obično sve snimam na hard disk, a ono što mi se sviđa uredim pa pržim na DVD.
I bilo mi je super to što mu za iskopirati jedan DVD treba samo par minuta.

Ali, jao, već imam problem
Počelo je prije par tjedana. Nije htio iskopirati s harda na DVD, poruka: Could not complete copy. Probala sam opet, pa je ipak iskopirao.
Ali to se počelo sve češće događati i sada uopće neće kopirati
Inače cijelo vrijeme sam koristila iste medije (Traxdata).
Napominjem da kopiranje u realnom modu i dalje radi, kao i direktno snimanje na DVD. Ali to trajeeeee

Zvala sam servis, a oni nemaju pojma, neka ga donesem. I budem ,što drugo mogu nego klipsati dva put u servis, gubiti vrijeme i živce?
Ali osjećam se kao idiot, pa tek sam ga kupila, kvragu to nije neki jeftini šrot, to se ne bi smjelo događati
Ima itko slično iskustvo?
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 14:28   #76
I ja sam imao isti problem s tim DVD rekorderom i Traxdatinim DVD-R medijima. S nekima je radio dobro, a s nekima ne. Probaj koristiti Verbatim medije, s njima nisam imao problema.
Borealis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:12   #77
Borealis, hvala, pokušat ću, ako ovo upali - ja presretna!
Iako mi je sumnjivo to što sam prvih 30-40 DVD-a koristila potpuno iste -Traxdata. Pa si mislim: zašto je na početku pržio bez greške, a onda počeo zezati???
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 09:28   #78
Radi! Kupila sam Verbatim i sad mi opet normalno prži.

Puno hvala. Nadam se da će tako i ostati.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 23:20   #79
ne znam gdje vise da pitam

Dobio sam novoga Grundinga STF 72-1002/7.
Spojim ga skartom na video i sve normalno radi, ali kada sam ga spojio na DVD (Pioneer) slika mi je zrnasta i bez boje. U postavkama televizora nigdje ne postoji fonkcija za bilokakvu prilagodbu. Zvao sam i servis, no oni me upucuju da mi DVD ne valja i sklopili mi slusalicu. Isprobao sam na druga dva televizora DVD normalo radi. Bio bih zahvalan na bilo kakvim informacijama.
Hvala
unholy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 02:00   #80
Jesu li sve probe sa istim scart kabelom?
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.