Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2015., 06:48   #161
.

Kada se farbate sa kanom mogućnosti su neograničene

1. kako bi vam farbanje sa kanom bilo uspješno, morate imati dovoljno kane, otprilike 100 grama za kosu do uha, 200 grama za kosu do ramena i 300 grama za kosu do pola leđa

2. koristite samo plastičnu zdjelu i plastičnu žlicu, na 100 grama ide jušna žlica soka od limuna i vruća voda u toj količini da dobijete gustu smjesu za lijevani kolač

3. umjesto vode možete koristiti biljnu infuziju

4. najčešće se koriste:

a. za mješavinu za crnu kosu, crni čaj
b. za mješavinu za crvenu kosu, hibiskus čaj


i sad dolaze bezbrojne kombinacije :

možete eksperimentirati sa svim biljkama koje daju boju, a ne samo sa gore navedenima, listovi oraha, šafran, sok cikle ili mrkve....itd

o biljkama koje daju boje sam pisala u prijašnjim postovima, pa pogledajte

5. smjesu pokrijete za prozirnom folijom za kućanstvo i omotate sa nečim da zadrži toplinu što duže ili stavite na toplo mjesto

6. smjesu je jako dobro ostaviti što duže, idealno preko noći, pogledajte gustoću ako je jako gusta slobodno dodajte malo toploga čaja, smjesa mora biti gusta ali maziva

7. a.nanesite vazelin kremu na rubove, čelo, uši, vrat,
b.koristite rukavice da vam se ne ofarbaju ruke

8. ne štedite sa bojom, stavite zdjelu sa bojom u kadu, skinite se do gola, uđite u kadu i zagnjurite glavu u tu smjesu, sa rukama je nabacajte da je ima dosta po cijeloj kosi, stavite prozirnu foliju za kućanstvo, omotajte se dobro kao kolačić, otuširajte se i isperite kadu odmah

9. ostavite boju preko noći i ujutro isperite tako da prvo nakvasite sa vodom pa izmasirate glavu da se boja omekša, pa ju isperite vodom, pa ju normalno operite šamponom i regeneratorom

10. boja se provjerava na suncu, i boja se razvija nekoliko dana pa pravi rezultat možete vidjeti tek nakon nekoliko dana, naravno da se boja vidi odmah ali pravi pravi rezultat se vidi baš nakon par dana.

i naravno što se duže kanirate to je boja intezivnija !


AKO SLIJEDITE SVE KORAKE, MORA VAM SE BOJA PRIMITI NA KOSU I MORATE IMATI REZULTATE !



svakako javite rezultate !
.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 20.11.2015. at 07:08.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 07:42   #162
1
ove boje ima za kupiti u dm-u( nema u hrvatskoj ) i mulleru, namjenjena je samo tamno i svjetlo plavoj kosi.

u sastavu ima : korijen rabarbare, biljku senu, ružmarin, kamilicu i kanu ( Cassia italica,Rheum rhaponticum, Chamomile recutia, Rosmarinus officinalis, Lawsonia inermis )

1.biljka sena boji kosu u žuto i jako je dobra protiv peruti i protiv gljivica u vlasištu. !! često ju nazivaju i neutralna kana i ijako nije uopće u rodu sa lawsoniom inermis. Ta biljka se inače i pije kao čaj i to protiv zatvora.

2.korijen rabarbare boji kosu u žuto, nekada se sa njime bojila vuna, inače je to i jestiva biljka, od njega se rade i kolači.

ružmarin i kamilicu svi znate,

3.ružmarin pušta žućkastu boju i stimulira rast kose jer poboljšava krvotok

4. kamilica je nježna, smiruje vlasište i pusta žućkastu boju.

5.kana, to svi znamo pušta crvenu boju, ona daje kosi volumen i sjaj, isto kao i sena, djeluje protiv gljivica i peruti ! kana štiti kosu od lomljenja i pucanja vlasi te ju tako čini jačom i zdravijom. Raste samo u africi i aziji i koristi se duže od 5000 godina u službi ljepote !


svi ovi sastojci su super za kosu !

vjerujem da bi se mogao dodati i biljni infuz od šafrana i kurkume....to će pojačati cijelu kombinaciju !




.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 20.11.2015. at 07:59.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 08:03   #163


ova smjesa uopće ne sadrži kanu !

sastojci su :

sena, neven i kamilica

jedan komentar za tu boju je ""I bought the light blond henna and used it on my light brown hair. WOW...my hair is so shiny & I can definitely see where it added golden tones to my usually mousy brown hair. Love it!!""

ovom bojom se može postići zlatni nijansa na svjetlo i tamno plavoj kosi, a na svijetlo smeđoj može se postići sjaj i zlatni odsjaj !
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 08:31   #164
.





ova logona golden blond

sastojci su :

Hibiscus Sabdariffa Flower Powder, Rheum Undulatum (Rhubarb) Root Powder, Cassia Auriculata Leaf Powder, Lawsonia Inermis (Henna) Leaf Powder*, Hydrolyzed Wheat Protein, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Algin, Parfum (Essential Oils)

hibiskus, korijen rabarbare, sena, kana, te kao prirodni regeneratori dodani su pšenični proteini, jojoba, alga algin, te za miris prirodna eterična ulja


sa obzirom na dodatne sastojke kao što su jojoba ulje, proteini i alga cijela boja je skuplja nego ove iz dm-a. cijena je dvostruko skuplja.




ima još nekoliko nijansi

nijansa sahara

ima slijedeće sastojke :

Cassiapulver, Rhabarberwurzelpulver, Kaffeepulver, Walnussschalenpuder, Bio-Hennapulver*, Indigopulver, Weizenprotein, Bio-Jojobaöl*, Alginat, Mischung ätherischer Öle

sena, korijen rabarbare, kava, orah ljuska, kana, indigo, pšenični proteini, jojojba, algin, eterična ulja

nijansa kana crvena
sastojci su:

Bio-Hennapulver*, Weizenprotein, Bio-Jojobaöl*, Alginat, Mischung ätherischer Öle

tu nema dodataka drugih biljaka, samo kana , pšenični proteini, jojojba, algin i eter. ulja



.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 10:01   #165
Quote:
DBys kaže: Pogledaj post
apropo da se nadovezem na gornji post:
ima li mozda netko iskustva s ovim

tj. zna li mozda netko na kojem principu ovo funkcionira?


thx!
zanimljiv proizvod

sastojci su (nisu navedeni svi sastojci ) :

1,ginseg stimulira rast kose i spriječava opadanje

2.hrastova sjajnica je vrlo svestrana ljekovita gljiva, koristi se za liječenje i održavanje mladenačkog izgleda

3.a crna boja se dobiva od biljke koja raste samo u kini, zove se he shou wu.
Ima sposobnost sprječavanja rasta sjede kose i ispadanja kose. Ukoliko se pije dokazano može zaustaviti sjedenje kose. Ako se primjenjuje izvana onda boji kosu u crno i istodobno hrani kosu jer je bogata mineralima te tako potiče rast i dubinski hrani kosu.

4. noni stimulira rast kose

po meni ima slično djelovanje kao naša domaća kopriva, samo što ona ne farba u crno.

piše da je proizvod prirodan pa pred postavljam da ima još neke dodatke kao miris ili ulje i sve u svemu čini se kao okej proizvod.


piše da se koristi kao šampon, drži se 15 minuta, kosu čini sjajnom i jačom, a u više upotreba kosa poprima crnu boju, ali boje nisu trajne već se svremena na vrijeme treba opet farbati, što je i za očekivati jer je biljnog podrijetla, također spriječava perut.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 11:36   #166
ovako izgleda kada se koristi logona henna red ( samo kana ) na tamno pepeljasto plavu kosu




ovako izgleda kada na sijedu kosu stavite logona umber brown




ovako izgleda kada na lješnjak smeđu stavite lush caca rouge




ovako kada na smeđu stavite lush henna caca maron




ovo je kada na svijetlo smeđu stavite Ancient Sunrise Henna: Auburn Kit ( 100% kana )

__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 11:43   #167
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 12:50   #168
ovo je rezultat: surya brasil henne nijansa dark brown









sastojci :

dakle pošto ima certifikat organske kozmetike, ovaj proizvod nema ništa opasno i štetno za kosu

sastojci osim prirodnih konzervansa su i ove biljke :

aloe vera, kana,babacu orah ekstrakt mrkve, kamilica, ekstrakt brazilskog orašćića,ekstrakt lješnjaka, stolisnik, arnika, ekstrakt acai sjemenki, sljez cvijet, ekstrakt guarane, amla, ekstrakt žižule, huito voće

huito voće je neka vrsta voća koja raste na Karibima i u Meksiku, a tamošnje stanovništvo ga koristi sa bojanje hrane, tijela i kose u crvenu boju.




meni se ovaj proizvod čini posve uredu


.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 08:06   #169
PRIRODNI COLOR BOOSTER


za smeđokose :

potrebno: kakao u prahu, jabučni ocat, med i čvrsti jogurt.

pola čalice kakaa, pola šalice jogurta, 1 jušnu žlicu meda i jednu čajnu žličicu jabučnoga octa, promiješati da nastane pasta

oprati kosu šamponom i nanijeti pastu, držati 10 minuta, isprati i stilizirati po želji

za plavuše :

potrebno : krumpir, čaj od kamilice i limun

sa štapnim mikserom napraviti pastu od jednoga krumpira, soka jednoga limuna i pola šalice mlakog čaja od kamilice.

oprati kosu sa šamponom, nanijeti pastu te glavu pokriti sa plastičnom folijom, grijati sa fenom 3 minute, isprati kosu i stilizirati po želji

za crvenokose :

jogurt, mrkva, brusnice ( može i suhe preko noći namoćene ako nemate svježe ) i med.

staviti u blender 3 mrkve i pola šalice brusnica, dodati 3 jušne žlice jogurta i 2 jušne žlice meda, promiješati

oprati kosu sa šamponom, nanjeti masku, držati 3 minute i isprati, stilizirati uobičajno
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 11:41   #170
U americi imaju jedan proizvod zove se Hairprint i na potpunoj prirodnoj je bazi, uopće nema kane a boja dolazi od neke vrste ljubičastoga graha (Mucuna pruriens).

on odlično pokriva sijede i namijenjen je tamno smeđoj i crnoj kosi.

ovo je slika prije i poslije upotrebe tog proizvoda, skroz je pokrio sijede

__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 13:32   #171
Kleopatra a gdje se u Zagrebu sada može kupiti logona umber Brown?

Znam da su prije dosta godina imali u Zvonimirivoj trgovinicu a onda su nestali. Čak sam im prije nekih godinu dana pisala mail na neki kontakt s interneta nije mi se potrudio nitko niti odgovoriti gdje kupiti njihove preparate.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 21:34   #172
Jesi li gledala u Mülleru? S tim da je njem naziv boje drugačiji
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 13:25   #173
Iskustvo iz prve ruke.
Kako se ne farbam već mjesecima stavila jučer za probu Khadi zlatni sjaj (kupljen u trgovini Green u Maksimirskoj). Inače ima i ostalih nijansi... još dvije plave, par smeđih i naravno crvenih.
Oduševljena sam .
Nakon isprobanih mnogih kana na tržištu i prirodnih boja ovaj Khadi rekla bih biljni preljev (kombinacija više biljaka a izgledom kao kana u prahu) daje baš zlatni sjaj bez primjesa crvene, lagano nijansira sijede, a ostatku tamne kose daje zlatkasti sjaj bez puno mijenjanja boje.
Uglavnom sve ono što sam htjela za sebe: prirodno, da nije crveno, da daje sjaj, njeguje i nijansira tj lagano boji sijede.
Ja sam prezadovoljna a i cijena je više nego pristojna pakiranje je 65 kn.
To pakiranje će meni budući sam dugokosa, a tretirala samo nekih 5 cm izrasta biti za 3 puta.
Može se kombinirati (iako tako nije navedeno na uputama) i sa regeneratorom pa se dobije samo lagani sjaj (to sam stavila na donji još uvijek kemijski tretirani dio kose).
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 22:11   #174
Quote:
DBys kaže: Pogledaj post
apropo da se nadovezem na gornji post:
ima li mozda netko iskustva s ovim

tj. zna li mozda netko na kojem principu ovo funkcionira?


thx!
A gdje se ovaj Noni black hair magic.... može kupiti u Hr? Odnosno, gdje ga mogu naručiti?
double is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:02   #175
PRIRODNO POSVJETLJIVANJE PLAVE KOSE

evo cure ako ste tamno plave ili svjetlo plave i želite posvijetliti kosu za 1 do 3 nijanse svjetliju boju onda je ovaj recept za vas:


.

POTREBNO ( za kosu do ramena )

3 jušne žlice meda
3 jušne žlice cimeta u prahu
6 jušnih žlica balzama za kosu

postupak :

nakon šamponiranja na čistu kosu nanjeti masku i pritom paziti da se izbjegne vlasište jer cimet malo pecka, zatim zamotati se u prozirnu foliju i ostaviti 4 sata, kosu isprati sa vodom, malo će duže trajati zbog mrvica cimeta ( da se pripremite ). Kosa je poslije svilenkasto meka i miriše na cimet ( baš čudno )

rezultat:

kosa bi trebala posvijetliti za 1 nijansu, a masku možete korstiti više puta te tako i dobiti bolje rezultate.

ovo je slika neke cure koja je radila po tom receptu




.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:32   #176
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
PRIRODNO POSVJETLJIVANJE PLAVE KOSE
ovo ni u ludilu nije za plavuše..
da, ova kombinacija posvjetljuje kosu ali ju i boja u 'riđe'..
cimet sam po sebi boja riđe, dovoljno je staviti malo na tkaninu i vidjeti kako će se tkanina obojati, ja dan danas imam neke ručnike sa flekama od cimeta koji ne idu dolje, i da, riđasti su..
uostalom, tu je moj eksperiment before/after sa cimetom
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...9&postcount=26

osobno ne bi to preporučila plavušama, moj savjet..

inače, ja sam sada na bojanju crnim čajem i zadovoljna sam..
slike su mi na poslu pa ih postavim naknadno..
s obzirom na to da sam ja stalno pokušavala doći do jedne duboke, 'ljubičaste', boje, odnosno, tog tona, sa crnim čajem dolazim do toga..
cikla je bila ok ali nije to bilo to..crni čaj je u tom pogledu bolji..

uostalom, stavim sliku uskoro
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:40   #177
PRIRODNO POSVJETLJIVANJE PLAVE KOSE # 2

dakle, ako imate tamno plavu ili plavu kosu i želite je posvijetliti, onda to možete i ovako:

potrebno:

100 mg vitamina c u prahu ( ili tablete zdrobiti tak da ih stavite u vrečicu i lupate ih sa valjkom ili u mlincu za kavu )
2 velike žlice kokosovog ulja
2 velike žlice meda
6 velikih žlica regeneratora za kosu

postupak:

sve sastojke pomiješati da nastane maska, na mokru opranu ručnikom prosušenu kosu nanjeti masku, zamotati sa plastičnom folijom i ostaviti 4 sata. Kosu oprati šamponom i regeneratorom.

rezultat:

kosa posvijetli za 1 nijansu a može se ponavljati sve do željenog rezultata.



.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:45   #178
ovo već da
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:48   #179
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ovo ni u ludilu nije za plavuše..
super, hvala na upozorenju...reklo bi se da je onda za tamno smeđokose više... lli za plavuše koje bi naranđastu kosu


Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
inače, ja sam sada na bojanju crnim čajem i zadovoljna sam...

uostalom, stavim sliku uskoro
baš mi je drago da si zadovoljna, poslije pranje kose samo ju poliješ čajem i ostaviš ga do sljedećeg pranja ili...?

stavi sliku obavezno
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:50   #180
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ovo već da
da, cimet posvjetljuje ali i ostavlja svoju boju....vitamin c samo posvjetljuje.....slažem se
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.