Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 18:46   #501
Imala sam moždani, baš u toj dobi i baš u području capsule interne.
Bilo je tu puno više simptoma i neuroloških ispada,
vrtoglavica je bila samo jedan od.
Svakako posjeti neurologa, jer simptomi nisu uobičajeni.
m@ryn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:22   #502
Pozdrav. Nova sam na forumu. Imam 33 god. i prije 3god imala sam panicni napad. Sve je to trajalo cca 6mj. Sada sam vec 1,5god bez terapije i ok sam. Moj najveci problem je problem sa ravnotezom(nestabilnost u hodu-gumene noge) pogotovo kada se radi o otvorenom i jako osvjetlenom prostoru (bljestavilo sunca,florescentno svjetlo) . Medjutim kako se osjecam nestabilno ne osjecam se nigdje sigurna dok sam sama i bez pratnje. Obisla sam sve specijaliste od okuliste,audiologa(koji je potvrdio ostecenje centra za ravnotezu koji se vratio nakon nekog vremena i sada je na nekoj normalnoj granici mada meni i dalje bjezi tlo pod nogama), ORL, napravila sam i RTG vratne kraljeznice,neurologa, MR mozga, kardiologa, endokrinologa, hormone stitnjace, pulmologa i svi su nalazi ok. Poceli su mi neki pripisivati moj problem "psihi"(mada znam da nije do toga ali...) i tako me rijese a ja se i dalje mucim i ne mogu normalno funkcionirati u svakodnevnom zivotu ni poslu. Kao sta sam rekla najvise mi neravnotezi smeta otvoren prostor, bljestavilo sunca i florescentno svjetlo(npr.kada udjem u neki trgovacki centar krecu "muke" sa neravnotezom). Primjetila sam u zadnje vrijeme dok dignem nesto tesko da me pocne boliti u zatiljku i prema desnoj strani vrata i tada krece "lunapark u glavi". Ako ima itko savjet ili je imao slican problem molila bi da mi pomogne bar savjetom i svojim misljenjem.
crna00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 22:07   #503
Quote:
crna00 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Nova sam na forumu. Imam 33 god. i prije 3god imala sam panicni napad. Sve je to trajalo cca 6mj. Sada sam vec 1,5god bez terapije i ok sam. Moj najveci problem je problem sa ravnotezom(nestabilnost u hodu-gumene noge) pogotovo kada se radi o otvorenom i jako osvjetlenom prostoru (bljestavilo sunca,florescentno svjetlo) . Medjutim kako se osjecam nestabilno ne osjecam se nigdje sigurna dok sam sama i bez pratnje. Obisla sam sve specijaliste od okuliste,audiologa(koji je potvrdio ostecenje centra za ravnotezu koji se vratio nakon nekog vremena i sada je na nekoj normalnoj granici mada meni i dalje bjezi tlo pod nogama), ORL, napravila sam i RTG vratne kraljeznice,neurologa, MR mozga, kardiologa, endokrinologa, hormone stitnjace, pulmologa i svi su nalazi ok. Poceli su mi neki pripisivati moj problem "psihi"(mada znam da nije do toga ali...) i tako me rijese a ja se i dalje mucim i ne mogu normalno funkcionirati u svakodnevnom zivotu ni poslu. Kao sta sam rekla najvise mi neravnotezi smeta otvoren prostor, bljestavilo sunca i florescentno svjetlo(npr.kada udjem u neki trgovacki centar krecu "muke" sa neravnotezom). Primjetila sam u zadnje vrijeme dok dignem nesto tesko da me pocne boliti u zatiljku i prema desnoj strani vrata i tada krece "lunapark u glavi". Ako ima itko savjet ili je imao slican problem molila bi da mi pomogne bar savjetom i svojim misljenjem.
Nalaz EEG-a?

Reakcija na fotostimulaciju?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 23:05   #504
Hvala svima na odgovorima! Moram priznat da ste me uvelike umirili.

Jesam, priznajem da sam postala hipohondar jer toliko sam se straha nauzivala prije nego su mi otkrili da imam tu autoimunu bolest (visoka antitijela stitnjace) koja izgleda uzrokuje tahikardiju (nazalost, te dve dijagnoze idu ruku pod ruku) no nekako sam se navikla, promijenila nacin prehrane, posvetila se sebi, meditaciji, jogi i inim drugim alternativnim stvarima pa..... funkcioniram. Ima super dana i manje super dana. Al.....guram.

No kako rekoh, taj moment vrtoglavice mi je bio totalna novost! Tim vise sta..... nema dugo, u avionu mi se dogodila cudna stvar - izgubila sam na nekih 45sekundi.....minutu fokusni vid - dakle, gledala sam u osobu s kojom sam pricala ali ju nisam vidjela. Normalno sam ju cula, vidjela sve periferno (druge putnike, stvari.....) ali fokus tj. ta osoba u koju sam gledala JE NESTALA!

Po slijetanju, zavrsila sam u bolnici gdje mi je napravljen CT i MRI i ustanovljeno da imam zastopanu jednu od 3 glavne arterije (e sad kak se ta strucno zove..... trebala bi ic pogledat u papire).
Po povratku u Zagreb, na Rebru su ponovili i CT i MRI i odradili kontrast i lumbalnu punkciju i ustanovili da sam s time rođena i da su okolne (laički ću ih nazvat) zilice preuzele ulogu jedne od tih glavnih i da je to tako.
I to sam prihvatila. Kazem, zbunilo me jako to sta sam "izgubila" vid tad, nikad prije ni poslije se to nije dogodilo no...... eto....

A i djed i baka su mi otisli zbog mozdanih pa..... je, priznajem, hipohondar sam postala jer..... do 32. godine nisam znala sta je doktor (osim za ispricnice za izostanke iz skole) al kad je krenulo...... ne staje i sto vrijeme ide dalje...... to me svako malo iznenadi neki ludi simptom pa sad polako pusem na hladno.

Odradit cu neuroloski svakako ali necu onda ic placat silne novce privatnicima nego kad dodjem na red ovak regularno prek hzzo-a... pa nek vide.
A ionako radi srca vec pijem andol 100 tako da.....

ETO JOŠ JEDNOM HVALA NA KOMENTARIMA
kklleeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 00:48   #505
Niz tegoba- povremeni osjećaj vrtoglavice, "mantanja" potenciran pokretima glave

Imam jedan problem koji me prati već skoro dvije godine i sve je češći.
Ne očekujem da itko ima sličan problem, nego mi treba info kojem doktoru bi se mogla obratiti.

Znači, sve je počelo sa nekim osjećajem vrtoglavice dok sam igrala odbojku. Sve je u redu i čim krenem igrati, pa čak i kod razgibavanja mi se krene mantati.
I zadnje vrijeme mi se to dešava kada sam u jače osvjetljenoj prostoriji ili primjer pričam sa osobom koja je leđima okrenuta od sunca, znači kad mi svjetlost dopire od iza osobe. I sada imam taj osjecaj dok pisem ovo, svijetla su mi ugasena, samo monitor radi. Dešava mi se da mi se počne "mantat" i kada sjedim i okrenem glavu (ako je primjer sugovornik do mene).

Nebi mi bio toliki problem, no to mi se počelo redovito događat.

S obzirom da imam drugih zdravstvenih problema bila sam na nekim pretragama tako da to odma mozemo iskljuciti.

MR mozga - sve čisto, samo cista na adenohipofizi koja ne raste otkako su je otkrili i ne radi smetnje
Audio vizualni test - sve ok, nikakav problem po tom pitanju
Oftalmolog - sve super. Imam neka sitna ostecenja, no nista sto bi me trebalo brinuti.

Ima li tko ideju kome da se obratim, tj. koji bi mi specijalist mogao pomoci?
Pitat cu doktoricu OP kada odem do nje.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 00:56   #506
Meni "smrdi" na vratnu kralježnicu - jer ti se smetnje javljanju pri POKRETIMA glave. Ta kad zeza ima takve simptome da čovjek ni pomislio ne bi da može biti od toga - a može. Utječe vratna i na vid i mantanje može biti od nje i svašta nešto. Dakle, opća praksa, pa fizijatar, on će poslati na MR vratne iili rendgen, kako se kome da . Budući si "glavu" isključila kao uzrok - kod neurologa si bila, pretpostavljam.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 08:18   #507
I meni je palo na pamet da mozda (nisam lijecnik pa mi padaju mozda gluposti na pamet) ili kraljeznica ili zile u vratu.
Bila sam kod neurologa zbog deugog problema (glavobolje koje imam vec cca 6 godina. Uzrok nikad nije saznat.
Kome idem od specijalista za to? Neurologu? Fizijatru? Ovo za MR vrata sam i ja pomislila, no ponovo cu morat cekati pola godine :-( a tek sam MR mozga napravila.. Meni su tegobe sve gore i gore. Zadnju utakmicu koju sam igrala pocetkom 7 mj sam jedva izdrzala, nisam mogla fokusirat loptu, sve mi se mutilo..
Iako, nemam izbora, ako moram cekat, cekat cu..

Edit: Sad sam vidjela da si napisao fizijatar.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 09:20   #508
Uz Rtg cervikalne kralježnice + funkcijske snimke, TCD vertebrobazilarnog sliva, pregleda fizijatra, svakako ima smisla i pregled neurologa uz prethodno učinjen EEG (precizniji opis glavobolje?)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 09:40   #509
Quote:
kklleeaa kaže: Pogledaj post
.Odradit cu neuroloski svakako ali necu onda ic placat silne novce privatnicima nego kad dodjem na red ovak regularno prek hzzo-a... pa nek vide.
A ionako radi srca vec pijem andol 100 tako da.....
Odradi obradu po neurologu, pregled ORL (po mogućnosti u SUVAG-u) kako bi se isključio, ili potvrdio uzrok u perifernom sustavu za regulaciju ravnoteže.

Šum u uhu?
Mučnina, povraćanje?

Moguće je kako se radi o vrlo neugodnom poremećaju koji ima tendenciju ponavljanja, ali je po svojoj naravi benigan (dobro, ne baš uvijek, primjerice ako voziš kamion sa 24t tereta 80km/h )

Isto tako, moguće je, kako se kod tebe razvija i još neki poremećaj/bolest (uz već opisanu autoimunu bolest štitnjače) koja zasad nije detektabilna postojećom tehnikom -dakle, potrebne su svakako periodičke liječničke kontrole.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.08.2015. at 09:22. Reason: +Q
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 11:13   #510
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Uz Rtg cervikalne kralježnice + funkcijske snimke, TCD vertebrobazilarnog sliva, pregleda fizijatra, svakako ima smisla i pregled neurologa uz prethodno učinjen EEG (precizniji opis glavobolje?)
Hvala na info.
Nisam sigurna da su glavobolje povezane uz ovaj problem. Kada mi se pocne vrtiti ne pocne i glava boljeti. To dvoje se pojavljuje odvojeno.. A i glavobolje su krenule par godina prije..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 11:28   #511
Zato sam i napisao ovu hrpicu : oksimoron: pretraga

Premda, oba opisana simptoma mogu itekako imati ishodište u vratnoj kralježnici
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 11:57   #512
Nist, prvo idem doc OP, pa cemo vidjeti dalje.
Nadam se da ce mi otkriti uzrok jer je ovo postalo neugodno. Viuse nije samo dok se bavim sportom nego svaki dan..
Hvala ti Halleck puno.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 12:01   #513
Dojavi nam kako se situacija odvija
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 13:36   #514
Eto, napisano ti je skoro ono što sam i ja rekla - jer i sama imam probleme sa vratnom, neke stvari (bez uvrede) znam bolje od liječnika koji nema takve tegobe, jer neke stvari možeš kužiti jedino ako si ih iskusio sam.

Ovako, ne moraš se bojati da ćeš sad čekati MR i do toga ništa - tvoja opća praksa bi te trebala poslati fizijatru kojem bi trebala doći dosta brzo na red, a onda će on, ako treba, dati ti fizikalnu terapiju za koju, opet ovisi, možeš i brzo doći na red. Evo moj primjer: nekad i po pola godine čekala na terapiju, a zadnji put sam išla kod opće prakse početkom lipnja, početkom srpnja sam već odradila i fizikalnu. Tako da....samo polako, korak po korak.

I ovaj, ima još nešto, nemoj se ljutiti, ne mislim ništa loše - osim vratne, često uz to ide problem i sa mišićima u ramenima, vratu...drugim riječima, stres i napetost. Tako da i same vježbe za opuštanje (joga, ali može i najobičnija šetnja), ili u krajnjoj liniji anksiolitici u nekim jako niskim dozama - mogu učiniti veliku razliku u pogledu glavobolja. Jer ako su ti glavobolje i mantanje na psihičkoj bazi, onda ti to ide sistemom - uzrujaš se, napeta si, stisnu se mišići, stisnu se žile u vratu i evo ga! Kužiš?

Ajde javi kako ide...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 18:41   #515
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nalaz EEG-a?

Reakcija na fotostimulaciju?
To nisam radila jer dr.ocito nije smatrala potrebnim. Radila sam SEP-U i to je ok. To je kao neko mjerenje impulsa od mozga prema rukama...ako sam dobro skuzila. Poslali su me na tisucu pregleda bezpotrebno ali ocito na ono sta su trebali nisu. A stalno se na isto zalim. I kako da vise vjerujemo doktorima?
crna00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 15:57   #516
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Šum u uhu?
Mučnina, povraćanje?
Ne, zasada nikakvih mucnina, povracanja ni sumova na srecu.

Jedno pitanjce jos.... koliko jako mogu pokvareni zubi imati utjecaj na organizam?!
Jer, iako mi uvijek govore da imam "preeeekrasan osmijeh", ne znaju da se iza njega kriju mostovi, popravci, brusenja, vađenja i ine stomatoloske gimnastike jer, poradi straha od zubara od malih nogu, uvijek sam kod zubara odlazila kad je bilo vec debelo prekasno. Drugim rijecima, kad je zub istrunuo ili me bolio da bi si pucala u glavu od muke.

Zdravom logikom si postavljam pitanje..... ako se zub ispod mosta pokvari.....di idu ti toksini??! I di sve mogu udarit a da se to manifestira kao ozbiljan poremecaj!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.08.2015. at 09:23. Reason: +Q
kklleeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 16:49   #517
Quote:
kklleeaa kaže: Pogledaj post
Ne, zasada nikakvih mucnina, povracanja ni sumova na srecu.

Jedno pitanjce jos.... koliko jako mogu pokvareni zubi imati utjecaj na organizam?!
Jer, iako mi uvijek govore da imam "preeeekrasan osmijeh", ne znaju da se iza njega kriju mostovi, popravci, brusenja, vađenja i ine stomatoloske gimnastike jer, poradi straha od zubara od malih nogu, uvijek sam kod zubara odlazila kad je bilo vec debelo prekasno. Drugim rijecima, kad je zub istrunuo ili me bolio da bi si pucala u glavu od muke.

Zdravom logikom si postavljam pitanje..... ako se zub ispod mosta pokvari.....di idu ti toksini??! I di sve mogu udarit a da se to manifestira kao ozbiljan poremecaj!
Sudeci po ovom clanku, izgleda da oralno zdravlje utjece na organizam, ali u kojoj mjeri i na koji nacin nije bas jasno. Ak ti je bitno, pitaj nekog informiranijeg zubara.
32785 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 05:37   #518
Ja sam čuo da taj EEG i uopšte skener glave nije dobar za zdravlje. Kao da može izazvati neke opasne bolesti. Je l' tačno to?
BradAl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 11:38   #519
Evo opet se javljam... Upravo sam danas dobila nalaz kraljeznice koji mi se ne cini da je savrsen, pa ako se itko kuzi molila bih vas za savjet i pomoc.Inace imam problem sa neravnotezom i zanosenjem u hodu(bila kod audiologa koji je potvrdio ostecenje centra za ravnotezu koji se prije cca 4mj vratio ali moj problem je u istoj mjeri prisutan), pa me zanima dali je ovaj nalaz povezan sa mojim problemom i kako i sta mi je dalje za raditi osim sta sa tim nalazom moram fizijatru pa dalje kamo me posalje.

RDG CERVIKALNE KRALJEZNICE
Reduciran fizioloski lordoticki zavoj cervikalne kraljeznice, na profilnom radiogramu distalna polovica trupa C7 kraljesaka je zakrivljena sjenom ramena i teze dostupna analizi.
Trupovi cervikalnih kraljesaka odrzane su visine kao i diskalni prostori, a dorzalna interkorporalna linija se prati u kontinuitetu.
Usiljenje uncinantnih nastavaka C4 i C5 kraljesaka u smislu pocetnih promjena unkovertebralne artroze.
Poprecni nastavci C7 kraljesaka ne prelaze I. kostotransvezalne zglobove.

RDG TORAKALNE KRALJEZNICE
Pojacan fizioloski kifoticki zavoj, nize polozen punctum max. u visini distalnog odsjecka torakalne kraljesnice.
Analizi dostupni trupovi torakalnih kraljesaka odrzane su visine.
Unaprijed HVALA svima na pomoci i savjetima
crna00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 15:19   #520
Molim vas za pomoć- mama zadnjih tjedna dana ima vrtoglavice i šum u usima i ne osjeca se dobro. Inače je niskotlakas i tlak joj je ovih dana znao biti 100/47, 90/50, bas nizak. Bila je kod opće prakse, odradila krvnu sliku i urin i nalazi su u redu. Ona ju ne zeli slati nikud dalje jer kaze da je to od niskog tlaka.
Budući da joj stvarno nije dobro a ova ju ignorira- naručila bi je privatno na neki pregleda ali kome? Neurologu? Orl? Kud da krenemo?
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.