Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2008., 20:11   #921
Strpi se malo pitanje si postavio tek prije tri dana, ne dolaze svi online svaki dan, pogotovo ne preko tjedna.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 15:04   #922
Ok, ispričavam se na mojoj nestrpljivosti!
guitarboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 16:41   #923
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Ako su tebe takvu primili, onda bi morali i mene. A zbog tebe i tebi sličnih, Hrvati i jesu na lošem glasu, pa strancima muka dođe kad čuju za nas.
Neki Sviceki te ne vole kako god okrenes kad cuju da sam Hrvat, a kamoli kad jos kazem iz Bosne. Kakvih sam sve stvari cuo, oni misle da smo mi drzava na nivou Afrike. Ali to ne kazu zato sto smo mi Hrvati takvi nego zato sto su oni tako neskolovani i ne uce nista o povijest i geografiji. Misle da su centar svijeta, da se svagdje drugdje jako lose zivi i da su svi ovisni o Svicarskoj i da je vole. Za bogatstvo bolje da ne pricaju jer su bili prije 2.svjetskog rata dok nije Hico (Hitler) donjeo zidovsko zlato u Svicarsku kravlja zemlja! Svicarska je bogata cisto zbog banki. Svicarci nitkog ne vole, pa ni same sebe, fali im ljubav cak prema djeci svojoj! Naravno ima onih skolovanijih i normalnih koji te tek ocjenjuju nakon sto te upoznaju i takvi su imali o meni dobro misljenje, a onim seljacima mozes biti kako god.
Internacional is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 10:42   #924
Internacional, ti si za nagradu. Složiti ovoliko gluposti ovako koncentrirano valjda još nikom nije uspjelo.
Kao prvo, prosječni Švicarac, kao i ti, lako postaje žrtva vlastitih predrasuda. Ako je on u zadnjih godinu dana pročitao da je toliko Balkanaca autom ubilo sebe ili nedužne (uz postavljanje novih brzinskih rekorda na javnim cestama), držat će te opasnim, makar te sreo u tramvaju.

Drugo, ovo sa židovskim zlatom je jeftina isprika za manjak vlastitog bankovnog kadra. Istina je da švicarske banke upravljaju ogromnim imanjem koje stranci tim bankama povjeravaju. Da se pri tome i dobro zarađuje, nije tajna.

Treće, da se težnja predrasudama često smanjuje širenjem vlastitog vidokruga ne vrijedi samo za Švicarce. To možeš iskusiti i u Zagrebu kao dotepenac
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:43   #925
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Ako su tebe takvu primili, onda bi morali i mene. A zbog tebe i tebi sličnih, Hrvati i jesu na lošem glasu, pa strancima muka dođe kad čuju za nas.
mene nije nitko "primio", ja imam svicarsko drzavljanstvo. mogu doci, i otici kada hocu. a drugo, o meni ne znas nista, niti tko sam, niti koga sve znam, niti sto sve znam, niti sto sve imam. a tako neka i ostane.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:44   #926
Quote:
guitarboy kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Već sam postavio pitanje u temi "Swiss-online", ali mi nitko nije odgovorio, nadam se da će sada biti odgovora.
Naime, dobio sam ponudu da studiram u Zürichu pa me zanimaju neke stvari.
Da li na forumu ima studenata iz Švicarske? Da li je moguće dobiti neku stipendiju, koliko se kreću cijene stanovau Zürichu.. ?
Hvala unaprijed!
odi studirati u zürich. to ti ej moja preporuka. ako imas priliku, iskoristi je, obavezno! stanovi si skupi, zürich ej skupi grad. pogledaj na netu koliko se krece cijena. za stipendiju ne znam.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:48   #927
Quote:
Internacional kaže: Pogledaj post
Neki Sviceki te ne vole kako god okrenes kad cuju da sam Hrvat, a kamoli kad jos kazem iz Bosne. Kakvih sam sve stvari cuo, oni misle da smo mi drzava na nivou Afrike. Ali to ne kazu zato sto smo mi Hrvati takvi nego zato sto su oni tako neskolovani i ne uce nista o povijest i geografiji. Misle da su centar svijeta, da se svagdje drugdje jako lose zivi i da su svi ovisni o Svicarskoj i da je vole. Za bogatstvo bolje da ne pricaju jer su bili prije 2.svjetskog rata dok nije Hico (Hitler) donjeo zidovsko zlato u Svicarsku kravlja zemlja! Svicarska je bogata cisto zbog banki. Svicarci nitkog ne vole, pa ni same sebe, fali im ljubav cak prema djeci svojoj! Naravno ima onih skolovanijih i normalnih koji te tek ocjenjuju nakon sto te upoznaju i takvi su imali o meni dobro misljenje, a onim seljacima mozes biti kako god.
okay, ne bumo pretjerivali. znaju sviceri gdje je hrvatska, i bosna. i znaju da je HR siromasnija, i da je bio rat. no ne znaju da se u HR lijepo zivi. ne mislim da misle da su centar svijeta, uopce. niti misle da se u CH najbolje zivi, bas obrnuto-dosta svicera odlazi zivjeti u druge drzave, bas iz razloga da vide kako se drugdje zivi. i trece, pise ti gdje ja zivim. ali ne zadugo, uskoro se selim-"auswanderung".
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 22:14   #928
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
FFE.

Znam neke ljude koji su odavde, konkretno iz Bosne, otisli bas u Zurich, pa kad dodju ovdje, vidim da su se previse 'uklopili' u taj sistem kojeg i sama opisujes.

Drago mi je da ti nisi - mada mi je zao sto patis.
Rajna, u CH ima dosta ljudi iz Bosne, vecina su dosli jer ih je rat otjerao. Ja patim iz drugih razloga. Ja sam za razliku od ljudi iz Bosne otisla samovoljno, jer sam takva osoba, jer se uvijek borim protiv nepravde, jer se ne uklapam u okvire obicnoga covjeka, niti ne razmisljam kao vecina ljudi, i jer trazim bolje. Meni nista ne bi falilo u HR da sam ostala. Niti ovdje mi ne fali, imam sve sto mi treba, osim nekih stvari koje se ne vide, a koje su mi presudne, i zbog kojih trazim vise i bolje. Jer mislim da mogu puno vise dati, i sto je najvaznije ja hocu.

ne vjerujem da bum se vise javljala na ovoj temi. svoje sam rekla, oni koji zele imigrirati u CH neka zaborave, oni koji zive ovdje-njima zelim sve najbolje. oni koji pak na neki ancin imigriraju, njima tek zelim svako dobro.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 01:52   #929
[QUOTE=Secundo;13899324]Internacional, ti si za nagradu. Složiti ovoliko gluposti ovako koncentrirano valjda još nikom nije uspjelo.
Kao prvo, prosječni Švicarac, kao i ti, lako postaje žrtva vlastitih predrasuda. Ako je on u zadnjih godinu dana pročitao da je toliko Balkanaca autom ubilo sebe ili nedužne (uz postavljanje novih brzinskih rekorda na javnim cestama), držat će te opasnim, makar te sreo u tramvaju.

Jebiga tako je u Svicarskoj, predrasudi na sve strane, valjda previse kultura od jednom! I naravno ponekad moram srat i pretjerivati, jebiga nismo ni mi stranci uvijek za sve krivi sto se Svicarcima dogada, mislim ja ovdje znam divnih Sviceka, a sad sam se izgovorio o onim ogranicenim seljacima kojima smo uvijek mi krivi ali istina takvih ima i u Hrvatskoj
Ponekad me uhvati nervoza pa se izgovorim o Svicarcima, nije ovo zadnji put.
Ono sa zidovskim zlatom je primjer, cijela prica o svicarskim bankama je tamo negdje pocela i sam si rekao, banke imaju veliku ulogu u razvoju Svicarske, sad mozda manje nego prije.
Keke: ima sminkerica koje zive u Svicarskoj ali jako malo njih su prave Svicarke, vise od pola macki koje vidis po Zürichu su strankinje! A sta se tice grada Züricha, jedini grad njemackog dijela koji je super! A ne diraj mi Biel, grad je otvoren i ovdje su i cure super jer ima francuskog utjecaja.
Inace meni je francuski dio puno bolji od njemackog, ne volim ove konzervativce, ubija me u pojam! Jebiga sta cu kad su mi ljudi (düütschschwiizeri) odbojni, valjda zbog toga toliko serem, srecom zivim u dvojezicnom gradu
Internacional is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 02:11   #930
I ne zalim sto zivim u Bielu jer ovaj grad je manje zatucan nego 90% ostatka njemackog dijela, jedino gradovi Basel i Zürich su liberalniji pa mogu proci. Romandie i Ticino su pravi jer znaju bolje zivit, barem su otvoreniji i tamo cak i prave Svicarke znaju biti dobre u vecem broju!
Internacional is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 08:41   #931
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
odi studirati u zürich. to ti ej moja preporuka. ako imas priliku, iskoristi je, obavezno! stanovi si skupi, zürich ej skupi grad. pogledaj na netu koliko se krece cijena. za stipendiju ne znam.
Mnogo hvala na odgovoru.
Meni ne traba nei velik stan, pa me zanima koliko se okvirno krecu cijene? Imas li mozda neki link s oglasima za stanove?hvala
guitarboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 13:34   #932
Pogledaj www.homegate.ch i www.immoscout24.ch
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 00:42   #933
guitar

stanovi u zürichu su oko 800 franaka za jednu sobu.

studentska god oko 600

universitet zürich je super, kaj zelis studirati ?
rulja je koma , ali ok.
najbolje da kontaktiras faks jel oni ti mogu preporutici studentnski stan
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 11:34   #934
samarra

Zelim studirati na Zürcher Hochschule der Künste, gitaru.
Meni bi trebao neki skroz mali stancic (soba,kuhinja,kupaonica).
Ti studiras u Zürichu?
guitarboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:25   #935
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
ja tebe potpuno kuzim, pocetnice. sve sto opisujes sam ja isto osjecala dok sam tamo bila. sve to me je isto frustriralo, i zato sam otisla u potrazi za boljim. kako sam imala vec papire za CH (ne, nije niti udaja, niti nesto slicno), logicno ej bilo da sam odlucila probati ovdje. sto mi je i uspjelo. no, u prvo vrijeme ti je lijepo, idilicno, onda nadjes posao, pa dobijes pristojne novce za svoj rad. s vremenom upoznas sistem, upoznas kako sve to nije idilicno, kako puno toga ne funkcionira, ali se to ne vidi, kako ima puno nepravde, puno vise nego sto si mislila i sto ocekujes, kako se neki lako probijaju bez rada, a neki koji se trude ne ostanu nagradjeni, uostalom kao i drugdje. onda dobijes dijete, pa ti fali obitelj, pa nemas koga da ti pricuva dijete kada ti je hitno, pa vidis da su ti susjedi koma, pa vidis da ne mozes naci pravoga istinskoga prijatelja koji se poznaje u nevolji, ne onakvoga kakvoga si imao u hrvatskoj, pa vidis mnogo toga sto prije nisi vidio, ovako bih mogla do sutra. vidis da si, iako je ovo slobodna zemlja, vrlo sputan i da ne smijes reci sve sto hoces, vec dapace, vrlo moras paziti da se ne bi netko uvrijedio. ne smijes izaci autom an cestu i voziti koji km vise, da te ne lupi kamera koje ovdje naprosto obozavaju. ne smijes se parkirati na mjestu gdje ne pise "besucher", a da ti nakon 15 minuta ne stoji papiric na autu. pa te bombardiraju s racunima, ovime, onime. CH nije tako cista kako je nekada bila. dok sam bila dijete, ovdje nije bilo papirica na cesti, sada iams smeca kao u prici. dok sam bila dijete moj nezakljucani bicikl je stajao tjednima ispred kuce, nitko ga nije dirao. sada mi je vec neka budala treci bicikl ukrala, i to zakljucani lokotom, i to na mjestu gdje stoje jos deseci bicikala. a kaj da vam velim, ima puno tooga, nemam volje niti vremena o tome pisati. ne mislim da je trava negdje zelenija, znam da ce mi negdje drugdje financijski biti losije, i da cu si manje toga moci priustiti. no, meni fali moja sloboda, dosta mi je ove zatvorenosti, sputanosti, pritiska. ovi ljudi ovdje su svi u nekakvome grcu, sistem je takav, tako ih se uci od malih nogu. cak i za kavu s frendom oni moraju praviti "termin". ovi ljudi zive od "termina", agenda im je najbolji prijatelj. to je razlog zasto ja iz princima ne zelim imati nikakvu agendu. ovi ljudi nemaju pravih prijatelja, ovi ljudi su toliko usamljeni, da mi ih je zao. naravno, ima uvijek izuzetaka.

mislim da je dobro da smo u potrazi za boljim, i uvijek cu podrzati svakoga tko zeli probati. i treba. treba, da moze cijeniti ono sto je imao, i da shvati vrijednost nekih stvari. i da spozna zbog kojih stvari u zivotu se treba zrtvovati. zato, svi koji zele otici, to trebaju i napraviti. za svoj osobni razvoj!

okay, a ja konacno danas imam jedan slobodan dan koji moram iskoristiti za sve one stvari koje nisam stigla napraviti. zato vas pozdravljam.
ma daj kaj si to tek sad skuzila. a kam mislish iti, natrag u Zgb? to je postal pravi Balkan, indoktrinacija ide sam u tom smjeru, vecina se pravi da nish ne vidi kak se zivi, glavno da se uzmu auti na kredu. penzici zive od kopanja po kontejnerima, ceste v centru grada su na nivou Indije! rupa na zakrpi. vode iz vodovoda se gubi prek 40%. ljudi grade na divlje, samo degradacija grada i kulture prosperira. jadna li je bila ta revolucija 90ete.

kaj se tice Kuhschwitzera, kak ih Njemci od milja zovu, i sveg tog, jedna Indijka koju sam srel na putovanjima je rekla, pricali smo tak o Evropi, ona je isla turisticki v Evropu, inace umjetnica, mislila je da su u Evropi slobodniji(nema kastii itd), a kad je vidla kolko su suspregnuti i kondicionirani, kad je sve to vidla, skuzila je da su 100 put slobodniji u Indiji. eto, ak volish slobodu, probaj mozda v Indiji i je, drustvo im je psihicki zdravije, i slobodnije.
tak da, tak ti je to, vishe novca a manje zivota. Hrvatska je zapraf neki dobar kompromis izmedju Austrije i Indije. sam kaj ide sve na gore.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:17   #936
Za pocetnicu do srzi,

ako naidjes na Forum ovih dana ,nadam se da se javis na pp...

i nadam se da si iz Zagreba.
__________________
[Love is all I need to help me know my name...B][/B]
Marlboro girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 23:24   #937
Quote:
100% Ja kaže: Pogledaj post
pozdrav svima iseljenicima a pogotovo mojim Zagrepcanima .....

imam 24g, doselila sam se u ch prije godinu i pol,udata sam ovdje.
i sad me pere takva nostalgija za doma (((
ovdje je sve drugacije......nema druzenje sto mi jaaako fali, nema ispijanja kavica po kaficima jer je to ovdje luksuz
a sve i da hocu nemam nikoga ovdje, i ovaj nas narod ovdje je jako zatvoren i svi gledaju kako ce zaraditi koji franak, da uloze u nesto sto su zapoceli u svojoj domovini, jer jednog se dana planiraju vratiti.


damije samo jedan sat subotom prosetati po nasem cvijetnom trgu i popiti kavu kod bobana )
tko ti je kriv što bježiš iz domovine.samo kukavice bježe.
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 23:28   #938
Thumbs down

Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ma daj kaj si to tek sad skuzila. a kam mislish iti, natrag u Zgb? to je postal pravi Balkan, indoktrinacija ide sam u tom smjeru, vecina se pravi da nish ne vidi kak se zivi, glavno da se uzmu auti na kredu. penzici zive od kopanja po kontejnerima, ceste v centru grada su na nivou Indije! rupa na zakrpi. vode iz vodovoda se gubi prek 40%. ljudi grade na divlje, samo degradacija grada i kulture prosperira. jadna li je bila ta revolucija 90ete.

kaj se tice Kuhschwitzera, kak ih Njemci od milja zovu, i sveg tog, jedna Indijka koju sam srel na putovanjima je rekla, pricali smo tak o Evropi, ona je isla turisticki v Evropu, inace umjetnica, mislila je da su u Evropi slobodniji(nema kastii itd), a kad je vidla kolko su suspregnuti i kondicionirani, kad je sve to vidla, skuzila je da su 100 put slobodniji u Indiji. eto, ak volish slobodu, probaj mozda v Indiji i je, drustvo im je psihicki zdravije, i slobodnije.
tak da, tak ti je to, vishe novca a manje zivota. Hrvatska je zapraf neki dobar kompromis izmedju Austrije i Indije. sam kaj ide sve na gore.
najvažnije je da vani cvjetaju ruže.a to šta u indiji vrše nuždu po cesti tj.da nisu ni čuli za kanalizaciju to je ok.ma fuj
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 00:52   #939
a ko da v Hrvatski sigdi imaju kanalizaciju? pa na samom "urbanom" podrucju Zagreba nemaju svi kanalizaciju. a da ne pricam za ostatak do zla boga zaostale Hrvatske
kaj ja zapraf
no glavno da se mogu uzasavati kak to v Indiji nema kanalizacije
neki ko da nigdar v Hrvatskoj nisu bili.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:11   #940
Quote:
cici62 kaže: Pogledaj post
arg
dobro sto si nadodala
ne diraj svicarce... tu sam 15 god pa sam presla u fazu da ih sad branim
i zasto ste svi vi u njem. dijelu svice? izgleda sam jedina u franc. dijelu smrc..
kuc kuc : ima li koga
Ja sam na granici i je, Romands su puno bolji, ovi düütschwiizeri mi nikako ne odgovaraju iako su u Bielu malo drugaciji jer zive zajedno sa ovim francuskim. Allez les Romands
Internacional is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.