Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2012., 16:54   #21
Pozdrav svima.
Moja mama ima 60 god.Ima visok tlak kojeg lijekovima drzi u normali.U zadnjih par mjeseci se izoblicila od nakupljene vode.Bubrezi i srce uredni.Da i jako tesko joj je ici uz brdo.Sta mislite od cega bi jos moglo doci do tog sakupljanja tekucine.Bas se vidi na gleznjevima koliko je otecena.Hvala
__________________
fata
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 18:51   #22
fata, za svaki slučaj neka da pregledat hormone štitnjače i uzv
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 20:41   #23
Quote:
fata kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Moja mama ima 60 god.Ima visok tlak kojeg lijekovima drzi u normali.U zadnjih par mjeseci se izoblicila od nakupljene vode.Bubrezi i srce uredni.Da i jako tesko joj je ici uz brdo.Sta mislite od cega bi jos moglo doci do tog sakupljanja tekucine.Bas se vidi na gleznjevima koliko je otecena.Hvala
Koje lijekove uzima /amlodipin/?
Tko je rekao da su bubrezi i srce OK?
Koje je pretrage radila po tom pitanju?
Štitnjača može čekati-zasada.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:13   #24
Kako se rješiti vode iz organizma

Pozdrav! Da li nekoga muči višak vode u organizmu i kako je se rješio, naime ja muku mučim sa time od kad sam rodila a dijete mi sad ima 19 mj... Nikakvi čajevi mi nisu pretjerano pomogli, oni mi u početku djeluju pozitivno ali čim ih duže pijem voda je opet tu . Čula sam sad za neke drenanat kapsule, da su jako dobre, ali navodno skupe pa me zanima da li ih je netko koristio, da li ste zadovoljni rezultatima te koliko koštaju i gdje ih se može nabaviti? Ili bilo kakav drugi savijet jer sam već lagano luuuda!
maza28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:21   #25
po čemu točno određuješ da imaš višak vode u organizmu - težini na vagi ili otečenosti nogu ili... ? koliko imaš godina i da li si redovno mjeriš krvni tlak? jesi li imala problema s tlakom u trudnoći? da li si u zadnjih godinu dana kontrolirala funkciju bubrega?

kod stanja malo povišenog krvnog tlaka, za poticanje diureze preporučuje se smanjivanje unosa soli; no to treba biti kontrolirano, a ne nasumično. pretjerana diureza može dovesti do poremećaja ravnoteže metabolita u tijelu i ozbiljnih (znači, i fatalnih) komplikacija
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:26   #26
U trudnoći sam imala ok tlak 130/70, sad mi je malo niži, nikad nisam imala visok tlak, nisam se isto tako nikad ni vratila na kilažu prije trudnoće, ostalo mi je 10 kg ali osjećam se sva napuhana, noge su mi otečene konstantno a i nedavno sam bila na jednoj masaži gdje mi je žena koja me masirala rekla da pod prstima osjeća da sam puna vode . Sad ću napuniti 32 godine, nikad nisam jela preslanu hranu jer sol me ne privlači, ne volim slano, više sam tip za ljute stvari, a bubrezi su mi ok, ne mogu ja reć da ništa ne mokrim, mokrim dosta često preko dana čak se i po noći dižem jednom do dva puta al očito je i to nedovoljno...
maza28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:38   #27
Quote:
maza28 kaže: Pogledaj post

a i nedavno sam bila na jednoj masaži gdje mi je žena koja me masirala rekla da pod prstima osjeća da sam puna vode ...
nemoj zamjeriti, ali ovo je stvarno koješta. ono što se masažom može napipati je potkožno salo, sasvim sigurno ne višak vode.

napravi jedan mali sistematski, KKS, GUK, provjeri si funkciju bubrega (reci svom liječniku što te brine - ti ne možeš odoka procijeniti jesu li ti bubrezi ok ili ne), i mjeri si jednom tjedno tlak. ako doista imaš problema s izlučivanjem vode, dobit ćeš lijekove za to - NEMOJ si kupovati preparate za to na svoju ruku.

u međuvremenu pripazi na sol u namirnicama koje uzimaš gotove (tipa pekarskih i suhomesnatih proizvoda, npr - ljuto je skoro uvijek i slano, samo ne osjetiš); pij uvin čaj jedan tjedan po šalicu dnevno (ovo noćno mokrenje asocira ili na problem sa šećerom ili na lagani cistitis), i obavezno hodaj u komadu bar pola sata (45 min bi bilo bolje) dnevno, svaki dan - ciljano, brzo kretanje, da ne možeš usput pričati, ne ono lijevo-desno lagano po kući ili uredu ili shoping centru.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:48   #28
nemam ti šta za zamjerit , samo kažem što su mi rekli i hvala ti na savjetima ali sve sam to napravila, i vadila krvnu sliku i mjerim tlak, uvin čaj pijem već mjesecima, ali ništa mi nisu našli, i krećem se i šećem i upisala sam zumbu da se malo razgibam ali ništa. Sad če ispast da sam umišljeni bolesnikm ali ako se ujutro dignem natečenih nogu i to odmorna nakon 8 sati sna za mene je to zabrinjavajuće, nisu samo noge u pitanju nego cijelo tijelo, mislila sam da je debljina pa sam bila i na strogim djetama no ta otečenost ni sa dijetom nije bila nešto manja...Jbga a krvna slika ok, šećer ok, bubrezi ok, ili doktori ne znaju svoj posao, rekla sam već sam luda!
maza28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 22:54   #29
ako je tako, zatraži svog LOM uputnicu za specijalistički pregled nefrologa. klasična krvna slika nije uvijek dovoljna. i kontrolu štitnjače, usput
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 14:13   #30
Oticanje nožnih zglobova

Zanima me mišljenje o oticanju zglobova i to nožnih. Npr. kod mene se javlja otok kada putujem recimo u busu ( kada putujem na more, vikend i slično), kada su mi noge dugo u istom položaju. Otečenost je ajme velika, čak strašno za vidjeti, i onda je potrebno nekoliko dana da se zglob vrati u normalu. Ne mogu reći da me bole zglobovi, osjećam onako napetost u nogama i umor. S bubrezima mi je sve u redu. Inače, ljeti, kada je toplije znaju mu oteknuti noge, tj. vidi se razlika ujutro i navečer, ali od dužih putovanja mi bas zna jako oteknuti. Je li moguće da je to samo loša cirkulacija, tj. da sam sklona oticanju?
bicbic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 00:39   #31
Oticanje svega!

Sve je počelo noćas oko 4 ujutro kada su mi oba uha naotekla, s tim da je lijevo naoteklo više nego desno (tako da se hrskavica uopće nije ni vidjela) i sve sam to pripisala rupici na uhu koja se malo zagnojila.
Međutim, sada mi je naoteko lijevi dlan, samo s unutarnje strane i to samo na mjestu ispod kažiprsta. i onda primjetim da i je također naotekao i lijevi skočni zglob (mada, na lijevom stopalu sam prije dva mjeseca slomila 5. MT kost)

ništa me ne svrbi, ništa me ne boli, samo je prokleto naotečeno

ZAŠTO?
__________________
"For the horde!"
Lili-Mili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 01:12   #32
alergija?

problemi s bubrezima?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 22:17   #33
Još prije par godina, napravili smo test na alergije, nisam na ništa alergična..

Zaboravih napomenut da jako često piškim xD ono svakih sat vremena po malo tako da sumnjam da mi tijelo zadržava vodu...
__________________
"For the horde!"
Lili-Mili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.