Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2014., 13:38   #161
Kako se samo ja nisam toga sjetila.. dobro je da postoje forumu pa ti ljudi mogu to napisati..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 18:39   #162
Pozdrav

Upravo sam skužila da mi se klima unutarnji dio gornje petice.
Ne znam kako, nisam jela ništa tvrdo, niti sam se udarila i slično...jednostavno sam ga za vrijeme jela napipala jezikom misleći u prvi mah da je komadić hrane, kad ono...

Vanjski dio čvrsto stoji, u njemu nemam nikave plombe niti sam ikad imala probleme niti liječenja te petice. Ne boli me ništa.

Zvala sam svoju zubaricu sad, javila se sekretarica, radila je danas ujutro, nema je do ponedjeljka i mogu samo nazvati broj za hitne slučajeve. Znam da bi me odmah primila da radi i da treba djelovati što prije, no nisam sigurna kvalificira li se ovo kao hitan slučaj? Naime, ne boli me i nije baš da "visi na niti"...

U ponedjeljak ću na pregled, što mogu očekivati? Hvala unaprijed!
Kore001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 13:15   #163
Trebam pomoc, puko mi je zub vec treci puta, kutnja ali sam imala ostatak mlijecnog zuba on je vjerojatno unistio i pravi zub i stavila sam i treci puta plombu i eto danas nakon tocno mjesec dana sto imam plombu je otpala, a pošto nisam u svom gradu mogu tek za mjesec dana zubaru ili mozda ranije. No vise me brine nesto narancasto sto viri ko neki koncic ? sto je to ?
A o zubu da ne govorim kako jadno i skrseno izgleda :'(
kokosjajuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 03:39   #164
Quote:
kokosjajuha kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc, puko mi je zub vec treci puta, kutnja ali sam imala ostatak mlijecnog zuba on je vjerojatno unistio i pravi zub i stavila sam i treci puta plombu i eto danas nakon tocno mjesec dana sto imam plombu je otpala, a pošto nisam u svom gradu mogu tek za mjesec dana zubaru ili mozda ranije. No vise me brine nesto narancasto sto viri ko neki koncic ? sto je to ?
A o zubu da ne govorim kako jadno i skrseno izgleda :'(
odi zubaru ODMAH, a ne za mjesec dana!!!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 02:48   #165
Puknuce prednjeg zuba :(

Pozdrav,znaci pukla mi je gornja dvica,uglavnom ima slika pa cete vidjeti kakvog mi je oblika.Znam da ovo zvuci cudno ali sta cu.Uglavnom,koji je postupak?Hoce li mi zubar navuci navlaku posto je pola zuba puklo ili ce mi staviti zubni implantat?

P.S Unutar "linije" je puknuce zuba
Hvala unaprijed.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ovo.jpg‎
Views:	408
Size:	9.8 KB
ID:	14551  
herwagen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 07:48   #166
vjerojatno će ti staviti keramičku krunicu (E-max ili cirkon keramiku) ,dakle ispod 2000 kuna sumnjam da ćeš proći
Ja sam stavljala u ordinaciji Mimica (2500 kn,2300 za gotovoinu) ali imala sam u obziru dental studio Vukić (2400 kuna) a naknadno sam vidila Dental studio Arena da su nešto jeftiniji (1800-2000) kn. To je sve Zagreb pa možda ti pomogne informacija
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 22:09   #167
zub i koštica HITNO !

Molim admina da ovu temu prebaci gdje joj je mjesto jer ja nisam uspio skužit gdje bi to trebalo biti još jednom moja isprika Adminu !

Danas sam nesretno zagrisao košticu od trešnje s zubom dosta jako i čulo se krckanje ali nije se za sad ništa odkrhnulo ipak trenutno osiječam bol na zubu , gornja 5 tica , kako dalje dali se može nekako procijeniti šteta i eventualna potencijalna opasnost od puknuča zuba te koja je prevencija .

Molim za savjet čim prije i preporuku u inbox gdje bih mogao to provjerit.

hvala puno !
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 00:23   #168
odi kod svog zubara i svakako slikaj zub


bože šta sve ljudi pitaju ovdje, a kaj drugo da se kaže nego odi zubaru
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 18:31   #169
Bok..puknula mi je 6 vertikalno prema korjenu,jedna polovica se klima jako a druga cvrsto stoji.Problem je sto se nalazim u Ceskoj i zanima me dali netko zna koliko stoje stomatoloske usluge za vadenje zuba,imam europsko zdravstveno osiguranje preko hzzo-a.Najrade bi ga sam izvadio,sto mislite o tome.
hrca93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 02:13   #170
Deset godina nakon devitalizacije, sedmica dolje me odjednom pocela jako boljeti na zagriz i na lupkanje, pa cak i na dodir zlicom za vrijeme jela.
Stomatolog je maknuo ispun i ustanovio da postoji vertikalna fraktura, za koju ne zna do kuda se proteze.
Kaze, moze biti i do vrha korijena. Na RTG snimci se ne kuzi nista, ali mi je pofotkao otvoren zub i povecao fotku i ja sam jasno vidjela krasnu pukotinu. Nije mi odmah ni rekao da je fraktura, samo me pitao kaj vidim i cak sam ju ja odmah skuzila.
Kaze, e vidis, to te boli.
Brusenjem je maknuo dostupan dio frakture, stavio novi ispun i maknuo zub iz okluzije. I sad cekamo.
Cekamo vec 6 dana. Poboljsanje je nastupilo odmah po tom zahvatu, ali je ostalo na istoj, nedovoljnoj razini.
Ne mogu normalno jesti na taj zub. Boli.
Ako sam dobro shvatila, ukoliko se ne smiri, ostajem bez njega.
Na kontroli sam u ponedjeljak.
Strucnjaci, imate li kakvih predvidjanja? Ima li nade da se smiri, ako do sada nije?
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 17:32   #171
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Deset godina nakon devitalizacije, sedmica dolje me odjednom pocela jako boljeti na zagriz i na lupkanje, pa cak i na dodir zlicom za vrijeme jela.
Stomatolog je maknuo ispun i ustanovio da postoji vertikalna fraktura, za koju ne zna do kuda se proteze.
Kaze, moze biti i do vrha korijena. Na RTG snimci se ne kuzi nista, ali mi je pofotkao otvoren zub i povecao fotku i ja sam jasno vidjela krasnu pukotinu. Nije mi odmah ni rekao da je fraktura, samo me pitao kaj vidim i cak sam ju ja odmah skuzila.
Kaze, e vidis, to te boli.
Brusenjem je maknuo dostupan dio frakture, stavio novi ispun i maknuo zub iz okluzije. I sad cekamo.
Cekamo vec 6 dana. Poboljsanje je nastupilo odmah po tom zahvatu, ali je ostalo na istoj, nedovoljnoj razini.
Ne mogu normalno jesti na taj zub. Boli.
Ako sam dobro shvatila, ukoliko se ne smiri, ostajem bez njega.
Na kontroli sam u ponedjeljak.
Strucnjaci, imate li kakvih predvidjanja? Ima li nade da se smiri, ako do sada nije?
Nažalost mislim da ti je taj zub izgubljen, prave vertikalne frakture se ne daju sanirati
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 21:07   #172
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Nažalost mislim da ti je taj zub izgubljen, prave vertikalne frakture se ne daju sanirati
Hvala ti puno, to kaze i moj stomatolog.
Dali smo mu (zubu, ne stomatologu, jel) jos koji dan, jer mi je stomatolg ovaj tjedan na kongresu, pa da mi ipak ne vadi zub pred sam put, posto sam nakon zadnjeg vadjenja dobila suhu alveolu.
Zato hocu da mi on bude dostupan iza vadjenja.
Znaci, sad je proslo desetak dana od zadnjeg zahvata.
Zub se malo popravio, ali ne u mjeri da mogu normalno jesti.
Ako bi ovako ostalo, nije dovoljno dobro.

A da li se moze maknuti na neki nacin dio zuba koji ima frakturu, a dio koji nema posluziti uz stift kao nosac za krunu?
Pa ostat cu krezuba.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 12:24   #173
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno, to kaze i moj stomatolog.
Dali smo mu (zubu, ne stomatologu, jel) jos koji dan, jer mi je stomatolg ovaj tjedan na kongresu, pa da mi ipak ne vadi zub pred sam put, posto sam nakon zadnjeg vadjenja dobila suhu alveolu.
Zato hocu da mi on bude dostupan iza vadjenja.
Znaci, sad je proslo desetak dana od zadnjeg zahvata.
Zub se malo popravio, ali ne u mjeri da mogu normalno jesti.
Ako bi ovako ostalo, nije dovoljno dobro.

A da li se moze maknuti na neki nacin dio zuba koji ima frakturu, a dio koji nema posluziti uz stift kao nosac za krunu?
Pa ostat cu krezuba.
To ovisi do kuda ide frakturna linija, dakle ne mogu reći
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 12:36   #174
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
To ovisi do kuda ide frakturna linija, dakle ne mogu reći
Ne zna se, jer na snimci se uopce ne vidi.
Skuzio je tek kad je maknuo ispun. Ne zna ni on do kuda ide.

Mislim da ce ga vaditi, vec je dosta vremena proslo.
Ne boli stalno i aktivno, ali jesti ne mogu.

Hvala ti puno.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 03:37   #175
Da se ne ureknem...
Odgadjam odlazak zubaru, u dovovoru s njim, jer kao, ajmo mu dati jos malo vremena.
Zasnjih tjedan dana kao da ide na bolje.
Ne dobro, ali bolje.
Jos cu cekati. Ne zelim izguiti zub, ako ima imalo sanse, a ne boli me toliko da ne mogu funkcionirati.
Mogu i malo lakse jesti, iako oprezno. Nada zadnja umire.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 11:05   #176
Pukao zub i što pokriva hzzo

Dakle pukao mi kutnjak, neznam koji broj uglavnom gornji ljevi, zub je plombiran crnom plombom, i kako sam jeo pukla je cjela prednja strana, posjetio sam zubara on je izvadio taj dio i rekao da dođem za oko 10 dana, ja sam ga posjetio tada no on je nešto tu stavljao uglavnom po meni ništa, sad se vidi plomba s prednje strane i iza je dio zuba koji se još drži.
Sad me zanima zar se tu ništa nemože staviti bar malo posložiti plombirati, zapuniti ili šta već da nije tolka praznina jer sad tu fali tih 2 mm zuba koji je bio na tom mjestu, da nemoram ići na novi zub da neplaćam, pitao sam zubara on kaže da tu nede ništa, a sjećam se davno je curi slična situacija stavio plombu bjelu da se skoro nije ni primjetilo da išta fali ali kod drugog zubara.
baco-syx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 15:57   #177
Sinoc mi je pukla petica prilikom jela, otpao je komadic zuba s boka, znaci dio koji gleda prema obrazu. Taj zub sam popravljao prije par mjeseci i izvadjen je zivac. Problem je sto sam trenutno izvan drzave i dolaze blagdani pa me zanima koliko je hitan odlazak zubaru, puknuti dio je oko 2/3 duzine zuba, znaci neide do korijena i jako je plitka rupica koja je nastala, neboli me, jedino malo smeta ostar rub koji je ostao
ax18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 02:37   #178
Jel moguce spasit zub?

pozdrav.
eo danas prije par sati pukne mi zub dvica ljevo eo link od slike : https://s12.postimg.io/7flzbpeql/how...00013176_5.jpg

al prije mjesec dana malo je puklo sa strane i sad nedavno napuklo i sad otiso do kraja.

jel se moze spasit i nije nigdje crno ostalo onak malo blizu mesa boli malo na dodir.
Šimevk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 13:02   #179
Ja sam siguran da može. Od čega je meni zubarica nadoštrikala zub, ne bi vjerovao
Special-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 13:25   #180
Četvorka gornja mi je pukla prije par mjeseci i to na pola nekak, tj. unutrašnji dio (ona "špica"). Slikala sam i ostatak zuba je ok, tj. nisam ga morala vaditi, samo je taj dio skroz do korijena odstranjen i zubar mi ga je "liječio", čistio s iglicama i onda stavio plombu tj. taj dio zuba onak nadogradio (sad je onak ko minijaturan zub ). Uglavnom to je bilo prije 3 mj i ja imam osjećaj da me nekak smeta taj dio oko tog nadomjestka, meso me zna kao malo i peći i boliti..a kad četkam ili onak zagrebem noktom nekad mi ide malo krvi. Isto tako osjećam povremeno neku tupu bol kad pritisnem prstom taj zub zdrav koji je ostao. Onak kao kad ga stisnem prstom osjećam neku bol. Al nije to bol kao kad zub boli recimo od karijesa nego onak kao da me boli meso oko tog svega i nekak tupo i kao da ovom zdravom zubu "smeta" kaj sad samo na njega žvačem jer nema više ove druge polovice. Oko toga se ništa ne vidi, ništ nije upaljeno. To mi je tak od poč. bilo... ak je ko imao sličan problem..jer nema smisla da mi zubar taj zub otvara
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.