Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2015., 00:15   #2641
Quote:
turqoisee kaže: Pogledaj post
Naša veza u početku uopće nije bila veza jer ju je on odbio tako nazvati. Kasnije je to proglasio vezom u trenu kad je njemu to odgovaralo. Ne živimo u istom gradu, vidimo se možda jednom mjesečno. On je ostao bez posla i trenutno je nezaposlen. Ne znam koliko je aktivan u traženju novog posla, ne pričamo o tome a ja ga ne pitam jer znam da može slagati štogod želi. Seks je apsolutno fantastičan ali svađe su katastrofalne. Inače nisam tip osobe od velikih svađa tako da mi je ovo svađanje nešto novo.
U jednoj svađi me nazvao jadnicom bez budućnosti koja nikad neće ništa postići. U drugoj svađi sam mu rekla da prekidam s njim i da ga više nikad ne želim vidjeti jer je među nama gotovo, mi se pojavio na vratima. Ne znam što mi je bilo da sam ga pustila unutra, valjda radi susjeda. Unutra mi je rekao da sam ga toliko iživcirala da bi me najradije udario. Mislim da nije bio predaleko od toga. Osjećala sam se toliko nesigurno i nezaštićeno u vlastitom životnom prostoru. Još mi se posprdno rugao da slobodno zovem policiju.
Pri još jednom mom pokušaju prekida je navodno završio na hitnoj, povraćao, završio na infuziji, sve samo zbog mene, jer sam ja kriva i ja mu to radim.
Tokom svađa skroz promijeni ton glasa, lice. Ne liči na sebe. Naziva me kučkom, kujom, jadnicom. Komplimente nikad nije davao. Možda jednom. Inače bi me i od milja zvao TELE i KOZO.
Kad nam je jednom pekao palačinke pa su mu se lijepile za tavu izgubio je živce, psovao i vikao. Prepala sam se pa sam ga molila da se makne i da ću ja dovršiti. Poslije se ispričavao.
Moje hlače su po njegovom mišljenju najuže hlače na svijetu. Mora znati svaki moj korak i gdje sam i s kim sam. Ako odem na frizuru naziva me sebičnjakušom jer ima i važnijih stvari na koje mogu potrošiti novac.
Ponekad mu kupim cigarete, platim telefonski račun.
Imam čudan osjećaj bistrine u glavi jer znam točno što se događa, znam da je loše i da ima potencijal postati još gore.
Nije to potencijal, to je sigurno da ćeš najebati u toj vezi. Znaš sve, bježi odmah.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 11:39   #2642
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
čitala sam da žrtve silovanja gotovo uopće to ne prijavljuju, upravo zbog toga što ih se "ponovo siluje" na neki drugi način, tim višestrukim ispitivanjima usmjerenim na njihovu tobožnju krivnju, čime postaju žrtve i nekoliko puta.
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Jedan od apsurda je da npr ako muz tuče zenu.
Ona zove policiju.

Odu na sud.
A u stanu je tipa bila njegova sestra.

Sestra svjedoči da je bilo obostrano nasilje.

Samo radi iskaza sestre- sve pada u vodu.
Sestra normalno brani brata....
da, tako funkcioniše pravosudni sistem. koliko vidim tu se predlaže ukidanje prava na odbranu u slučajevima nasilja u porodici i silovanja. prijava pa pravo u zatvor je jedina alternativa. ili ima neke druge?
bopal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 12:09   #2643
Quote:
bopal kaže: Pogledaj post
da, tako funkcioniše pravosudni sistem. koliko vidim tu se predlaže ukidanje prava na odbranu u slučajevima nasilja u porodici i silovanja. prijava pa pravo u zatvor je jedina alternativa. ili ima neke druge?
Kako to misliš "ukidanje prava na obranu"?
Btw. jedno je pritvor a drugo je zatvor.
Nije baš dobro da se tu brkaju neki pojmovi pogotovo kad je riječ o ovakvoj temi.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 12:14   #2644
Quote:
turqoisee kaže: Pogledaj post
Seks je apsolutno fantastičan
nazvao jadnicom bez budućnosti koja nikad neće ništa postići.
da bi me najradije udario.
Naziva me kučkom, kujom, jadnicom. Komplimente nikad nije davao. Možda jednom.
izgubio je živce, psovao i vikao.
Mora znati svaki moj korak i gdje sam i s kim sam.
Ponekad mu kupim cigarete, platim telefonski račun.
Imam čudan osjećaj bistrine u glavi jer znam točno što se događa,
Jesi sigurna da znaš što se događa? Trpiš nasilnu mušku sponzorušu zbog seksa.
Jel ti to zbilja treba?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:27   #2645
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Kako to misliš "ukidanje prava na obranu"?
Btw. jedno je pritvor a drugo je zatvor.
Nije baš dobro da se tu brkaju neki pojmovi pogotovo kad je riječ o ovakvoj temi.
dobro, da preformulišem. ograničenje prava na odbranu prijavljenih za pomenuta dela. od cepanja dlake na četiri dela po pitanju terminologije više me zanima šta se predlaže kao alternativa ispitvanju svedoka i oštećene strane.
bopal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:34   #2646
Quote:
bopal kaže: Pogledaj post
dobro, da preformulišem. ograničenje prava na odbranu prijavljenih za pomenuta dela. od cepanja dlake na četiri dela po pitanju terminologije više me zanima šta se predlaže kao alternativa ispitvanju svedoka i oštećene strane.
Ja zbilja ne znam jel mi pričamo o različitoj terminologiji ili doista o različitim stvarima. Naime, svatko ima jednaka prava pred sudovima, nikome se takvo pravo ne može ni uskratiti ni ograničiti.
Ako si pak mislio na automatski pritvor po sumnji na takva djela, s tim se slažem. Ali pravo optuženika na obranu ne može biti ograničeno.
Naravno da to ne znači višekratno ispitivanje žrtve. Jedan žrtvin iskaz trebao bi biti dovoljan, a onaj koji je optužen neka se brani kako god zna.
Ali, ponekad se i nevine osobe može za nešto optužiti, pa onda njima uskratiti pravo na obranu bilo bi nonsens. Ali zašto uopće pričamo o nečem što je apsolutno neutemeljeno u svim ustavima i zakonima ovog svijeta osim ako misliš na uskratu prava u smislu "napad je najbolja obrana"
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 00:06   #2647
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja zbilja ne znam jel mi pričamo o različitoj terminologiji ili doista o različitim stvarima. Naime, svatko ima jednaka prava pred sudovima, nikome se takvo pravo ne može ni uskratiti ni ograničiti.
Ako si pak mislio na automatski pritvor po sumnji na takva djela, s tim se slažem. Ali pravo optuženika na obranu ne može biti ograničeno.
Naravno da to ne znači višekratno ispitivanje žrtve. Jedan žrtvin iskaz trebao bi biti dovoljan, a onaj koji je optužen neka se brani kako god zna.
Ali, ponekad se i nevine osobe može za nešto optužiti, pa onda njima uskratiti pravo na obranu bilo bi nonsens. Ali zašto uopće pričamo o nečem što je apsolutno neutemeljeno u svim ustavima i zakonima ovog svijeta osim ako misliš na uskratu prava u smislu "napad je najbolja obrana"
u prvom kvotovanom postu napisano je da će nasilnik biti oslobođen "samo" na osnovu iskaza sestre. to da li je stvarno nasilnik bi trebalo da utvrdi sud između ostalog na osnovu iskaza optuženog, tužiteljice koja je žrtva ili nije i ostalih svedoka. pošto je napisano da "samo" radi iskaza sestre sve pada u vodu ispada da postoji alternativni način postupanja suda. pitanje je koji bi to način bio? to se čak ne odnosi samo na kvotovani post već i na česte pozive po medijima da se postupa samo na osnovu prijave.

što se boldovanog tiče, neće biti baš tako jednostavno. nisam stručnjak pa ne znam ali čini mi se da žrtva silovanja nema manja prava od, recimo, žrtve oružane pljačke. ako i jednu i drugu (žrtvi silovanja i pljačke) ispituju više puta ne viidm tačno šta je problem. ako žrtve silovanja ispituju više puta to je diskriminacija koju bi trebalo što pre rešiti. takođe, pogotovo u slučajevima kada sve zavisi od iskaza dvre strane trebalo bi da je omogućeno unakrsno ispitivanje žrtve od strane odbrane u cilju nalaženja kontradikcija i ostalih grešaka koje mogu da ukažu na namerno laganje ili iskrivljeno sećanje.

takođe, da razjasnimo ono "žrtve silovanja skoro uopšte ne prijavljuju". tu se radi o razlici u broju prijava policiji i rezultata anketa koje pokazuju veće brojeve. znatno veće. razlog zašto postoji značajna razlika sigurno nisu samo višestruki iskazi sudu i policiji.
bopal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 10:18   #2648
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja zbilja ne znam jel mi pričamo o različitoj terminologiji ili doista o različitim stvarima. Naime, svatko ima jednaka prava pred sudovima, nikome se takvo pravo ne može ni uskratiti ni ograničiti.
Ako si pak mislio na automatski pritvor po sumnji na takva djela, s tim se slažem. Ali pravo optuženika na obranu ne može biti ograničeno.
Naravno da to ne znači višekratno ispitivanje žrtve. Jedan žrtvin iskaz trebao bi biti dovoljan, a onaj koji je optužen neka se brani kako god zna.
Ali, ponekad se i nevine osobe može za nešto optužiti, pa onda njima uskratiti pravo na obranu bilo bi nonsens. Ali zašto uopće pričamo o nečem što je apsolutno neutemeljeno u svim ustavima i zakonima ovog svijeta osim ako misliš na uskratu prava u smislu "napad je najbolja obrana"
U većini slučajeva, ostaje riječ žrtve protiv riječi optuženog
Tu sud UVIJEK oslobađa optuženog radi nedostatka dokaza
Dapače, ima jedan apsurd nad apsurdima
Ako žrtva ima snimku napada, sud je uopće neće uzeti u obzir iz najmanje 2 razloga
1,neovlašteno snimanje
2.mora posumnjati u autentičnost snimke, i trebalo bi prvo ustvrditi dugotrajnim i skupim vještaćenjem da li je ispravna
a to nije u općem interesu
tako da Vas uglavnom sutkinja uvijek pouči kako su vam sve snimke suvišne
Tako da su nasilinici mirni ako je to u 4 zida
na žalost
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 12:07   #2649
Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post

Ispada da i muškarci sve manje trpe već jednostavno tuže nasilnice, usprkos podsmijavanju i dodatnom zlostavljanju u pravosudnom sustavu.
Ne znam što ispada iz onog što si naveo, ali činjenica je da je opet prekjučer u RH jedan muškarac (40) ubio svoju ženu (29) pa sebe a iza njih je ostalo malo dijete.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 17:06   #2650
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne znam što ispada iz onog što si naveo, ali činjenica je da je opet prekjučer u RH jedan muškarac (40) ubio svoju ženu (29) pa sebe a iza njih je ostalo malo dijete.
možda su dogovorili dok ih smrt ne rastavi. ona se htjela rastat, a on nije.

ljudi ne dogovarajte dok nas smrt ne rastavi
hiroshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:10   #2651
Imam pitanje za vas, mislim da je ovo ok tema za postaviti ga. Dakle sama ne znam jesam li u nasilnickoj vezi, odn jel nasilnik on il sam to ja. Navest cu primjer od prosle godine (imam i svjezih no da ne kompliciram previse, ako ce koga zanimati, neka me pita i potrudit cu se posteno odgovoriti).

Lani smo isli njegovima u posjet, nekih 500km dalek put smo prevalili, na 3 dana, prije polaska je bio dogovor da se kuci krece u ned najkasnije u 19h jer mi je u pon naporan dan na poslu bio pa da se i naspavam (taj dan sam trebala raditi 26 sati). Kad smo stigli, saznajemo da mu necak u ned slavi rodendan. Ponovo mu naglasavam da bih u 19h krenula kuci, on kaze da zna i kuzi. Dolazi nedjelja, mi na rodendanu, a torte nema u 18i30h. Molim ga da pita domacinr kad ce torta jer bih ja kuci isla. Stize za 5-10 min. Do @19 h sam mu garantirano popila zivce s 'isuse, kako cu sutra, necu se naspavati i sl. Do pol 8 smo krenuli s rodendana, na cesti za doma smo bili izmedu 8 i pol 9, u krevetu oko 1-2h ujutro, a ustajanje u 6 ujutro. Nisam se naspavala dakle uopce, premorena odradila smjenu itd. Njegova verzija-osramotila sam ga tamo, izmanipulirala i bila bezobrazna. Moja verzija- dogovor je bio kakav je bio i znao je zbog cega i prije polaska, nisam bez razloga bila zivcana. Uglavnom, dan danas taj dan iskrsne u svadama da mi dokaze koliko sam uzasna.

Sto vi mislite? Jesam li trebala ipak drukcije? (sad mislim da jesam, ispricala sam se nebrojeno puta zbog toga), jesam li uistinu uzasna manipulatorica, kuja koja tjera vodu na svoj mlin?

Ne zelim biti takva, zelim to promijeniti ako jesam uistinu takva.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:19   #2652
1.temu si sigurno promasila,to nije za nasilje u vezi
2.cim si na forumu,znaci da (opravdano) sumnjas u ispravnost svog razmisljanja
Moje misljenje?
Ima u zivotu i daleko bitnojih stvari od naspavati se i odraditi svoju smjenu...tako ocito misli i tvoja bolja polovica
Ovako,nit je on bio zadovoljan,a ti pogotovo
Iskreno,meni je ta prica za otprilike maturante...
I,mala pomoc,za ubuduce,nevjerojatno mi je da i to moram reci

Kad sam trebao spavati,najbolje sam to cinio na putovanjima
Pretpostavljam da je g.vozio,sto te dakle sprijecilo da idkoristis to vrijeme za spavanje kako bi taj zivotno vazni posao odradila kako treba iduci dan?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:32   #2653
Jer ne mogu spavati u autu? Da je to stalo tu,na tome, ne bih ovdje nista pisala. On tvrdi da sam ja nasilnik. Nisam sve napisala sto je bilo. Mozda sam trebala. Prvu casu je razbio u to vrijeme, ostetio nekoliko puta zid, laptop, mobitel, staklo od vrata. Prijetio da ce razbiti sofersajbu jednom prilikom... Uglaavnom jer bih ga ovakvim, gore navedenim, nazivciralaa, izmanipulirala.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:37   #2654
On je nasilnik. Bježi od toga, danas je zid, sutra si ti. Normalnog čovjeka nećeš dovesti do toga da baca čaše već će to riješiti civilizirano. Ovaj to nije sposoban.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:53   #2655
Upravo zaato to i nisam odmah napisala, zbog ovakvih odgovora. Sto ako uistinu jesam manipulatorica pa ga time povrijedim? Ne znam moze li se danasnja situacija nazvati nasiljem, no imali smo dogovor jutros na koji smo zakasnnili jer smo zaspali. Oboje. Kad smo stigli, zamijenjen nam je termin za drugi dan. Na putu kuci se izderao na mene da sam tome ja kriva, on ni najmanje i da bi me najrade samu poslao na dogovoreni termin. On planira svojima otputovati, sad to ne moze sutra nego tek preksutra. Opet sam ja kriva za nesto. U pocetku sam bila povrijedena, no proslo me. On se od tad duri cijelo vrijeme. Otkazao je i put u mmeduvremenu jer mu je glupo ici kad je tako. Uzasno se osjecam. Znnam da nisam kriva, no mozda sam ranijim zasluzila ovo?

Znam kako ovo zvuci, samoj sebi, kad citam, zvucim smijesno i znam objektivno sto bih rekla. Nno zanima me kako vidite njegovu stranu price?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 09:36   #2656
I ako ga povrijediš to mu daje pravo da baca stvari okolo?

Fizičko nasilje, odnosno primjena fizičke sile bez obzira je li nastupila tjelesna ozljeda ili nije (npr. guranje, udaranje, šamaranje, gušenje, davljenje, fizičko zadržavanje, pritiskanje, štipanje, fizičko sprječavanje kretanja, grebanje, protresanje, paljenje cigaretom, trganje odjeće s osobe, gađanje predmetima, bacanje ili uništavanje stvari u kući)

Psihičko nasilje, odnosno primjena psihičke prisile koja je prouzročila osjećaj straha, ugroženosti, uznemirenosti ili povrede dostojanstva, verbalno nasilje, verbalni napadi, vrijeđanje, psovanje, nazivanje pogrdnim imenima ili na drugi način grubo verbalno uznemiravanje, uhođenje ili uznemiravanje preko svih sredstava za komuniciranje ili preko elektroničkih i tiskanih medija ili na drugi način ili komuniciranja s trećim osobama, protupravna izolacija ili ugrožavanje slobode kretanja (npr. – ponižavanje, ismijavanje u javnosti, nazivanje pogrdnim imenima, psovanje, kritiziranje tuđih ideja i postupaka, ispravljanje i prodike, prekidanje osobe dok govori, nadvikivanje, iskretanje svega što netko kaže, umanjivanje i poricanje nasilja, okrivljavanje žrtve za svoje nasilno ponašanje, ignoriranje, zastrašivanje, prijetnje, pokazivanje fizičke nadmoći, zabrane, uhođenje, praćenje, kontroliranje telefona, pošte i osobnih stvari, uništavanje nečijih predmeta, prijetnja samoubojstvom).

E: http://www.sigurnomjesto.hr/savjetov...blici-nasilja/
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 13:17   #2657
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
imali smo dogovor jutros na koji smo zakasnnili jer smo zaspali. Oboje. Kad smo stigli, zamijenjen nam je termin za drugi dan. Na putu kuci se izderao na mene da sam tome ja kriva, on ni najmanje i da bi me najrade samu poslao na dogovoreni termin.
Znnam da nisam kriva, no mozda sam ranijim zasluzila ovo?
Nno zanima me kako vidite njegovu stranu price?

Pretpostavljam da se termin ticao pregleda kod doktora u vezi s tvojom trudnoćom i zato mi nije jasno kako tebe može kriviti, znam kako se meni tada spavalo
Što se tiče nasilničkog ponašanja, za njega nema opravdanja i ti ničim ni sada ni ranije nisi tako nešto "zaslužila", ali s obzirom da kriviš više sebe nego njega, imam dojam da nećeš učiniti ništa jer ti je stalo do te veze. Ovdje se samo malo dođeš izjadati i to je sve. I sama si svjesna vaših kulturoloških razlika i razlika u mentalitetu koje se teško mogu uskladiti i vjerojatno se osjećaš u pat poziciji zbog cijele situacije što on i koristi.
Njegova strana priče je totalno nebitna ako si ti nesretna pogotovo do te mjere da ti je i nick takav. Ali ako te baš zanima on se ponaša nezrelo i poput djeteta ide dokle može, tj dokle mu ti to dopustiš.
A dopustila si previše. I bojim se da ćeš i nastaviti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 10:12   #2658
Nekad se pitam -kako zena uopce ostane trudna s likom koji slozene oblike uljudjene komunikacije...pojednostavnio je do saketanja i interakcije s letecim posudjem
Mislim...znam koji su organi za reprodukciju zaduzeni i kamo sta umetnut treba da bi do zaceca uopce doslo, ali koji je to sustav u mozgu su-odgovoran za planiranje zajednickog zivota, trudnocu i odgoj djeteta ukljucujuc, sa covjekom koji ljubav iskazuje i emocije prenosi -promjenom boje ociju svoje 'najdraze' i vazda prebivene, s razlogom -jasno, zenice.

Koliko luda, i kad vec Nesretna si, biti trebas, da svoje dijete nasilju izlozis? Mislis da ce zlostavljac cvjeckom postati samim cinom rodjenja djeteta
Hau jes nou



via tapatalk
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 22:26   #2659
Nasilnik obično lijepo pita: "Ja bi se seksao s tobom! Ja bi ti napravio dijete, da budeš još bespomoćnija! Mogu li? Mogu li? Mogu li?" Ukoliko ona nema želje, on je privede k pameti.
Ardie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 10:45   #2660
Svaki ozbiljan strucnjak koji se bavi tom problematikom,prvo sto mi je rekaoami ste birali,molim malo skromnosti u trazenju pomoci...
Tako je,tko je meni kriv sto sam ozenio agresivnu ludjakinju...
Sustav je tu nemocan
S pravom
Treba agresivce na vrijeme prepoznati i pobjeci od njih
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.