Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2016., 16:30   #141
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Vidim nostalgija udara.
Lol. Sto stvarno zvucim tako?

A stojaznam, mozda bolje biti nostalgican nego udaren cekicem.

Nemam pojma.


Anyway, nisam uhvatila gdje si ti ono? Sto ima kod tebe da valja?
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 19:52   #142
@Nicki

Kako se samo suosjecam s tobom.
Na stranom jeziku ne mogu izraziti misli kao na materinjem hrvatskom - i jednostavno jedan dio mene kao da nedostaje.
Rijeci su nekad bile jedan od mojih najjacih aduta u drustvenom zivotu, sad sam jednostavno neshvacen.

A mozda se jos nisam prilagodio, ne znam
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 01:23   #143
Ja nekako obrnuto od vas , puno puta moram poduze razmisljati kako bi nesto rekao odnosno napisao na hrvatskom a da to ima smisla i bude gramaticki ispravno . Nekidan se uopce nisam mogao sjetiti da se na hr kaze razvijene i nerazvijene zemlje , a ne kao na spanjolskom zemlje prvog svijeta i zemlje treceg svijeta .Inace uglavnom razmisljam na spanjolskom , sanjam na hrvatskom i psujem na oba jezika .
Sto se teme tice odusevljava me ovdije u Meksiku nacin iskazivanja ljubavi , vaznost familije ,neizmjerna ljubav djece prema roditeljima bez obzira na godine ,spremnost djece da pomazu roditeljima ,spremnost siromasnih da daju novcic drugom siromahu .
Odusevljava me i sav se topim kako lijepo pricaju o Hrvatima na tv.(za razliku od Spanjolaca)
Odusevljava me muzika i koliko ljudi cijene i vole te pjevace ,koji su ovdije prave medijske zvijezde (kao sto su politicari u HR - sto mi se nikako ne svidja)
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 03:42   #144
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
@Nicki

Kako se samo suosjecam s tobom.
Na stranom jeziku ne mogu izraziti misli kao na materinjem hrvatskom - i jednostavno jedan dio mene kao da nedostaje.
Rijeci su nekad bile jedan od mojih najjacih aduta u drustvenom zivotu, sad sam jednostavno neshvacen.

A mozda se jos nisam prilagodio, ne znam



Ti zapravo govoris o povezanosti izmedju misljenja, jezika i komunikacije.
https://en.wikipedia.org/wiki/Philosophy_of_language

Kod mene se vise radi o povezanosti jezika i kulture
http://www.nature.com/news/2011/1104....2011.231.html
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 04:25   #145
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Ja nekako obrnuto od vas , puno puta moram poduze razmisljati kako bi nesto rekao odnosno napisao na hrvatskom a da to ima smisla i bude gramaticki ispravno . Nekidan se uopce nisam mogao sjetiti da se na hr kaze razvijene i nerazvijene zemlje , a ne kao na spanjolskom zemlje prvog svijeta i zemlje treceg svijeta .Inace uglavnom razmisljam na spanjolskom , sanjam na hrvatskom i psujem na oba jezika .
Ja nemam problema s jezicima Ante. Na dva jezika komuniciram svakodnevno i s jos dva se sluzim.
Samo sam htjela reci da volim sintaksu i leksik hrvatskog jezika. Na hrvatskom se 'drugacije' prica, ako razumijes sto hocu reci.
I to je nesto sto otkrijes kad odes iz zemlje rodjenja.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 03:07   #146
Fascinira me PIVO i plavokose i plavooke Svabice. Nakon Kanade i debelih zena bio sam doma u Zg i nisam se mogao nagledati dovoljno koliko ima lijepih Hrvatica. Visokih zgodnih, lijepih. Tjedan dana sam se okretao po Zg i gledao, uzivao.

Sad sam u germaniji, pivo je ovdje kultura zivljenja. Svaki veci grad ima jednu ili vise pivovara. Paulaner mi zasada najbolje lezi.

A Njemice. Stvarno ih ima prekrasnih. Jednostavno obucene, cak i seljacki. Nema preserevanja kao u Hrvatica. Iako nisu pristupacne kao Kanadjanke koje su drolje u pravom smislu rijeci, opet se moze naci neka jednostavna Svabica za uzitak ili druzenje. Ne vole Arape, Turke i ostale muslimane. Definitivno.
A ti isti Arapi i Turci svoje zene zamataju u ninzda uniforme a pasu oci na te iste plavokose Njemice. Ja bih rekao da su dvolicni.

Stvarno, Njemice su bas moj tip zenski. Plave i plavooke...



eto to je pozitivna strana Njemacke.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 06:32   #147
Ima Njemacka puno pozitivnih stvari i da im jezik nije tako ruzan i zajeban za nauciti ( ucio 8 godina , a manje naucio negó engleski za 2g. i spanjolski za 6mjeseci ) i klima shit , vjerovatno bi danas tamo jurio neogranicenom brzinom u nekom dobrom sportskom autu kojima je cijena najpovoljnija na svijetu .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:28   #148
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Fascinira me PIVO i plavokose i plavooke Svabice. Nakon Kanade i debelih zena bio sam doma u Zg i nisam se mogao nagledati dovoljno koliko ima lijepih Hrvatica. Visokih zgodnih, lijepih. Tjedan dana sam se okretao po Zg i gledao, uzivao.
Ah Hrvatice. Uvijek govorim svima da Hrvatice jesu divne, lijepe i krasne dok se ne udaju. Kasnije rijetko koja drzi toliko do sebe i ostanee onakva kakva je bila prije te udaje. Uglavnom ostanem ne shvacen

Nece se mnogi sloziti sa mnom, ali recimo ja sam nasao kanadjanke(i neke ostale zene iz zapadnih zemalja) prirodno ljepse nego hrvatice. Mislim na crte lica i kozu. Neznam da li je to njihovog stila zivota(puuuno manje stresa) ili do klime. Do hrane sigurno nije haha
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 17:59   #149
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Ah Hrvatice. Uvijek govorim svima da Hrvatice jesu divne, lijepe i krasne dok se ne udaju. Kasnije rijetko koja drzi toliko do sebe i ostanee onakva kakva je bila prije te udaje. Uglavnom ostanem ne shvacen

Nece se mnogi sloziti sa mnom, ali recimo ja sam nasao kanadjanke(i neke ostale zene iz zapadnih zemalja) prirodno ljepse nego hrvatice. Mislim na crte lica i kozu. Neznam da li je to njihovog stila zivota(puuuno manje stresa) ili do klime. Do hrane sigurno nije haha
Amerikanke i Kanađanke znaju biti prezgodne kad su mlade, ali kad se udaju ili malčice samo ostare, ubucaju se, uprase i pretvore se u velike čangrizave babuskare! (Ne sve naravno ali mnoge da.)

Mene pak oduševljavaju ove bujne Latinosice kojih je pun Miami, Kolumbijke, Venecuelanke, Portorikanke i druge, bujne, oble na pravim mjestima, mršave na pravim mjestima... mljac, mljac, a nema toga takvog puno po Kanadi!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 18:28   #150
Kod tebe u Majamiju parajdz

Ima ovdje u Edmontonu, ali jako slabo. Puno njih ne drzi do sebe i ne svidja mi se sto su neuredni i prljavi. U Calgaryu, kao sjedistu nafte, ima puuno vise zgodnijih cura i drze do sebe. Opcenito se ljudi bolje oblace i grad je zapravo grad, dok je Edmonton jedno veliko selo.

Problem je sa kanadjankama da one koje se ne ugoje i ne uprase, ne mozes zadrzat. Dok latinosica se ne mozes rijesit, imam jednu takvu doma
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 22:02   #151
KAnadjanke su najbolje picke na svitu. Tako lako odvuc zenu u krevet nema nigdje na svitu. OSim mozda u Tajlandu za 5 dolara...

Calgary je sminkerski a Edmonton radnicki grad. To mi kazu i sami Albertanci. Ja ionak sad moram ic u Winterpeg... to ce biti promjena drasticna...

U Calgaryu odi na kaubojsku mjuzu zene su bombe...ja imam 35 godina i bario sam 18godisnjakinje bez ikakvih problema...

samo obuci malo bolju kosulju i nabaci neki friz i imas ju...a mnajbolje prolaze kauboji u kariranim kosulajama i sa bradurinom...

jednostavno Kanada je drugi svijet od Europe...
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 23:11   #152
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Amerikanke i Kanađanke znaju biti prezgodne kad su mlade, ali kad se udaju ili malčice samo ostare, ubucaju se, uprase i pretvore se u velike čangrizave babuskare! (Ne sve naravno ali mnoge da.)

Mene pak oduševljavaju ove bujne Latinosice kojih je pun Miami, Kolumbijke, Venecuelanke, Portorikanke i druge, bujne, oble na pravim mjestima, mršave na pravim mjestima... mljac, mljac, a nema toga takvog puno po Kanadi!
Jbt tko uopće razmišlja o ovima gore kad imaš izbor iz Južne amerike,koje god oćeš sve su
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 17:52   #153
Ako pokušamo usporediti život u relativno normalnim zemljama a ne onima tipa Burkina Faso, držim da je glavna stvar koja ljude 'oduševljava' postojana i solidna materijalna egzistencija (čitaj redovita solidna plaća). To bi bilo uglavnom sve, od toga sve drugo kreće kako si tko sam skroji, kako se prilagodi itd.

Znači ako moderan čovjek osigura danas sve izgledniji posao na daljinu ustvari mu je svejedno u kojoj od tih 'normalnijih' zemalja živi.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 19:20   #154
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Jbt tko uopće razmišlja o ovima gore kad imaš izbor iz Južne amerike,koje god oćeš sve su
slažem se
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 22:22   #155
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Stvarno, Njemice su bas moj tip zenski. Plave i plavooke...



eto to je pozitivna strana Njemacke.
Eh, bio sam sa dosta Njemica na Jadranu u mladosti i sve su to bila lijepa iskustva. Za razliku od glasa koji bije Nijemce da su hladni i operirani od emocija, one su često bile i emotivnije od Hrvatica (koje ionako ne smatram naročito emotivnima).

Njemice =
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 06:42   #156
Azijatkinje defivno (zivim u aziji vec desetak godina) - ne samo izgledom nego i ponasanjem, jer ih nisu sjebale ove pustinjske religije (krscanstvo, zidovstvo, islam)

Sent from my D5803 using Tapatalk
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.