Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2014., 18:05   #1
Servisi za mobitele koje treba izbjegavati

Neka mi netko premjesti temu ako smatra da joj ovdje nije mjesto, al htjela bi sa svima podijeliti svoje najgore iskustvo ikad vezano za servis mobitela.

Moram naglasiti da sam mobitel Samsung Galaxy S4 prvi puta dala na servis početkom lipnja. Točnije 13.6. Navela sam da ne radi mreža, da gubi kontakt itd.

Mobitel je inače kupljen u Svijetu medija d.o.o. o kojem se isto svašta piše ovdje po forumu, djelomično se slažem s navodima s obzirom na količinu problema koje imam.

Od prvog servisa na mobitelu je zamijenjeno preko 50% dijelova. I to svih onih za koje nisam ni znala da su neispravni.

2 dana nakon povratka sa servisa mobitel ponovno počinje gubiti kontakt, radim screenshotove i ponovno dajem mobitel preko Svijeta medija u ovlašteni, ovdje spomenuti MMM Agram servis d.o.o.

Danas, prilikom preuzimanja mobitela sa servisa otkrivam da je mobitel oštećen. I to ne malo. Način kako mu je oštećeno kučište mi ukazuje da kao da ga je netko u zid bacao jer je dobar dio doslovno otkrhnut. Stavili su suptilno folijicu preko toga, valjda su mislili da neću primjetiti, da ću doći doma i onda to primjetiti pa će mi reći, s obzirom da je mobitel pod garancijom da je to ziher mojih ruku djelo.

Da postoji nula za ocjenu na FB, dobili bi NULU. 2x su mi servisirali novi mobitel, osim čekanja i maltretiranja s nečim što ne košta 5kn već 5000kn, vratili su dakle mobitel oštećen.. pitam se koliko moraš biti nestručan, neprofesionalan i prije svega JADAN, da ideš kupcu vraćati oštećeno bez da si bar imao 3 čiste i odmah zamijenio to, nego sada zbog njihove neprofesionalnosti, koja je enormna moram ponovno trpiti štetu i čekati na popravak?! Prestrašno, svugdje ću prenositi ko evanđelje ovo iskustvo. U životu mi se nije i neće dogoditi da nekome u krajnjoj liniji zbog vlastitog nemara i nepažnje nešto oštetim i to prešutim. Sramota za firmu!

Nadam se da nitko neće imati slična iskustva, ali čitam i vidim, da ljudi mahom imaju dosta loša iskustva s njima.
noklica is offline  
Old 09.07.2014., 22:53   #2
evo da se i ja pridružim žalopoljki na AGRAMSERVIS ali u Sarajevu

XPERIA Z pod garancijom prestala da puni nakon godinu dana a garancija je dvije godine
nakon ležanja mobitela od mjesec dana u servisu dobijam ga nazad uz objašnjenje da je telefon oksidirao te da se garancija ukida uz opis da je mobitel vidno oštećen s vanjske strane što nije tačno
na istom papiru piše da je mobitel popravljen i kada sam jutros nazvala servis da ih pitam za to djevojka mi hladno odgovori: PA MI TO MORAMO NAPISATI KADA TELEFON IZLAZI IZ SERVISA!!!
da napomenem XSPERIJA Z je vodootporan na dubini od jednog metra i do 30 minuta

ima li ko iskustva sa tužbom protiv servisa?
nibleri is offline  
Old 17.07.2014., 17:20   #3
Danas mi zamjenjen HTC One zbog crvene kamere i Agram mi nije dao nikakav papir da mi je produzio garanciju, ostala mi od starog telefona. I jos mi direktno kaze da mi garancija vrijedi dokad pise na garanciji od onog prvog telefona ? A ja dobio novi telefon sa novim IMEI brojem. Pa koja je pm tom servisu vise ? Dali itko radi u ovoj drzavi pa da se ovim kvazi servisima pokaze kako se treba radit posao ? Dakle po mom saznanju nakon zamjene telefona imam pravu na novu garanciju od 24 mjeseca. Dali sam u pravu i ako jesam kako da svoja prava ostvarim jer mi je više muka od njih i njihovih servisa !
PowerUser is offline  
Old 17.07.2014., 17:44   #4
Naravno da si u pravu.
Pozovi se na Zakon o obveznim odnosima, članak 425, stavak 2.
A ti si dobio novi mobitel- ili je zamijenjena matična, što bi definitivno spadalo u "bitni popravak".

Ako i dalje odbijaju, kontaktiraj savjetovalište ili podnesi prijavu.
Bilo bi i zgodno prije toga tražiti da ti napišu na temelju čega oni tebi ne žele dati novu garanciju, iako su sada upoznati sa zakonom.
(vjerujem da bi takav zahtjev bio dovoljan da postupe po zakonu)
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 25.07.2014., 04:12   #5
Ja sam kod njih servisirala staru Motorolu prije dvije godine i bili su sasvim korektni prema meni. Ali to nije bio smartphone, tako da njih očito po ovdje napisanom ne servisiraju baš dobro.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Old 01.10.2014., 09:13   #6
Bas nasuprot pokretaču teme moje iskustvo bas od prije dva dana sa Agramservisom je vrlo ugodno. Brzi, stručni i korektni nadasve, da ne elaboriram detaljnije. Uglavnom izasli su mi ususret jako, bas su me iznenadili.

Za razliku od Mobilaba u N.Zagrebu,Travno. Tip je za otvaranje mobitela ( zbog kartice u krivom utoru) naplatio 60 kn, veli radio je pola sata, izdao račun za drugu uslugu uglavnom nekorektno totalno.
goldi is offline  
Old 02.10.2014., 13:42   #7
Agram je ok samo što rade gluposti, prvi put kad sam odnio s4 na servis su ažurirali sw pa ako prođe prođe, drugi put ipak zamijenili matičnu ploču ali su mi stavili od 16gb a ne od 32 kao što sam imao. pa onda opet nazad mobitel.... uglavnom sve se moglo riješiti u jednom odlasku na servis, a trajalo je 3 puta x 2 tjedna pa ti vidi.
-hrco- is offline  
Old 12.06.2015., 10:33   #8
Servis mobitela kojeg preporučam izbjeći po svaku cijenu

Imam mobitel iPhone 4s kojem se razbio ekran. Na webu sam pronašao nekoliko servisera koji to sređuju od 380 do nekih 450 kn...Nazvao sam ovog najpovoljnijeg, zove se iDoctor, nalazi se na adresi selska cesta 56 u Zagrebu, stranica www.idoctor.hr i prvo provjerio informacije koje pišu na njihovoj stranici.
Dakle, da za kolko je gotova izmjena ekrana, kaže on 15 min...ok, također na stranici piše da se tamo pričeka i može biti nazočan za vrijeme popravka. Dolazim do servisa nakon nekih sat vremena i donosim uređaj. Izuzetno neljubazan tip koji tamo radi, koji je vidno uzrujan, vrlo neljubazno kaže da mu ostavim mobitel, pinove i da dođem za pola sata....dakle, to nije 15 min, a osim toga nije mi ponudio mogućnost da sjedim i čekam da ga popravi nego me na "lijep" način potjerao van...Izađem van, ali sam se sjetio da moram obaviti još jedan poziv i vratim se po mobitel, uzmem ga, izađem van i obavim poziv u trajanju od 5 min...vraćam se u servis, ostavljam mobitel i sad mi za kaznu isti taj "uljudan" gospodin punijeg stasa kaže da dođem za još dodatnih 15 minuta kasije... Tu sam baš bio kreten jer sam se trebao odmah pokupiti i otići kod drugog servisera koji se nalazi ne baš daleko...ali mislim što je tu je, žuri mi se i treba mi mobitel. Također sam mu rekao da je mobitel poslovan, da u njemu ima dosta stvari koje su privatne i da ne bi volio ostavljati pinove jer to nije niti potrebno - prijatelj mi je imao isti slučaj i kod drugog servirera je samo došao u dogovoreeno vrijeme, upalio pinom mobitel i serviser je sve podesio pred njim.
Dakle, iskustvo u servisu - katastrofa, taj serviser punijeg stasa (bio je još jedan kolega s njim ali s njim nisam razgovarao) je toliko neljubazan da se pitam radi li se njemu ili ne ili ga baš briga što će korisnici reći?!
No, priči nije kraj...čovjek namjestio ekran i sve ok dok mi se tijekom razgovora nije počelo događati da sugovornika stavim na čekanje, pozivam druge brojeve, isključujem zvuk pa me sugovornik ne čuje, itd...dakle, ekran je cijelo vrijeme aktivan i uhom se aktiviraju tipke...
Lijepo pošaljem mail iDoctoru kod kojeg sam napravio servis, no od odgovora ni traga...
Malo sam naknadno pročačkao po internetu pa naišao na post koji također spominje iDoctor u Selskoj s istim problemom:
http://forum.pcekspert.com/showthrea...215082&page=13

Dakle, sve što piše na stranici www.idoctor.hr nema veze sa stvarnom situacijom bar u mom slučaju. Zbog bahatosti i bezobrazluka zaslužuju da im se lijepo pošalje inspkecija.
MoPa is offline  
Old 15.11.2015., 19:42   #9
Evo mene samo zanima koji je vama servis najbolji,dakle imam problem sa Galaxy S5,nestaje slika,i trebam ga nositi u servis,ali po komentarima ne valja ni jedan..u zagrebu ovlašteni za Samsung ima:
1)Agram servis-koji god forum,svi ocjenjuju kao najgori servis..
2)Smart service d.o.o.
3)MOBIS-ELECTRONIC SERVISNI CENTAR d.o.o.

Moze pomoc? Gdje da nosim mobitel? Inače,uređaj je kupljen u TMT MOBILITI d.o.o
Ex1bO is offline  
Old 22.11.2015., 00:45   #10
U Mobis definitivno
teac-tascam is offline  
Old 22.11.2015., 11:08   #11
Quote:
Ex1bO kaže: Pogledaj post
Evo mene samo zanima koji je vama servis najbolji,dakle imam problem sa Galaxy S5,nestaje slika,i trebam ga nositi u servis,ali po komentarima ne valja ni jedan..u zagrebu ovlašteni za Samsung ima:
1)Agram servis-koji god forum,svi ocjenjuju kao najgori servis..
2)Smart service d.o.o.
3)MOBIS-ELECTRONIC SERVISNI CENTAR d.o.o.

Moze pomoc? Gdje da nosim mobitel? Inače,uređaj je kupljen u TMT MOBILITI d.o.o
ja bi ga odnio u mobis.

šteta što je zatvoren brzi servis od Europatrade.
BundyBoy is offline  
Old 26.01.2016., 10:39   #12
I ja sam imao problema sa servisom samsung, europatrade, sad se zovu čini mi se smart ili kako već. Uglavnom, u servisu očito rade neškolovani ljudi kad nisu znali rješiti kvar, ali zato su uzeli 358 kn. Dođem kući, stavim karticu, kad ono ista greška, nema signala. Na izdatnici koju sam dobio pisalo je nešto kao rf call pass ok, sw, itd, uglavnom bezvezarije. Jako sam razočaran ostao uslugom
fordista is offline  
Old 26.01.2016., 21:16   #13
Sjedaj u forda i nazad u servis
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 29.01.2016., 08:44   #14
Nema forda, bmw 323 ci, Rješeno u agram servisu, ljudi popravili telefon, platio 85,00 kn.
__________________
Fordista-Zagreb

Zadnje uređivanje assassin : 29.01.2016. at 10:03. Reason: Maknut nepotreban citat
fordista is offline  
Old 19.09.2016., 17:40   #15
AGRAM SERVIS

APSOLUTNO NAJGORI SERVIS IKAD!!!

Dakle ljudi ne kupujte Samsung mobitele i ne koristiti usluge tog servisa, jer oni su ovlašteni servis za njih, ja sam svoj dao na servis preko Vipa gdje sam ga i kupio uz pretplatu, u jamstvenom roku su mi ga vratili nazad uz izgovor da je uređaj bio pod utjecajem vlage a da to ne podliježe jamstvenim uvjetima... poslali su mi nekakve slike, a ja vam šaljem prepisku pa ocijenite tko je u pravu...

Poštovani, Predao sam Samsung mobitel GT-I260 13.9.2016 u Vip centru na servis, Uređaj je pod jamstvom, danas je stigao natrag iz Vip centra nepopravljen sa pisanim odgovorom iz vaše firme, inače uređaj se pali i radi uredno , jedini problem je taj što se ne da puniti preko Usb-a i ne spaja se na računalo, vi ste mi ga vratili uz napomenu da je uređej bio u doticaju s vlagom, što odgovorno tvrdim da nije, jer da je i bio pod utjecajem vlage ne bi se palio niti bi radio.. Mislim da to nije korektno, samo da vam javim da mi nije u interesu pošto pošto izvuću drugi mobitel od vas ili da bih vam uvalio namjerno mokri mobitel pa da izvučem popravak ali zbog vaše neistinite optužbe pistat ću na svim forumima o Samsung servisima i mobitelima te ću reći istinu. uduzi potrošača, nadalje uvrstit ću vas na crne liste tvrtki u Hrvatskoj ovdje na facebooku i šire, i prijavit ću vas na Samsung main brach Office Europe, sve to možete izbjeći javnom isprikom i novim mobitelom kojeg ću pokloniti nekoj od humanitarnih dječjih udruga ili udruga invalida, a potvrdu udruge da sam mobitel predao poslat ću van natrag da vidite da mi nije stalo do mobitela jer ionako svake 2 godine dobijem novi uz produljenje ugovora. Molim da mi odgovorite u najkraćem roku,

u prilogu vam dostavljam kopiju servisnog naloga

srdačan pozdrav

Tomislav Zubović


Poštovani,

pregledom Vašeg telekomunikacijskog uređaja IMEI: 352994061442230 naš servis konstatirao je kvar koji je nastao utjecajem vlage.
Takav kvar nije predmet jamstva kako je navedeno u jamstvenom listu i proizvođač za ovaj tip kvara ne priznaje jamstvo.
Mi ne istražujemo uzroke korozije u Vašem aparatu, već konstatiramo činjenično stanje tj. da se ovo oštećenje u aparatu nastalo korozijom ne priznaje u jamstvenom periodu.
U privitku e-maila šaljemo Vam slike uređaja.


S poštovanjem,
Agram


Poštovani,

Kako sam rekao uređaj nikad nije bio u pod vlažnim uvjetima a kao tehnički obrazovana osoba znam ovo sto ste pokazali nije obicna korozija već atmosferska na koju je osjetljiv aluminij i bakar te oni protekom vremena dobivaju patinu i pod normalim suhim uvjetima, ali nikako ne utječu na funkcionalnost samog uređaja pogotovo jer je sam uređaj sam po sebi radi odnosno pali se i može se telefonirati, oštećenje koje ste slikali je minorno oštećenje ruba mobitela i ne predstavlja razlog za odbijanje jamstva. Radi se isključivo o izbjegavanju odgovornosti i to vama kao ovlaštenom servisu ide u prilog kao i Samsungu, naravno o ovome ce saznati puno ljudi a kako vidim po komentarima nisu ni drugi korisnici zadovoljni vašim uslugama, a pisati ćemo i Samsungu.

Ovo sve skupa je dokaz kako ne treba kupovati Samsung uređaje a tu preporuku ću naravno proslijediti drugim korisnicima u Hr ali i šire

a kome će ljudi vjerovati to presudite vi, ja od vas nisam zatražio ništa zauzvrat jer ionako imam novi mobilel ali jako sam osjetljiv kad me netko optuži za nešto što nisam napravio a još ktome pokazuje slike kojoj svakoj tehnički obrazovanoj osobi jasno daje do znanja o čemu se zapravo radi.



srdačan pozdrav



Tu su i slike mobitela:http://s1307.photobucket.com/user/To...AGRAM%20SERVIS
tomitours is offline  
Old 19.09.2016., 22:59   #16
nema potrebe dvopostati unutar istog podforuma.
kao što u stvari nema potrebe za ovom temom. sva iskustva, pozitivna i negativna se mogu napisati u temu o servisima https://www.forum.hr/showthread.php?t=836650&page=40
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.