Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 15:55   #1
Crkvica u Rovinju

Zna li netko kako se zove ova crkvica(kapelica)?Snimio sam je a nisam nikog zapitao za ime!
montokuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 19:09   #2
Pogledat ću ti sutra pa ti javim! (Ako se sjetim..)
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 20:55   #3
...i,nisi se sjetio?
montokuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 20:18   #4
Zar na ovom forumu nema ljudi iz Rovinja?
montokuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 21:25   #5
Quote:
montokuc kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako se zove ova crkvica(kapelica)?Snimio sam je a nisam nikog zapitao za ime!
Sv.Benedikt

Sveti Benedikt je u samoj staroj jezgri, u dijelu Rovinja kojega se još i danas obično naziva Sv. Benedikt. U blizini su i gradska vrata koja se danas zovu Vrata na obali, a nekada su se i ona nazivala Vrata Sv. Benedikta.
Crkvica je na malom trgu, okružena visokim rovinjskim starim kućama.Građena je u 14.st.

Izvrstan izvor o Rovinju
http://swirl.bloger.hr/default.aspx?tag=rovinj
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 19:14   #6
Najljepsa ti hvala,pomogo si mi puno!
montokuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 10:29   #7
Rovinj

Nisam vise znala gdje bi stavila ovu temu tj.gdje bi joj bilo mjesto pa eto pokusat cu ovdje. U svrhu jednog projekta potreban mi je kontakt s nekim od ribara iz Rovinja ili okolice. Potrebno je da isplovljava u nekoj vecoj ribarici, a o detaljima kad ga pronadjem. Ako itko ima nekog poznanika ili nekoga tko bi mi mogao pomoci bila bi jaaaako zahvalna da mi se javi.
__________________
''Ja sam samo jedan obični, samouki, ravničarski depresivac, promene vremena prevrću se u mojim očima kao lepeze i da sam bio pametan da overavam svoja ludila, možda bih danas mnogo bolje kotirao kod kolega zvaničnih šizoida.''
Winter_Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 16:55   #8
pokusaj kontaktirati nekoga iz "Kuce o batani"....oni svake godine organiziraju obnavljanje starih batana, a ti koji ih obnavljaju su rovinjezi i znas da znaju peskadure i slicno...ne znam kako drugacije ti pomoci....ja osobno nikog ne znam...
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 17:37   #9
Reklama za VW





Bauljajući po nekim OLD-timer forumima naletio sam na ovu sliku iz reklamnog kataloga za VW Typ 3 s kraja 60-tih, nisam znao da se VW reklamirao preko Rovinja........
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 13:44   #10
Rovinj je isti, a ova obala na kojoj je autic si vise ne slici.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 19:05   #11
Ha,ne znam jeli pravo mjesto za pitati ali,je li bio ko u Bada Bing nocni klub u Rovinju? To je novootvoreni klub, ali ne znam je li bas tipa striptiz bara ili je samo nocni klub u pitanju?
__________________
http://tinypic.com/r/2a4stpz/7
Djarica00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 18:54   #12
Quote:
Djarica00 kaže: Pogledaj post
Ha,ne znam jeli pravo mjesto za pitati ali,je li bio ko u Bada Bing nocni klub u Rovinju? To je novootvoreni klub, ali ne znam je li bas tipa striptiz bara ili je samo nocni klub u pitanju?
mjeni sve smrdi da je nesto u rangu anaconde...
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 11:00   #13
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Sv.Benedikt

Sveti Benedikt je u samoj staroj jezgri, u dijelu Rovinja kojega se još i danas obično naziva Sv. Benedikt. U blizini su i gradska vrata koja se danas zovu Vrata na obali, a nekada su se i ona nazivala Vrata Sv. Benedikta.
Crkvica je na malom trgu, okružena visokim rovinjskim starim kućama.Građena je u 14.st.

Izvrstan izvor o Rovinju
http://swirl.bloger.hr/default.aspx?tag=rovinj
Nisam ni ja imao pojma kako se ova crkvica zove iako sam se kao klinac tun igrao...
SGN 95 EMD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 18:39   #14
Re: razmjena

Da li netko zna gdje u rovinju postoji nekakva pizzerija koja ima normalne pizze i koja ima dostavu? Na normalne pizze mislim da nisu kao da jedes brasnasti papir sa nesto malo zacina i par listica sira i sunke...
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 20:01   #15
Zna li tko gdje je ta nova dvorana Gimnasium u rovinju?

Ako može adresa ili tako nešto

Unaprijed Hvala.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 21:26   #16
the most bike friendly city


http://www.youtube.com/watch?v=9M35I...=TLzXdd4Pu9s1E
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 14:10   #17
Nedavno je Rovinj dobio još jedno, posebno, priznanje. Naime, National Geographic Books izdao je knjigu: „Destinations of a lifetime: 225 of the World´s Most Amazing Places“ te među njima uvrstio Rovinj

http://www.tzgrovinj.hr/page/novosti...al-geographica
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 18:56   #18
Quote:
Histri kaže: Pogledaj post
Nedavno je Rovinj dobio još jedno, posebno, priznanje. Naime, National Geographic Books izdao je knjigu: „Destinations of a lifetime: 225 of the World´s Most Amazing Places“ te među njima uvrstio Rovinj

http://www.tzgrovinj.hr/page/novosti...al-geographica
Sad kad navale engleski penzici.Nije dovoljno da Rovinj glasi kao raj za penzionere..
EZ 50 B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:27   #19
Dobar dan svima, jedno pitanje ako može?

Stvari stoje ovako, imam ponudu za posao u Rovinju i u slučaju prihvaćanja, pošto sam iz Osijeka, morao bih preseliti tamo. Malo sam gledao po internetu cijene stanova za najam tamo i sve su više manje sky high pa me zanima jer se može naći smještaj u Rovinju, za maksimalno 1000kn+ režije, pošto plaća baš i ne bi bila previše visoka ?

Eto unaprijed se zahvaljujem, i nadam se da sam pitanje postavio pod pravu temu
ozus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.