Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2015., 18:25   #1901
neplaćena školarina

ljudi pomoć :/
studentica sam šumarskog fakulteta...predala sam papire za upis i prvu ratu od 5000 kn, moram platiti 8400.
Problem je taj što mislim da nisam uplatila cijeli dug od prošle godine, tj akad 2014/2015., u referadi mi nisu ništa rekle, ali ići ću svakako još provjeriti.
Može li se dogoditi da mi ne odobre, tj. da me ne upišu u ak.god. 2015/2016
taniaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 10:17   #1902
Quote:
bisbo kaže: Pogledaj post
Pozdrav! postoji li netko na forumu tko je završio smjer Urbano šumarstvo (ili osobno poznaje nekoga tko je), radi li posao u struci te koje su mogucnosti zapošljavanja nakon zavrsenog studija Hvala!
dobro pitanje i mene to zanima
Roibos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 01:03   #1903
ŠUMARSTV---->>DRŽAVNA MATURA!

Pozdrav svima, ukratko mene zanima sta mi treba za državnu maturu za šumarstvo. Ako sam dobro vidio na netu B razina eng,hrv,mat izborni bio,kem. Kakva su vaša iskustva sa šumarskim faxom, neki savjeti i tako to,literature Inače idem u opću gimnaziju

Zadnje uređivanje KomaDX : 31.12.2015. at 01:28. Reason: Promašeno slovo
KomaDX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:15   #1904
Quote:
KomaDX kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ukratko mene zanima sta mi treba za državnu maturu za šumarstvo. Ako sam dobro vidio na netu B razina eng,hrv,mat izborni bio,kem. Kakva su vaša iskustva sa šumarskim faxom, neki savjeti i tako to,literature Inače idem u opću gimnaziju
ako baš voliš biti u šumi, u blatu i komarcima na +35 i -10 , posao za tebe. ako to ne voliš gledaj dalje. plus što je malo teže doci do posla. jednostavno faks izbacuje previše ljudi , a realno na tržištu nema potrebe za toliko radne snage.
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 19:02   #1905
Quote:
Makyme kaže: Pogledaj post
ako baš voliš biti u šumi, u blatu i komarcima na +35 i -10 , posao za tebe. ako to ne voliš gledaj dalje. plus što je malo teže doci do posla. jednostavno faks izbacuje previše ljudi , a realno na tržištu nema potrebe za toliko radne snage.
Može još detalja, zvuči mi zanimljivo
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 01:58   #1906
Pozdrav,

zna li tko da li se može sljedeće..završiti vern prediplomski i upisati diplomski na šumarskom?
hvala unaprijed
simiket is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 10:11   #1907
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Može još detalja, zvuči mi zanimljivo
a ne znam što te zanima .... na terenu si kad god imas radove u svom reviru. plus što moras to sve papirnato u uredu provlačit kroz sustav koji nije baš privlačan (previše se komplicira pa stvari koje možeš riješiti za 2 sata nekad trebaju dani da se prođe neka procedura koju je smislio netko "pametan". ). i moraš biti spreman na jednake i jednakije u istom sustavu za sve . što se tiče terena tu imaš od doznake čišćenja do doznake prethodnog i glavnog prihoda. ako voliš komarce, blato,stršljene, led, hladne ruke i noge, sparinu to je posao za tebe . ako ćeš imati sreću pa naći neko slobodno mjesto u javnim ustanovama koje traže šumara onda će ti biti drugačije (više papira , manje terena, ajmo to tako reći).
Quote:
simiket kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zna li tko da li se može sljedeće..završiti vern prediplomski i upisati diplomski na šumarskom?
hvala unaprijed
teško. diplomski studij zahtjeva znanje s preddiplomskog. iako možda možeš dobiti neku poveću razliku ispita pa kad to riješiš onda nastavis s diplomskim studijem. no nazovi referadu il pošalji mail pa vidi što vele.
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 13:13   #1908
teško. diplomski studij zahtjeva znanje s preddiplomskog. iako možda možeš dobiti neku poveću razliku ispita pa kad to riješiš onda nastavis s diplomskim studijem. no nazovi referadu il pošalji mail pa vidi što vele.[/QUOTE]

tako sam se nešto i mislila..razgovarala sam i s predsjednikom stud. vijeca privatnih fakulteta te mi je rekao da u teoriji mi nitko ne bi smjeo zabraniti upise jer to bi cak uslo u domenu diskriminacije ali da mi mogu zapapriti tim razlikovnima. javila sam se cisto da vidim je li tko sta slicno probao.
simiket is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 21:33   #1909
@Makyme
Hvala na dodatnim opisima
Uvijek mi je zanimljivo čuti real life priče iz struke i to je najkorisnija informacija za nekog tko upisuje faks a ne bedastoće koje profesori trkeljaju na prezentacijama svojih fakulteta.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 18:46   #1910
koji su fakultet srodni sa Šumarskim? tj.na kojima bi se mogao zavrsiti diplomski studij? Lp. Prosjek s preddiplomskog je 4.8
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 13:38   #1911
Quote:
iwanamilinkovic kaže: Pogledaj post
koji su fakultet srodni sa Šumarskim? tj.na kojima bi se mogao zavrsiti diplomski studij? Lp. Prosjek s preddiplomskog je 4.8
Agronomski je najsrodniji. Kolegica je upisala nekakvu Zaštitu prirode na PMF-u, iako sa Šumarskom diplomom imaš ovlast raditi na takvim poslovima pa nisam sigurna koliko je to korisno... Geodezija je prije bila dio Šumarskog, a i sami imamo dosta predmeta vezanih uz to područje pa treba provjeriti koliko je razlikovnih predmeta...
Teoretski možeš ići gdje god želiš na diplomski, ali najbolje je direktno na tim fakultetima provjeriti kolike su razlike.
Fretki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:16   #1912
S PFOS-a na Šumarski

Bok!
Student sam Bilinogojstva na Poljoprivrednom fakultetu u Osijeku. Naime, jaaaako volim prirodu, zaštitu okoliša i prozvodnju zdrave hrane pa sam se dvoumio između Urbanog šumarstva i Poljoprivrednog u Osijeku i zbog raznih razloga je prevladao Osijek.
Volim ovaj faks jer pruža različite biotehničke mogućnosti, ali ipak bih se probao okušati na Šumarskom fakultetu - smjer Urbano šumarstvo, zaštita prirode i okoliša.

Da ne srljam ko guska u maglu zanima me što se točno radi na tom smjeru i koje su mogućnosti zapošljavanja.
Jel moguće upisati diplomski Urbanog šumarstva, zaštite prirode i okoliša ako sam preddiplomski završio na PFOS-u smjer Bilinogojstvo i koji su uvjeti? Trebalo bi bit jer su srodne znanosti.

Pozdrav ekipa
vkmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:17   #1913
trebati ces vjerojatno razliku polagati.

raditi možeš u ustanovama za zastitu prirode, nac. parkovi, gradovi i njihovi urbanistički odjeli i slično. konkurencija je vrlo velika za ta mjesta tako da ti nema neke sigurnosti po pitanju posla.

ali najbolje ti je nazvati referadu šum faksa i pitati detalje.
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:38   #1914
Pomoć brucošu

Pozdrav svima!
Može li mi netko pomoći i reći sve što se tiče prve godine studija šumarstva. Iz čega se uči? Di se nalaze skripte? Treba li kupovati knjige? Imamo li neki zaseban forum ili stranicu sa obavijestima vezom uz ispite i predavanja...
Unaprijed hvala!
Lesa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:25   #1915
Quote:
Lesa33 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Može li mi netko pomoći i reći sve što se tiče prve godine studija šumarstva. Iz čega se uči? Di se nalaze skripte? Treba li kupovati knjige? Imamo li neki zaseban forum ili stranicu sa obavijestima vezom uz ispite i predavanja...
Unaprijed hvala!
Na prvoj godini je jedino zajebana botanika, ostalo se sve moze stici i nije problem, a sad za skripte i to ce ti reci na predavanjima, od knjiga ce franjic nudit svoje al ne znam jel ih nuzno moras kupit jer ih ima i u knjiznici a pomognu na prvom i zadnjem kolokviju, nema bas nikakav poseban forum nego na stranicama fakulteta dodu sve bitne obavijesti tocnije na oglasnoj ploci, a ispite prijavljujes preko studomata, sve ce ti objasnit kad za to dode vrijeme
khaldrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:20   #1916
Jel ima netko slucajno, popis kolegija sa opisima istih, po onom starom programu, prije bolonje?
Poslala sam mail fakultetu, ali mi ne odgovaraju.

Sent from my A0001 using Tapatalk
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 20:13   #1917
Bok! ima li tko ideju koji bi bio zajednički mail studenata vašeg fakulteta? Provodim istraživanje za doktorsku disertaciju i potreban mi je neki zajednički mail studenata (ako takav postoji kod vas) kako bih mogla provesti istraživanje. Zvala sam fakultet nebrojeno mnogo puta ali mi ne odgovaraju, a hitno mi je. Zajednička mail adresa studenata trebala bi biti javni podatak uh... Dakle, ne zanimaju me pojedinačne mail adrese studenata jer se to kosi s anonimnošću ispitanika već samo jedan taj zajednički mail, tipa ono [email protected] ili slicno..

Neka se nađe neka dobra duša pa javi na privat i spasi me muke jer moram napraviti istraživanje na 3000 studenata :/ Hvala puno!
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 16:24   #1918
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Jel ima netko slucajno, popis kolegija sa opisima istih, po onom starom programu, prije bolonje?
Poslala sam mail fakultetu, ali mi ne odgovaraju.

Sent from my A0001 using Tapatalk
ovdje me već dugo nije bilo. tema je gotovo mrtva, pa svratim rijetko.
samo da pitam, da li si našla popis kolegija?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2018., 15:17   #1919
Pozdrav, ima li tko tu da zna kakva je situacija sa zapošljavanjem vezano za diplomske studije, odnosno prednosti i mane TEHNIKA i UZGAJANJA?
Hvala!!
khaldrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 11:08   #1920
Bok svi,

trebam vašu pomoć. Pišem doktorski rad i u sklopu njega provodim istraživanje o misiji i zadaćama suvremenog sveučilišta. Ako biste bili voljni, zamolila bih vas da ispunite ovaj kratki upitnik dolje na poveznici. Upitnik sadrži SAMO 12 pitanja, a puno bi mi značilo da ga ispunite jer trebam imati 10000 ispunjenih upitnika :/.
Poveznica za pristup upitniku: http://limesurvey.srce.hr/357174?lang=hr

Hvala svima koji će odvojiti dio svog vremena za ovo, zahvalna sam vam do neba!
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.