Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 11:20   #1
Žene, biste li pristale na ovakve uvjete rada?

Da ne duljim, uvjeti su sljedeći:

1. prvih 15 dana radim prijavljena na 1 SAT DNEVNO , a u stvarnosti radim 6 sati, 6 dana u tjednu. (teško kršenje zakona)

2. zarada u prvih 15 dana (što je kao probni rad) mi OVISI O PRODAJI PROIZVODA, za svaki prodani proizvod dobijem određenu svotu - koliko ću zaraditi i da li ću uopće zaraditi .- to je moj rizik u kojeg se upuštam jedino da sam luda

3. Nakon tih 15 dana, ugovor je KAO odmah na neodređeno

4. I u tih 15 dana MORAM prodati bar 2-3 proizvoda dnevno jer to je uvjet ostanka, tj.dobivanju ugovora na "neodređeno" - zar to ovisi o meni?! Naravno da ne! Što ja mogu ako netko ne želi kupiti proizvod!

5. Fiksna plaća je 2.300 kn (Dakle, manje od minimalca !!!!) , a iznos preko toga ovisi o učinku, tj.o broju prodanih proizvoda. Teoretski , mogu zarađivati i 7000 kn (moš mislit) - radi se o proizvodima koji NISU NEOPHODNI a koštaju oko 95-130 kn - tko si to danas može priuštiti?!

6. S obzirom na točku 3., zapravo fiksne plaće niti nemam jer ako ne prodam mjesečno bar 60 proizvoda , dobivam OTKAZ (jer ofkors , treba "opravdati" i tih 2.300 kn zarađenih)

ZAKLJUČAK: Radim za džabe?!

Ima li tko da bi na ovo pristao ili sam ja jedina koja se na ovakve uvjete zgražava?!
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:26   #2
Ne.

Pročitala sam prvu točku, dalje nisam morala.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:32   #3
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Da ne duljim, uvjeti su sljedeći:

1. prvih 15 dana radim prijavljena na 1 SAT DNEVNO , a u stvarnosti radim 6 sati, 6 dana u tjednu. (teško kršenje zakona)

2. zarada u prvih 15 dana (što je kao probni rad) mi OVISI O PRODAJI PROIZVODA, za svaki prodani proizvod dobijem određenu svotu - koliko ću zaraditi i da li ću uopće zaraditi .- to je moj rizik u kojeg se upuštam jedino da sam luda

3. Nakon tih 15 dana, ugovor je KAO odmah na neodređeno

4. I u tih 15 dana MORAM prodati bar 2-3 proizvoda dnevno jer to je uvjet ostanka, tj.dobivanju ugovora na "neodređeno" - zar to ovisi o meni?! Naravno da ne! Što ja mogu ako netko ne želi kupiti proizvod!

5. Fiksna plaća je 2.300 kn (Dakle, manje od minimalca !!!!) , a iznos preko toga ovisi o učinku, tj.o broju prodanih proizvoda. Teoretski , mogu zarađivati i 7000 kn (moš mislit) - radi se o proizvodima koji NISU NEOPHODNI a koštaju oko 95-130 kn - tko si to danas može priuštiti?!

6. S obzirom na točku 3., zapravo fiksne plaće niti nemam jer ako ne prodam mjesečno bar 60 proizvoda , dobivam OTKAZ (jer ofkors , treba "opravdati" i tih 2.300 kn zarađenih)

ZAKLJUČAK: Radim za džabe?!

Ima li tko da bi na ovo pristao ili sam ja jedina koja se na ovakve uvjete zgražava?!
Sigurno nisi jedina koja se zgraža, ali s druge strane to je naša realnost. Moraš ukalkulirati činjenicu da je možda ta računica jedino moguća za opstanak tog poslodavca i poslovne ideje. Pa nema mogućnosti drugačije matematike. Ili-ili.
Ali, kod toga ti preporučujem da prije konačnog suda ili provjeriš kod iskusnijih,, ili pokušaš, jer danas također, zbog koječega, funkcionira i na prvi pogled nevjerojatno.
Imam svježi primjer. U našem prilično malom gradu je pred nekoliko mjeseci otvoren automat klub i zaposlenicima koji imaju relativno Ok plaće je u startu rečeno da će sve funkcionirati dulje od 6 mjeseci, isključivo ako bude prosječni dnevi promet (uplata) minimalno 30.000 Kn. Neki su zbog toga odustali i ostali na lošijim poslovima. U nevjerici da je to moguće. Pokazalo se da jest, da svi mi nismo upućeni u konkretno. Da je prosječna dnevna uplata čak blizu 80.000 Kn, a da je najveća bila skoro jednaka rekordnom prometu našeg Super Konzuma na jedan Badnjak.
Tako da.....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:37   #4
Provjerila bih kod iskusnijih koliko se može zaista prosječno zaraditi i koliko je potrebno truda, te koliko poslodavac poštuje dogovor.


osobno, ja ne bih.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:38   #5
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Da ne duljim, uvjeti su sljedeći:

1. prvih 15 dana radim prijavljena na 1 SAT DNEVNO , a u stvarnosti radim 6 sati, 6 dana u tjednu. (teško kršenje zakona)

2. zarada u prvih 15 dana (što je kao probni rad) mi OVISI O PRODAJI PROIZVODA, za svaki prodani proizvod dobijem određenu svotu - koliko ću zaraditi i da li ću uopće zaraditi .- to je moj rizik u kojeg se upuštam jedino da sam luda

3. Nakon tih 15 dana, ugovor je KAO odmah na neodređeno

4. I u tih 15 dana MORAM prodati bar 2-3 proizvoda dnevno jer to je uvjet ostanka, tj.dobivanju ugovora na "neodređeno" - zar to ovisi o meni?! Naravno da ne! Što ja mogu ako netko ne želi kupiti proizvod!

5. Fiksna plaća je 2.300 kn (Dakle, manje od minimalca !!!!) , a iznos preko toga ovisi o učinku, tj.o broju prodanih proizvoda. Teoretski , mogu zarađivati i 7000 kn (moš mislit) - radi se o proizvodima koji NISU NEOPHODNI a koštaju oko 95-130 kn - tko si to danas može priuštiti?!

6. S obzirom na točku 3., zapravo fiksne plaće niti nemam jer ako ne prodam mjesečno bar 60 proizvoda , dobivam OTKAZ (jer ofkors , treba "opravdati" i tih 2.300 kn zarađenih)

ZAKLJUČAK: Radim za džabe?!

Ima li tko da bi na ovo pristao ili sam ja jedina koja se na ovakve uvjete zgražava?!
Ja ne bi pristala jer mislim da u takvom poslu ne bi bila dobra. Pretpostavljam da se radi o tele prodaji ili akviziterstvu.
Netko zarađuje lijepe novce na istim takvim poslovima.
Normalno da prodaja ovisi o tebi, nego o kome bi? Oni u biti traže ljude koji se u tome dobro snalaze i zato je probni period (koji nije po zakonu al možeš ili pristat ili ih prijavit, a iznos fiskne plaće je u biti minimalna osnovica za uplatu doprinosa 2940,82-davanja). Ostatak bi ovisio o tvojem radu i prodaji.
Nije za svakog.

Zadnje uređivanje Hilda : 15.03.2017. at 11:51.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:46   #6
A zašto tebi treba potvrda da su ovo grozni uvjeti?

To se odmah vidi, ne treba se ženski kutak zgražati.

Ako tako traže, očito ima ljudi koji na to pristanu. Ja znam da ne bi.
__________________
Sredni Vashtar je došao,
Njegove misli bile su crvene misli, njegovi zubi bijeli.
Njegovi neprijatelji tražili su mir, ali on ih je ubijao.
Aerials is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:15   #7
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Ima li tko da bi na ovo pristao ili sam ja jedina koja se na ovakve uvjete zgražava?!
Ne bih pristala.
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Sigurno nisi jedina koja se zgraža, ali s druge strane to je naša realnost.
To nije realnost, nego strah, a mnogi poslodavci to debelo iskorištavaju.
Da se više ljudi postavi kao da zaslužuju neki minimum ljudskog poštovanja, bilo bi puno manje ovakvih oglasa.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:25   #8
Žene, biste li pristale na ovakve uvjete rada?

Ne bih, osim ako mi je sila.

A s obzirom da se radi o prodaji vjerojatno nekih bezveznih proizvoda, onda ni tad.

Jebes takvu realnost.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:31   #9
To su ti klasične sheme, rođak mi je radio kod poslodavca koji bi uzeo dvoje-troje ljudi na probni rad mjesec dana, nakon isteka tog perioda ne bi im platio ništa nego bi rekao da nisu zadovoljili i uzeo novu turu.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 12:38   #10
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
To su ti klasične sheme, rođak mi je radio kod poslodavca koji bi uzeo dvoje-troje ljudi na probni rad mjesec dana, nakon isteka tog perioda ne bi im platio ništa nego bi rekao da nisu zadovoljili i uzeo novu turu.
strašno. Toga se i bojim. Zapravo, i ne bojim se. Nije me briga jer neću raditi tamo. Rekla mi da ju danas nazovem i javim se ako bih radila, a niti me tražila ikakve dokumente niti KOPIJU TEKUĆEG RAČUNA (na što li mi misli isplaćivati novac, pa makar onaj "po prodanom proizvodu xx kn"?!??!?!) ... ako uopće misli isplaćivati. Očito da ne.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:06   #11
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ne bih pristala.
To nije realnost, nego strah, a mnogi poslodavci to debelo iskorištavaju.
Da se više ljudi postavi kao da zaslužuju neki minimum ljudskog poštovanja, bilo bi puno manje ovakvih oglasa.
Ne znam....samnom je studirao kolega koji je zaradio nevjerojatno puno novca prodajući Bibliju i Kuran za 25% provizije. Nikada nisam shvatila kome to.
Hoću reći, da si ti poslodavac vjerojatno također ne bi željela nekoga zaposliti ako nema niti malo smisla, volje i drskosti za prodaju ne previše potrebnih stvari uokolo. A poduzeće ti se baš time bavi. Ono, sumnjam da bi zaposlenicima 6 mjeseci isplaćivala lijepu plaću za nikakav učinak.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:44   #12
Ne bih se bavila time.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:57   #13
Sila ne pita, a ti vidi mozes li naci nesto bolje.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:08   #14
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Hoću reći, da si ti poslodavac vjerojatno također ne bi željela nekoga zaposliti ako nema niti malo smisla, volje i drskosti za prodaju ne previše potrebnih stvari uokolo. A poduzeće ti se baš time bavi. Ono, sumnjam da bi zaposlenicima 6 mjeseci isplaćivala lijepu plaću za nikakav učinak.
Zato postoji probni rok.
Ali lažna prijavljivanja radnog vremena i plaće, isplate na ruke, "vidjet ćemo" sheme su nezakoniti i čisto iskorištavanje.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:28   #15
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post

Ima li tko da bi na ovo pristao ili sam ja jedina koja se na ovakve uvjete zgražava?!
Pa jedno ne isključuje drugo.

Ima ljudi koji se zgražavaju (jer nikom normalnom to nije normalno) pa rade ili pokušavaju raditi svašta. Kredit i npr. dva djeteta koja vise svako s jedne cice vrlo efektno mnogim ženama riješe dvojbe pa onda radiš i plačeš u jastuk (ili mačku ili nešto slično kaj već imas doma).

Što se konkretnog slučaja tiče uopće ne kužim što dobiju s tom prijavom na sat vremena, moram priznati da to prvi put čujem, obično i najveće prčvarnice prijave na 2 ili 4 sata pa radiš duplo ili jednostavno dva tri dana odradiš na crnjaka da vide dal ti ide. Mislim da je ovo čista navlakuša i da na kraju ne bi vidjela ni kune.

A i ne dobijaš niš s takvim poslom, nit lovu, nit vrijedno iskustvo, ni normalnu prijavu radi staža (ako se stažem danas uopće netko i opterećuje). Onda bolje da radiš na nečiji ugovor s SCa ako ti je do love, to na kraju ispada najisplativije kod takvih poslova (barem većini, tj. onima koji su nekakvi srednji prodavači tj. nagovarači).

Ili da skratim, bježi od toga (što si već i sama zaključila da ti je najpametnije).
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:42   #16
Uz bok bagri koja se nakrala i dovela ovu drzavu gdje jest, sjatili se lesinari koji su jedva docekali iskoristavati situaciju i ljude do kraja.

To po onoj, neki nemaju ni novca ni posao, ti bar imas posao?

Nogom u prkno!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.