Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 14:20   #361
Tako je. Tek kad etažirate onda imate zapravo 3 stana, gdje 1 ima postojeći priključak, a ostala 2 novi...ili se dogovorite i uz 2 kontrolna brojila dijelite potrošnju i ostane Vam 2i više soma eura u đepu.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:41   #362
Zvala elektricara i kaze da on nemoze doci jer on nije radio elektroinstalacije,pitat ce kolege ako bu htjeli.I kaj da sad radim ako ni ovi nebu htjeli doci?Boga pitaj tko je provodio instalacije u kuci prije 50 god.,covjek valjda nije medu zivima vise.
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 21:11   #363
Quote:
anđel_ić kaže: Pogledaj post
Zvala elektricara i kaze da on nemoze doci jer on nije radio elektroinstalacije,pitat ce kolege ako bu htjeli.I kaj da sad radim ako ni ovi nebu htjeli doci?Boga pitaj tko je provodio instalacije u kuci prije 50 god.,covjek valjda nije medu zivima vise.
Ma tom se neda zezati s time premala mu lova... Zovi nekog drugog
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:26   #364
oprostite ak sam dosadna,ali daj te mi molim vas recite tko ispunjava zahtjev za prethodnu en.suglasnost.Ova gdja.u Hepu mi nista nije rekla samo mi je turnula papir u ruke.Niti me je uputila kam i sta radit.
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:55   #365
Dali postoji mogucnost da se sadasnja zakupljena snaga od 7,36 podjeli na donji i gornji stan i da se onda kupi jos dodatno kw?
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 14:39   #366
Ne...mora kod drugog priključka bitu minimum bar...tak da jedino prvo povećat pa podijelit
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 09:19   #367
Pitanje: kupio sam garsonjeru (38 m2) i stigao mi je ugovor od HEP-a u kojem piše da je priključna snaga 3,3 kW? Grijanje je centralno plinsko, ostatak potoršača je normalan (kuhinja, perilica rublja, suđerica, TV... klimu neću imati).

Da li je tih 3,3kW dovoljno i da li je to 3,3 kW samo na papiru, a u stvarnosti drugačije (niže ili više)?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 15:08   #368
Po meni ok. i to ti je u pravilu 3.3 kVA, nis manje, po struji ograniceno
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:29   #369
Hvala Renato
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:04   #370
Uspjeli predat iz 5 posjeta elektri.Dole cemo ostavit 5,75 i gore isto.samo cemo nadokupit kw.
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:09   #371
Vidim da je pitano već nekoliko puta al' evo još jednom, možda tko ima svježih informacija

Obiteljska kuća sa dva kata, svaki kat je nergetski neovisan ali su oba vani u kutiji spojeni na isto brojilo s tim što do sada jedan kat nije bio u funkciji i sad me znaima koliko košta dodatni priključak? jeli nešto povoljniji obzirom da treba samo dodat sat i zakupit snagu ili je cijena ista kao i da trebaju postavit deset stupova do tebe?

Drugo pitanje, stotinjak kvadrata, trosoban stan, standardni set aparata, koliku snagu bi trebalo zakupiti?

I last but not the least, vidim da neki spominju kao opciju da se doda interno brojilo? E sad to ima smisla samo ako ima dovoljno priključne snage? Ako ne, tj. ako treba zakupit dodatne kilovate onda je bolje uzeti prikljucak? Ili se varam? To interno brojilo ide u kutiju sa osiguracima? Iza fidovke? Pretpostavljam da se radi o nekom manjem brojilu koji ide na šinu od osigurača.

lp,
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:15   #372
Novi priključak puna cijena kao da u kuči nikad struje nije bilo. Neče cigići dati popust ne sekiraj se.
Šta se tiče snage ja sam uzeo minimalni paket znači oko 6 kw. Dovoljno je da se nekad istovremeno upale sva tri bojlera koji su po 2kw i ode osigurač. Rijetko se desi ali moguče da se desi. Al postoji opcija dokupnje kilovata, oko 1700kn 1kw.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:50   #373
Question

Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Novi priključak puna cijena kao da u kuči nikad struje nije bilo. Neče cigići dati popust ne sekiraj se.
Koji lihvari, pa nemrem belivit da isto naplacuju za doslovce stavit još jedno projilo u kutiju koja ima mjesto za taj sat kao i nekome kome trebaju kopat rupe, postavljat stupove, razvlačit žice....
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 11:45   #374
Pa ne naplaćuje se rad i materijal. Već sama činjenica da imaš privilegiju biti prikopčan

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 16:48   #375
Quote:
LaVita e bella kaže: Pogledaj post
Koji lihvari, pa nemrem belivit da isto naplacuju za doslovce stavit još jedno projilo u kutiju koja ima mjesto za taj sat kao i nekome kome trebaju kopat rupe, postavljat stupove, razvlačit žice....
90% cjene priključka je zakupljena snaga, sam priključak košta oko 1500 do 2000 kn....
Ostalo je zakupljena snaga mislim da je 1750 kn po kilovatu ili tako nešto...
Kaj vi mislite da elektra nema troškova da osigura dovoljnu snagu za vaše prohtjeve....
Ono svi bi platili 3 kw a onda spojili indukcionu ploču za kuhanje, pečnicu, škrinju i za desert još spojili 2 klime....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 16:50   #376
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Pa ne naplaćuje se rad i materijal. Već sama činjenica da imaš privilegiju biti prikopčan

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Ne naplačuje se instalirana snaga, to ti je ona privilegija da u svakom trenutku imaš 230V u utičnici bez obzira kaj pola susjedstva elektro vari ili peče kolače u isto vrijeme....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 17:39   #377
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
90% cjene priključka je zakupljena snaga, sam priključak košta oko 1500 do 2000 kn....
Ostalo je zakupljena snaga mislim da je 1750 kn po kilovatu ili tako nešto...
Kaj vi mislite da elektra nema troškova da osigura dovoljnu snagu za vaše prohtjeve....
Ono svi bi platili 3 kw a onda spojili indukcionu ploču za kuhanje, pečnicu, škrinju i za desert još spojili 2 klime....

A zakaj onda plačamo i snagu svaki mjesec, a ne samo kilovate ?
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:54   #378
Quote:
LaVita e bella kaže: Pogledaj post
Koji lihvari, pa nemrem belivit da isto naplacuju za doslovce stavit još jedno projilo u kutiju koja ima mjesto za taj sat kao i nekome kome trebaju kopat rupe, postavljat stupove, razvlačit žice....
Čuj, nekad je i skuplje rješenje bolje jer se ne natežeš s onim s kojim dijeliš račune. Ne zaboraviti psihički mir jer JEBEŠ PARE, one se ionako troše.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:53   #379
Quote:
perogulikoza kaže: Pogledaj post
A zakaj onda plačamo i snagu svaki mjesec, a ne samo kilovate ?
To se ne placa jedno 15 godina ako ne i vise
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:45   #380
eto napokon stavili ormaric i prespojili sve decki iz elektre.Jedino kaj mi na njihovoj vuri kasni sat za cjelih sat vremena.
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.