Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 14:29   #1
Online studiranje

Pozdrav. Prije svega, ispričavam se ako sam nepotrebno otvorio novu temu. Zanima me ima li tko informaciju o postojanju online studija biološkog/agronomskog/ekološkog smjera te naravno iskustva ako takva postoje. Idealno bi bilo da je diploma priznata u Hrvatskoj, da je što jeftiniji i da je na engleskom jeziku. Zadovoljio bih se i studijem na njemačkom, ako takav postoji. Hvala svima.
joe19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 18:01   #2
HAHAHAHAHAHAHHA, koji si ti kralj.... Ajde razmisli, koliku bi vrijednost imala takva "diploma"
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 18:06   #3
DIPLOMSKI STUDIJ PODUZETNIŠTVA - UČENJE NA DALJINU
ernesthemingway is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:28   #4
Online studiranje? To kao imas otvoreno predavanje u jednom, a fejs u drugom tabu? Kako uopce polazes ispit kad ga uvijek neko moze polozit za tebe ili mozes gledat u knjigu?
Ljudi manite se takvih "fakulteta" jer ako i uopce postoji neka takva glupost, novac i vrijeme koje bi na to potrosili je definitivno bolje uloziti u nesto korisno.
codstriker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:31   #5
U nekim zemljama je distance learning već uobičajena praksa, ali ovdje kao da smo zaostali u kamenom dobu.

Zašto bi slušanje predavanja doma u miru imalo manju težinu nego sjedenja u predavaonici sa 100 drugih studenata? Gradivo je isto.

Onaj tko će "slušati" predavanja u Facebook bi jednako tako čitao novine na predavanju u zgradi fakulteta.

Evo link, potraži smjerove koji te zanimaju i gledaj distance learnig programe: http://www.bachelorsportal.eu/
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 10:45   #6
Te diplome su ti standardne diplome, nema razlike. Možda u glavama ovih fejsbuk troglodita gore, ali realno, diploma je diploma, na tebi je da pokažeš da iza nje stoji znanje.

U UK i USA već imaš ohoho takvih programa, ja sam isto tako odslušao svoj diplomski studij, zadovoljan sam sa time što sam dobio.

Ne znam koliko košta diplomski u HR, ali mene je moj studij koštao kao da sam u HR išao na diplomski studij na privatnom faksu. Problem u HR je da nema baš puno programa za izvanredne studije koji rade uz studiranje. Kad sam vidio da za iste pare mogu dobiti diplomu kvalitetnog europskog sveučilišta koje je među top 50 europskih (ne znam koje je zagrebačko sveučilište), nisam dalje morao puno razmišljati.

Uzmi u obzir još par detalja: ne znam kakvo je to tvoje polje koje ti interesira, da li tu ima puno labosa? Ako ima, teško će ti to ići preko neta. Ja sam studirao informatiku, to možeš sve od doma, ne treba ti laboratorijska oprema.
Također, znaj da ćeš više godina biti izoliran od svojeg sveučilišta i svojih kolega - sve će ići preko foruma, chatova i mailova - dobro razmisli da li si spreman na to. Moraš imati jebenu samodisciplinu i motivaciju da sjediš sam i radiš na tome, bez ikakvih fizičkih kontakata tokom tako dugog perioda.

Ovaj gore site koji su ti preporučili je
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:26   #7
Evo malo da ozivim temu...

Da u Rijeci su se prvi odvazili za ovakav nacin ali je problem sto ispite moras dolaziti polagati u Rijeku. E sad, ako si recimo iz Osijeka, Dubrovnika ili Splita dolaziti u Rijeku na ispite i nije bas neka opcija...

Ima li koji fax u RH (da nije DOBA Slovenska) da se diplomski iz ekonomije moze odraditi distance (online) tj. da se i ispiti polazu online?
dalmato86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 00:00   #8
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Evo malo da ozivim temu...

Da u Rijeci su se prvi odvazili za ovakav nacin ali je problem sto ispite moras dolaziti polagati u Rijeku. E sad, ako si recimo iz Osijeka, Dubrovnika ili Splita dolaziti u Rijeku na ispite i nije bas neka opcija...

Ima li koji fax u RH (da nije DOBA Slovenska) da se diplomski iz ekonomije moze odraditi distance (online) tj. da se i ispiti polazu online?
Nema.
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:41   #9
Ako se ispiti polažu online to nije ozbiljan faks. Gledao sam više njih (prvenstveno inozemnih) i svi koji su bili akreditirani i u užem izboru da detaljnije proucim podrazumijevaju polaganje ispita u živo (nekad i neka predavanja i vježbe ako su takve prirode da nije tehnički izvedivo samostalno od kuće). Često je organizirano tako da u vlastitoj zemlji možeš polagati u ambasadi zemlje u kojoj se nalazi fakultet, ali se to plaća za razliku od polaganja na samom faksu ili njegovim ispostavama.

Neki manji ispiti sa malo bodova koji više služe održavanju discipline u učenju još i mogu proc online, ali završni pojedinih modula (kolegija) teško, mora postojati neki nadzor.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:03   #10
Thumbs down

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako se ispiti polažu online to nije ozbiljan faks. Gledao sam više njih (prvenstveno inozemnih) i svi koji su bili akreditirani i u užem izboru da detaljnije proucim podrazumijevaju polaganje ispita u živo (nekad i neka predavanja i vježbe ako su takve prirode da nije tehnički izvedivo samostalno od kuće). Često je organizirano tako da u vlastitoj zemlji možeš polagati u ambasadi zemlje u kojoj se nalazi fakultet, ali se to plaća za razliku od polaganja na samom faksu ili njegovim ispostavama.

Neki manji ispiti sa malo bodova koji više služe održavanju discipline u učenju još i mogu proc online, ali završni pojedinih modula (kolegija) teško, mora postojati neki nadzor.
Pa koliko razumijem, moze se raditi nadzor sa posebnom aplikacijom, ogranicenim vremenom i web kamerom?

Pa jel moguce da samo DOBA to omogucava...
dalmato86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:10   #11
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Pa koliko razumijem, moze se raditi nadzor sa posebnom aplikacijom, ogranicenim vremenom i web kamerom?

Pa jel moguce da samo DOBA to omogucava...
Nikakav nadzor kamerom u tvom domu ne predstavlja dovoljnu kontrolu. To se lako zaobidje buduci je vidno polje kamere uvijek ograniceno.

Iskreno receno faks koji to omogucava mi je pomalo sumnjiv

I ne vidim sto je takav problem otici negdje par puta godisnje na polaganje ispita, u firmi su nam ljudi vanredno studirali i svaki tjedan barem jednom, ako ne i vise puta odlazili u drugi grad na predavanja + ispiti.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:25   #12
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nikakav nadzor kamerom u tvom domu ne predstavlja dovoljnu kontrolu. To se lako zaobidje buduci je vidno polje kamere uvijek ograniceno.

Iskreno receno faks koji to omogucava mi je pomalo sumnjiv

I ne vidim sto je takav problem otici negdje par puta godisnje na polaganje ispita, u firmi su nam ljudi vanredno studirali i svaki tjedan barem jednom, ako ne i vise puta odlazili u drugi grad na predavanja + ispiti.
Evo par institucija za koje 100% iz prve ruke znam da nemaju ispite pod nadzorom. Jel ti djeluju kao sumnjive?

http://www.law.qmul.ac.uk/postgradua...ms/138039.html
http://www.nuigalway.ie/courses/adul...chnologies.htm
http://www.regis.edu/CCIS/Academics/...gineering.aspx

Zadnje uređivanje PunchyTinkerto : 08.12.2017. at 14:34.
PunchyTinkerto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:26   #13
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Pa koliko razumijem, moze se raditi nadzor sa posebnom aplikacijom, ogranicenim vremenom i web kamerom?

Pa jel moguce da samo DOBA to omogucava...
Imaš kod nas u Rijeci. https://www.efri.uniri.hr/article/18...nje-na-daljinu

Ne znam kakav nadzor imaju, pitaj eksperta za nadzor par postova gore.
PunchyTinkerto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 17:53   #14
Quote:
codstriker kaže: Pogledaj post
Online studiranje? To kao imas otvoreno predavanje u jednom, a fejs u drugom tabu? Kako uopce polazes ispit kad ga uvijek neko moze polozit za tebe ili mozes gledat u knjigu?
Ljudi manite se takvih "fakulteta" jer ako i uopce postoji neka takva glupost, novac i vrijeme koje bi na to potrosili je definitivno bolje uloziti u nesto korisno.
ne bi vjerovao kako se u Skandinaviji dosta predmeta sluša i polaže online i gle čuda polažu se uz otvorenu knjigu koja služi samo kao vodič jer su pitanja problemski usmjerena
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 18:01   #15
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ne bi vjerovao kako se u Skandinaviji dosta predmeta sluša i polaže online i gle čuda polažu se uz otvorenu knjigu koja služi samo kao vodič jer su pitanja problemski usmjerena
Baš to.
Ispiti na ovim faksevima nisu bazirani na tome da ti znaš točan odgovor na pitanje nego da znaš riješiti problem. Ako nisi upućen u gradivo, možeš imati 5 knjiga i šalabahtera, džabe ti.
A ako si nabavio nekog da polaže ispite umjesto tebe, lažeš samog sebe. Tržište rada će te kazniti u sekundi.
PunchyTinkerto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 18:40   #16
Quote:
PunchyTinkerto kaže: Pogledaj post
Evo par institucija za koje 100% iz prve ruke znam da nemaju ispite pod nadzorom. Jel ti djeluju kao sumnjive?

http://www.law.qmul.ac.uk/postgradua...ms/138039.html
http://www.nuigalway.ie/courses/adul...chnologies.htm
http://www.regis.edu/CCIS/Academics/...gineering.aspx
Ne znam, ali rudimentarna logika govori da je moguce varat ako se zeli varat na takvom testu

Doduse pogledao sam po forumima sa zadnju navedenu opciju pa kazu da nemaju klasicna testiranja vec je ocjena kombinacija seminara i drugih radova, rada na satu i ispita tako slozenih da je tesko naci lake odgovore online (ali ne vidim kako bi se sprijecilo da neka druga osoba suflira).

Neozbiljno, cak i ako je od ozbiljne institucije

Quote:
PunchyTinkerto kaže: Pogledaj post
Imaš kod nas u Rijeci. https://www.efri.uniri.hr/article/18...nje-na-daljinu

Ne znam kakav nadzor imaju, pitaj eksperta za nadzor par postova gore.
Ispiti se polazu fizicki u Rijeci, koliko je receno svega par postova iznad od strane istog forumasa kojemu odgovaras :rijec_je_ekspertova:.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:28   #17
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ali ne vidim kako bi se sprijecilo da neka druga osoba suflira
I koja je vrijednost u tome, da ti netko šapće? Šta imaš od takve diplome?
PunchyTinkerto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:02   #18
Quote:
PunchyTinkerto kaže: Pogledaj post
I koja je vrijednost u tome, da ti netko šapće? Šta imaš od takve diplome?
Diplomu?

Ajd bogati, zelis reci da na bilo kojem posjecnom nasem fakultetu da mogu na lijepe oci prolaziti studenti to ne bi koristili? I ovako ih se propusta sakom i kapom.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:50   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Diplomu?
I šta ćeš sa takvom smuljanom diplomom? Tko više uopće zapošljava na temelju diplome, osim javnih službi? Svaki poslodavac koji drži do sebe će testirati potencijalnog zaposlenika, a tamo se lako vidi tko zna znanje, a tko zna muljati.

Bojim se da si potpuno fulao poantu online studiranja. To nije zamišljeno za jebivjetre kakve ti imaš na pameti.
  • Kao prvo, uglavnom se radi o diplomskim studijima.
  • Kao drugo, ti studiji koštaju nemalu količinu novca. Za cijenu studija u EU možeš komotno kupiti automobil srednje klase.
  • Kao treće, po mojem iskustvu to upisuju ljudi od 35+. To su ljudi koji spadaju u tri glavne kategorije:
    a) u branši su i žele specijalizirati nešto te ostvariti napredak u karijeri
    b) ljudi koji su neko vrijeme izvan branše - uglavnom su to bile žene koje su ostale doma brinuti se za djecu
    c) ljudi iz drugih branši koji žele promijeniti karijeru.

Ono što je svima zajedničko je da:
  • Imaju zajebane rasporede i da žele da se faksu može pristupa fleksibilno. To dosta ovisi od faksa do faksa, doduše.
  • Od te diplome očekuju vrijednost, a ne papir. To su odrasli, zreli ljudi, koji će uložiti tri godine u stjecanje novih znanja i vještina. Znači nije poanta papir s kojim će mahati na razgovorima za posao, jer danas papir ima svatko, nego je poanta doći pred potencijalnog poslodavca i prezentirati znanje i vještine.

Moj ti je savjet da, ako si zainteresiran za online studij, odbaciš takvo uvjerenje o "varanjima" na ispitu. Varaju ljudi i na ispitima u učionici, ajde molim te. Muljatori u takvim situacijama varaju jedino sebe.

Ako se odlučiš za online studij, onda ti je cijela Europa na dlanu. Ideš na takav studij jer imaš potrebu za fleksibilnim rasporedom i zato jer imaš želju upoznati studiranje na nekom jačem sveučilištu koje ima drugačiji način rada od ovog koji imaju naša u RH, a opet s druge strane možda nemaš love za ostaviti život koji imaš ovdje i postati full-time student u inozemstvu.

Po meni je online studij super prilika za bit izložen nečem svjetskog kalibra, a opet imati priliku voditi svoj poslovni i privatni život ovdje doma.
PunchyTinkerto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 00:47   #20
- ima prilicno preddiplomskih, a cak i nesto doktorskih

- kod nas prilicno ljudi placa slicne iznose za privatne vanredne diploma milove, samo da dobiju papir, zasto ne bi jos jednostavnije od doma

- jednom sa otisao na takav faks, preko 60% studenata nije imalo nikakav interes za isti, samo je ispunjavalo minimalne uvjete za napredovanje

- takav je slucaj bio i sa nekima u mojoj firmi koja je privatna medjunarodna korporacija, a ne drzavna sluzba
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.