Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 00:26   #721
Quote:
Chevap kaže: Pogledaj post
Ne mogu puno pomoći, ali mogu reći svoja iskustva. Supruga i ja smo kupili stan od Pionira u stenjevačkom odvojku, zgrada E. Stan smo kupili u 4 mjesecu 2015, useljenje je bilo prije Božića (nekoliko dana prije roka).
Papire za upis vlasništva smo dobili u 10 mjesecu 2016 (10 mjeseci nakon useljenja), iako je naša zgrada tek 2 od 7 koje se grade na čestici.

Prilikom pregleda ugovora, odvjetnik je imao isti komentar kao i tvoja odvjetnica. Budući da nam starogradnja tj već izgrađeni stanovi nisu odgovarali iz razno raznih razloga, odlučili smo ući u taj "rizik" vođeni time da Pionir gradi nekoliko naselja u Zagrebu (Ferenščica, Špansko, Selska, ...) i da im se najviše isplati sve to izgraditi i prodati.

Što se tiče financiranja, problem je ako nemate zamjensku nekretninu za hipoteku, iako sam unazad godinu dana vidio da se stanovi nude preko pbz nekretnina, pa možda postoji mogućnost financiranja preko pbz bez zamjenske nekretnine.
http://www.pbz-nekretnine.hr/projekt/broj_projekta-117

Sretno
Puno hvala Chevap !!
ryker88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:21   #722
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A javila se K...a(odvjetnici) o postenju,
hocu reci odvjetnici o necemu pricaju....

Nekak mislim da bi vodu najtjerali uzvodno na svoj mlin da ih ne muci fizika/gravitacija,kolko mogu srati po pitanju bio cega od disanja pa do neznam stvarno pravnih problema..

Pitaj ti lijepo "odvjetnicu" drugi puta neka ona pokaze neki "klasicni ugovor o kupoprodaji nekretnina" bilo da je ona radila ili da radi u praksi neka druga firma u HR,

Tko ti bilo sto u HR moze garantirat draga kolegice pa gdje ti zivis...

U poslu upravo se i "garantira" rezultatima te povjerenjem,a ovo ak ti mislis da ces imat nesto suvislo na komadu a4 papira napisano te da ce te to spasit potencijalnih problema,moram ti reci....probudi se!!

A ako nisi sposobna preuzet taj rizik(koji stvarno jest) onda jednostavno cekas da kupis nesto gotovo,najcesce starogradnju i bok.

Njima marketing i ophodjene sa kupcima nisu jaca strana,
sto automatski neke ljude odbija ili baca u sumnju,
koji ocito robuju vanjstini a ne formi i biti...
Evo znao sam da ce doci neki pametnjakovic trolerski, dati svoj dio...svoja 2 centa na ovo. Forum hazard

Ajmo redom...

1. Dok se obracas sa kolegice, fulao si. Radi se o meni i zeni zato sam i govorio u mnozini i tesko da smo kolege...trust me..

2. Odvjetnica nam je pokazala 3 ugovora koja je zadnja napravila i jedan koji je bio rizican, ali je cijena kvadrata bila 700eura pa je prihvatljiv rizik i nisu bili ovakvi rizici - opet, fulao si ceo futbal..

3. Sestra kupila pred 2 godine stan, ugovor su mijenjali kako je ona htjela i isli joj na ruku u svemu - opet, fulao si ceo futbal..

4. Otac radi sa gradevinskim tvrtkama zadnjih XY godina i SVAKA od njih daje bankovne garancije. KUZIS BURAZ, SVAKA...ne 8,9, nego preko 50 razlicitih gradevinskih firmi!!! jer inace nema posla - opet, fulao si ceo futbal..

5. Nadam se da ces i ti osobno na "garantiranje rezultatima i povjerenjem" osjetiti kak je stanje lijepoj nasoj. KOJE FUCKING povjerenje? sad se ti lijepo probudi da ne izades ko frend koji je radio fasade po ZGju pa ga prejebali, nisu platili (prvi 3 put jesu), dosao na policiju, "a jeste potpisali ugovor??" ...Ajde prijatelju..malo ono..WAKE UP -RATM

6. "Robuju vanjstini a ne formi i biti" - Jesi ti glup, ili kaj? TU NIT NEMA VANJSTINE jer je RUPA JOS ...KUZIS, RUPA JEEE..NEMA NITI VANJSTINE, NITI FORME a bogami NITI BITI..

7. Za zakljucak, evo Chevap i ostali su prije napisali svoja iskustva i razmisljanja. Sto je tvoj post sad pomogao ili trebao znaciti? Da objasnjavas ljudima da je opcenito najbolje ljudima davati novce unaprijed za buduce stvari ili usluge? JESI TI NORMALAN FRENDE? Di ti radis? Jel radis negdje opce? Jos jednom nadam se da ces osjetiti kak je to raditi bez "komada papira" i da ti se jednom desi nest "lijepoga" na "povjerenje" pa da osjetis kakvo seljacku, balkanjeros bljuzgu si jucer napisao...
ryker88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 21:07   #723
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Meni je toplana definitivno plus, pogotovo to mjerenje po vlastitoj otrosnji....frendica zivi u sigminoj zgradi s toplanom, uvijek zna stanje potrosnje, a racun za 60 m2 ne prelazi 300 kn mjesecno, a uvijek je toplo....

Cijene novogradnje su def probile oblake

Toplana je bila dobra prije, ali od 1.1.2016 se placaju i gubici od toplinske stanice u zgradi do vase individuane stanice. Po zimi je ok jer je dosta ljudi u zgradi ali po ljeti se desava da mi je udio u zajednickoj potrosnji veci od individulane potrosnje jer je malo ljudi u zgradi, pa dolazimo do apsurdne situacije da mi je racun za grijanje veci po ljeti nego po zimi . Mislim da kod plina nema takvih problema.
Aromar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 16:45   #724
decko,napravi si caj od kamilice...

Quote:
ryker88 kaže: Pogledaj post
Evo znao sam da ce doci neki pametnjakovic trolerski, dati svoj dio...svoja 2 centa na ovo. Forum hazard

Ajmo redom...

1. Dok se obracas sa kolegice, fulao si. Radi se o meni i zeni zato sam i govorio u mnozini i tesko da smo kolege...trust me..

2. Odvjetnica nam je pokazala 3 ugovora koja je zadnja napravila i jedan koji je bio rizican, ali je cijena kvadrata bila 700eura pa je prihvatljiv rizik i nisu bili ovakvi rizici - opet, fulao si ceo futbal..

3. Sestra kupila pred 2 godine stan, ugovor su mijenjali kako je ona htjela i isli joj na ruku u svemu - opet, fulao si ceo futbal..

4. Otac radi sa gradevinskim tvrtkama zadnjih XY godina i SVAKA od njih daje bankovne garancije. KUZIS BURAZ, SVAKA...ne 8,9, nego preko 50 razlicitih gradevinskih firmi!!! jer inace nema posla - opet, fulao si ceo futbal..

5. Nadam se da ces i ti osobno na "garantiranje rezultatima i povjerenjem" osjetiti kak je stanje lijepoj nasoj. KOJE FUCKING povjerenje? sad se ti lijepo probudi da ne izades ko frend koji je radio fasade po ZGju pa ga prejebali, nisu platili (prvi 3 put jesu), dosao na policiju, "a jeste potpisali ugovor??" ...Ajde prijatelju..malo ono..WAKE UP -RATM

6. "Robuju vanjstini a ne formi i biti" - Jesi ti glup, ili kaj? TU NIT NEMA VANJSTINE jer je RUPA JOS ...KUZIS, RUPA JEEE..NEMA NITI VANJSTINE, NITI FORME a bogami NITI BITI..

7. Za zakljucak, evo Chevap i ostali su prije napisali svoja iskustva i razmisljanja. Sto je tvoj post sad pomogao ili trebao znaciti? Da objasnjavas ljudima da je opcenito najbolje ljudima davati novce unaprijed za buduce stvari ili usluge? JESI TI NORMALAN FRENDE? Di ti radis? Jel radis negdje opce? Jos jednom nadam se da ces osjetiti kak je to raditi bez "komada papira" i da ti se jednom desi nest "lijepoga" na "povjerenje" pa da osjetis kakvo seljacku, balkanjeros bljuzgu si jucer napisao...
Kolega/kolegice(tko god bio),

je persiranje kao i bilo koje drugo...

u ovom slucaju dok cistas i pises na forumu si "forumski kolega",dok ides u OS si skolski kolega itd,to je poanta...nemoj si nista drugo umisljat.

Dalje,
tako si doma razgovaraj sa mamom&bakom a ne s menom,

zisku..nisam ti ja frend a pogotvo ne buraz,jel ti jasno
Umjesto da budes zahvalan sto sam ti neke stvari pojasnio/elaborirao ti tako...

i moram ti reci da mi se ne cinis bas nesto inteligentan...
kazes "prihvatljiv rizik 700€"...
sine dragi,ak uzimas stan iole neki normalna 40-50m2..to je 35 000€,je tebi prihvatljv rizik...

I molim te lijepo navedi gdje je to stan u Zg 700€/m2 novogradnje???
Te napisi koji su to "prihvatljivi rizici"
Te gdje je to "sestra kupila stan" te mijenjala ugovor kako njoj pase
....

Ponavljam opet,napisi ime TVRTKE KOJA SE BAVI IZGRADNJOM STANOVA te ti daje "garancije" i koje...
Jer mi ovdje pricamo o stanovima a ne o knaufer obrtima,al vidim da tesko primjecujes neke stvari..

takodjer nije lijepo zelit nekome da su se nesto desi ruzno,pogotovo ak ti daje svoje osobno iskustvo i vrijeme utroseno na pisanje...

Inace ubaci u trazlicu ovdje na forumu moj nick pa procitaj od kada i sto pise Comi1 ovdje,
a onda nakon toga lagano odskakuci u pjescenik i ponesi svoju kanticu...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 11:24   #725
Bio sam neki dan u Lovinčićevoj.
Nije mi jasno da na ulaz od 8 katova 64 stana stave jedan lift. I to ne teretni nego onaj u kojem je gužva ako se voze 4 osobe.
Jel takva praksa u svim Pionirovim zgradama?

Koliko se čeka lift ujutro kada svi krenu na posao?
Kod selidbe ste morali nositi namještaj po stepenicama?
Taj jedan lift je stalno u upotrebi i opterećen pa je i mogućnost kvara veća.
Velasquez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 19:05   #726
Quote:
Velasquez kaže: Pogledaj post
Bio sam neki dan u Lovinčićevoj.
Nije mi jasno da na ulaz od 8 katova 64 stana stave jedan lift. I to ne teretni nego onaj u kojem je gužva ako se voze 4 osobe.
Jel takva praksa u svim Pionirovim zgradama?

Koliko se čeka lift ujutro kada svi krenu na posao?
Kod selidbe ste morali nositi namještaj po stepenicama?
Taj jedan lift je stalno u upotrebi i opterećen pa je i mogućnost kvara veća.
Koliko ja znam to je praksa u SVIM zgradma koje grade.
Ja ti iz iskustva mogu reci da se ne ceka u pravilu lift u peaku,
eventualno da sam nekada se s nekime vozio u liftu ili da sam cekao da otfura rundu,uglavnom nije mi to ostalo u memoriji,jer da moram cekat lift stalno popizido bih.
Vezano za selidbu,tu nastaje problem u prvih par mjeseci kada se zgrada useljava pa onda je lift zvan ceznja...
jer tada dojdu dostavljaci(kamioni,kombi,xy) i recimo jedna ekipa zauzme lift po 1-2h,pa iza njih druga ekipa.pa treca...
al mislim da je to opet normalno dok se ljudi ne usele i namjeste,jbg..

Vezano za namjestaj,koliko sam upoznat vecinom ljudi kupuju tipski namjestaj koji je u ambalazi pa to sve ode u 95% u lift,osim ak nemas neki bidemajer krevet..al opet jednom ga nosis gore i gotovo..

A logicki sa vise stanova u zgradi i veca je uporaba lifta i veca mogucnost kvara,al danasnji moderni liftovi se samo preventivno servisiraju i to je to.
Cak i kada sam zivio u staroj zgradi(35+god) neznam jel sam "uhvatio"(tj nije radio) 1-2-3kvara lifta u 10 godina koliko sam se furao s njim...
nekako mislim da je to vise fobija ljudi nego sto je stvarno kvarovi u pitanju..

cak ima pionir zgrada gdje je 10stanova na katu*8katova*-3kata u zemlju(to isto treba racunat)...tako da ovih 64 stana na lift mi se ne cini puno....

mada se slazem da bi bilo bolje da ima jos jedan lift..

al nekak mi se cini da je to sam yugom otislo u povijest...teretni lift ili dva lifta po haustoru...
ali neka me netko ispravi,neznam nit jednu novogradnju u Zg da ima dva lifta u stubistu!?!?!
jel tko zna!?
Iskreno cak mislim da nit VMD to nema!?
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:39   #727
Ima recimo zgrada iz 2008. godine u Zagorskoj blizu križanja sa Selskom, 8 katova i 2 lifta, jedan obični i drugi teretni. Zgrada inače nije ništa posebno (u smislu nekog luksuza).
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 00:38   #728
Quote:
Dante H kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru. Zapravo sam sada u slijedecoj dilemi, da li pricekati zgradu F2 ili eventualno N3? F2 ce ici nakon F1 i volio bih odmah rezervirati stan od 50 m2 dvosoban, koji su se prvi rasprodali u F1. Bio sam kod zgradem u podne je sunce vec na jugu i nista od tog sunca nemas - samo pogled na preblize susjede u spomenutoj useljenoj zgradi.
Stanovi u N3 ce gledati zapad-jug no uglavnom to ce biti veci stanovi a ne manji kao sto trazim, a u 3. fazi izgradnje tog naselja ispred dolaze jos 2 zgrade tako da mislim od pogleda na jug ionako nece biti nista.
Jedina stvar koja me brine kod F1 i iduce F2, a tice se zapadne strane za koju sam ipak vise zainteresiran, je to da s te strane dolazi cesta, i to sa 2 trake u 2 smjera. Hoce li to biti prebucno, previse smoga? Jel bi 7. ili 8. kat to "anulirao"? Puno ti hvala na tvojim misljenjima. Cekati F2 ili ipak mozda N3? Hvala!

Ako ce zgrada N3 biti identična kao N2 onda stanovi od 50kv imat ce orijentaciju sjever i jug, a nekoliko stanova od 48kv istok.
My little angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 20:02   #729
Nije ok tjerati ljude da kupuju skupa zatvorena parkirališta... ne znam da li se to da prodati naknadno. Ali s obzirom da nema vanjskih, onda se postavlja problem parkiranja.
DaVinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:01   #730
selska s

dobar dan, zanima me stan u novoj zgradi u selskoj (s). je li netko vec kupio stan u toj zgradi i hoce li zgrada biti slicna ovima prije izgrađenima u naselju i sto kazete na cijenu od 1790e/m2 (s popustom 1700eura). hvala unaprijed na odgovorima !
hitchensftw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:50   #731
Cini mi se da Pionir ispituje granice koliko mogu vise zaraditi ukidanjem nekih normalnih humanih elemenata zgrade.
U preckom zgrade od 8 katova i ukupno 270 stanova nemaju spoj na pjesacku stazu vec se iz izlaza s obje strane dolazi na parking. Cim otvoris ulazna vrata zgrade s obje strane su parkirani auti na parkiralisnom platou . Neshvatljivo mi je da mogu do te mjere biti pohlepni da umjesto 5 parkirnih mjesta za aute naprave barem najuzu mogucu stazicu do “gradskog nogostupa”. Narocito kad se uzme u obzir da je obavezna kupnja i parkiralisnog i garaznog mjesta.
Zar se o ovakvim stvarima ne vodi racuna kod izdavanja gradjevinske dozvole?
O tome kako su smjestili zgrade jednu uz drugu tako da svi svima vide tanjur vec je ranije spomenuto.
bigip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:57   #732
Ne znam tko je izdavao građevinsku dozvou ali pionir sa ovim svojim "projektima" radi pravi urbocid.
Kada se pogleda blok zgrada u španskome i sada ove dvije u prečkome čovjek ostane bez teksta.
Pohlepa ili neznanje ne znam kako bih to drugačije objasnio.
Ove dvije nove zgrade u prečkome su zbijene i nabijene na malo prostora, ljudi će doslovno moći izbrojati dlake na leđima svojim susjedima u drugoj zgradi.
Zgrade su skroz pomaknuli do ceste tako da će nogostup biti minimalan.. da ne govorim kako su unutarnji pregradni zidovi od knaufa, grijanje preko toplane, nema plinskih instalacija, a sve to prodaju skuplje nego što su se prodavali stanovi od susjednih zgrada koji su puno kvalitetniji i imaju plinsko etažno grijanje.
Znam da ljudi moraju negdje živjet ali mi nije jasno zašto to plačaju toliko ili zašto uopće kupuju takve stanove.
Pa ljudi, novce ste teško zaradili ili ćete još gore uzeti kredit koji ćete otplaćivati godinama, zar ne mislite da zaslužujete bolju kvalitetu stanovanja, a samim time i života. Tržište treba ovo regulirati i jednostavno natjerati ovakve tvrtke da grade stanove gdje će ljudi biti zadovoljni kvalitetom stanovanja, a ne da moraju gledati susjede što rade ili da imaju pogled sa svoga prozora na 20ak metara udaljenu zgradu bez zelenila i kvalitetno riješenog urbanističkog plana.
NightOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:49   #733
365

Apsolutno se slazem sa kolegom gore,
to kako se kod nas gradi u zadnjih 25-30godina je u najmanju ruku nehumano..

Bas nedavno sam bio tamo u tim mravinjaku,te su ipak tamo otisli "korak dalje"..
Tako da ljudima doslovno uz zgradu(nema vise nit 0,5-1m lufta) zalijepili vanjsko parkiralisno mjesto..
I to cijelom duzinom zgrade sem mozda 1,5m kod ulaza u zgradu...
dobro da nisu i tam napravli neki most tak da i tih 1,5 prodaju...
Di su tu pozarni putevi,to sami bog zna...aha,sada znam zasto je Milan kupio nove kamione vatrogascima sa vecim lojtrama..
al budimo optimisticni i recmo da se pozar nece nikad desit...

Al sto kada ljudi na balon stave cvijece ili nesto,ovi koji imaju ispod doslovno zalijepljen auto,ja ga dole bez kaska nebi nikad parkirao...

Inace sto se tice gradnje,toplane i kanufa...to je apsolutno ok,nije nikakav minus..dapace..
Ali zgrada ima po etazi(a ima 8 etaza),pazi ovo 12 stanova na JEDAN lift...
I da stvar bude jos tragikomicnija lift staje na razizemlju,prizemlju i -3etaze podruma...
neznam kak bu to finkcioniralo...mozda kao u posti,izvuces si broj...
Jedino sada na Lovincicevoj ak sam dobro skuzo u haustor idu dva lifta..

A nazalost to nije problem u ljudima,jer svaka roba ima svog kupca..
pogotovo kada se gleda da su oni jos i najbolji odnos ulozeno-dobiveno.

problem je u gore naslovu...
tj sto se dopusta odredjenim ljudima da rade sto hoce...
al opet slika i prilika stanja kod nas...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:59   #734
Da i ja sam otisao do Spanskog da vidim kako izgleda u praksi kad je parking tako blizu ulaza u zgradu.

Ovo je ilustracija zgrade sa parkirnim mjestima uz ulaz.
http://www.pbz-nekretnine.hr/files/p.../F1-c-0003.jpg

U stvarnosti izgleda jos gore jer nisu cak ni ovu jadnu liniju za pjesake napravili.
Dakle ako se auti uparkiravaju bocno na ta mjesta uz ulaz, ulaz/izlaz u zgradu nije siguran dok god parkiranje nije zavrseno.
Da napomenem, ovo nije sporedni ulaz, vec jedan jedini ulaz u zgradu od 8 katova i cca 70 stanova (dakle preko 150 stanara) i ovaj princip se ponavlja na ostalim ulazima u pionirovim zgradama u Spanskom.
Bas me zanima tko ce biti odgovoran ako ne daj boze auto koji se bocno uparkirava udari neko dijete koje izlazi iz zgrade.
bigip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:07   #735
Koji bi to horor bio da vlasnik nekog od tog parkirnog mjesta uz samu zgradu ima npr. golf 2 diesel i da ujutro u 5:30 odlazi na posao. Kada bi kresnuo auto (zimi iz nekoliko pokušaja uz neizostavno cviljenje klinastog remena), probudio bi sve stanare s te strane zgrade i one susjedne zgrade udaljene samo par metara. A tek rezonancija zvuka u tom uskom prostoru između toliko betona...

A ljudi navalili na te stanove kao da se dijele besplatno, planulo sve još u fazi kopanja podzemnih etaža..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:15   #736
Moš mislit planulo...
U cijeloj zgradi su prodali kako piše na webu 17 stanova, od kojih je valjda više od polovice kompenzacija za zemljišta i ostalo.
TTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:48   #737
Quote:
TTL kaže: Pogledaj post
Moš mislit planulo...
U cijeloj zgradi su prodali kako piše na webu 17 stanova, od kojih je valjda više od polovice kompenzacija za zemljišta i ostalo.
Gledao sam za F1, sve je rasprodano (možda još dva, tri manja stana ostala), a zgrada još nije useljiva..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:16   #738
Ovo kad mi za ulaz u zgradu ostaviš 1m prolaza...i auto sa svake strane.
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:31   #739
TTL vjerojatno misli na stanove u Preckom koji bas ne idu ko vruci kolacici.
Jos jedan biser projektantsko-investitorskog tandema u Preckom je i to sto u zgradi ne postoje spremista niti ijedna zajednicka prostorija za bicikle.
Dakle, ocekuju da netko kupi 4ero ili 5ero sobni stan i da 5 bicikala drzi u stanu?? Ali zato im nije problem da je obavezna kupnja i vanjskog parkirnog i garaznog mjesta. Cak se ni u garaznom mjestu ne mogu drzati bicikli jer je to samo mjesto a ne garaza.
Bio sam zagrijan za stanove u toj zgradi ali nakon malo dublje analize sam shvatio da bi i Pajo Patak bolje isprojektirao zgradu.
bigip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:37   #740
Nije baš prodano u Španskom, oni sebi ostavljaju samo stanove koji su im profit, ostalo podjele po koperantima i banci. Evo ih na PBZ nekretnine barem 30-tak.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.