Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 13:39   #61
Takve vage nisu namjenjene da bi dale 100% tocne podatke, to je vise namjenjeno da bi pokazale kolko je tijelo napredovalo prije/poslje neke rekreacije, ili dijete...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Memeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 14:43   #62
Quote:
Memeto kaže: Pogledaj post
Takve vage nisu namjenjene da bi dale 100% tocne podatke, to je vise namjenjeno da bi pokazale kolko je tijelo napredovalo prije/poslje neke rekreacije, ili dijete...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Dokle ovako??

Ne, jerbo,
so and so body fat monitor / scales uses STATE OF THE ART technology, BIA (Bioelectrical Impedance Analysis).
This method of body fat analysis is very accurate and easy to use... bla bla bla.
Laž, a ekipa masovno pada na ovakve izjave.

Osim što je apsolutna laž da je vaga jako točna, ono što ti ne govore je, je gdje se ta mast mjeri, kud i kako ta struja putuje i average čega ti ZAPRAVO dobijaš.

Još je na konto toga Kumek nešto kopirao s neta, a ono boldano nekako svi izbjegavaju.
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 15:11   #63
Nitko od PRO-vaga članova (nas dvoje čini mi se) nije IZBJEGAO boldano. Osim ovog zadnjeg padobranca.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2020., 17:50   #64
Vec duze nitko nista ovdje nije pisao...ali zato mene zanima...da imate 1000kn na raspolaganju, koju "pametnu" vagu bi odabrali?

Vec me duze Fitbit Aria 2 privlači, pogotovo jer je trenutno na akciji u jednom internet shopu...

Koju vagu koristite, kako ste zadovoljni, sa kim aplikacijama uparite vagu?
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 22:52   #65
Ja kupio sličnu vagu u Lidlu...pokazuje mi 24 %
Nisam nešto srezan, ali nisam ni tako debel...
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 16:21   #66
Na kraju se ipak odlucio za Garmin Index... trenutno na nekakvom popustu u Polleo pa uzeo... vidit cemo kad stigne.

__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 22:13   #67
Kupio dijagnostičku vagu iz Lidla za 80 kn. Masu dobro mjeri, no postotak tjelesne masnoće baš i ne. Po njoj imam 27.8% masnoće, a na InBody 270 mi je izmjereno 23.1%. Poveća razlika.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 00:14   #68
Radije bi da lovu Trumpu za novi kampanju da pobjedi nego za #dijagnostičku vagu

Jel mogu ikako bit jasniji ?
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 19:03   #69
Ne mozes, dijelim tvoje misljenje!
Kakva je to vaga od 1000 kn?
Kome to i zasto to treba? uzmi ogledalo i vidis sve, bas sve, bez bilo kakve vage.
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2020., 19:26   #70
Kupio vagu u LIDL-u za 69 kn. Digitalna!
Staneš na nju i izbaci ti težinu u 100 grama decimale. Izvažem se tri puta za svaki slučaj (svakog prvog u mjesecu).
Ne uparujem je ni sa čime, jedino idu one male okrugle baterije u nju.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2020., 21:48   #71
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Kupio vagu u LIDL-u za 69 kn. Digitalna!
Staneš na nju i izbaci ti težinu u 100 grama decimale. Izvažem se tri puta za svaki slučaj (svakog prvog u mjesecu).
Ne uparujem je ni sa čime, jedino idu one male okrugle baterije u nju.
radije se vazi svaki tjedan, mozes i svaki dan, jos bolje!
danko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2022., 15:34   #72
https://www.fitness.com.hr/shop/opre...n-Scale-2.aspx

jel ovo valja,ima ju tko?
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2022., 00:29   #73
Kako pišu "bioelektrična impedanca".
Staneš na vagu bos. Puste struju kroz tebe. Zatim izmjere napon. Podijele i dobiju impedanciju (za laike nešto kao otpor). Vjerojatno uneseš dob, visinu i možda još pokoji podatak. Zatim računalo pronađe u bazi za izmjerene i unesene podatke koliki ti je BMI, body fat ...
Vidim da vaga određuje i visceral fat. Možda se onda pusti struja koju čini više frekvencija ...
Sve u svemu tak-tak.
Ima li točnijih vaga s nekim točnijim metodama mjerenja?
burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2022., 16:18   #74
Jedino cemu sluzi takva vaga je kao i svaka druga - da izmjeri tezinu. Sve ostalo sto "mjeri" je precizno otprilike ko da se pogledas u ogledalu i odoka procijenis. Nema vage koja moze iole precizno mjerit te druge mjere.
bLah. is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2023., 11:57   #75
Zanimalo me između ostalog i koliko je moja "pametna" vaga stvarno pametna u mom slučaju, pa sam otišao na mjerenje sastava tijela DEXA/DXA. Navodno trenutno najpreciznije mjerenje.

Vaga Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 to jutro je pokazala 16,5%.
A sken na ovom uređaju pokazao je 17,5% fat.

Mjerenje sam obavio u Krškom, Zdravstveni center Aristotel.
Kod nas to rade u Sv. Katarini, a cijena je na akciji 110 ili 120 eura.
Slovenci su mi u mailu napisali da je mjerenje i kineziologovo objašnjenje rezultata 39 eura. Na odlasku su mi naplatili 25 eura, nisam pitao zašto, samo sam prislonio karticu i zahvalio.

Skenira se cijelo tijelo te se dobiju rezultati i ukupno i po pojedinim dijelovima - ruke, noge, trup, kao i za desnu i lijevu stranu, omjeri, disbalans... Fat, lean mass...
Kineziolog objasni rezultate i da svoje preporuke što činiti kako bi se poboljšali rezultati.

Rentgensko zračenje navodno je jako malo. Osoba koja te skenira sjedi u istoj sobi na 2 metra bez ikakve zaštite.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2023., 14:32   #76
dexa je najpouzdanija metoda od sire dostupnih, ali to ne znaci da je sama po sebi potpuno precizna, niti da se moze usporedjivati s kucnom vagom. Kucna vaga prvenstveno barata s 2 podatka: visinom i tezinom (izvazite se prije prije/poslije nego popijete litru tekucine i prije/poslije nego si u profilu dodate 20cm visine pa cete vidjeti koliko stvarno vaga "mjeri", a koliko racuna iz pretpostavki), a dodatno mjerenje metodom impedancije je tu samo da malo pomjeri rezultat baziran na formuli, ali sve skupa je samo iluzija preciznosti koja nije nista bolja od odokativne metode gledanja u ogledalo jer jednom kad upises visinu i tezinu nema tu bas puno prostora za pogresku vec ce uvijek biti +- nekoliko %, sto na prvu zvuci dovoljno dobro ali je u praksi potpuno beskorisno za redovno pracenje tjelesne rekompozicije.

Mislim, cisto da se razumijemo, stajem svako jutro na smart scale, pratim i hrpu drugih brojkica, a da je i u Zgb 25 eura odavno bih mjerio i dexu i hrpu drugih stvari just for fun, ali tipkam cisto da netko ne dobije dojam da moze otic na dexa scan i u usporedbi sa kucnom vagom tog dana "kalibrirati" rezultat i dalje nastaviti pratiti s tim.
Koristan clanak na temu:
https://macrofactorapp.com/body-composition/
bLah. is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2023., 07:59   #77
Quote:
bLah. kaže: Pogledaj post
dexa je najpouzdanija metoda od sire dostupnih, ali to ne znaci da je sama po sebi potpuno precizna, niti da se moze usporedjivati s kucnom vagom. Kucna vaga prvenstveno barata s 2 podatka: visinom i tezinom (izvazite se prije prije/poslije nego popijete litru tekucine i prije/poslije nego si u profilu dodate 20cm visine pa cete vidjeti koliko stvarno vaga "mjeri", a koliko racuna iz pretpostavki), a dodatno mjerenje metodom impedancije je tu samo da malo pomjeri rezultat baziran na formuli, ali sve skupa je samo iluzija preciznosti koja nije nista bolja od odokativne metode gledanja u ogledalo jer jednom kad upises visinu i tezinu nema tu bas puno prostora za pogresku vec ce uvijek biti +- nekoliko %, sto na prvu zvuci dovoljno dobro ali je u praksi potpuno beskorisno za redovno pracenje tjelesne rekompozicije.

Mislim, cisto da se razumijemo, stajem svako jutro na smart scale, pratim i hrpu drugih brojkica, a da je i u Zgb 25 eura odavno bih mjerio i dexu i hrpu drugih stvari just for fun, ali tipkam cisto da netko ne dobije dojam da moze otic na dexa scan i u usporedbi sa kucnom vagom tog dana "kalibrirati" rezultat i dalje nastaviti pratiti s tim.
Koristan clanak na temu:
https://macrofactorapp.com/body-composition/
moj gym je nabavio vagu, ovu
https://www.afton.in/browse/bmi-scale



i iako od vage bježim kao vrag od tamjana, stala sam jer me okvirno zanimao body fat %
ispalo je više nego sam se nadala (15.1%), sad bar imam odlučniji cilj!
šta misliš,koliko je ta pouzdana? slično kao kućna?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2023., 14:56   #78
Preciznije ali ima iste probleme tj.ne bazira se toliko na samom mjerenju koliko na kalkulacijama na temelju populacije koje se ekstrapoliraju na pojedinca, sto ne znaci da je to daleko od istine, u tvom slucaju je vjerojatno mala pogreska u apsolutnom iznosu, ali point je da kad bi recimo sad uzela podatke za donji dio tijela i promijenila trening program, za pola godine bi ti preciznija usporedba bila kako ti stoje iste tajice koje si nosila danas nego ono sto bi ti vaga rekla, sto ju cini poprilicno beskorisnom. To je dosta vazno kod svih tih metoda mjerenja, ako npr.takva vaga nekome pokaze cifru sa greskom od 2% to ne znaci da je ta vaga kalibrirana sa 2% greske za tu osobu pa da ce i u buducnosti pokazati rezultat sa 2% greske u istom smjeru vec greska moze biti 3% ili 1% u drugom smjeru itd, sto je ocit problem ako se planira pracenje kroz vrijeme tj.tocno ono cemu bi trebalo sluziti. Veci je prostor za gresku naravno kod ljudi koji rade vece tjelesne rekompozicije.
al 15tak % za zensku osobu nije nimalo puno
bLah. is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2023., 17:36   #79
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
moj gym je nabavio vagu, ovu
[URL="https://www.afton.in/browse/bmi-
[B]ispalo je više nego sam se nadala (15.1%)[/B], sad bar imam odlučniji cilj!
šta misliš,koliko je ta pouzdana? slično kao kućna?
To je i za muškarca solidan rezultat a kamoli za ženu. Ili je krivo ( što je vrlo vjerovatno ) ili si u turbo formi, bar što se izgleda tiče.

10 - 15 % su imale moje kolegice u vrhunskoj sportskoj formi.

Što se tiče tih mjerenja - probao kaliper ( milijun puta na faksu ) i hidrostatsko.

Na cca 92 kg sam imao oko 10%. Uvijek se vrtila ta brojka.

Dexu nisam probao ali vidim da je u SAD-u naveliko koriste. Vjerovatno je ok.

Vagu i sl. ne bih šljivio ni 5 %.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2023., 18:29   #80
Quote:
bLah. kaže: Pogledaj post
dexa je najpouzdanija metoda od sire dostupnih, ali to ne znaci da je sama po sebi potpuno precizna, niti da se moze usporedjivati s kucnom vagom. Kucna vaga prvenstveno barata s 2 podatka: visinom i tezinom (izvazite se prije prije/poslije nego popijete litru tekucine i prije/poslije nego si u profilu dodate 20cm visine pa cete vidjeti koliko stvarno vaga "mjeri", a koliko racuna iz pretpostavki), a dodatno mjerenje metodom impedancije je tu samo da malo pomjeri rezultat baziran na formuli, ali sve skupa je samo iluzija preciznosti koja nije nista bolja od odokativne metode gledanja u ogledalo jer jednom kad upises visinu i tezinu nema tu bas puno prostora za pogresku vec ce uvijek biti +- nekoliko %, sto na prvu zvuci dovoljno dobro ali je u praksi potpuno beskorisno za redovno pracenje tjelesne rekompozicije.

Mislim, cisto da se razumijemo, stajem svako jutro na smart scale, pratim i hrpu drugih brojkica, a da je i u Zgb 25 eura odavno bih mjerio i dexu i hrpu drugih stvari just for fun, ali tipkam cisto da netko ne dobije dojam da moze otic na dexa scan i u usporedbi sa kucnom vagom tog dana "kalibrirati" rezultat i dalje nastaviti pratiti s tim.
Koristan clanak na temu:
https://macrofactorapp.com/body-composition/
Naravno da treba biti svjestan ograničenja svih tih tehnologija. Za neko amatersko praćenje trenda meni dovoljno. Zanimao me, kako si napisao, najpouzdaniji široko dostupan rezultat kao neka referenca.

I da podijelim gdje se može jeftinije nego u Zagrebu obaviti.

Kad smo već kod raznih metoda, u uredu su spomenuli da na KIF-u imaju BOD-POD. Ali nitko ne zna može li netko doći izvana i platiti mjerenje. Ima ih nekoliko koje zanima, ali su lijeni za zvati i pitati. Neću im ni ja to činiti, ali mogu ovdje pitati. Pa ako netko zna, prenijet ću im.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.