Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 23:53   #8421
Ako imas problema sa kolenima uvek zapocinji trening za noge noznom ekstenzijom.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:56   #8422
Kakvih problema s koljenima?
Ja imam ozljedu desnog koljena. Ja npr. ne radim pune čučnjeve, već polučučnjeve, stavim klupu iza sebe i spustam se dok ne dotaknem klupu. Kod mrtvog ista stvar.
No po meni prije nego pocnes raditi s utezima moras ojacati okolne misice koljena vjezbama bez opterecenja. znaci prvo nozna ekstnezija bez utega, radis je svako toliko tijekom dana kada se sjetis. kod druge vjezbe stavis madrac izmedu nogu i priblizavas koljena jednom drugom koliko ide i drzis 5-10 sek. treca je istezanje stojeci na jednoj nozi savines drugu nogu koliko ide i drzis.
To su ti vjezbe koje su meni jako pomoglo kod oporavka. Kad sam njih savladao krenuo sam postepeno s utezima. Ako osjetis bol odmah prestani.
Usto uzimam glukozamin.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 15:34   #8423
Pozdrav ekipa imam jedno pitanje, nadam se da nisam previše fulao temu.
Naime cijela desna strana tijela mi izgleda manje nego lijeva, npr. desni pectoralis mi je manje razvijen od lijevog, kad radim recimo bench press desni pectoralis se uopće ne umori a lijevi je već izmoren. Probao sam raditi npr dumbbell press ali mi je nezgodno da radim samo za jednu stranu opet vide se poboljšanja ali opet je dosta primjetno da je lijevi manji nego desni i nikako da ga izjednačim. Ta nazovimo ju deformacija je također prisutna na serratusu, abdomenu i latissimusu, jednostavno se vidi da su desne mišićne skupine manje razvijene od lijevih a ne znam kako da njih radim zasebno svaku stranu kao što radim prsa.
Nije da me to pretjerano mući samo ne znam kako da ih izjednačim, desna strana tijela mi se malo umori dok lijeva strana se jako umori pa ne mogu postići hipertrofiju mišića.
Svaki savjet je dobrodošao.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 15:44   #8424
Radi samo sa jednorucnim utezima. Kad je potrebno, prvo radi slabiju stranu.

Npr. bench ne moras radit prvo slabiju stranu, nego mozes radit sa oba utega. Tezinu u tom slucaju ravnas po slabijoj strani.
Lat npr. radis prvo slabiju stranu. Jacu sa istom tezinom. Naravno, ne radis sa sipkom, nego montiraj rucku.


Pomalo, ali ici ce.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 16:07   #8425
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa imam jedno pitanje, nadam se da nisam previše fulao temu.
Naime cijela desna strana tijela mi izgleda manje nego lijeva, npr. desni pectoralis mi je manje razvijen od lijevog, kad radim recimo bench press desni pectoralis se uopće ne umori a lijevi je već izmoren. Probao sam raditi npr dumbbell press ali mi je nezgodno da radim samo za jednu stranu opet vide se poboljšanja ali opet je dosta primjetno da je lijevi manji nego desni i nikako da ga izjednačim. Ta nazovimo ju deformacija je također prisutna na serratusu, abdomenu i latissimusu, jednostavno se vidi da su desne mišićne skupine manje razvijene od lijevih a ne znam kako da njih radim zasebno svaku stranu kao što radim prsa.
Nije da me to pretjerano mući samo ne znam kako da ih izjednačim, desna strana tijela mi se malo umori dok lijeva strana se jako umori pa ne mogu postići hipertrofiju mišića.
Svaki savjet je dobrodošao.
Obrati najpre paznju na to da li imas krivu kicmu, kod mnogih se krivine torakalnog dela kicme manifestuju na nacin koji si opisao.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:04   #8426
Nedavno sam imala upalu tetiva u koljenu...par dana ga nisam mogla savijati.
Pa su mi rekli, izmedju ostalog, da bi se trebala baviti nekim sportom da malo ojacam misice kad mi prodje upala..
Sad je prosla, i sad bi se htjela poceti baviti s necim, ali me strah da si ne zeznem ta nikakva koljena s krivim vjezbama..

Par postova prije je netko spomenuo ekstenziju koljena, pretpostavljam da je to dobar pocetak...a squat/cucnjevi?
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:40   #8427
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Kakvih problema s koljenima?
Ja imam ozljedu desnog koljena. Ja npr. ne radim pune čučnjeve, već polučučnjeve, stavim klupu iza sebe i spustam se dok ne dotaknem klupu. Kod mrtvog ista stvar.
No po meni prije nego pocnes raditi s utezima moras ojacati okolne misice koljena vjezbama bez opterecenja. znaci prvo nozna ekstnezija bez utega, radis je svako toliko tijekom dana kada se sjetis. kod druge vjezbe stavis madrac izmedu nogu i priblizavas koljena jednom drugom koliko ide i drzis 5-10 sek. treca je istezanje stojeci na jednoj nozi savines drugu nogu koliko ide i drzis.
To su ti vjezbe koje su meni jako pomoglo kod oporavka. Kad sam njih savladao krenuo sam postepeno s utezima. Ako osjetis bol odmah prestani.
Usto uzimam glukozamin.
Ma kroz djetinjstvo mi je više puta preskakala patela no nikad ništa strašno nije bilo. Vježbam koliko toliko zadnjih godinu i pol i bez problema radim duboki čučanj sa 100kg tako da nisam tek jučer počeo vježbati s utezima, no čini se da je to vježbanje i naprezanje naglasilo genetske nedostatke koji su vidljivi na magnetskoj. Sad osim fizikalne terapije trebam istezati i opuštati "vanjski" dio koljena/kvadricepsa i jačati i zatezati "unutarnji" dio. Medijalni patelofemoralni ligament (MPFL) je "rastegnut" i slabiji pa ne drži patelu koja je već sama po sebi u krivoj poziciji prema van. Nisam doživio neku direktnu traumu na treningu nego su mi koljena ukočena i lagano bolna pogotovo kad se ohlade ili kad se ujutro probudim, kao da sam neki čiča, a ne mladić..

Možda bi neki stručnjak primijetio disbalanse i greške u tehnici čučnja (koja izvana laiku izgleda stvarno dobro) nakon što se oporavim od trenutnih bolova.
Zato pitam jel postoji netko takav u ZG-u.
__________________
And the forests will echo with laughter...
Molim pročitati, korisno je za forumašenje. (nije reklama)
Gilmour2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:48   #8428
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Radi samo sa jednorucnim utezima. Kad je potrebno, prvo radi slabiju stranu.

Npr. bench ne moras radit prvo slabiju stranu, nego mozes radit sa oba utega. Tezinu u tom slucaju ravnas po slabijoj strani.
Lat npr. radis prvo slabiju stranu. Jacu sa istom tezinom. Naravno, ne radis sa sipkom, nego montiraj rucku.


Pomalo, ali ici ce.
Tako sam i mislio raditi, kao da mi je desna strana izdržljivija. Jučer sam radio stražnji deltoid i nikako da desni dođe do izmora a lijevi već vrišti, napravio sam još četiri komada dok se desni nije izmorio.
Hvala na savjetu

Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Obrati najpre paznju na to da li imas krivu kicmu, kod mnogih se krivine torakalnog dela kicme manifestuju na nacin koji si opisao.
Pa nemam koliko znam, bio sam na detaljnom pregledu prije dva mjeseca i nije doktorica ništa primjetila; valjda bi da postoji neki problem.
Malo mi se čini kao da su mi desna rebra tj. prsni koš više udubljeni, pogotovo ispod pazuha. Sad možda zabrijavam ali kao da postoji mala, mala razlika. Inače nemam nikakve bolove niti kad sjedim ili kad vježbam.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:25   #8429
Jesli li levak ili desnjak?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:07   #8430
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Jesli li levak ili desnjak?
Dešnjak. Možda sam trebao nadodati da na prsima na desnoj strani imam izbačenu prednju kost (kokošija prsa). Samo malo ide naprijed nije ništa drastično kako zna biti. Totalno sam zaboravio na to.

Zadnje uređivanje Amstrad : 31.03.2017. at 00:20.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:53   #8431
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Dešnjak. Možda sam trebao nadodati da na prsima na desnoj strani imam izbačenu prednju kost (kokošija prsa). Samo malo ide naprijed nije ništa drastično kako zna biti. Totalno sam zaboravio na to.
Ako si desnjak a primetno ti je razvijenija leva strana, i sto je jos vaznije, osecas da se vise angazuje kod vezbi, to samo moze biti znak da postoji neka nepravilnost u telesnoj gradji koja uzrokuje takav polozaj tela pri kome se vise angazuje jedna strana.
Za otkrivanje detalja potrebno je mnogo analiziranja, a to ti niko nece osim tebe nece raditi.

Ako vec zelis da krenes da resavas to, kreni sa izolirajucim core vezbama za misice koji su ti asimetricni, pazljivo uocavaj razlike u angazovanju i trudi se da odgonetnes odakle poticu.
Npr, ako ti je levi latisimus jaci, pokusaj da radis privlacenje na kros masini, svuci se do pola, i posmatraj polozaj tela i nacin na koji se misici angazuju, to ti moze dati neke odgovore.
Slicno je i za pektoralise.
Takodje, probaj zgibove sa ispravljenim rukama, gde samo pomeras lopatice, obrati paznju kakav polozaj tela zauzimas kod tih zgibova, a i na sve ostalo, pokret, izgaranje (natovari tezinu oko struka), da li telo ide u stranu itd, ovo ti moze dati mnoge odgovore...
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:23   #8432
Quote:
daneejela kaže: Pogledaj post
Nedavno sam imala upalu tetiva u koljenu...par dana ga nisam mogla savijati.
Pa su mi rekli, izmedju ostalog, da bi se trebala baviti nekim sportom da malo ojacam misice kad mi prodje upala..
Sad je prosla, i sad bi se htjela poceti baviti s necim, ali me strah da si ne zeznem ta nikakva koljena s krivim vjezbama..

Par postova prije je netko spomenuo ekstenziju koljena, pretpostavljam da je to dobar pocetak...a squat/cucnjevi?
Tesko je ovako napamet reci, najbolje ti je otic kod nekog dobrog fizioterapeuta da ti da neke vjezbe za rehabilitaciju i jacanje koljena. Obicno se rade vjezbe za fleksibilnost i mobilnost kukova i skocnog zgloba, uz rad se elasticnom trakom za jacanje misica koji se vezu za koljeno. Tek kasnije se ubaci rad sa utezima.

IMHO
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:48   #8433
Šta kažete na cheat reps?

https://www.youtube.com/watch?v=PJ_kayODqG8
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:26   #8434
Ima smisla, ako znaš kako raditi vježbu i pogoditi srednje rame. Meni definitivno odgovara.
Huorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:40   #8435
Quote:
Huorn kaže: Pogledaj post
Ima smisla, ako znaš kako raditi vježbu i pogoditi srednje rame. Meni definitivno odgovara.
I ja mislim. Ali bilo mi je kao forma hitleru totalno iznenađenje.
Prije sam se uvijek zgražao kad sam gledao profije i mislio da im to jedino prolazi zbog kemije.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:57   #8436
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Ako si desnjak a primetno ti je razvijenija leva strana, i sto je jos vaznije, osecas da se vise angazuje kod vezbi, to samo moze biti znak da postoji neka nepravilnost u telesnoj gradji koja uzrokuje takav polozaj tela pri kome se vise angazuje jedna strana.
Za otkrivanje detalja potrebno je mnogo analiziranja, a to ti niko nece osim tebe nece raditi.

Ako vec zelis da krenes da resavas to, kreni sa izolirajucim core vezbama za misice koji su ti asimetricni, pazljivo uocavaj razlike u angazovanju i trudi se da odgonetnes odakle poticu.
Npr, ako ti je levi latisimus jaci, pokusaj da radis privlacenje na kros masini, svuci se do pola, i posmatraj polozaj tela i nacin na koji se misici angazuju, to ti moze dati neke odgovore.
Slicno je i za pektoralise.
Takodje, probaj zgibove sa ispravljenim rukama, gde samo pomeras lopatice, obrati paznju kakav polozaj tela zauzimas kod tih zgibova, a i na sve ostalo, pokret, izgaranje (natovari tezinu oko struka), da li telo ide u stranu itd, ovo ti moze dati mnoge odgovore...

Razumijem što mi želiš reći, to asimetriju sam već odavno primjetio ali nikada nisam na to obraćao pažnju, jer što se više razvijam to više primjećujem da mi lijeva strana ima više mase nego desna. Kad sam bio mršaviji na lijevoj strani ona prednja kost kuka (što se nalazi s prednje strane) mi se nije vidjela i bila je prekrivena masom dok desna se vidjela i to dosta.
Nemam neke bolove samo mi se čini da nemam istu količinu mase kao na lijevoj strani, ne znam kako je to moguće.
Kod zgibova, sklekova, propadanja i sličnih vježbi primjetio sam da lijeva strana izgubi snagu dok desna može napraviti još osjetno više ponavljanja.
Mene je samo strah da mi se tegobe neće pojaviti kasnije u životu zato pokušavam doznati o čemu je ovdje riječ.
Hvala na prijedlozima nastavit ću onda desnu stranu vraziti izolacijskim vježbama.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:58   #8437
Po meni je samo bitno da je lakat usmjeren prema gore. Ni u ovom videu ga frajer ne okreće previše, ja bi previše osjetio prednje rame tako.
Jedino ne znam koliko je tako zdravo za ramena.
Huorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:07   #8438
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Razumijem što mi želiš reći, to asimetriju sam već odavno primjetio ali nikada nisam na to obraćao pažnju, jer što se više razvijam to više primjećujem da mi lijeva strana ima više mase nego desna. Kad sam bio mršaviji na lijevoj strani ona prednja kost kuka (što se nalazi s prednje strane) mi se nije vidjela i bila je prekrivena masom dok desna se vidjela i to dosta.
Nemam neke bolove samo mi se čini da nemam istu količinu mase kao na lijevoj strani, ne znam kako je to moguće.
Kod zgibova, sklekova, propadanja i sličnih vježbi primjetio sam da lijeva strana izgubi snagu dok desna može napraviti još osjetno više ponavljanja.
Mene je samo strah da mi se tegobe neće pojaviti kasnije u životu zato pokušavam doznati o čemu je ovdje riječ.
Hvala na prijedlozima nastavit ću onda desnu stranu vraziti izolacijskim vježbama.
Hmmm, ovo oko kosti kuka mi lici da je ipak kicma uzrok ovome sto pisemo, ali nista dok se to ne vidi.
Leva strana moze da izgubi snagu jer je inace slabija od desne, ali i to se ne moze reci napamet, trebalo bi da te neko vidi kako radis vezbe, da li i koliko zanosis na jednu stranu..

To je ono o cemu ja cesto pisem, pocetnici bi morali karijeru da pocnu izolirajucim core vezbama, inace se dogadjaju ovakve stvari..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:20   #8439
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Kazen da njemu ramena rastu od dopinga, a ne cheat repsa
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:47   #8440
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Hmmm, ovo oko kosti kuka mi lici da je ipak kicma uzrok ovome sto pisemo, ali nista dok se to ne vidi.
Leva strana moze da izgubi snagu jer je inace slabija od desne, ali i to se ne moze reci napamet, trebalo bi da te neko vidi kako radis vezbe, da li i koliko zanosis na jednu stranu..

To je ono o cemu ja cesto pisem, pocetnici bi morali karijeru da pocnu izolirajucim core vezbama, inace se dogadjaju ovakve stvari..
Već duže vrijeme vježbam i uvijek sam pazio na forumu i izvođenje vježbe pravilno i nisam do sad primjetio bilo kako zanošenje na jednu stranu, baš sam skoncentriran na samo izvođenje vježbe maksimalno. Možda stvarno postoji neka deformacija kralježnice a da sam se navikao na to. S obzirom da sam i prije samog vježbanja primjetio asimetriju to bi značilo da nije uzrok izvođenje vježbi pogotovo jer sam krenuo sa osnovnim vježbama kao što su sklekovi, propadanja i sl.
Snimit ću se sa kamerom da vidim svoju formu možda ne primjećujem neke sitnice koje su vidljive iz druge perspektive.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.