Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2017., 23:41   #461
Kazem ja, komplet pravosudje treba porušit i sve zivo smjenit i dovest sve novo, ako treba suce izvana i dat im veću plaću i sve, nikad mi nećemo imat ozbiljnu državu s ovakvima...
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:00   #462
Ludilo.

Quote:
SVE PO ZAKONU: Zbog duga za pauk došli mu plijeniti stvari, kazna s 200 kn narasla na više od 4000!
http://dalicom.eu/sve-po-zakonu-zbog...-vise-od-4000/
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 00:58   #463
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Kazem ja, komplet pravosudje treba porušit i sve zivo smjenit i dovest sve novo, ako treba suce izvana i dat im veću plaću i sve, nikad mi nećemo imat ozbiljnu državu s ovakvima...
Mda, recimo kao ovi iz Haaga, brzi i pravedni. Ali vidićemo danas naše, presuđuju Sanaderu. Joj što bi volio da ga oslobode. Mnijem da nisam jedini.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 16:23   #464
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Mda, recimo kao ovi iz Haaga, brzi i pravedni. Ali vidićemo danas naše, presuđuju Sanaderu. Joj što bi volio da ga oslobode. Mnijem da nisam jedini.
Haag nisam ni spomenuo kao nekakav dobar primjer, dapače, smatram da je isti jedna od većih pravosudnih sprdačina, stoga molim te lijepo da mi ne stavljaš riječi u usta koje nisam izogovorio.

Eto, 4.5 godine Sanaderu, nisu ti se ispunile želje.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 20:10   #465
Ne, nego ne stavljaj ti meni. Ja nisam nigdje rekao da si to ti rekao. Ti si rekao "izvana", a ja sam naveo Haag kao poznato sudište, a on je izvana. Ne? Pročitaj moj upis ponovo, pa možemo ispočetka. Vidi kako kvalitetno raspravljamo.

Glede Ive bit će slađe kad ga oslobode više instance. Viđaj ga kako se već bahati.

Za bankrot - spremni!
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:27   #466
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ne, nego ne stavljaj ti meni. Ja nisam nigdje rekao da si to ti rekao. Ti si rekao "izvana", a ja sam naveo Haag kao poznato sudište, a on je izvana. Ne? Pročitaj moj upis ponovo, pa možemo ispočetka. Vidi kako kvalitetno raspravljamo.

Glede Ive bit će slađe kad ga oslobode više instance. Viđaj ga kako se već bahati.

Za bankrot - spremni!
Kao da je Haag jedini sud vani, bitno je imat brzo i potpuno nezavisno pravosudje, naše to sigurno nije.

Da, vjerovatno će i biti tako da će ga oslobodit na višem i šta ćemo napravit? Kao i obično ništa, zato jer smo nula od naroda, u jednoj Indiji ovakav kao i ona fulja od Horvatincica bi zavrsili na ulici sa presudom od naroda.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 13:30   #467
Još jedan biser hrvatskog pravosuđa

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-kuna/5905472/
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 16:28   #468
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...-supe/5996136/

Odbijen zahtjev za izuzeće sutkinje Maja Šupe u postupku protiv Horvatinčića
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 08:35   #469
Sudac kaže da nije bilo opasno po život:

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...jeseci-zatvora

Nakon incidenta u klubu 'Moon' 31-godišnji Splićanin četiri puta pucao u dvojicu muškaraca, jednog pogodio u nogu, drugog pored genitalija i dobio 18 mjeseci zatvora?!

Izgleda da taj cijenjeni sudac ne poznaje ljudsku anatomiju. Jer ovaj primjer pokazuje da pucanje u nogu lako završi sa smrtnim ishodom:
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...-postupio.html

Poznat je identitet muškarca koji je jutros u KB 'Dubrava' napao policajca škarama i iglom, prilikom čega ga je policajac ustrijelio u nogu. Napadač je ubrzo preminuo jer je došlo do teškog oštećenja arterije. Utvrđeno je da je policajac postupio ispravno i u skladu sa zakonom.

U ovom slučaju je pucala stručna osoba u cilju da napadača onesposobi, a nikako da ga ubije.
Pa je napadač umro unatoč tome što je bio pogođen SAMO u nogu !!!

Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...-supe/5996136/

Odbijen zahtjev za izuzeće sutkinje Maja Šupe u postupku protiv Horvatinčića
Ovaj će slučaj završiti tako da će RH platiti na kraju lijepi iznos !!
Naime, djeca talijana će slučaj pogurati sve do Strazbura i onda će sud EU presuditi da je Horvatinčić kriv.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 11:57   #470
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ovaj će slučaj završiti tako da će RH platiti na kraju lijepi iznos !!
Naime, djeca talijana će slučaj pogurati sve do Strazbura i onda će sud EU presuditi da je Horvatinčić kriv.
Naravno, i treba tako neka nas pljuskaju izvana, što se mene tiče da barem imamo monitoring non-stop.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:51   #471
Ovome su kaznu prepolovili: http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...odina/6337963/

Vrhovni sud Republike Hrvatske donio je presudu da se Dragan Paravinja, optužen za ubojstvo Antonije Bilić, osuđuje na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 20 godina, što je dvostruko manje od presude koju je donio Županijski sud u Splitu, piše Dnevnik.hr.

Vrhovni sud je prihvatio žalbu Dragana Paravinje i donio presudu kojom ga se osuđuje na jedinstvenu kaznu od 20 godina godina zatvora. Paravinji će se, odluka je Vrhovnog suda, u izdržavanje kazne uračunati vrijeme provedeno u pritvoru i istražnom zatvoru od 18. srpnja 2002. g. do 14. kolovoza 2002. i od 26. lipnja 2011. godine nadalje, sveukupno oko 6 godina. Slijedom toga, kada za 4 godine odsluži polovicu zatvorske kazne, može tražiti da ga puste iz zatvora.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:08   #472
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ovome su kaznu prepolovili: http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...odina/6337963/

Vrhovni sud Republike Hrvatske donio je presudu da se Dragan Paravinja, optužen za ubojstvo Antonije Bilić, osuđuje na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 20 godina, što je dvostruko manje od presude koju je donio Županijski sud u Splitu, piše Dnevnik.hr.

Vrhovni sud je prihvatio žalbu Dragana Paravinje i donio presudu kojom ga se osuđuje na jedinstvenu kaznu od 20 godina godina zatvora. Paravinji će se, odluka je Vrhovnog suda, u izdržavanje kazne uračunati vrijeme provedeno u pritvoru i istražnom zatvoru od 18. srpnja 2002. g. do 14. kolovoza 2002. i od 26. lipnja 2011. godine nadalje, sveukupno oko 6 godina. Slijedom toga, kada za 4 godine odsluži polovicu zatvorske kazne, može tražiti da ga puste iz zatvora.
Eh, sta ti je nase pravosudje...sta reci, mislim kakav komentar ovdje napisati... ovo ne da je sramota, ovo je za izrigati se po citavoj Vrhovnom sudu i svima njima tamo. Ubijes i silujes, pa dobijes kaznu od 40 godina koju ti onda Vrhovni sud PREPOLOVI (!!!), dakle ne da ti ju smanji godinu-dvije vec PREPOLOVI, i onda si za 10 godina vani...

Bravo, bravo, bravo. Sta drugo reci...

Sve dok imamo ovakve smijesne kazne, ne samo za najteza kaznena djela, vec i za ugrozavanje zivota poput prebrze voznje, prolaska kroz crveno i slicno, dotle cemo biti ovakvo bolesno drustvo kakvo jesmo.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:22   #473
U prvom stupnju je osuđen zbog teškog ubojstva za koje se može izreći kazna 40 god. Sad je vrhovni to preinačio i rekao - ne može se tvrditi da ju je ubio kako bi prikrio pokušaj silovanja, pa nije riječ o teškom ubojstvu nego običnom ubojstvu iz članka 90. Kz/97, a u tom slučaju zakon propisuje da niti u stjecaju s drugim kaznenim djelima kazna ne može biti veća od 20 godina.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Fall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:40   #474
Quote:
Fall kaže: Pogledaj post
U prvom stupnju je osuđen zbog teškog ubojstva za koje se može izreći kazna 40 god. Sad je vrhovni to preinačio i rekao - ne može se tvrditi da ju je ubio kako bi prikrio pokušaj silovanja, pa nije riječ o teškom ubojstvu nego običnom ubojstvu iz članka 90. Kz/97, a u tom slučaju zakon propisuje da niti u stjecaju s drugim kaznenim djelima kazna ne može biti veća od 20 godina.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Znaci ako ubijes iz ciste zabave, dosade ili napada ludila onda je kazna maksimalno 20 godina, a ako ubijes da bi prikrio nesto drugo (jake li razlike!) onda je kazna 40 godina.

Pa ako mi nismo najidiotskija drzava na svijetu, ne znam onda koja je.

Ovakvi zakoni ne da su smijesni, nema rijeci kojima bi se to opisala blagost nasih "kazni".
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 12:41   #475
Tužno je gledati politiku Vrhovnog suda i njihovu tendenciju da ublažavaju zatvorske kazne. Ovaj gnjusni čin zahtjeva najveću moguću društvenu osudu, stoga mi je i upitna sama kvalificiranost kaznenog djela.

Iskreno se nadam da niti jedan sudac neće dopustiti dotičnom da mu se odobri uvjetni otpust, i to zbog materijalnih pretpostavki koje su vezanje za njega (ličnost, prijašnji život, odnos prema djelu i žrtvi, ponašanje tijekom izdržavanja kazne zatvora i sl.). Ako on bude vani za četiri godine, to će biti najveći poraz hrvatskog pravosuđa ikad.

Treba se zapitati, je li uopće moguće ispuniti samu svrhu kaznenopravne sankcije nad dotičnim? Kako oni misle da će ovu osobu ponovno integrirati u društvo? Hoće li kaznenopravna sankcija prema njemu ispuniti svrhu specijalne prevencije koja bi ga trebala obeshrabriti da u budućnosti počini isto takvo djelo? Nadam se da će ipak prevladati zdrav razum i poštenje, te da će dotični odslužiti punu kaznu, odnosno još 14 godina robije!
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:49   #476
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Tužno je gledati politiku Vrhovnog suda i njihovu tendenciju da ublažavaju zatvorske kazne. Ovaj gnjusni čin zahtjeva najveću moguću društvenu osudu, stoga mi je i upitna sama kvalificiranost kaznenog djela.

Iskreno se nadam da niti jedan sudac neće dopustiti dotičnom da mu se odobri uvjetni otpust, i to zbog materijalnih pretpostavki koje su vezanje za njega (ličnost, prijašnji život, odnos prema djelu i žrtvi, ponašanje tijekom izdržavanja kazne zatvora i sl.). Ako on bude vani za četiri godine, to će biti najveći poraz hrvatskog pravosuđa ikad.

Treba se zapitati, je li uopće moguće ispuniti samu svrhu kaznenopravne sankcije nad dotičnim? Kako oni misle da će ovu osobu ponovno integrirati u društvo? Hoće li kaznenopravna sankcija prema njemu ispuniti svrhu specijalne prevencije koja bi ga trebala obeshrabriti da u budućnosti počini isto takvo djelo? Nadam se da će ipak prevladati zdrav razum i poštenje, te da će dotični odslužiti punu kaznu, odnosno još 14 godina robije!
Slazem se sa svime sto je napisano, medjutim cak i da izdrzi "punu" kaznu od preostalih 14 godina, sta je to... nista. Ugasio je jedan mladi zivot, oduzeo jednoj djevojci priliku da prozivi citav zivot, zavio u crnu njezinu obitelj, a on je za 14 godina opet slobodan... hrvatsko pravosudje je smijeh. Ovakve blage kazne kakve mi imamo, to jos nigdje nisam vidio...i onda se jos i takve blage kazne na sve moguce nacine pokusavaju umanjiti... te olakotna okolnosti, te dolazi iz "ugledne obitelji", te "nije do sada pocinio niti jedno kazneno djelo", te ovo te ono...

Zalosno.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:58   #477
Vjerojatno ce moj stav mnogima biti nepopularan, ali kako god delikatan bio slučaj i kakve god emocije budio, ne može se prihvatiti praksa po kojoj bi netko bio osuđen na 40 godina zatvora ako mu se mogu dokazati samo djela za koja je maksimalno zapriječena kazna 20 godina.

Možemo eventualno raspravljati o tome da li su kazne prenisko propisane.

Vrhovni sud je ispravno odlučio, ali se nadam da mu neće biti odobren uvjetni otpust ukoliko ga bude tražio odmah čim mu se otvori zakonska mogućnost.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:58   #478
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Tužno je gledati politiku Vrhovnog suda i njihovu tendenciju da ublažavaju zatvorske kazne. Ovaj gnjusni čin zahtjeva najveću moguću društvenu osudu, stoga mi je i upitna sama kvalificiranost kaznenog djela.

Iskreno se nadam da niti jedan sudac neće dopustiti dotičnom da mu se odobri uvjetni otpust, i to zbog materijalnih pretpostavki koje su vezanje za njega (ličnost, prijašnji život, odnos prema djelu i žrtvi, ponašanje tijekom izdržavanja kazne zatvora i sl.). Ako on bude vani za četiri godine, to će biti najveći poraz hrvatskog pravosuđa ikad.

Treba se zapitati, je li uopće moguće ispuniti samu svrhu kaznenopravne sankcije nad dotičnim? Kako oni misle da će ovu osobu ponovno integrirati u društvo? Hoće li kaznenopravna sankcija prema njemu ispuniti svrhu specijalne prevencije koja bi ga trebala obeshrabriti da u budućnosti počini isto takvo djelo? Nadam se da će ipak prevladati zdrav razum i poštenje, te da će dotični odslužiti punu kaznu, odnosno još 14 godina robije!
Slazem se sa svime sto je napisano, medjutim cak i da izdrzi "punu" kaznu od preostalih 14 godina, sta je to... nista. Ugasio je jedan mladi zivot, oduzeo jednoj djevojci priliku da prozivi citav zivot, zavio u crnu njezinu obitelj, a on je za 14 godina opet slobodan... hrvatsko pravosudje je smijeh. Ovakve blage kazne kakve mi imamo, to jos nigdje nisam vidio...i onda se jos i takve blage kazne na sve moguce nacine pokusavaju umanjiti... te olakotna okolnosti, te dolazi iz "ugledne obitelji", te "nije do sada pocinio niti jedno kazneno djelo", te ovo te ono...

Zalosno.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:35   #479
Jedna današnja presuda

Klemm proglašen krivim za utaju poreza, dobio je godinu zatvora
Riječ je, napominjemo, tek o prvostupanjskoj presudi
http://www.telegram.hr/politika-krim...etnog-zatvora/

A ima on i još poneki proces u tijeku, zar ne?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:47   #480
Malo je dobio. Čini mi se da je zapriječena kazna od 1 do 10 godina, kad je ostvarena znatna imovinska korist (a utaja gotovo 600.000kn to jest).
Ne bi me uopće čudilo da mu se branjenje države, od koje se kasnije samoinicijativno odlučio naplatiti utajom, uračunalo kao olakotna okolnost.
To je apsurd, a ne ovo gore. Gore se htjelo osuditi nekog za nešto što nije dokazano.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.