Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 21:33   #461
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
...lezaje amortizera...
Škripi ti dok okrećeš volan pa su ti rekli da će to mijenjat?
Ivan3112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:42   #462
Quote:
Ivan3112 kaže: Pogledaj post
Škripi ti dok okrećeš volan pa su ti rekli da će to mijenjat?
Da, desava se samo u zimskim uvjetima voznje, bljuzgavica i sl. U servisu u Splitu kazu da to treba podmazati i ocistiti a u Omisu da to treba promijeniti. Ici cu na ovu drugu opciju.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:48   #463
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
Ja sam sa svojim 1.6 digt do sada presao 20.000 km. Prosjecna potrosnja je 6,4 L s time da je samo 10% gradske voznje. Motor mi je najbolji dio auta. Medjubrzanja su fenomenalna, kada ubrzavam iz okuke moram paziti da ne izgubim kontrolu. Do sada od problema, pod garancijom zamijenio sam akumulator i morati cu promijeniti lezaje amortizera.
Ti ga stvarno voziš pažljivo i u idelanim uvjetima. Spritmonitor koji se meni pokazao kao izuzetno točan za razne motore i aute, kaže da je prosjek za QQ 1.6 tdig 8 litara.

Što se tiče motora - pa ne znam što se čudiš - auto od 160+ KS mora ići dobro, pogotovo turbo.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:54   #464
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
Da, desava se samo u zimskim uvjetima voznje, bljuzgavica i sl. U servisu u Splitu kazu da to treba podmazati i ocistiti a u Omisu da to treba promijeniti. Ici cu na ovu drugu opciju.
I meni se naravno to dešava kad je zima vani. Kod zadnje posjete servisu su mi rekli da su podmazali no nije pomoglo.
Urbani crossover kojem je najbolje da odspava zimski san i vozi se samo kad je toplo vani!
Ivan3112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:53   #465
Quote:
Ivan3112 kaže: Pogledaj post
Ja ne radim kilometražu koju sam mislio da ću radit i evo prije drugog servisa neću niti 30 000 km imat. Def. zajeb kaj smo uzeli dci. Kad pogledam da sam za doslovce iste novce mogao kupit 1,6 i vozit se ko čovjek uz koju litru više potrošenog benzina, dođe mi baš krivo.
Na stranu to što smatram da su QQ dizeli predebelo preskupi i nastranu to što je benzinca zabavnije i ugodnije voziti - ali u čemu je problem s tom kilometražom?!? Ako radiš 15k godišnje onda super - vozit ćeš ga sljedećih 10 godina i ćao đaci. Pri tome ćeš za gorivo i porez na CMV uplatiti 30k kn manje nego da voziš 1.6 turbobenzinca - eto malo za utjehu. I joše ćeš prilikom prodaje dizela dobiti tisućak eura više. Dakle s financijske strane si u plusu. Sa strane gušta u vožnji - u minusu.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 12:57   #466
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Ti ga stvarno voziš pažljivo i u idelanim uvjetima. Spritmonitor koji se meni pokazao kao izuzetno točan za razne motore i aute, kaže da je prosjek za QQ 1.6 tdig 8 litara.

Što se tiče motora - pa ne znam što se čudiš - auto od 160+ KS mora ići dobro, pogotovo turbo.
Po gradu je potrosnja 8-10, autocesta 7-8, magistralna cesta 5-7.
Svidja mi se kod mog benzinca sto je jako tih. Ja godisnje prelazim manje od 15kkm, na posao ne idem autom, zato sam se odlucio za ovaj 1.6 benzinac.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:44   #467
Samo da se citiram

Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Na ovoj slici možete vidjeti Qashqai II originalnu izvedbu iz 2014. godine i ovu faceliftanu izvedbu iz 2017. godine. Volim kada su promjene vidljive kao na Qashqaiju ali kada nisu prevelike. Ovo je prava mjera facelifta. I sviđa mi se faceliftana izvedba.

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:45   #468
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Na stranu to što smatram da su QQ dizeli predebelo preskupi i nastranu to što je benzinca zabavnije i ugodnije voziti - ali u čemu je problem s tom kilometražom?!? Ako radiš 15k godišnje onda super - vozit ćeš ga sljedećih 10 godina i ćao đaci. Pri tome ćeš za gorivo i porez na CMV uplatiti 30k kn manje nego da voziš 1.6 turbobenzinca - eto malo za utjehu. I joše ćeš prilikom prodaje dizela dobiti tisućak eura više. Dakle s financijske strane si u plusu. Sa strane gušta u vožnji - u minusu.
Dizeli preskupi zbog/u odnosu na?

performanse, dizele konkurencije, benzince QQ-a, benzince/dizele konkurencije?

Inače koliko vidim trenutno se može uzet qq dizel 130 ks s odličnim paketom opreme za ispod 200 000 kn (na stranu sad što je to ogromna lova za takav auto) ali je jeftiniji od npr. prosječnog Golfa tako motoriziranog i tako opremljenog. A i sam znaš da su ti SUV-ovi precjenjeni u odnosu na kompakte na temelju kojih su nastali.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 20:46   #469
Sad kako je Qashqai II redizajniran, trenutni pred-redizajnirani model se prodaje jako povoljno. 360 verzija za 41.000 KM u BiH je i više nego poštena cijena. To je oko 20.000 eura.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:12   #470
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Sad kako je Qashqai II redizajniran, trenutni pred-redizajnirani model se prodaje jako povoljno. 360 verzija za 41.000 KM u BiH je i više nego poštena cijena. To je oko 20.000 eura.
U bosni su inace cijene auta nize jer je manji PDV. U HR je cijena kao i prije.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 21:14   #471
Evo da malo osvježimo temu.
Danas obavio drugi servis u ovlaštenom ZAK servisu u Karlovcu.
2 god. starosti i cca 32000 km, 1,5 dci oprema 360.
Ulje, filter ulja, podloška, filter zraka, filter kabine, 1,3 sata uračunato. Cijena 1400 kn.
Apsolutno istu stvar sam prošle godine u GT automobili platio 1700 kn.
Usporedbe radi, u ZAK-u je litra ulja 80 + PDV, u GT 120 + PDV. u ZAK-u je sat 160 kn + PDV, u GT 250 +PDV.
Ekstra pored servisa, u garanciji, isto danas u ZAK-u, promijenjeni ležajevi amortizera (tijekom zime škripalo dok se okreće volan), prednji senzori (divljali dok pada kiša)
i plastika poklopca filtera zraka (nije dobro sjedala pa je vibriralo jako dok auto radi i taj zvuk se dosta prenosio u kabinu)
Sve pohvale za ZAK, GT me više neće vidjeti. Na žalost sami su si krivi.
Kad sam usred zime reklamirao da mi škripi volan i to su mogli i provjerit na licu mjesta, rekli su mi da su nešto podmazali i da je to to. Naravno da nije bilo to to. Škripalo je i dalje. U ZAK-u su mi to sad promijenili na riječ jer naravno to se sad ne dešava i nisu mogli provjeriti jel zaista škripi il ja izmišljam.
Isto tako i za senzore. U GT su ih bušili, uvjeravali me da je to krajnje rješenje, u ZAK-u su ih zamijenili bez izmotavanja.
Ivan3112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:53   #472
Izvjesce nakon 2god

Evo navrsava se 2 god mog druzenja s qashqaijem 1.6 digt benzin. 2015.
Obavio 2. servis u Auto Cagalj Omis. Zamjenjeni filteri zraka, klime, ulja i ulje, cijena 1000 kn . Zamjenji i prednji lezajevi amortizera pod garancijom, prilicno zafrkan posao jer su vadili komplet opruge s amortizerom a opruge su kontra zavoja od uobiucejnih pa je bilo problema s stezacem opruge ali nakon 2h rada uradjeno i to besplatno.
Nekakav rezime nakokon 2 god.
DOBRO
- motor snazan, tih, ugladjen
- mala potrosnja goriva, ispod 7l sam
- odlicno lezanje na cesti, nije ni premeko ni pretvrdo
- opcenito jako ugodano za voziti i udobno
LOSE
- otisao akumulator, zamijenjen pod garancijom
- otisli prednji lezajavi amortizera, zamijenjeni pod garancijom
- povremeno se javljaju cvrci
- osjetljiv na losije gorivo, nekako se promijeni zvuk kod dodavanja gasa
- malo nepregledan, obavezni parking senzori

Sveukupno dao bih ocjenu vrlodobar.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:27   #473
Vrlo dobro, kolega.
I meni bi qashqai s tim motorom vjerojatno bio prvi izbor.
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 01:18   #474
Quote:
bojanko kaže: Pogledaj post
Evo navrsava se 2 god mog druzenja s qashqaijem 1.6 digt benzin. 2015.
Obavio 2. servis u Auto Cagalj Omis. Zamjenjeni filteri zraka, klime, ulja i ulje, cijena 1000 kn . Zamjenji i prednji lezajevi amortizera pod garancijom, prilicno zafrkan posao jer su vadili komplet opruge s amortizerom a opruge su kontra zavoja od uobiucejnih pa je bilo problema s stezacem opruge ali nakon 2h rada uradjeno i to besplatno.
Nekakav rezime nakokon 2 god.
DOBRO
- motor snazan, tih, ugladjen
- mala potrosnja goriva, ispod 7l sam
- odlicno lezanje na cesti, nije ni premeko ni pretvrdo
- opcenito jako ugodano za voziti i udobno
LOSE
- otisao akumulator, zamijenjen pod garancijom
- otisli prednji lezajavi amortizera, zamijenjeni pod garancijom
- povremeno se javljaju cvrci
- osjetljiv na losije gorivo, nekako se promijeni zvuk kod dodavanja gasa
- malo nepregledan, obavezni parking senzori

Sveukupno dao bih ocjenu vrlodobar.
Koristiš li start-stop sistem?
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 08:39   #475
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Koristiš li start-stop sistem?
Ne, ali nemam puno gradske voznje, negdje 1/4 gradske, 1/2 medjugradska i 1/4 auto cesta.
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:07   #476
Pozdrav.
Evo da se ja javim sa svojim iskustvima vezanim za qashqai 2016 god. 1.6 dci.
Kupljen u Lenca, odnos prema kupcu odlican. Ljubazni sto su rekli to i ucinili prilikom kupnje. Odnos prema kupcu vrlo profesionalan-obiteljska firma.
Probna voznja dogovorena u Gt-automobila u Splitu-razocaranje u o odnosu prema kupcu. Najavljena voznja 5 dana ranije, voznja trajala mozda 6-7 minuta. Tjekom voznje ulizivanje od strane prodavaca, ali onako glupo da to i beba od 10 mjeseci moze skontat.
Servis raden u Caglja u Omisu, ocjena cista petica. Ljubazni pristupacni ma bez i jedne rijeci zamjerke.
Dva problema sa autom, senzor ABS-a i klima. Sve obavili u dogovorenom terminu naravno pod garanciju sve poslo nisam dobio dojam da su mislili to naplatit ili slicno. Cijena servisa nakon god dana 795 kuna.
Dok budem vozio qashqai ja sam na servisu u Omisu u Caglja.
Faraficola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:17   #477
Dodatak na gornji post.
Qashqai je 1.6 dci 360. Bijela boja.
Mjesta mi malo fali (visok sam 195).
Motor mozda i najbolja stvar u qashqaiu ide vise nego dobro.
Potrosnju nepratim nije mi bitna, dizela kupio jer smo doma vazda vozili dizele godisnje se ucine oko 10000 km.
Gumene podnice kupio u whitcar-ja zadovoljan.
Faraficola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:00   #478
Pametna navika. Taman za nekih 10 godina isplatiš razliku u cijeni...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 08:40   #479
Nije u soldima sve.
U Dubrovniku nema servis za Nissan pa isto ljudi kupuju nissan. Jeli to pametno ili ne, neznam.
Zato svak mete ispred svojih vrata prvo pa onda ispred tudih, ili bi bar tako trebalo bit.
Pametnome dosta
Faraficola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:04   #480
Pozdrav

Evo doslo vrijeme za promjenu vozila pa mi je nekako izbor pao na Qashqai.

Trenutno se dvoumim izmedju 2014. modela i ovogodisnjeg modela s faceliftom.

Gledam i usporedjujem Qashqai 360 1.2 DIG-T i Qashqai N-Connecta 1.2 DIG-T. Trenutno je cijena ovog novijeg (N-Connecta)1400 kn manja. Opremom su tu negdje, male razlike.

Ne znam jednostavno da li pricekati jos neko vrijeme dok ne padne cijena modela iz 2014. ili se to nece dogoditi. Ili odmah krenuti na ovaj noviji, redizajnirani model. Pa ako mi moze tko dat svoj savjet/iskustvo

p.s. sto se tice rabljenih, ova 2 su mi zapela za oko

http://www.njuskalo.hr/novi-auti/akc...oglas-22786322 i http://www.njuskalo.hr/auti/nissan-q...oglas-22996113
Twinpeaks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.