Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 08:51   #1981
Samo jedna bitna sitnica! Ok, za srnu nije toliko bitno, ona iskoči, i nemaš ju vremena izbjegavat, ili ne, ali za ostale životinje može biti bitno. Makar u Allianzovom slučaju(vjerojatno je ista stvar s CO) osiguranje je od naleta na životinju. Dakle, živina stoji na cesti, a ti ako sletiš s ceste i nema tragova živine, ni na mjestu nesreće, ni na autu, nisi u pokriću.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:56   #1982
obavezno autoosiguranje

Pozdrav,
...prođe godina od registracije, treba opet posegnut u džep.....
Na stranici kompare.hr ostavio podatke, i nazvali me za 15 minuta, i nude mi obavezno osiguranje firme ergo, sa osiguranjem za vozaca i putnika.
I dobijem ponudu za astru H 2008 1.4benzin 66kW, sa 50% bonusa:

Osigurano vozilo: OSXXXYY
Broj šasije: W0L0AHLXXXXXXX
Marka vozila: OPEL
Vrsta vozila: Osobni automobil
Teh. kar.: 66 kW

Zakonom propisana svota osiguranja po štetnom događaju za štete na osobama iznosi 46.739.000,00 kn a za štete na stvarima 9.394.000,00 kn
Ugovorena dodatna pokrića:
Osiguranje vozača i putnika
ERGO Autoasistencija

i dobih dodatnu tabelu što obuhvaća "autoasistencija", uglavnom mi je zanimljivo eventualno šlepanje po zemlji i inozemstvu, i to je OK.
No, nigdje ne piše osigurani iznos za vozača i putnike u slučaju smrti ili invalidnosti, iako je navedeno kao dodatno pokriće?
I što znači "zakonom propisan svota bla, bla...47.Mkn na osobama i 9 Mkn na stvarima?...
Ponuda mi djeluje financijski prihvatljivo, ima li neka smicalica koju ja kao laik ne vidim?
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:05   #1983
Ima tema o osiguranjima! Koji iznos police je? Možda tu leži caka.

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:41   #1984
obavezno autoosiguranje
Pozdrav,
...prođe godina od registracije, treba opet posegnut u džep.....
Na stranici kompare.hr ostavio podatke, i nazvali me za 15 minuta, i nude mi obavezno osiguranje firme ergo, sa osiguranjem za vozaca i putnika.
I dobijem ponudu za astru H 2008 1.4benzin 66kW, sa 50% bonusa:

Osigurano vozilo: OSXXXYY
Broj šasije: W0L0AHLXXXXXXX
Marka vozila: OPEL
Vrsta vozila: Osobni automobil
Teh. kar.: 66 kW

Zakonom propisana svota osiguranja po štetnom događaju za štete na osobama iznosi 46.739.000,00 kn a za štete na stvarima 9.394.000,00 kn
Ugovorena dodatna pokrića:
Osiguranje vozača i putnika
ERGO Autoasistencija

i dobih dodatnu tabelu što obuhvaća "autoasistencija", uglavnom mi je zanimljivo eventualno šlepanje po zemlji i inozemstvu, i to je OK.
No, nigdje ne piše osigurani iznos za vozača i putnike u slučaju smrti ili invalidnosti, iako je navedeno kao dodatno pokriće?
I što znači "zakonom propisan svota bla, bla...47.Mkn na osobama i 9 Mkn na stvarima?...
Ponuda mi djeluje financijski prihvatljivo, ima li neka smicalica koju ja kao laik ne vidim?
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:43   #1985
hvala, pitam tamo sve što mi je nejasno....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:29   #1986
Istječe mi kasko osiguranje...i tražio sam ponude i dobio.

Tko je najnormalniji od ova tri : Croatia osiguranje, Allianz, Euroherc.

Tko se ne pravi grbav i normalno isplati pdštetu kad se dogodi sranje.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 10:42   #1987
Po mom iskustvu do sad Croatia i Aliance-tu negdje, Euroherc, bježi, možda jeftiniji ali beskorisni ako se nešto desi (čitaj natezanje s isplatom i sl)
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:33   #1988
CO i Allianz su ok.
zambata14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:08   #1989
Od Euroherc grupe bježi koliko te noge nose.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:26   #1990
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Istječe mi kasko osiguranje...i tražio sam ponude i dobio.

Tko je najnormalniji od ova tri : Croatia osiguranje, Allianz, Euroherc.

Tko se ne pravi grbav i normalno isplati pdštetu kad se dogodi sranje.
Allianz
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:46   #1991
Od ova 3 Croatia osiguranje.

Euroherc je težak na isplati šteta ali je najjeftiniji, a Allianz Ok sa isplatom šteta kao i Croatia ali je osjetno skuplji od Croatia osiguranja.

Ali pogledaj Grawe, dobri su sa isplatama kasko štete a cijenom su pristupačniji od Croatie a malo skuplji od Euroherca.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:14   #1992
Quote:
iandic kaže: Pogledaj post
Od ova 3 Croatia osiguranje.

Euroherc je težak na isplati šteta ali je najjeftiniji, a Allianz Ok sa isplatom šteta kao i Croatia ali je osjetno skuplji od Croatia osiguranja.

Ali pogledaj Grawe, dobri su sa isplatama kasko štete a cijenom su pristupačniji od Croatie a malo skuplji od Euroherca.
Cro ima AO za 2600kn, a Allianz me traži 1550kn. Cijena kaska mi je slična kao i u Cro.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:31   #1993
Meni je kasko u CO cca 5000kn a u Allianzu su me za to isto tražili preko 7000kn. I prodavač mi je odmah rekao da je kod njih kasko skup prije nego je uopće krenuo računati.

Da ti u Allianzu možda nisu ponudili djelimični kasko?

A obavezno AO mi je bilo cca 400kn skuplje u CO. Ali opet kažem daleko najbolju ponudu su mi dali u Grawe (ne računajući Jadransko i Euroherc). Međutim kako sam imao neku sitnu naplatu štete sa kaska godinu prije (na pretprošloj polici a ne prošloj) na kraju mi nisu mogli dati 50% bonus na kasko pa sam otišao u CO.

Možda se u međuvremenu nešto promijenilo u Allianzu.

Ali uglavnom ako ti je Allianz u konačnici povoljniji naravno da uzmeš kod njih.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:33   #1994
U Alianceu cijena kaska jako vatira. Recimo za VW grupu je u pravilu skuplja i to osjetno nego Croatia dok je za recimo Dacije dosta jeftinija od Croatijine.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 19:22   #1995
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
U Alianceu cijena kaska jako vatira. Recimo za VW grupu je u pravilu skuplja i to osjetno nego Croatia dok je za recimo Dacije dosta jeftinija od Croatijine.

Poslano sa mog kineza
Pa kad nitko nece ukrast Daciu

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:12   #1996
Al se hoće budale zabiti u nju
A s druge strane, vozite vi VW i mislite svaki put hoćete ju nać na parkingu. Ja Daciju sa otključanu ostavim pitanje bili i radio falio.
Ko kad sam imao 16 godina star Renault 9. Zaboravio ga zaključati i dignuti prozore u 8 u jutro u onoj ulicu kraj Botaničkog. U 8 na većer sam ga našao netaknutog. Niti ruksak sa sica nije falio

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 14:33   #1997
http://www.hok-osiguranje.hr/kasko-o...je-108133.aspx

....Kombinacija B kasko osiguranja?!
Jel sam ja blesav ili to i HOK nudi osiguranje od naleta na životinje?
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:59   #1998
Auto osiguranje

Ekipa, u fazi sam kupovanja auta što znači da moram uzeti i nečije osiguranje. Kakva su iskustva s Croatiom, Alianzom i Triglavom oko auto-osiguranja. Imam njihove ponude i sve su tu negdje prema uvjetima, ali me zanima što se tiče čekanja isplate, naplate i ostalih stvari kakva su vaša iskustva.

Tnx,
M.
Mislav ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:14   #1999
Zapravo ti je taj dio manje bitan(tvoje osiguranje isplaćuje štetu onoj drugoj strani).


Bitnije su popratne stvari kojih kod allianza ima(za ostale ne znam), kao pravna pomoć u sudskim sporovima(do 40tkn) i relativno dobra pomoć na cesti. Dodatno, ako imaš 50%, zaštita bonusa
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:29   #2000
Quote:
Mislav ZG kaže: Pogledaj post
Ekipa, u fazi sam kupovanja auta što znači da moram uzeti i nečije osiguranje. Kakva su iskustva s Croatiom, Alianzom i Triglavom oko auto-osiguranja. Imam njihove ponude i sve su tu negdje prema uvjetima, ali me zanima što se tiče čekanja isplate, naplate i ostalih stvari kakva su vaša iskustva.

Tnx,
M.
Nebitno je ... gledaj samo koje ti je povoljnije. Prema mojem iskustvu to bi bio Triglav.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.