Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 02:23   #1
Zvuk grebanja u predjelu kotača

Pozdrav, auto je bmw f20 120d 135w, u zadnje vrijeme čujem zvuk grebanja negdje u predjelu desnog kotača, zvuk se najviše pojavljuje tokom niskih okretaja u brzini cca 50-60km/h, bio sam kod 2 mehanicara, oba nisu znala ustanovit o čemu se radi ( kazu da nije kamen upao, plocice dobro postavljene )

sumnjam na ležaj kotača ali čudi me da zvuk nije konstantan i pojavljuje se u random uvjetima ( ne pojačava se prilikom skretanja, prisutan je u leru, pod pritisnum kuplungom ).

Link na zvuk :

https://www.youtube.com/watch?v=_WAbo5RXtt0

Pa ako imate kakvu ideju bio bi zahvalan.

Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje S Type : 27.03.2017. at 02:41.
S Type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:22   #2
pa ak se čuje u leru kad auto stoji onda more bit samo neki od pokretnih dijelova sa motora...komp klime il neki od tih rolera, alternator i sl...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 11:44   #3
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pa ak se čuje u leru kad auto stoji onda more bit samo neki od pokretnih dijelova sa motora...komp klime il neki od tih rolera, alternator i sl...


ne cuje se dok auto stoji na mjestu, mislio na to da zvuk ne nestaje kada se ubaci u ler pri recimo 50km/h


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
S Type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:47   #4
Teško ovako, možda neki ležaj kardanskog vratila ili neki dio transmisije ako je buka proporcionalna brzini vožnje. Možda buka dolazi iz diferencijala, getribe, nagađam...
Trebalo bi auto podići na dizalicu pa klimati kardan rukama. Zatim kad su pogonski kotači u zraku rukama rotirati kardan ispod pa slušati odakle dolazi grebanje, možda od getribe, diferencijala...
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:52   #5
Imao sam slicnu situaciju i meni jedan kotac nije bio dovoljno zategnut sarafima. No sumnjam da ti to tvoja dva mehanicara nebi vec otkrila ali ono...pogledaj
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:11   #6
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Imao sam slicnu situaciju i meni jedan kotac nije bio dovoljno zategnut sarafima. No sumnjam da ti to tvoja dva mehanicara nebi vec otkrila ali ono...pogledaj
, Sutra stavljam ljetne gume, pa ću vidit da li će zvuk nestati.
S Type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:39   #7
16. 4. je rok kad smije ić ljetna guma-...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:22   #8
Smije kad ga je volja uz dovoljnu dubinu profila ljetne gume i lance u gepeku do tog datuma
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 10:47   #9
Cak ni lanci nisu obavezni ako se vozi po dionicama na kojima nisu proglaseni zimski uvjeti.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 20:52   #10
dobro, nećemo ić tako extremno južno pa spominjati afriku...
al nije se javio S-tipo da kaže jel struže sa ljtnim gumama...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:46   #11
Čuje se i dalje zvuk, valjda bude jače prozujalo pa budem znao točan uzrok, jer ovo nagađanje problema me živcira.
S Type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.