Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2016., 08:05   #61
Ako se Može zamijeniti. Mislim, sve se može, no Često su uvareni ili ukrimpani u same cijevi vodova bez oring dihtunga, i ak se takne u njih, više štete nego koristi...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 15:08   #62
Evo auto na dizalici, ulje ne curi niti na osovine niti na crijevima nego na ovome čepu ili ventila.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 16:40   #63
To ti je sigurnosni ventil da sve ne grune kad tlak naraste preko 45 bara. Samo po meni ne curi KROZ njega (vidiš da je zaštitna folija još na svom mjestu - dakle ventil do sada nije "odradio". Curi oko njega - dakle plin van, seger dole i ventil van - onda da vidimo jer treba novi O-ring ili novi sigurnosni ventil.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 18:10   #64
To sam i mislio oko njega curi. naravno nisu mi ništa riješili, hoće da ostavim auto dva dana da oni to skinu, nađu dio bla bla to je chevrolet nema baš dijelova, kao da je bitna marka auta valjda je bitan proizvođač kompresora. dalje tvrdi da kompresor neće zaribati, jer ako iscuri ulje iscurit će i plin pa se neće uključivati. nadalje kaže na moje pitanje ako curi samo ulje jer je na dnu kompresora, kaže da ulje kruži skupa sa plinom po sistemu da neće prvo ono izaći. Nemam neki izbor u Vukovaru ovo je jedan od jačih servisa pa ću morati do Osijeka ali neznam opet kod koga da zna znanje.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 18:24   #65
Ne,ne,ne,ne,ne ovo je DNO kompresora, prvo će iscurit svo ulje onda će zaribat i ONDA će eventualno i plin izletit van ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:44   #66
Trebala bi servis i punjenje klime. Imamo polovni auto i radi klima al ko da je oslabila.
Ima preko onih ponuda dana za cca 150 kn - auto centar bujan (zaprude), auto centar arena, autoservis rubor (zaprude)..
A i vulkal ima ljetnu akciju servis i punjenje za 200 kn
Ako moze savjet/preporuka?! Hvala
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:50   #67
Odi kod Tureka, isto Zapruđe 150 kn. Bez ikakvih ponuda dana i gluposti.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:13   #68
Ok super hvala na preporuci
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:37   #69
di u rijeci napunit klimu? PEUGEOT 206 2003g
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:29   #70
Lidl
jingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:26   #71
Pozdrav, klima u autu radi ali ne hladi.
U auto idr ovaj novi plin 1234yf.
Moze preporuka gdje ga u Zagrebu napuniti, a da nije bas 1000 kn cijena?

Hvala!
dinamovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:34   #72
Ajde jedno pitanje ovako, jel uopće potrebno puniti tu klimu u autu ili je to samo mit? Osim ako ne curi negdje naravno.

Pitam jer dosta često vidim ljude da s novijim autima idu "puniti" klimu a moj stari auto 8 godina hladi normalno sa istim plinom.

Edit: Internet kaže da navodno "Godišnje automobil gubi od tri do osam posto plina u klimi"....
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:32   #73
Quote:
dinamovka kaže: Pogledaj post
Pozdrav, klima u autu radi ali ne hladi.
U auto idr ovaj novi plin 1234yf.
Moze preporuka gdje ga u Zagrebu napuniti, a da nije bas 1000 kn cijena?

Hvala!
Sretno ti bilo s tim ekološkim govnom, prvo nevalja, onda je skupo i treće bježi iz sistema kao da je vodik.

Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Ajde jedno pitanje ovako, jel uopće potrebno puniti tu klimu u autu ili je to samo mit? Osim ako ne curi negdje naravno.

Pitam jer dosta često vidim ljude da s novijim autima idu "puniti" klimu a moj stari auto 8 godina hladi normalno sa istim plinom.

Edit: Internet kaže da navodno "Godišnje automobil gubi od tri do osam posto plina u klimi"....
Jesam pisao prije par strana kak je bilo sa mojim 3 i 5 godina starim autima? A imam jednog kojem nakon 15 godina nije trebalo dopunjavanje (blaženi R12), tek kad je kamen razbio kondenzator ONDA je sve mjenjano.

Dakle treba, R12 je zakon, R134 je već sranje jer radi manje molekularne težine taj plin bježi van. A tek ova 1234 brojalica Dobro da svake božje godine ne moraš dopunjavat.

Na sreću manjak plina ne uzrokuje nikakav teži kvar. Druga je stvar jel nakon 8 godina svo ulje na mjestu (vjerojatno jest, možda ne 100% ali sigurno nije "ispod minimuma") i u kakvom je to ulje stanju (e to je drugi par rukava).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:42   #74
Znači uzimanje para

Provuče ti malo tvoj isti plin kroz sistem i uzme 300 kunića.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:43   #75
Dok radi i puše ladno ne diraj. Pusti filozofiranje.

Eventualno treba odvest na raskuživanje ak smrdi.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:32   #76
ULJE!!!! Pička mu materina. Jel čitate vi? Jebeš plin, sa njim ili bez njega klima se neće oštetit.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:39   #77
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
ULJE!!!! Pička mu materina. Jel čitate vi? Jebeš plin, sa njim ili bez njega klima se neće oštetit.
Da bi mijenjali ulje treba vadit kompresor van i raskapat.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:41   #78
[QUOTE=CDRW;64033675]Sretno ti bilo s tim ekološkim govnom, prvo nevalja, onda je skupo i treće bježi iz sistema kao da je vodik.



A gle, i meni bi bilo puno draze platiti za punjenje klime 200 unjesto 1200 kn, ali proizvodjac je stavio taj plin, tako da nije bas da imam izbora.
A svi koje sam kontaktirala su stavili cijenu od minimalno 1000 kn :/, nekako se nadam da moze i povoljnije
dinamovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:47   #79
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Da bi mijenjali ulje treba vadit kompresor van i raskapat.
Paaaa, ne baš.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:49   #80
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Da bi mijenjali ulje treba vadit kompresor van i raskapat.
Jest, upravo tako druže Bandić. 1500 kn, 3 dana posla, zapravo treba cijelu mašinu skidat da skineš kompresor. Znam da su neki radije krovirali auto nego da plaćaju izmjenu ulja. Pa kadje auto već na krovu odma ispustiš i motorno, mjenjačko, kočiono, kompresorsko i onih 5 litara "maslinovog" od nekog čiče iz Prežbe što si jeftino pazario.

Quote:
dinamovka kaže: Pogledaj post
A gle, i meni bi bilo puno draze platiti za punjenje klime 200 unjesto 1200 kn, ali proizvodjac je stavio taj plin, tako da nije bas da imam izbora.
A svi koje sam kontaktirala su stavili cijenu od minimalno 1000 kn :/, nekako se nadam da moze i povoljnije
Tragikomično je što je to 123456789 govno novotarija, ne proizvodi ga svatko i zato dok je "novi" svi hvataju u mutnom i nabijaju cijenu. Ja bi se raspitao jel može običan 134 unutra.

Inače to govno je zapaljivo za razliku od ostalih freona koji kao što je poznato imaju primjenu i kao sredstva za gašenje (recimo R12 se i dan danas koristi u avionima).

Vidi:
Quote:
HFO-1234yf, which has a 100-year GWP lower than 1,[2] could be used as a "near drop-in replacement" for R-134a,[3] the current product used in automobile AC systems, which has a 100-year GWP of 1430. This means that automakers would not have to make significant modifications in assembly lines or in vehicle system designs to accommodate the product. HFO-1234yf has the lowest switching cost for automakers among the currently proposed alternatives, although the initial cost of the product is much higher than that of R-134a. The product could be handled in repair shops in the same way as R-134a, although it would require different, specialized equipment to perform the service. One of the reasons for that is the mild flammability of HFO-1234yf. Another issue affecting the compatibility between HFO-1234yf and R-134a-based systems is the choice of lubricating oil. The current lubricating oil is showing signs of damage to plastic and aluminium, and issues with health, including mouth dryness, rashes, and sore throat, among other effects.[4]
Ja bi prešao na 134 pa nek se jebu. I tak i tak sistem treba vakumirat, ulje se mjenja ....

A evo i zašto ti je cijena tolika kolika jest:

Quote:
Although others claim to be able to make and sell HFO-1234yf, Honeywell and DuPont hold most or all of the patents registered for HFO-1234yf
Monopol, pederčine ... monopol.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.