Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 12:58   #61
VAG nema direktnog konkurenta Ignisu, koji je nekakav SUV A segmenta. A ako idemo gledati tko nudi više lima za manje novca, postoje smisleniji kandidati i od Fabije i od Ignisa.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 13:35   #62
Quote:
djurak84 kaže: Pogledaj post
Čini se dosta fer cijena, ali samo zbog štedljivog i jakog motora, jer inače dobiješ fabiju sa istom opremom za te pare ali 1.0 3 cilindra motorom.
Treba vidjeti uživo taj Ignis.
a fabija ima koliko ks? 70? a ovaj 90 ipak je to razlika
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 17:06   #63
Probao sam 1.0 mpi 75 konja i meni je motor katastrofa, posebno onaj roktavi zvuk, kao da će se raspasti. Po gradu još nekako i poteže taj motorić jer ima kratke prijenose, ali zato na otvorenoj cesti je katastrofa. Suzukijev 1.2 je sigurno puno bolji na svim područjima, vjerujem i da manje troši od konkurencije jer sam malo gledao test na carwow. Jedino mi stražnji dio Ignisa nikako ne leži, izgleda poput oklopnog vozila. Baš me zanima kako će se kod nas prodavati i nadam se da nema onaj šupalj osjećaj vrata i unutarnjih plastika kao Celerio.
djurak84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 17:26   #64
Zašto nema božje informacije na suzuki.hr? Glume Autocommerce? Ili im onda budaletina Toš uređuje stranice?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:58   #65
Quote:
djurak84 kaže: Pogledaj post
Probao sam 1.0 mpi 75 konja i meni je motor katastrofa, posebno onaj roktavi zvuk, kao da će se raspasti. Po gradu još nekako i poteže taj motorić jer ima kratke prijenose, ali zato na otvorenoj cesti je katastrofa. Suzukijev 1.2 je sigurno puno bolji na svim područjima, vjerujem i da manje troši od konkurencije jer sam malo gledao test na carwow. Jedino mi stražnji dio Ignisa nikako ne leži, izgleda poput oklopnog vozila. Baš me zanima kako će se kod nas prodavati i nadam se da nema onaj šupalj osjećaj vrata i unutarnjih plastika kao Celerio.
Ja sam probao taj 1.0 mpi u Polu. Meni je falilo snage čim sam izašao na cestu s više prometnih traka. Jako loše.

Stražnji kraj je hommage Cervu. Pa sad, koga veseli...

Sigurno će biti šupalj i plastičan. Em je težak 800-900kg, em Suzuki ne zna napraviti auto koji ne klopoće.

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Zašto nema božje informacije na suzuki.hr? Glume Autocommerce? Ili im onda budaletina Toš uređuje stranice?
Toš ima vlastite stranice, a suzuki.hr je registriran na hrvatsku podružnicu Magyar Suzuki, koja se nalazi u Boćarskom.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:01   #66
Ovdje ima nešto više informacija kao i cjenik.
Verzija s pogonom 4x4 1.2 Dualjet GL+ 4WD stoji od 98.295,00 kuna

Ne sviđa mi se baš dizajn, isto tako mi se čini da je nekako previsok za mali auto (1595 mm visine) gotovo kao Vitara, čemu tolika visina kabine?
Udaljenost podnice od tla je nevelikih 180 mm koja nikako ne opravdava toliku visinu auta, htjeli su izgleda postiči suvoliki izgled jer je to popularno.
No dobro, za probijanje kroz gradsku gužvu bit će vjerojatno dobar ali ne vidim u cjeniku verziju s automatskim mjenjačem.
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:14   #67
Quote:
Zero_X kaže: Pogledaj post
Ovdje ima nešto više informacija kao i cjenik.
Verzija s pogonom 4x4 1.2 Dualjet GL+ 4WD stoji od 98.295,00 kuna

Ne sviđa mi se baš dizajn, isto tako mi se čini da je nekako previsok za mali auto (1595 mm visine) gotovo kao Vitara, čemu tolika visina kabine?
Udaljenost podnice od tla je nevelikih 180 mm koja nikako ne opravdava toliku visinu auta, htjeli su izgleda postiči suvoliki izgled jer je to popularno.
No dobro, za probijanje kroz gradsku gužvu bit će vjerojatno dobar ali ne vidim u cjeniku verziju s automatskim mjenjačem.
čuj nevelikih???, pa dusteru je 205,210mm mislim da je prije suzuki sx4 imao 180mm,vitara 185mm http://www.suzuki.hr/wp-content/uplo...a_teh_spec.pdf
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:00   #68
Mislio sam s obzirom na visinu kompletnog auta, čovjek bi očekivao još veću udaljenost podnice od tla. Evo samo neki primjer, udaljenost podnice od tla kod Subarua XV je 22 cm a ukupna visina auta 1,57 m a kod Ignisa je 18 cm udaljenost podnice od tla a visina auta 1,59 m a samo za usporedbu kod starog audi 80 b4 udaljenost podnice od tla iznosi min. 136 mm a ukupna visina auta je 1,40 met. a u autu imam još finih nekoliko cm prostora za glavu iako sam visok oko 183 cm. Kada gledam testove raznih SUV-ova s visokom karoserijom a relativnom malom udaljenosti podnice od tla 165 do 185 mm max. a u unutar kabine imaju mjesta za glavu na knap pogotovo na stražnjim sjedalima. pa se pitam gdje nestanu svi ti silni centimetri visokih karoserija, vjerojatno na višim položajima kako su montirana sjedala.

I to je jedan od bitnih razloga zašto mi se većina SUV-ova baš ne sviđaju, mala udaljenost podnice od tla na razini nekih klasičnih auta a vrlo visoke karoserije a s druge strane sviđaju mi se auti tipa volvo v90 cross country te subaru XV jer imaju nisku karoseriju a ogromnu udaljenost podnice od tla. No dobro da ne drobim dalje sam već off topic i to je sve već neka druga tema...
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 08:27   #69
Lupetas gluposti. Usporedjujes Ignisa i XV izmedju kojih je metar duljine. Kako mislis u metar kraci auto smjestit 4 sjedala i gepek ako ne ides u visinu?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:12   #70
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Zašto nema božje informacije na suzuki.hr? Glume Autocommerce? Ili im onda budaletina Toš uređuje stranice?
U toj .hr domeni fali riječ ignis... Ovako, kao kod Attile biča.. Gore boldanog. Ne čitati , samo gledati..
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:40   #71
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Lupetas gluposti. Usporedjujes Ignisa i XV izmedju kojih je metar duljine. Kako mislis u metar kraci auto smjestit 4 sjedala i gepek ako ne ides u visinu?
devedesetih i ranije si imao masu malenih auta ukupne visine do 1,40 m s četiri sjedala i prtljažnikom a mjesta za glavu u kabini dovoljno, samo jedan primjer recimo Daihatsu Charade je dužine slične kao i ignis a svega 1.38 m visine, pa recimo svima poznati Jugo, Stojadin itd.. tako da sigurno ne lupetam gluposti.
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:46   #72
Ne, sad gnojiš - Charade, Južina i Stojka su 4x4?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:12   #73
Quote:
Zero_X kaže: Pogledaj post
devedesetih i ranije si imao masu malenih auta ukupne visine do 1,40 m s četiri sjedala i prtljažnikom a mjesta za glavu u kabini dovoljno, samo jedan primjer recimo Daihatsu Charade je dužine slične kao i ignis a svega 1.38 m visine, pa recimo svima poznati Jugo, Stojadin itd.. tako da sigurno ne lupetam gluposti.
Sjedi onda fino u Charade ili Yugo i sudari se sa nailazećim vozilom, pa ćeš vidjeti gdje su nestali silni centimetri prostora u novijim autima. Kaj misliš zašto su ti novi auti tijesniji u odnosu na automobile istih dimenzija stare 30-ak godina, a istovremeno su i 200 kg teži???
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:30   #74
Mislim da je bas korektna cijena za novog Ignisa pocetna oprema je stvarno izdasna s obzirom na prijasnje modele Suzukia kad su skrtarili na svime(Baleno i Swift GA oprema) mislim da ce najprodavaniji ce biti 1.2 GL+ srednji paket i prednji pogon.Po reviewsima dosta pohvala je dobio nadam se da ce imati uspjeh na trzistu.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:19   #75
Jel ima gdje popis opreme za pojedini paket?
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:36   #76
Quote:
taedium_vitae kaže: Pogledaj post
Jel ima gdje popis opreme za pojedini paket?
http://www.ac-integra.hr/offd/267/gi...i-Ignis.wshtml

Ovdje ti se nalazi sve samo moras pojedinacno stiskat gore eksterijer interijer specifikacije motora cjenik i ostalo zelenom bojom ti je oznaceno
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:48   #77
Quote:
doomi kaže: Pogledaj post
http://www.ac-integra.hr/offd/267/gi...i-Ignis.wshtml

Ovdje ti se nalazi sve samo moras pojedinacno stiskat gore eksterijer interijer specifikacije motora cjenik i ostalo zelenom bojom ti je oznaceno
Moram priznati da vec i u najnižem paketu ima gotovo sve što treba prosjecnom vozacu.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:54   #78
Da, paket GL ima zbilja sve potrebno. Jedino nema kliznu stražnju klupu kome treba. Je li taj auto registriran za 4 osobe ili to ovisi o toj kliznoj klupi? Klizna klupa - 4 osobe, fiksna klupa - 5 osoba?
djurak84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:30   #79
Ja da biram uzeo bi full opremu, u metalik sivoj, s pogonom na sva 4 i automatikom. Za te novce fkt jako isplativo. Ali taj auto meni ima jedan veliki problem, prednji kraj mi je savrsen i jako mi se svida, ali odostraga izgleda kao da se dizajneru nije vise dalo pa je dao 3 godisnjem necaku da zavrsi skicu. Preuzasno.
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 00:06   #80
Automatik ti je robot ... ja bi to zaobisao.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.