Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 09:13   #21
tvoj vet ti je trebao objasniti ponašanje psa nakon anestezije (zar ga nisu tamo probudili injekcijom?) i što je normalno a što nije
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:34   #22
Oni jemu jesu dali i tamo ineskciju za buđenje, no nije baš reagirao, tj kod operacije je došlo do komplikacija da je prestao disati, tako da su mi samo rekli da je ovo zapravo čudo što su ga uspili oživiti i da je cijeli dan kritičan, a oni u kakvoj su gužvi onda su nas poslali kući, i tako prošo je cijeli dan njih ako nisam zvala nekih 10 puta i ispitivala, sve što su mi rekli je da je to sada upitno jer mu je zbog navodno toga jer je srce loše došlo do toga.... Tražila sam i savijete od drugih veterinara, poslije su već svi prestali raditi pa sam zvala dežurne veterinare i nisu mi ništa imali za reći jer su rekli da ne znaju o kojoj se vrsti anestezije radi... tako da smo do jutra cijelo vrijeme pazili i gledali jer diše, i sad je puno bolje, jedino što ga mući onaj ovratnik koji mora imati da ne poliže ranu sa njim svagdje zapinje a mora ga imati 10 dana, užas I iskreno iznevjerila sam se malo u veterinare jer sam ja sve morala ispitivati nitko mi ništa nije rekao kako treba, izgledalo je koda je njima tako svejedno
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 10:35   #23
E bemu sve

Pa kod koga ste išli?

Držim vam fige.
tathinina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 11:46   #24
Išli smo u Vetam u Osijeku, tamo inače uvijek ide, oni mu nisu nikakve pretrage napravili prije operacije ni ništa, ono mislili su pas relativno mlad 5 godina nebi trebao imati problema kad ono najvjerojatnije ima problema sa srcem, jedino što sam primijetila unazad godinu dana da se on malo prebrzo umori i uspuže, no nisam znala da bi to moglo nešta biti, mislila sam ono možda ja pretjerujem jer uvijek ga dugo istrčavam na bicikli ide u duge šetnje što je prije super podnosio, mislim i sad može dugo šetati i obožava jedva čeka šetnju jedino što ne podnosi više dugo trčanje počne zaostajati, kad sam zvala veterinara još prije nekoliko mjeseci da ga pitam zašto se to dešava rekao je da možda kao nema tolike kondicije jer se malo i udebljao a i da mu je možda vruće pa zato jer je haski.... Nismo znali, zapravo ni sad ne znamo jer srce u pitanju simptomi pokazuju na to no vidjet ćemo nalaze... On je sada dobro, jedino smo mu morali staviti onaj ovratnik da ne može dirati ranu pa ga to malo plaši jer se svagdje zabije sa time i nije navikao....
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 15:48   #25
Prvo, držim fige da se pas skroz oporavi, to bez daljnjega je najvažnije.
Dalje, zašto ste pristali na operaciju ako niste uradili pretrage prije.
Trebali ste ići kod drugog veta, to je moje mišljenje.
A treće, za srce trebate napraviti i detaljan uzv kod veta koji ima kvalitetan aparat i zna očitati dobro takve nalaze.
To je samo dio pretraga ako pas ima urođenih težih mana što trebate napraviti, a vi odlučite hoćete li ići i dalje kod jednog te istog veta.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:35   #26
Unhappy

Hvala, sada se super oporavio normalno je i hodao i sve... Jedino mu malo smeta ovratnik a mora ga imati da ne liže ranu gdje je šivan. I to što se tiče veterinara stvarno ne znam što bi rekla, totalno sam se iznevjerila, znam da jako puno ljudi vodi svoje pse i mačke u tu ambulantu i imali su samo riječi hvale, i ja oduvijek sve svoje životinje vodim tamo stvarno nikad nisam bila čula za neke protužbe... No sada ovo mi nikako nije jasno, dakle nisu na njemu radili nikakve pretrage prije operacije pitala sam ih i rekli su da ni na jednom psu ne rade jer je pas djelovao definitivno zdrav pun energije i još uz to nije u nekim toliko velikim godinama....to je svakako nemarno i pre riskantno kad sad gledama opet ajd tko je mogao znati, mislim da bi stvarno bilo uredu da su napravili nekakav pregled prije, ali oni su me uvjerili kako nema potrebe... ne znam šta bi više o njima mislila... Sada je hvala Bogu dobro prošlo, a dalje za veterinara stvarno ne znam što bi rekla, kod nas u Osijeku za svakog čujem neke pritužbe Baš me zanima jer bi tako radili u drugim državama, iako je životinja mislim da bi trebali raditi pretrage kao i kod ljudi prije operacije, jer da se nešto desilo koga bi mogla kriviti nego njih i kajati se što sam ga dala na tu operaciju, pa taj pas nam je svima kao član obitelji svi ga obožavamo uvijek je svagdje sa nama...
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 12:27   #27
Ma kužim te, bitno da je dobro sve prošlo na kraju!
Evo samo ti mogu iz svog iskustva iz prve ruke potvrditi da vani rade pretrage, mi smo u klinici za male životinje u Ljubljani radili vađenje krvi, rtg bubrega i srca, uzv srca i biopsiju kvržice unaprijed, prije operacije.
Kada smo sve nalaze dobili, vidjelo se da je zdrava na ove pretrage - srce, bubrezi, krv... a biopsija je pokazala maligni tumor.
Zakazana operacija je bila u roku tjedan dana i to je bilo to, inhalacijska je anestezija, čisto da napomenem ako je to nekome bitno.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 00:17   #28
Thumbs down

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Ma kužim te, bitno da je dobro sve prošlo na kraju!
Evo samo ti mogu iz svog iskustva iz prve ruke potvrditi da vani rade pretrage, mi smo u klinici za male životinje u Ljubljani radili vađenje krvi, rtg bubrega i srca, uzv srca i biopsiju kvržice unaprijed, prije operacije.
Kada smo sve nalaze dobili, vidjelo se da je zdrava na ove pretrage - srce, bubrezi, krv... a biopsija je pokazala maligni tumor.
Zakazana operacija je bila u roku tjedan dana i to je bilo to, inhalacijska je anestezija, čisto da napomenem ako je to nekome bitno.
Da, kad bi to tako bilo i kod nas kao što je dalje, kažem nikakve pretaga, baš ništa, užas .... Počela sam čak razmišljati i o tome da idemo kod drugog veterinara, ali kad gledam bez uvrijede kod nas ovdje u Osijeku jednostavno nemam nekog pouzdanog veterinara, na svakog neke pritužbe čujem. I još što ne znam dali sam vam rekla poslije operacije ja zatražila da vidim taj tumor kad oni kažu bacili su ga već u koš, a lijepo sam im prije operacije rekla da neka ga ostave da bi ga slala na analizu u Zagreb! Uz to nikad ne znaju lijepo objaniti sve koliko pas sad dugo ne smije jesti, kooliko dugo se ne smije kretati i ostalo, da ih ja sama nisam sve ispitala ( zvala sam sigurno 10 puta ali baš me briga) nebi ni dobila odgovore... U ostalom nemam pojma koliko dugo sad mora taj ovratnik nositi, sutra mu je kontrola....
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 00:43   #29
A gdje je bio tumor i koliki je bio? Gle najbolje ti zna reći onaj ko je operirao jel sve u redu, tako da bi ja ipak na kontrolu odvela tamo jer je vidio prije, zna šta je radio i kako to treba izgledati nakon. Ako sumnjaš u njegovu prosudbu pored njega odi još kod nekoga.

Ja sam s micanom tako nedavno, iz jedne ambulante nakon pregleda sam se fino pokupila i otišla odmah u drugu, objasnila vetici o čemu je riječ, da sam maloprije bila kod drugog veterinara i da jednostavno nisam zadovoljna s onime što je napravio (micko mi imao začepljenu uretru i to je riješeno preko one stvari, bez uzv, katetera, kontrole nakon toga i nakon 2 tjedna sam primjetila da mi se opet jako čudno ponaša i opet ga dovela i micku su mi ispipani bubrezi, rečeno mi je da su puni kamenaca, da hranim sa veličanstvenim hillsom, dobio antibiotike i ajd ti bok, poludila sam). Na kraju smo napravili pretrage (btw. nije imao u bubrezima nego u mjehuru, toliko o ozbiljnosti prethodnog veta i njegove procjene pipanjem, valjda je htio ostaviti dojam da nešto ozbiljno radi) koje je trebalo odmah napraviti, otkrili da je i malo jetra u banani i eto sad guramo nekako, nadam se da ćemo na novoj kontroli biti ko novi.

Ako si zbilja u panici i ne znaš šta da radiš nazovi veterinarsku na bosutskom i pitaj pa možda njima odvedi, ja sam na kraju završila kod njih i za sada :kuca o drvo: sam zadovoljna i veticom i tehničarom koji su bili oba puta.
Ono kad ja moram glumiti tehničara i još me se špota kako držim mačku i kako mi se neće 100 puta pokazivati i još to sve platim i još uz to pijem tablete za smirenje da mogu biti normalna kod veta da ga ne stjeram u kurac jer znam šta me čeka kod njega, ma mrš. Nije vrijedno toga, makar bio stručnjak na kub.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 15:05   #30
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A gdje je bio tumor i koliki je bio? Gle najbolje ti zna reći onaj ko je operirao jel sve u redu, tako da bi ja ipak na kontrolu odvela tamo jer je vidio prije, zna šta je radio i kako to treba izgledati nakon. Ako sumnjaš u njegovu prosudbu pored njega odi još kod nekoga.

Ja sam s micanom tako nedavno, iz jedne ambulante nakon pregleda sam se fino pokupila i otišla odmah u drugu, objasnila vetici o čemu je riječ, da sam maloprije bila kod drugog veterinara i da jednostavno nisam zadovoljna s onime što je napravio (micko mi imao začepljenu uretru i to je riješeno preko one stvari, bez uzv, katetera, kontrole nakon toga i nakon 2 tjedna sam primjetila da mi se opet jako čudno ponaša i opet ga dovela i micku su mi ispipani bubrezi, rečeno mi je da su puni kamenaca, da hranim sa veličanstvenim hillsom, dobio antibiotike i ajd ti bok, poludila sam). Na kraju smo napravili pretrage (btw. nije imao u bubrezima nego u mjehuru, toliko o ozbiljnosti prethodnog veta i njegove procjene pipanjem, valjda je htio ostaviti dojam da nešto ozbiljno radi) koje je trebalo odmah napraviti, otkrili da je i malo jetra u banani i eto sad guramo nekako, nadam se da ćemo na novoj kontroli biti ko novi.

Ako si zbilja u panici i ne znaš šta da radiš nazovi veterinarsku na bosutskom i pitaj pa možda njima odvedi, ja sam na kraju završila kod njih i za sada :kuca o drvo: sam zadovoljna i veticom i tehničarom koji su bili oba puta.
Ono kad ja moram glumiti tehničara i još me se špota kako držim mačku i kako mi se neće 100 puta pokazivati i još to sve platim i još uz to pijem tablete za smirenje da mogu biti normalna kod veta da ga ne stjeram u kurac jer znam šta me čeka kod njega, ma mrš. Nije vrijedno toga, makar bio stručnjak na kub.
Tumor je bio na nozi, mali veličine klikera, ubiti to je trebao biti mali zahvat ali se zakompliciralo... Bila sam danas sa psom kod njih dobio je još antibijotik za ranu i rekao mi je veterinar da još mora 4 dana imati ovratnik... Pa kad bude vadio konce onda će mu izvaditi i krv i radit ćemo rengen te EKG ako bude potrebno tako da baš vidim jer to zbog srca došlo do komplikacija i jer ima kakvih problema... Da za tog veterinara na Bosuckom sam čula da je dobar, kad sve ovo prođe mislim probat otići i do njega pa da vidim možda bolje da tamo idem, na njih sam totalno i zaboravila
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:03   #31
Quote:
Ellany-Haski kaže: Pogledaj post
Tumor je bio na nozi, mali veličine klikera, ubiti to je trebao biti mali zahvat ali se zakompliciralo... Bila sam danas sa psom kod njih dobio je još antibijotik za ranu i rekao mi je veterinar da još mora 4 dana imati ovratnik... Pa kad bude vadio konce onda će mu izvaditi i krv i radit ćemo rengen te EKG ako bude potrebno tako da baš vidim jer to zbog srca došlo do komplikacija i jer ima kakvih problema... Da za tog veterinara na Bosuckom sam čula da je dobar, kad sve ovo prođe mislim probat otići i do njega pa da vidim možda bolje da tamo idem, na njih sam totalno i zaboravila
Molimn za savjet i linkove , gdje u HR potraziti pomoc , naime prije mjesec dana na mojem 9 god. starom JRT Max-u CT snimanjem ustanovljeno je da na spoju jednjaka i zeluca ima tumor velicine 12mm . Receno mi je da torkalni kirug mora obaviti operaciju te da ce mu morati odstarniti vecinu zeluca i zatim spojiti stapler itd.( ma sto to znacilo ).
Na pregled u veterinarsku kliniku ( u Postojni - meni najbliza mjestu stanovanja ) smo otisli jer mu nakon pola sata sto bi pojeo svoju hranu dizao zeludac kao da bi povracao ali nikad nebi povratio vec se samo lickao , inace je veseo , aktivan , dobro spava itd.
Imam nalaz CT na englesmkom i ako netko ima iskustava ili slicnu situaciju sa svojim psom puno bi nam pomogao.
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:55   #32
probaj kontaktirati prof. Vnuka sa Veterinarskog fakulteta (Klinika za kirurgiju)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 03:51   #33
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
probaj kontaktirati prof. Vnuka sa Veterinarskog fakulteta (Klinika za kirurgiju)
hvala , oprosti na kasnjenju , otisli smo po drugo misljenej na LJ fakultet da uzmu uzorak i naprave histopatoloski nalaz pa da vidimo po rezultatu sto moramo uciniti ,
pozz
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 09:44   #34
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
hvala , oprosti na kasnjenju , otisli smo po drugo misljenej na LJ fakultet da uzmu uzorak i naprave histopatoloski nalaz pa da vidimo po rezultatu sto moramo uciniti ,
pozz
Javite nam kakav je nalaz i što dalje. Želim puno sreće, nadam se da nije strašno.
Mi smo isto jurili na vet faks u Ljubljani kad je moja imala zloćudni tumor, spasili ju tamo, imaju dobre veterinare.
Mi smo bili kod dr.Plavec.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.