Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 15:47   #7921
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Ja svoj stav ne namećem nikome, samo ga iznosim, takvog kakav je, jednako kao što to činiš ti ili svaki drugi član ovog foruma. I imam puno pravo na to. Ili ti misliš da nemam?
Iznosiš ga i usput očekuješ da se svi slože s tobom, jer ako se ne slože - ubojice, radikali, kajtijaznam što sve ne.

Sama si rekla da zapravo želiš i očekuješ osudu neodgovornih žena.


Iako se svi slažu u tome da je takvo upražnjavanje seksa neodgovorno, nemaju svi jednaku želju pljuvati i analizirati ter kopati po intimi takvih osoba.
Glupe i neodgovorne, jesu. Pa što?
Gzena is online now  
Old 29.03.2017., 16:25   #7922
Dosta bi bilo međusobnog podbadanja, provociranja, flejmanja i trolanja, molim.

Offtopični postovi gdje se bavite jedni drugima umjesto temom su obrisani.

Ako mi je nešto slučajno promaknulo, molim vas da javite.
Carla Marx is offline  
Old 29.03.2017., 16:37   #7923
Nije u izravnoj vezi s abortusom, a opet je.

Naime, mene, a vjerujem i gro vas, više manje boli mauna za tuđu djecu. Naravno, ne bi hodali okolo i činili im zlo, ali, realno, imamo mi svojih problema i interesa.

U Siriji, Iraku u bombardiranjima i ratovima pobilo sto, tisuću, miljon djece. Uf, strašno, ...eee....al šta ću danas kuhat?

Evo izbjeglica kako sa sitnom dječicom tabaju tisuću kilometara, spavaju na oranicama i gaze ledene rijeke, jao, baš tužno, uf uf, al šta su nam uopće dolazili, mislim ...a šta si ono pričala da je Ivana rekla da joj je Josip napisao u mailu?

U svijetu 6 milijuna djece umre od gladi svake godine...ma tko bi rekao, stvarno, vidiš, jadni ljudi, jadna djeca, još je nama i dobro...ali kako ću ja i platit kredit i preživjet do sljedeće plaće?

U našim domovima zlostavljaju djecu, ma je li, šta kažeš, pa ta naša država, ma to bi sve trebalo u zatvor, sramota, grozota...a šta misliš, 'oćemo moći našem Davidu za rođendan kupit bicikl?

Zapravo hoću reći..svakome tko se nije posvetio pomaganju, i to baš konkretnom, svesrdnom pomaganju tuđoj, živoj, rođenoj djeci (a takvi smo, je li, velika većina, jer povremena uplata na račun UNICEFA i pozivanje humanitarne linije ne čine nas velikim humanitarcima) ne vjerujem da ga zapravo boli dupe za tuđe embrije i tuđeembrijska srčeka. Ne vjerujem. Možda i oni sami sebi vjeruju, jer je poznato da ljudi sami sebi mogu prodat svakakva sranja, napose ako si od toga svako jutro u ogledalo izgledaju skroz moralnovertikalno.

Ja fakat od tog "načelnog" morala i snebivanja i zgražanja ne vidim nikakve, al baš nikakve koristi, za nikoga. Ne samo oko teme abortusa i embrijića, nego oko svega ikad. Ako ti je do nečega stalo, djeluj, ako nije, daj čkomi, ili se bar ne petljaj u tuđe posle.

Ali dabome, to je samo moje malo mišljenje.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Old 29.03.2017., 16:37   #7924
Ovaj fb komentar o prolajferima sam našao na bitno.net:
"Vodila sam susjedu na ginekologiju jer je imala problema. Njoj 85, meni 71. To je bilo za vrijeme prve ture molitve. I nekoliko njih nas počne odgovarati od abortusa. Pa znadete li vi ljudi išta o fiziologiji i fukcioniranju ljudskog tijela?"
Jebote patak.
konjokradica is offline  
Old 29.03.2017., 17:38   #7925
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ovaj fb komentar o prolajferima sam našao na bitno.net:
"Vodila sam susjedu na ginekologiju jer je imala problema. Njoj 85, meni 71. To je bilo za vrijeme prve ture molitve. I nekoliko njih nas počne odgovarati od abortusa. Pa znadete li vi ljudi išta o fiziologiji i fukcioniranju ljudskog tijela?"
Jebote patak.
O majketimile
Crnjača is offline  
Old 29.03.2017., 17:51   #7926
kikiriki
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 29.03.2017., 17:52   #7927
Kukuriku.

Ubit će me autokorekt.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 29.03.2017., 17:56   #7928
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
kikiriki
ahahaha

slažem se za kikiriki.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 29.03.2017., 18:04   #7929
Potpisujem kukuriku ali dodala bih da u slučaju odluke o abortusu djelovanje može biti samo nasilno. Prevencija da, od jednom donešene odluke nek' odjebe cela vaseljena.

Šta mislite, dobije li ova gore ekipa koju kintu od crkve? To bi, meni bar, objasnilo neke stvari.
Ay Carmela is offline  
Old 29.03.2017., 19:49   #7930
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ahahaha

slažem se za kikiriki.
I ja.
Kikiriki
Hannah 3 is offline  
Old 29.03.2017., 20:38   #7931
Pa krasno. Sad sam kikiriki. Ne mogu bit kikiriki, to moze bit samo neka sitna umiljata ženica.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Old 29.03.2017., 21:34   #7932
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
ja bi da mi netko objasni kakav je to radikalni pro-choice? kako nešto što u svom temelju ima OSOBNI IZBOR SVAKE OSOBE može biti radikalno?

ima li pro-choice radikala koji pred bolnicama i ginekološkim ambulantama nagovaraju žene da pobace, što bi bio pandan ovim lujkama koje se mole?
ima li pro-chioce radikala koji bi uveli obavezan abortus (i što bi to uopće bilo?) za određenu skupinu žena?
tiskaju li pro-choice radikali promidžbene letke o tome kako je abortus super-kul, kao što to rade vjerski fanatici?
ima li pro-choice radikala koji se gorljivo protive seksualnom odgoju kako bi abortusa bilo što više?
it-fakin-d.
kakva je to radikalna pro-choice agenda?

ima li dovoljno mozga u "ali" glavama da shvate u čemu je razlika?
ili ćemo nastaviti sa smiješnim "ja sam za pravo na izbor, ALI...a) nisam pro-choice (šizofrenija much?) b) samo neke žene imaju odobreno opravdanje za svoj čin, druge treba rasčerečiti visoki moralni sud jer buhuhu nezaštićeni sveti embrio je nevin i nedužan osim ako nije plod silovanja/ugrožava majčino zdravlje/ubaci "opravdani" razlog po želji?"
Slažem se s pitanjima. I uopće ne vidim čime bi to pro-choice zastupnice mogle ugroziti drugu stranu koja je protiv pobačaja, ako one zastupaju pravo na izbor? Dakle, ne nameću pro-life ekipi nikakve obaveze oko pobačaja. Samo za sebe traže izbor. Dok druga stana "pro-life" (osobno mislim da bi njih bilo korektnije zvati ati-choice) itekako nastoji svoja stajališta nametnuti svima i oduzeti ženama pravo izbora. Prema tome, nisu pro-choice oni koji drugima išta nameću ili ih ikuda tjeraju ili im išta oduzimaju, nego su pro-life (anti-choice) oni koji ženam oduzimaju reproduktivno pravo izbora.
north wind is offline  
Old 29.03.2017., 21:44   #7933
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Ja fakat od tog "načelnog" morala i snebivanja i zgražanja ne vidim nikakve, al baš nikakve koristi, za nikoga. Ne samo oko teme abortusa i embrijića, nego oko svega ikad. Ako ti je do nečega stalo, djeluj, ako nije, daj čkomi, ili se bar ne petljaj u tuđe posle.
Ali dabome, to je samo moje malo mišljenje.
Također. Potpisujem! Ali, nažalost, od nekih to čkomljenje nećemo dočekati.
north wind is offline  
Old 29.03.2017., 22:01   #7934
Sažetak čitave teme u 8 strip-sličica:
https://www.facebook.com/RadnickaFro...type=3&theater
konjokradica is offline  
Old 30.03.2017., 02:00   #7935
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim u cemu je zapravo neka razlika u moralnom smislu izmedu zene koja napravi abortus i koja koristi kontracepciju. Ono, po cemu je taj zaceti zivot koji nema realizirane odlike ljudskog bica koje smatramo vrijednim zastite (razum, kognicija, sjecanja, emocije...) niti ikakve sanse da ih ikad realizira vrjedniji od nezacetog zivota?

Naravno, postoji ocita razlika u odgovornosti prema sebi i svojem zdravlju, ali ne vidim po cemu je taj nesvjesni fetus sam za sebe neka vrijednost koju bi bilo nemoralno unistiti. Ima srce? Big deal, ima i kokos koju zakoljem i skuham.
Razlika je u tome što kokoš nema ljudsko srce.

Zapravo je ovo gore sve skupa zanimljiv argument, ali ne u smislu u kojem ga ti prezentiraš.
Meni su ga predstavili ljudi čije mišljenje zapravo cijenim , a nisam imala priliku razraditi ga do kraja.

Pitanje je ovo:
Ako je vrijednost neke nakupine stanica samo u potencijalu onoga u što se može razviti, na koji je način nedopuštanje da se razvije abortusom drukčije od nedopuštanja da se razvije začećem?(tko je bez ljubavi prema filozofiranju i pametovanju, neka stane čitati odmah. Tu. Sad.)

Kad se radi o abortusu, djeluje se s namjerom prekida već otpočetog razvoja.
Ljudsko djelovanje je destruktivno.
Postoji nešto vidljivo i opipljivo što se odstranjuje iz žene, pojava u svijetu koja je tu, nije samo ideja.
Zapravo joj vrijednost određuje i jedna i druga stavka: fizički postoji "nešto"(vlastiti genetski zapis) što može biti netko. Utjelovljena ideja.

Kad se radi o korištenju kontracepcije, ljudsko djelovanje nije destruktivno.
Samo nije konstruktivno, kreativno i stvaralačko, pa je u tom smislu moralna odgovornost manja.

Nije da je nema.

Nije isto pogaziti niknutu tratinčicu i nikada ne zasaditi tratinčicu.
Nije isto uzeti djetetu lizalicu ili mu ne kupiti lizalicu uopće.
Nije isto kad ti netko popije hladnu pivu koju imaš u hladnjaku ili ti ju samo nije kupio.

Dok je abortus djelovanje destrukcijom protiv prirodnih procesa razvoja, korištenje kontracepcije je puko odbijanje suradnje s prirodnim procesima da se razvoj uopće pokrene.

Zaključak: pijenje tuđe hladne pive je djelovanje protiv prirodnih procesa i svih moralnih zakona znanih ljudskom rodu.

Pa se ti sad nemoj složiti.
okruglica is offline  
Old 30.03.2017., 02:15   #7936
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Ja fakat od tog "načelnog" morala i snebivanja i zgražanja ne vidim nikakve, al baš nikakve koristi, za nikoga. Ne samo oko teme abortusa i embrijića, nego oko svega ikad. Ako ti je do nečega stalo, djeluj, ako nije, daj čkomi, ili se bar ne petljaj u tuđe posle.

Ali dabome, to je samo moje malo mišljenje.
Ja vidim korist u "načelnom" moralu i zgražanju.
Vide i drugi, čim pišu "Pa napravi onda nešto", misleći pod time da oni ne moraju napraviti ništa, jer isti načelni moral i zgražanje nemaju

S ostatkom posta se slažem.

Sad je samo pitanje kako djelovati, a da to bude sa smislom i vrlo konkretno.
Kako olakšati ženama i psihički i fizički da u njihovim tridesetima to treće dijete ne bude toliko neželjeno?
(najveći postotak abortusa)
Kako da sve to bude lakše i prihvatljivije?

ps. Što je bilo s Molly? Vidim tamo neki kartončić, a ne vidim neki lijepi i zanimljivi razlog za to.
Ono, da je bar otpustila kočnice, popljucala vas sve kvalitetno, bez zadrške, obzira, onako izravno kako volite i odjahala u suton.

Kad već moraš ići, go out in a blaze of glory.
okruglica is offline  
Old 30.03.2017., 02:22   #7937
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Razlika je u tome što kokoš nema ljudsko srce.

Zapravo je ovo gore sve skupa zanimljiv argument, ali ne u smislu u kojem ga ti prezentiraš.
Meni su ga predstavili ljudi čije mišljenje zapravo cijenim , a nisam imala priliku razraditi ga do kraja.

Pitanje je ovo:
Ako je vrijednost neke nakupine stanica samo u potencijalu onoga u što se može razviti, na koji je način nedopuštanje da se razvije abortusom drukčije od nedopuštanja da se razvije začećem?(tko je bez ljubavi prema filozofiranju i pametovanju, neka stane čitati odmah. Tu. Sad.)

Kad se radi o abortusu, djeluje se s namjerom prekida već otpočetog razvoja.
Ljudsko djelovanje je destruktivno.
Postoji nešto vidljivo i opipljivo što se odstranjuje iz žene, pojava u svijetu koja je tu, nije samo ideja.
Zapravo joj vrijednost određuje i jedna i druga stavka: fizički postoji "nešto"(vlastiti genetski zapis) što može biti netko. Utjelovljena ideja.

Kad se radi o korištenju kontracepcije, ljudsko djelovanje nije destruktivno.
Samo nije konstruktivno, kreativno i stvaralačko, pa je u tom smislu moralna odgovornost manja.

Nije da je nema.

Nije isto pogaziti niknutu tratinčicu i nikada ne zasaditi tratinčicu.
Nije isto uzeti djetetu lizalicu ili mu ne kupiti lizalicu uopće.
Nije isto kad ti netko popije hladnu pivu koju imaš u hladnjaku ili ti ju samo nije kupio.

Dok je abortus djelovanje destrukcijom protiv prirodnih procesa razvoja, korištenje kontracepcije je puko odbijanje suradnje s prirodnim procesima da se razvoj uopće pokrene.

Zaključak: pijenje tuđe hladne pive je djelovanje protiv prirodnih procesa i svih moralnih zakona znanih ljudskom rodu.

Pa se ti sad nemoj složiti.
E, ali stvar se moze gledati i iz druge perspektive. Spermij je isto ziva stanica koja ima svoj jedinstveni genetski zapis. On je isto dio otpocetog procesa reprodukcije. Procesa protiv kojega kontracepcija destruktivno djeluje.

Unistiti tratincicu nije isto kao i unistiti njezino sjeme, tu se slazem. No razlog tome je taj sto ta tratincica ima svoju realiziranu vrijednost. Bolja bi analogija bilo pitanje postoji li razlika izmedu unistavanja sjemenke maslacka i unistavanja klice maslacka. Ako se mene pita, bas i nema u nekom vrijednosnom smislu. Kao sto nema ni izmedu unistavanja zametka i unistavanja spolne stanice od koje ce nastati. I jedno i drugo nije realizirana vrijednost. Nema osjecaje, sjecanja, svijest, nista. Ima nekakvav zacetak srca, ali kao sto rekoh u svojoj vec vise puta pogresno protumacenoj usporedbi, srce ima i kokos. Cinjenica da nesto ima srce ne prepoznajemo inace kao neku posebnu vrijednost u odsustvu drugih faktora. Covjeka u stanju mozdane smrti recimo bez problema izrezemo za transplantacije makar imao jos uvijek kucajuce srce.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 30.03.2017., 09:14   #7938
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Zaključak: pijenje tuđe hladne pive je djelovanje protiv prirodnih procesa i svih moralnih zakona znanih ljudskom rodu.

Pa se ti sad nemoj složiti.
Zaključak nije valjan jer "svi moralni zakoni znani ljudskom rodu" nisu strogo definirana kategorija. Da si napisala da je protivno tvojem moralnom zakonu ili moralnom zakonu kršćanskog nauka, ok.
Moj moralni zakon je poprilično različit, ti ga ne moraš priznavati kao ispravnog, ali postoji i abortus mu nije protivan.
jopko_bopko is online now  
Old 30.03.2017., 09:49   #7939
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ovaj fb komentar o prolajferima sam našao na bitno.net:
"Vodila sam susjedu na ginekologiju jer je imala problema. Njoj 85, meni 71. To je bilo za vrijeme prve ture molitve. I nekoliko njih nas počne odgovarati od abortusa. Pa znadete li vi ljudi išta o fiziologiji i fukcioniranju ljudskog tijela?"
Jebote patak.
Hahahaaa
Ima li sala nastavak
Kada su se uspjele dokopati zidina bolnickih
Da nije mozda med sestra inzistirala na prisustvu roditelja,misleci da su maloljetne
Hvala ti bas sam se nasmijala
milencica is offline  
Old 30.03.2017., 09:57   #7940
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Sorry promaklo mi.

I hvala svima na čestitkama.
Cestitke Blentava

Prva moja beba online i to jos na ovakvoj temi
Neka bude: ziva, zdrava i vesela i svi Vi sa njom
milencica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.