Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 18:55   #7701
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Probaj predložiti susjedu koji očito ima para, da višak ulupa u postrojenje za bioplin. Od govana će proizvoditi plin i riješit problem grijanja. Lokalno stanovništvo dobiti će svjež ztrak.
Zbilja su ljudi defekti pa je nemoguće razgovarat s njima.

Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
stoga odi u županiju zatraži razgovor sa inspektorom i komunalnim redarom i počni prijavljivat i stalno ispituj kaj je s tvojom prijavom, traži da ti daju povratnu informaciju
ako ne žele zaprijeti da ćeš ih tužiti na višim instancama jer samo zato što je kumek općinski vijećnik ne znači da se može ponašat kako god hoće
ako te u županiji usmjeravaju na općinu, reci da je to nemoguće zbog sukoba interesa
Dobar savjet.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A dobro sad, valjda možeš preživjeti ljetni solsticij - samo je jednom godišnje i traje svega dvadeset četiri sata.
Jedva. No, ljetni period, ljeti, ljeto kao godišnje doba.
Witchammer is offline  
Old 07.03.2017., 19:06   #7702
Ako se ne varam od kraja ove godine sukladno EU zakonodavstvu više neće biti dozvoljeno držati gnoj na otvorenome tako da imaš još jedan argument. Provjeri i to.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 08.03.2017., 07:30   #7703
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam od kraja ove godine sukladno EU zakonodavstvu više neće biti dozvoljeno držati gnoj na otvorenome tako da imaš još jedan argument. Provjeri i to.
ovo nisam znala
imaš neku detaljniju informaciju, koji zakon ili pravilnik to određuje?
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Old 08.03.2017., 11:46   #7704
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam od kraja ove godine sukladno EU zakonodavstvu više neće biti dozvoljeno držati gnoj na otvorenome tako da imaš još jedan argument. Provjeri i to.
jok, nitratna direktiva....
određuje koliko se i kada gnoja smije bacati, te kolika bi trebala biti "skladišta" za čvrsti dio i za tekući dio
i dalje na otvorenom, dolje betonirano
dk1 is offline  
Old 08.03.2017., 14:11   #7705
Ja sam negdje usput čula da će zabraniti upotrebu stajskog gnojiva za gnojivo..

Edit :

Moj susjed (stambena zona Zagreb) svakih 7-10 dana pila po dva sata drva. Kuća mu je na 5 metara od nas. Meni je 50 decibela u sobi sa zatvorenim prozorima.

Nije toliko glasno koliko iritirajući cijelu sezonu grijanja.

Savjeti?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 08.03.2017., 14:24   #7706
to je ukupno maksimalno 10 sati mjesečne buke? u intervalima po dva sata tjedno? meni se to ne čini neizdrživo.. pa mora čovjek drva ispiliti
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Old 08.03.2017., 15:25   #7707
To što se tebi to tako ČINI iz udobnosti tvoga doma, dozvoli da nekom drugome smeta jer valjda nečemu i služe zakoni npr. o dozvoljenim razinama buke, zar ne.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 08.03.2017., 15:38   #7708
slobodno prijavi susjeda jer pili drva dva sata tjedno.. ako misliš da krši neke propise.

ja sam iz udobnosti svoga doma napisao da se meni čini da to nije pretjerano i nisam nikome zabranio da ga to smeta. zar ne?

nema potrebe za uzrujavanjem, ovo je samo forum. tu se slobodno izraze mišljenja u skladu s važećim pravilima
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Old 08.03.2017., 17:31   #7709
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ja sam negdje usput čula da će zabraniti upotrebu stajskog gnojiva za gnojivo..

Edit :

Moj susjed (stambena zona Zagreb) svakih 7-10 dana pila po dva sata drva. Kuća mu je na 5 metara od nas. Meni je 50 decibela u sobi sa zatvorenim prozorima.

Nije toliko glasno koliko iritirajući cijelu sezonu grijanja.

Savjeti?
uvest će se prisilno vegetarijanstvo?
dk1 is offline  
Old 08.03.2017., 18:44   #7710
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ja sam negdje usput čula da će zabraniti upotrebu stajskog gnojiva za gnojivo..

Edit :

Moj susjed (stambena zona Zagreb) svakih 7-10 dana pila po dva sata drva. Kuća mu je na 5 metara od nas. Meni je 50 decibela u sobi sa zatvorenim prozorima.

Nije toliko glasno koliko iritirajući cijelu sezonu grijanja.

Savjeti?
Da nisi na savici, pa da slucajno ne dijelimo istog susjeda?

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk
mata2206 is offline  
Old 08.03.2017., 19:12   #7711
Pitanje nedavno smo uselili u kuću na selu. Nisam onaj kojemu smeta miris sela svinje krave i ostale životinje ali ovdje dio susjeda ima jednu groznu naviku da prazni svoje septičke jame u jarke ispred kuća i onda sve to protječe pokraj moje kuće jer sam ja najniže. Osim što užasno smrdi u tom jarku se igraju djeca.
Pa tako naravno i moje djete.


Što napraviti kome se obratiti nekada ih mogu uhvatiti i na djelu jer rade to i po danu.
Mirage44 is offline  
Old 08.03.2017., 22:07   #7712
Quote:
Mirage44 kaže: Pogledaj post
Pitanje nedavno smo uselili u kuću na selu. Nisam onaj kojemu smeta miris sela svinje krave i ostale životinje ali ovdje dio susjeda ima jednu groznu naviku da prazni svoje septičke jame u jarke ispred kuća i onda sve to protječe pokraj moje kuće jer sam ja najniže. Osim što užasno smrdi u tom jarku se igraju djeca.
Pa tako naravno i moje djete.


Što napraviti kome se obratiti nekada ih mogu uhvatiti i na djelu jer rade to i po danu.
odi na općinu i traži pravilnik o komunalnom redu ili tako nekako i traži komunalnog redara pa se kod njega raspitaj

ja imam viksu u jednom manjem mjestu i uredno nam svima jednom godišnje gospon načelnik pošalje dopis sa uputama o komunalnom redu i kaj se ne smije raditi a ljudi rade te zamoli da prestanu inače će slijedit kazne
i mogu reći da je čovjek od riječi
u tom selu također nema kanalizacije, ali zna se kako se prazne septičke i nikom ne pada na pamet da ih prazni u jarak
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Old 26.03.2017., 09:51   #7713
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
... i kaj se ne smije raditi a ljudi rade te zamoli da prestanu inače će slijedit kazne ...:
Koliko se sjećam, ova tema postoji zato što se SIP-ovcima fučka za ostatak čovječanstva...da se s njima da normalno dogovoriti i da se oni ponašaju kulturno, ona ne bi postojala.
Možete me zvati skeptikom...no ja se sjećam koje rješenje mi je netko stalno ovdje nudio ( a koje meni nije opcija i nije svima opcija, pa ga neću nuditi nego samo prepričati malo parafrazirajući):
ako ti SIP-ovci smetaju, savini šiju i trpi ili prodaj svoju imovinu i odseli se u pustoš...otprilike.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 26.03.2017., 10:44   #7714
Kako riješiti problem sa susjedom koji ne plaća vodu (cca 100 kuna mjesečno), a svi ostali platimo?
I onda blagajnik mora dati svoju lovu da uplati npr. 3000 kuna za ukupni mjesečni račun. Nakon puno ganjanja dotični ipak plati, ali ponekad jednostavno ne i kaže da nema.
Riječ je o osobi cca 30 godina, alkosu. Hmmm.
neuspješan is offline  
Old 27.03.2017., 19:39   #7715
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Kako riješiti problem sa susjedom koji ne plaća vodu (cca 100 kuna mjesečno), a svi ostali platimo?
I onda blagajnik mora dati svoju lovu da uplati npr. 3000 kuna za ukupni mjesečni račun. Nakon puno ganjanja dotični ipak plati, ali ponekad jednostavno ne i kaže da nema.
Riječ je o osobi cca 30 godina, alkosu. Hmmm.
? Kaj račun za vodu.ne dolazi na vlasnika stana?
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Old 27.03.2017., 21:27   #7716
Ne, račun još uvijek dolazi na prvobitnog vlasnika kuće koji je umro prije 30 godina, a u kući sada ima desetak stanova u kojima žive različite obitelji. Većina plaća, ali neki ne. Ovi koji ne su SIPovci.
neuspješan is offline  
Old 28.03.2017., 06:06   #7717
ima takvih zgrada i s više 50+ stanova u zg
da, to je problem, može se tužbom raditi ovrha,pa na kraju i ovrha stana
Također ako je socijalni slučaj, možda vidjeti s gradom, zna grad nekima plaćati račune
KILLERDOG is offline  
Old 29.03.2017., 21:40   #7718
Ja sam se uselil u novu zgradu, malu, s ukupno 10 stanova i moja spavaća je iznad susjedine dječje sobe. Uglavnom, ona mi već nekoliko puta dolazi reći da ne želi da njezina djeca slušaju moj, kak ga ona naziva "gej seks" (po danu ili po noći). Ja joj rečem da ću bit tiši, al jbg, mlad sam i aktivan, ne mogu se seksat ko drvena marija. Prijeti mi policijom, al kaj da ja sad radim? Sumnjam da će policija išta poduzimat.

Je li imao tko takav "seksualni" problem?
Mope is offline  
Old 30.03.2017., 03:21   #7719
Quote:
Mope kaže: Pogledaj post
Ja sam se uselil u novu zgradu, malu, s ukupno 10 stanova i moja spavaća je iznad susjedine dječje sobe. Uglavnom, ona mi već nekoliko puta dolazi reći da ne želi da njezina djeca slušaju moj, kak ga ona naziva "gej seks" (po danu ili po noći). Ja joj rečem da ću bit tiši, al jbg, mlad sam i aktivan, ne mogu se seksat ko drvena marija. Prijeti mi policijom, al kaj da ja sad radim? ...
ako ozbiljno pitaš a ne se samo hvališ (i namjerno se dereš kao da te kolju): seks strejt, ili gej, ili učenje violine, tak svejedno.

stavi tepih na pod (ili dodaj još jedan ako je ovaj pretanak), zavjese na prozore (smanjuju jeku u prostoru koja odzvanja i dolje), odmakni krevet od zida da ne lupa po njemu, zategni vijke na krevetu da ne škripi, pusti muziku pa neka djeci kaže da plešete, ako mora objašnjavati. nije ni ona tu djecu bezgrešno začela.

nakon toga ti više nema šta prigovarati.
uzadnjicas is offline  
Old 30.03.2017., 21:37   #7720
Quote:
Mope kaže: Pogledaj post
Ja sam se uselil u novu zgradu, malu, s ukupno 10 stanova i moja spavaća je iznad susjedine dječje sobe. Uglavnom, ona mi već nekoliko puta dolazi reći da ne želi da njezina djeca slušaju moj, kak ga ona naziva "gej seks" (po danu ili po noći). Ja joj rečem da ću bit tiši, al jbg, mlad sam i aktivan, ne mogu se seksat ko drvena marija. Prijeti mi policijom, al kaj da ja sad radim? Sumnjam da će policija išta poduzimat.

Je li imao tko takav "seksualni" problem?
Hahahahaha joojjj ne mogu ni zamisliti da mi (neka buduća) djeca slušaju tuđi seks, no zgrade su građene svakako i tu se u pravilu ne može ništa. Živjela sam i ja u jednoj zgrad u kojoj sam čula mladi par doslovno kako (uz)diše - stvarno su se trudili biti tihi, ali nije pomagalo. Nije mi to toliko smetalo, ali taman kad se spusti noć i želiš mir, oni krenu A što ćeš...

Uglavnom, mislim da ti ta žena ne može apsolutno ništa, a ti se možeš truditi biti što tiši i to je to.
tidusy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.