Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 19:49   #21
Ali ne vidiš kako ti stoji BF / muscle mass omjer koji je strašno bitan kod mršavljenja. Npr meni je 40kg+- muscle mass i nije bitno jel on sad 40.6 ili 39.5. Bitno je da ako mi u prvih mjesec dana mršavljenja padne recimo 0.2kg, što opet nije bitno jel 0.15 ili 0.25, pa drugi mjesec za 0.5kg što je 0.3 više nego prvi mjesec, očito sam prebrzo krenuo i valja usporit.

Ništa spektakularno da se živi i bez ove vage, samo kažem fora je ako si možeš priuštit, jer ne moraš ni zapisivati, spojena je wifijem.

Muscle mass prosječno po mjesecima

BF prosječno

Naglašavam bitno je da se važeš u iste dane, ista rutina, ako nisi znatnije mijenjao kalorijski unos, alkohol, ili nešto deseto, tako možeš dobiti relativno pouzdane rezultate.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:21   #22
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Evo opet ovog trola... ali pošto jesam openminded persona, izjasni se, uvijek postoji šansa da sam u krivu.
Ko i obicno, ad hominem.


Sve su ti vec rekli, znaci nema sanse da je ta vaga precizna (previse je parametara u igri koji utjecu na rezultat, a koje vaga uopce ne uzima u obzir).
Sve se svodi na pogadjanje koje moze biti manje ili vise tocno.

Ako je to tebi zabavno, ok.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:01   #23
A jebiga kad naučiš čitat s razumijevanjem možda ti budu jasnije neke stvari, dotad trolaj, šta da ti radim.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:50   #24
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
A jebiga kad naučiš čitat s razumijevanjem možda ti budu jasnije neke stvari, dotad trolaj, šta da ti radim.
Nije jedini koji trola.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:27   #25
Ja ne trolam, skroz dobro sam objasnio na koji se način može koristiti ova vaga, međutim onaj tko ne želi otvorit um mogućnosti da ipak MOŽE bit korisna tupit će po svom.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:56   #26
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
Za to se može koristit i obična vaga.

Što se tiče ostalog posta... Kao što si i sam rekao, ima grešku, znači nije pouzdana.
A da pitam kad sam već tu?
Dal se taj uređaj da kalibrirat, kad već pričaš o greškama.
Ako je uređaj pouzdan i pouzdano pogrešan, onda se da kalibrirati.

Dovoljno je izmjeriti točan bf (i bf po vagi) i odatle je "kalibriranje" trivijalno, a svodi se na oduzimanje odstupanja od tada pa nadalje

Quote:
Edit:
Mislim koja je svrha praćenja trenda ako je inicijalna brojka kriva, a ti neznas koliko.
Upravo to što i pitanje navodi. Praćenje trenda.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:22   #27
Ako pratiš trend i vidiš da ti se BF% prebrzo smanjuje, povećaj kalorije, vidiš da ti se muscle mass prebrzo smanjuje, povećaj kalorije. Isto vrijedi i za nabijanje mase.

Ako i dalje ne vidiš korisnost ovoga, I give up, radi šta hoćeš.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 06:42   #28
Ma sve ok.
Lik je pitao koliko su te vage točne.
Consumer reviewing im ne ide baš u prilog stoga ono, ko voli nek' izvoli, navode greške od 8% best case i do 34% worst case, s tim da su greške nekonzistentne (ne uvijek, ali uglavnom) stoga stvarno neznam koliko i ti trendovi mogu biti pouzdani, al dobro nek' ti bude... ako te to zadovoljava OK. Nadalje ta struja prolazi samo kroz noge, ona ne ide do glave pa dolje, pa da napravi average od cijelog tijela. Ono što dobiješ je mast na nogama. Ove informacije znam jer sam i sam htio kupiti takvu vagu, pa sam nakon čitanja odustao. Ta tehnologija nikako nije nova.
Meni je bitno da ako platim uređaj koji kaže da nešto mjeri, da to isto mjeri, but that's just me.
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:29   #29
Stipe sve je to ako, istina da sam se nespretno izrazio oko praćenja trenda , ali nebitno, da bi ima pouzdan trend onda moras imat i pouzdanu pogrešku (što kod ovakvih proizvoda navodno baš i nije slučaj), pa ako imaš pouzdanu pogrešku onda proizvođač obično zna za nju prvi te ju upiše u algoritam i greška se anulira u samom startu, mislim da ionako već sve to znaš.
Osim toga, kalibracija radi različitosti je nužna kod bilo kojeg uređaja koji nešto mjeri, o tome netriba previše filozofirat.
Ako te zanimaju ofrlje i nepouzdani rezultati onda će ovakav mjerač bit dovoljan, iako ćeš više koristi imat ako pratiš cjelokupnu kilažu i ogledalo.
__________________
... need a chill pill

Zadnje uređivanje Huricanechaser : 22.03.2017. at 08:59.
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:19   #30
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
A jebiga kad naučiš čitat s razumijevanjem možda ti budu jasnije neke stvari, dotad trolaj, šta da ti radim.
Citam ja sa razumjevanjem i vidim prodavanje magle koje ti pokusavas opravdat.


Ali to nije sve!

Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ja ne trolam, skroz dobro sam objasnio na koji se način može koristiti ova vaga, međutim onaj tko ne želi otvorit um mogućnosti da ipak MOŽE bit korisna tupit će po svom.
Otvorite um i nazovite:



za ljubav, body fat ili nesto trece.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:20   #31
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
iako ćeš više koristi imat ako pratiš cjelokupnu kilažu i ogledalo.
I 700 kuna u dzepu.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:55   #32
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
Stipe sve je to ako
Da

Quote:
istina da sam se nespretno izrazio oko praćenja trenda , ali nebitno, da bi ima pouzdan trend onda moras imat i pouzdanu pogrešku (što kod ovakvih proizvoda navodno baš i nije slučaj), pa ako imaš pouzdanu pogrešku onda proizvođač obično zna za nju prvi te ju upiše u algoritam i greška se anulira u samom startu, mislim da ionako već sve to znaš.
U slučaju da je pouzdanost greške (tj. odstupanje) individualna stvar, ne može je se upisati u algoritam.

No, kao što kažeš, sve je to "ako"


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:26   #33
Rast od prosječno 1%+- BF mjesečno se meni čini kao jedan izvrstan način za pratit trend.

Vaga nije beskorisna koliko ju se pokušava ovdje prikazati. A ja, jedini koji ju ima i daje argumente za, sam potpuno objektivan, dao sam vam točne podatke i ne hajpam ništa.

No koji god podatak dam, vratimo se na isto "ma to ti je sranje". S djecom se lakše raspravit...

Tako da, as usual povlačim se iz gubitka vremena od threada, preporučam i vama.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 07:35   #34
Postoje i varijante sa dodatnim senzorom za ruke pa je mjerenje preciznije.
Npr ovako nešto.
https://www.amazon.co.uk/Omron-BF508.../dp/B0033AGBVG

Ima ih i daleko skupljih.
Naravno nijedna nije apsolutno točna.
Imao sam sličnu na posudbi par mjeseci.
Vaganje ujutro uvijek u istim uvjetima. Vaga je bila vrlo dobra za praćenje trenda iako BF možda nije bio točno izmjeren u samom startu, ali moguće odstupanje mjerenja je bilo uvijek slično i uz vaganje par puta tjedno se dobro mogao pratiti razvoj situacije, to jest trend.
Npr manje je bitno jesam li na 14 ili 16% BF, bitno je da sam skinuo 5%.

Tako da sam #teammelodic
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 07:52   #35
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Postoje i varijante sa dodatnim senzorom za ruke pa je mjerenje preciznije.
Npr ovako nešto.
https://www.amazon.co.uk/Omron-BF508.../dp/B0033AGBVG

Ima ih i daleko skupljih.
Naravno nijedna nije apsolutno točna.
Imao sam sličnu na posudbi par mjeseci.
Vaganje ujutro uvijek u istim uvjetima. Vaga je bila vrlo dobra za praćenje trenda iako BF možda nije bio točno izmjeren u samom startu, ali moguće odstupanje mjerenja je bilo uvijek slično i uz vaganje par puta tjedno se dobro mogao pratiti razvoj situacije, to jest trend.
Npr manje je bitno jesam li na 14 ili 16% BF, bitno je da sam skinuo 5%.

Tako da sam #teammelodic
također
i dok je melodic govorio da su te vage sranje, stajala sam u obranu svoje devetogodišnje ljubimice
taman kad pomislim da mi je kut gledanja u ogledalo pogrešan, vaga potvrdi da sam se ipak usvinjila (svjedočila je rasponu bf od nekadašnjih 20ak do sadašnjih 27% - ne mislim da je brojka apsolutno točna ali je raspon itekako takav)
dakle, za nas control freakove, odlična stvarčica za praćenje promjena
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 08:34   #36
Imao sam jedno vrijeme onaj Omronov ručni mjerač na posudbi. Iz mojeg iskustva to nije precizan uređaj za mjerenje postotka sala (i skuplje metode imaju odstupanja), ali može poslužiti za praćenje napretka omjera sala i čiste mase, pod uvjetom da se osoba maksimalno potrudi da svaki puta uvjeti mjerenja budu što sličniji.

Ali kupio bih ga samo kad bi kao Todorić svako jutro mogao "na frizuru". Za mene su vaga+krojački metar+špigl i dalje alfa i omega za praćenje napretka.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 09:16   #37
Baš sam htjela predložiti krojački metar. Jebeš sve ostalo, ogledalo i metar su top, nikakve vage nikakvi bakaraći.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 09:45   #38
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Evo opet ovog trola... ali pošto jesam openminded persona, izjasni se, uvijek postoji šansa da sam u krivu.
Sigurno si u krivu.

Malo o detaljima....

How do body fat scales Work? Most of these types of scales use bioelectrical impedance. That is to say, they send a safe and very low electrical current through the lower half of the body. Since the electrical current flows more quickly through water and muscle than bone or fat, the scale measures the speed of the current. Then based on that number, the scale estimates body fat using a multi-step, mathematical formula. One thing you will want to be aware of which was new to me: if you are pregnant or have an electrical implant such as a heart pacemaker or defibrillator these scales are not recommended.

Are body fat scales Accurate? Good question but the answer depends on several things. Body fat scale readings can be thrown off by the following factors. In addition,the results may not be accurate for kids under the age of 16, or people with an elevated body temperature, diabetes or other health condition.

Hydration. If you’re dehydrated or sweat a lot from exercise or your climate, you will have less body water for the electric current to flow through. The result: your body fat reading may be higher than it really is. And the opposite is also true. If you drink too much fluid, have a full bladder, or if you are a women experiencing water retention from your menstrual cycle, your body fat reading may be lower than it really is. For best results: be aware of what affects your fluid retention; weigh yourself once a week, on the same day and at the same time of day; wear the same clothes or none at all.
Movement. The electric sensors in these scales are sensitive and work best when weighing stationary objects. Wiggling around or quickly hoping on the scale can interfere with your reading. For best results: always stand on the same area of the scale platform and stand still.
Foot calluses. Some studies have found that having thick calluses on your feet may prevent the electric current from flowing accurately. For best results: shave those calluses. (Did anyone say pedicure?)
Muscle. Heavy-duty weight training builds muscle which weighs more then fat. This can result in a higher body weight measurement which can throw off the arithmetic in the body fat and BMI formulas (To calculate BMI, visit my home page.) For best results: if you do a lot of resistance weight training, these scales may not be your best option.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 09:46   #39
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Rast od prosječno 1%+- BF mjesečno se meni čini kao jedan izvrstan način za pratit trend.

Vaga nije beskorisna koliko ju se pokušava ovdje prikazati. A ja, jedini koji ju ima i daje argumente za, sam potpuno objektivan, dao sam vam točne podatke i ne hajpam ništa.

No koji god podatak dam, vratimo se na isto "ma to ti je sranje". S djecom se lakše raspravit...

Tako da, as usual povlačim se iz gubitka vremena od threada, preporučam i vama.
Hmmm, iz vlastitog iskustva potvrđujem da je sunce ujutro na jednoj strani a navečer na drugoj strani, dakle sunce se okreće oko zemlje..... Objektivno.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:57   #40
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
That is to say, they send a safe and very low electrical current through the lower half of the body.
Struja ide putem najmanjeg otpora, cistom sumnjam da baci djir do kuka pa se vrati nazad u stopalo.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.