Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2005., 01:37   #1
Pravni fakultet - Rijeka

Građansko procesno pravo
Trgovačko pravo - ugovori
Pravo društava
Međunarodno privatno pravo

Da, to su ti ispiti četvrte godine prava. Zanima me, od nekog studenta sa dotičnog faksa u Rijeci, koliko je te ispite tamo teško proći, kakvi su profesori, jel postoje neke skripte koje je lako naučiti i tako. Ukratko - sve moguće informacije.

Naime, u Osijeku su ti predmeti izvanredno teški, a u kuloarima se priča da su u Rijeci i Splitu puno lakši. A mora se brzo proći. Situacija je hitna. Može i na PM.

Hvala!
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 19:32   #2
Pravo RI

Ljudi jel znate kako je tamo, planiram studirati tamo, koja je razlika između riječkog i zagrebačkog?

Hvala
xxxlcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 15:53   #3
ja sam u zg-u. kolko ja znam,riječko pravo je,po težini,iza zg-a,a ispred splita i osijeka. dosta naših profesora i tam radi (to ti je dovoljno...)
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 20:09   #4
Ne znam, meni se nekak čini da po kvaliteti ide ovim redoslijedom: Zagreb - Osijek - Rijeka - Split, s tim da mi se Split čini daleko iza svih po kvaliteti a Ri i Os tu negdje. Uglavnom, mislim da Ri pravo nije strašno teško kao ovo u Zg, ali nije baš ni mačji kašalj.

Eh, da i ja sam u Zg. FYI. :-D
Snooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 20:18   #5
ja sam pravo u ri.
mislim da na svakom od 4 prava (izuzev splita jer o tome ne znam apsolutno nista pa nemogu govorit) postoje predmeti koji su zajebani i ciji profesori "hebu". npr u rijeci - nacija ispit koji cekas po x dana i xy sati, a jedno od pitanja je koliko je koja stranka osvojila mandata na nekim izborima a nacija u zg - skripta, isto tako u zg je opca bila problem (neznam kako je po novome) dok je u ri bila po skripti jer ju je drzala "bakica" (i to se promjenilo istini za volju). istina je i da dosta prof iz zg drzi kolegije u ri (financije, ustav, neka gradjanska i slicno...).
meni je na ispitu prof iz ustava (iz zg) reko da mu je u ri puno ugodnije radit jer je bolji odnos prof-student, a po meni taj odnos u ri je ok samo s nekim profesorima tako da ako je zg jos gore ajme meni
i tako... sve ti to ista pasta, ako oces zavrsit moras ucit, puno ucit
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2006., 23:02   #6
čuj,u biti ti je nebitno dal je u zg-u teže il u st-u lakše. to je zaguljen fax.
sretno
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 09:37   #7
Da budem iskren, nisam mislio na težinu. Ekipa mi govori da sam debil kaj se želim preselit iz Zagreba u Opatiju, ali ja sam definitvno odlučio što želim. Istina falit će me ekipa, ali ću se valjda i u Rijeci snaći.

Mislim da je u Rijeci ful manje studenta nego u Zagrebu.
xxxlcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 13:14   #8
Quote:
xxxlcro kaže:
Da budem iskren, nisam mislio na težinu. Ekipa mi govori da sam debil kaj se želim preselit iz Zagreba u Opatiju, ali ja sam definitvno odlučio što želim. Istina falit će me ekipa, ali ću se valjda i u Rijeci snaći.

Mislim da je u Rijeci ful manje studenta nego u Zagrebu.
manje ih je. malo ih nije.
btw od opatije do pravnog faxa ima dobru uru voznje busom. prvo jedan bus do ri pa drugi bus do faxa. ako imas auto malo ces brze ali opet nije blizu. iako u zg-u isto nis nije blizu hmm..
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 14:41   #9
pravo u zg. ne znam za ri, ali od ljudi koji su u st otisli sam cula da je lagalo i laaagano.
leteca_medvjedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 17:16   #10
forum rijeckog prava

ovdje mozes saznat nesto vise o rijeckom pravu
plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 22:02   #11
zna li netko koji je postupak prebacivanja sa zagrebačkog na riječki? mora li postojati opravdani razlog?
btw, izvanredni sam student.
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 22:05   #12
joj, i da - kad se uopće prebacuje - na ljeto, na jesen ili bilo kad?
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 22:20   #13
Quote:
creative kaže:
mora li postojati opravdani razlog?
mora. uvijek moras imat opravdan razlog za prebacivanje s kojeg god na koji god fax.
molbu saljes kad oces valjda pa onda oni razmotre i vide kad se mozes prebacit ako mozes.
frendica se prebacivala iz zadra u rijeku (filozofski) i htjela u 2 mj, kao uletit u drugi semestar ali joj nisu dali nego tek u treci i jedva su joj priznali ispite s tim da je razliku polagala.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 03:28   #14
nije bas da se molbe salju kad hoces

za to ti je u svakom slucaju najbolje nazvati evidenciju studija, s tim da se obicno salju negdje krajem 10. ili u prvoj polovici 11. mjeseca, kad su u tijeku upisi za izvanredne..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:18   #15
A koji suvisli opravdani razlog možeš imati za prebacivanje?

Osim promjene prebivališta?
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 23:01   #16
Quote:
Patagonija kaže:
A koji suvisli opravdani razlog možeš imati za prebacivanje?
frendica koja se prebacivala (na filozofskom ne pravnom) je navela kao razlog novcanu situaciju tj problem, kao starci nemaju love financirat ju u drugom gradu lala... u svakom slucaju dobro je npr imat vezu
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 02:28   #17
meni se prebacila frendica i jos dvoje poznanika iz Zg u Ri..nemam pojma sta su sve nadrobili u molbama al opravdanog razloga definitivno nisu imali
s obzirom na navalu Osjecana koji su upisivali 4.god, ove su godine dosta molbi i odbili ali koliko sam ja cula, jedini kriterij je bio taj da nisu duze od 7 god studenti pravnog fakulteta (jer je u Rijeci studiranje ograniceno na 9 god pa da imaju jos 2 god fore da i zavrse..)..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 03:21   #18
Quote:
hana kaže:
i tako... sve ti to ista pasta, ako oces zavrsit moras ucit, puno ucit
Slažem se. Studirao sam i u ZG i u RI tako da mogu do sutra komparirat ta dva faksa, ali u biti je tako.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 03:25   #19
Quote:
hana kaže:
isto tako u zg je opca bila problem (neznam kako je po novome) dok je u ri bila po skripti jer ju je drzala "bakica" (i to se promjenilo istini za volju).
Misliš na legendu pravnog faksa, profesora Šefka Kurtovića.

Neki ne znaju da je on prije i u Rijeci predavao. Bio sam kod njega u Rijeci seminarist. Kod "bakice" sam položio naciju.

Da li moj dragi profesor Šefko Kurtović još uvijek predaje u Zagrebu?
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 10:22   #20
Quote:
Lakonogi kaže:
Da li moj dragi profesor Šefko Kurtović još uvijek predaje u Zagrebu?
Predaje

Ali samo još ovu godinu.
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.