Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 02:29   #4041
Quote:
m.inic kaže: Pogledaj post
@lala
Kad je Ircima stanarina u pitanju boli ih briga jer ih većina ima svoje nekretnine pa čak i nekoliko nekretnina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
elaboriraj s podacima.
ne vjerujem da je ovo točno.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 08:50   #4042
Ljudi koji se bune za sve i svasta (placanje vode, social welfare) su uglavnom ljudi na socijali. Ti ljudi dobiju stanarsko pravo tj. social house i ne placaju rentu, ako nema dovoljno slobodnih kuca drzava im placa smjestaj u hotelu, B&Bu ili im daje rent allowance. Kad oni prosvjeduju onda traze da se gradi vise kuca za socijalu a ne za nas koji placamo.
U doba krize drzava je naredila privatnim gradjevinskim firmama da kada grade naselje odredjeni postotak kuca moraju sagraditi za socijalu. To i povecani minimalni standardi gradnje su doveli do visokih cijena novih kuca. Zbog toga je gradjevinarima puno isplativije graditi poslovne zgrade nego stambene.
Ako bi drzava ukinula tu odredbu i pokusala na taj nacin sniziti cijenu gradnje tek tada bi ljudi izasli na ulicu jer bi bilo manje kuca za socijalu.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 09:44   #4043
Quote:
m.inic kaže: Pogledaj post
Jesi li pitao gdje se može naći kuća u Irskoj za €700?!

Šta nisi rekao da bi strogi centar Dublina ili Corka...imam nekoliko poznanika sto su u Limericku, Bantryu, Killarneyu, Galwayu sto rentaju kuće do €700-€800 sa dvije sobe ili vise.
Ima poslova koji se mogu raditi i od doma.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Istina je da ima i kuća za €700, ali želiš li živjeti u tome?
U Galwayu ćeš teško naći dobar stan za manje od €1000-€1100, jer je potražnja jako velika.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:33   #4044
Quote:
m.inic kaže: Pogledaj post
Ti si se očito najeo nekih gljiva...jer ja sam čvrsto na zemllji Smaragdnog otoka dok ti nisi.

A što sam ja to tražio? Malo elaboriraj svoje davno Irsko iskustvo iz 2009. godine s obzirom da nisi u Irskoj niti u UK niti znaš koji su mobilni operateri ovdje što samo dokazuje tvoju netolerantnost prema tuđim mišljenjima i stavovima.

Uostalom pratim tvoje postove i samo laprdas bez ikakvih argumenata i pokrića.

Onaj tko hoće živjet na selu, živjet će. Imam dvoje frendova koji žive na selu, magistri su poljoprivrede i zarađuju masno.
Hranu naručuju putem Tesca (interneta) itd. Uostalom samo flejmaš na ovoj temi a to da nema kuća ili stanova ispod €1000 npr. u Corku ima ih...samo se treba potruditi i naći ih.
Kolegica sa posla odrapi svojih 8 sati za kompjuterom na selu, poslije se sa mužem brine o farmi i o konjima.

Meni je cilj kidnuti iz grada na periferiju i raditi od doma jer firma to dopušta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Decko, ti imas jako velik problem u glavi, ne valja ti to.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:50   #4045
Kakav troll...E da, hvala ti na "dečko" komplimentu LOL


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:33   #4046
Nisam još ni bio u Irskoj makar sam već možda skoro i godinu dana po razno raznim forumima i grupama o Irskoj. Ali toliko toga sam pročitao i skupljao iskustva drugih ljudi da mogu reći da mogu poprilično zamisliti kakav je život tamo makar ne i iz prve ruke.
IStina je da ima tamo stanova ili soba i za nešto manjih novaca. Ali glavnina su trošne sobe i pune vlage, slabe izolacije tako da se soba uopće teško i zagrije. Sigurno da takva soba nije ni blizu one cijene novogradnje. Jedan čovjek mi sam rekao kad se vratio ponovo u Hrvatsku za godišnji koliko mu je odjeća smrdjela po vlazi. A dok je bio u Irskoj se već priviknuo na to pa nije to toliko ni zamjećivao. Jedna ženska bila na fejs stavila sliku kako kao uživa na terasi. Na slici se vidio djelić krova od neke sobe. Taj je krov od prizemlja bio skoro kao od nekog kokošinjca. Tako da onda nije ni čudno da se takav prostor dobije po manjoj cijeni.
Smeta me kad se daju primjeri ljudi koji nisu većina i ako se već taj netko kome se daje savjet ne bavi takvim poslom da mu je ta opcija moguća. Većina ljudi ipak radi za minimalac tako da ne znam što uopće vrijedi spominjati posao od kuće. Pa ne radi KP ili skladištar ili zaštitar ili radnik na recepciji ili sobarica koji su možda poslovi koje većina i radi, od kuće. Ja da odem isto mogu tražiti posao kao skladištar. I sad što ću kvragu na selu. Spominje se skoro u istom kontekstu da se prvo uzme bilo kakav posao pa se usput traži nešto bolje i onda se još piše o životu na selu. Pa onda sad što je tu bolje, odlazak na selo? Svatko ima svoje razloge, ali ne mogu vjerovati da se tu hvali i diže u nebesa sve i svi poslovi koji se u Hrvatskoj pomalo pljuju. Ajd nekoj curi reci u Hrvatskoj da želiš živjeti na selu i uzgajati krave ili svinje. A sad je u Irskoj odjednom to nešto bolje. I nemojte mi samo pisati da je to posao tu plaćen otpilike 1200 eura, a u Hrvatskoj nije jer da je toliko plaćen i u Hrvatskoj pitanje da li bi svi koji takav posao rade u Irskoj isti takav posao nastavili raditi u Hrvatskoj.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:47   #4047
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Ljudi koji se bune za sve i svasta (placanje vode, social welfare) su uglavnom ljudi na socijali. Ti ljudi dobiju stanarsko pravo tj. social house i ne placaju rentu, ako nema dovoljno slobodnih kuca drzava im placa smjestaj u hotelu, B&Bu ili im daje rent allowance. Kad oni prosvjeduju onda traze da se gradi vise kuca za socijalu a ne za nas koji placamo.
.............
To znam, slično kao i u UK.
Čovjek je napisao da u IE većina posjeduje svoju nekretninu, a neki i "nekoliko komada", što nikako nije točno.

Nakon koliko vremena i radnog staža ti kao stranac možeš na tu istu socijalu?
I možeš li uopće?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:07   #4048
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
To znam, slično kao i u UK.
Čovjek je napisao da u IE većina posjeduje svoju nekretninu, a neki i "nekoliko komada", što nikako nije točno.

Nakon koliko vremena i radnog staža ti kao stranac možeš na tu istu socijalu?
I možeš li uopće?
Irish Social and_Affordable Housing Provision

Evo na ovom linku pise da nesto manje od 70% ljudi posjeduje svoju nekretninu, znaci vecina. Osim toga 8% ih zivi u drzavnim kucama (social housing) a jos 6% ih zivi u smjestaju koji se renta ali rentu placa drzava (rent allowance).
Samo 14% ljudi u Irskoj zivi u iznajmljenom smjestaju koji placaju sami.
Ako uzmes u obzir da jako mali broj stranaca kupuje kuce onda ti je valjda jasno zasto veliku vecinu Iraca zaboli koja je visina rente. Cak stovise sto visa to bolja jer vise zarade na iznajmljivanju.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:16   #4049
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Ajd nekoj curi reci u Hrvatskoj da želiš živjeti na selu i uzgajati krave ili svinje. A sad je u Irskoj odjednom to nešto bolje.
Je. Puno je bolje.
Farmeri u Irskoj su puni para, zive u velikim kucama (300+kvadrata) i voze dobre aute. Nije zajebancija. Zene se lijepe za njih ko za sina Steve Culeja u Hr

S druge strane u Irskoj ne moze bas svatko postati farmer. To su obiteljski biznisi prenoseni s koljena na koljeno generacijama. Jedini ti je nacin da od nekoga otkupis vec postoecu farmu a to su iznosi u milijunima papirica.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:35   #4050
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Je. Puno je bolje.
Farmeri u Irskoj su puni para, zive u velikim kucama (300+kvadrata) i voze dobre aute. Nije zajebancija. Zene se lijepe za njih ko za sina Steve Culeja u Hr

S druge strane u Irskoj ne moze bas svatko postati farmer. To su obiteljski biznisi prenoseni s koljena na koljeno generacijama. Jedini ti je nacin da od nekoga otkupis vec postoecu farmu a to su iznosi u milijunima papirica.
Pa dobro, ali ja ne govorim o vlasnicima farmi. Sigurno kad netko ima novaca da je onda i poželjan nebitno kojim poslom da se bavi. Više sam mislio na ljude koji rade za takve, a ti teško da će postati veliki farmeri bez obzira koliko ti ljudi vrijedni bili.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:19   #4051
Pa čuj, ovo dvoje frendova su magistri poljoprivrede i radili su u Hrv. na farmi krava kao osjemenjivaci. Ovdje su nekim farmama digli steonost krava sa 30% na 80%. A svi znamo da se Irci diče svojim mlijekom i govedinom pa ti sad računaj sto je Peterpunk rekao. Farmeri su puni ko brod.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:44   #4052
http://www.jutarnji.hr/life/zivotne-...ulici/5575119/

Med i mlijeko


Sent from my iPhone using Tapatalk
croatiacroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 14:11   #4053
Quote:
croatiadevil kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/life/zivotne-...ulici/5575119/

Med i mlijeko

Sent from my iPhone using Tapatalk
Priča se po Irskoj da u Hrvatskoj se kreće prikupljati humanitarna pomoć za Hrvate u Irskoj. Navodno ce se hrana poslati kamionima i istovariti u cigansko naselje posebno sagrađene za Hrvate. Navodno će roba koju Caritas nije uspio preprodati, roba ce bit utovarena na šlepere... Todorić je već izrazio humanost na djelu i u Konzumu postavio košarice i donirao prvu deku. Kreće organiziranje slanja prvih mladih volontera misionara koji svoje snage koje su usmjeravali pomaganju djeci Afrike, preusmjeravaju pomaganju djece Hrvata u Irskoj. Bozanić navodno izlozio plan gradnje škole-barake, sve pod Blagoslovom crkve. Irska Crkva izrazaca zaljenje nad novonastalom situacijom. Navodno se razmatra cak o deportaciji ili prenamjeni napustenih oranica u radne kampove na kojima ce se raditi od jutra do sutra u jednom paru gača, zna se kako je dijaspori bilo 70ih kad su s vrečicom išli i jeki paštete- pa šta bi danasnjoj dijaspori bilo drukcije? Jadni siroti dobro da im je Irska i to dala. Dobro ih Irci još i trpe. Hrvati se groze u domovini i u zajedničkim molitvama sa upaljenim svijećama okupljeni na trgovima zazivaju Gospu da dijaspora izdrzi i potiho se zapitkuju gdje im je pamet bila ići van Hrvatske, naše male Švicarske.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:04   #4054
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Priča se po Irskoj da u Hrvatskoj se kreće prikupljati humanitarna pomoć za Hrvate u Irskoj. Navodno ce se hrana poslati kamionima i istovariti u cigansko naselje posebno sagrađene za Hrvate. Navodno će roba koju Caritas nije uspio preprodati, roba ce bit utovarena na šlepere... Todorić je već izrazio humanost na djelu i u Konzumu postavio košarice i donirao prvu deku. Kreće organiziranje slanja prvih mladih volontera misionara koji svoje snage koje su usmjeravali pomaganju djeci Afrike, preusmjeravaju pomaganju djece Hrvata u Irskoj. Bozanić navodno izlozio plan gradnje škole-barake, sve pod Blagoslovom crkve. Irska Crkva izrazaca zaljenje nad novonastalom situacijom. Navodno se razmatra cak o deportaciji ili prenamjeni napustenih oranica u radne kampove na kojima ce se raditi od jutra do sutra u jednom paru gača, zna se kako je dijaspori bilo 70ih kad su s vrečicom išli i jeki paštete- pa šta bi danasnjoj dijaspori bilo drukcije? Jadni siroti dobro da im je Irska i to dala. Dobro ih Irci još i trpe. Hrvati se groze u domovini i u zajedničkim molitvama sa upaljenim svijećama okupljeni na trgovima zazivaju Gospu da dijaspora izdrzi i potiho se zapitkuju gdje im je pamet bila ići van Hrvatske, naše male Švicarske.

Majstorski post Splicanka
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 08:46   #4055
Irska

Nasa Ana krenula i s goscama na svom blogu. Novi super post

https://life-in-dublin.com/finland-i...t-eyes-others/

Both Finland and Ireland have an intense need to be relevant in the eyes of others…...

-------------

Sto se tice Martine ona je izgleda zaokruzila svoju pustolovinu na Vecernjaku. Ovo su svi njeni video radovi do sada
http://mojahrvatska.vecernji.hr/auto...i-29141/profil
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:55   #4056
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Nasa Ana krenula i s goscama na svom blogu. Novi super post

https://life-in-dublin.com/finland-i...t-eyes-others/

Both Finland and Ireland have an intense need to be relevant in the eyes of others…...
Čini se da uopće nisi pročitao, ali definitivno je bilo zanimljivo vidjeti osvrt jedne dosta realne osobe koja dolazi iz već poželjne/razvijene zemlje u Irsku
Simpson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 18:08   #4057
Irska

Quote:
Simpson kaže: Pogledaj post
Čini se da uopće nisi pročitao, ali definitivno je bilo zanimljivo vidjeti osvrt jedne dosta realne osobe koja dolazi iz već poželjne/razvijene zemlje u Irsku


Pa jesam zato sam i objavio novi moment. Cool je taj njen blog.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 09:34   #4058
http://www.irishexaminer.com/examvir...fd-439846.html

Cijela jedna generacija mladih Iraca živi u neimaštini, potplaceni su i ne vide perspektivu u svojoj drzavi.
Dokumentarac nacionalnog tv servisa.
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:57   #4059
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
http://www.irishexaminer.com/examvir...fd-439846.html

Cijela jedna generacija mladih Iraca živi u neimaštini, potplaceni su i ne vide perspektivu u svojoj drzavi.
Dokumentarac nacionalnog tv servisa.
Prije par tjedana je tako isto bio prilog na HRT-u o ukrajinskim zavarivačima koji su doišli u Split pa se čude koje budale bi otišle iz ovakve super države gdje je plaća odlična (ovdje dobivaju valjda 5000, tamo su dobivali max 300$), sunce, more, način života, redovita isplata, šalju doma brdo love itd.

Sve valjda ovisi o početnoj točki s koje polaziš
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:01   #4060
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
Prije par tjedana je tako isto bio prilog na HRT-u o ukrajinskim zavarivačima koji su doišli u Split pa se čude koje budale bi otišle iz ovakve super države gdje je plaća odlična (ovdje dobivaju valjda 5000, tamo su dobivali max 300$), sunce, more, način života, redovita isplata, šalju doma brdo love itd.



Sve valjda ovisi o početnoj točki s koje polaziš


Legendarno
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.