Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2005., 10:38   #21
K. Blagus

Nisam siguran, kako mu se zove knjiga..

Looda, vjerujem. Garant vas tamo uce kako razvijati interpersonalne vještine na sjednici mladeži HDZ-a
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 10:50   #22
ima li išta goreg od novinara koji robuje predrasudama? [rekla bih glupim predrasudama, al čemu pleonazmi]

vi imate po jednu knjigu za kolegij?

ja imam dva lista s obaveznom i korisnom literaturom
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 13:56   #23
Iš s moje teme mangupi

Osim ako nemate nešto pametno za pitat onda ostanite

Ludjakinja ti moes ostat, ti imas ruma


Inace napisao bih nesto o studiju al tek sam 2 tjedna ovdje pa cu cekat malo zesce impresije da vas informiram o svemu Kad pocne prava akcija
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 23:57   #24
Quote:
Ariston kaže:
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 23:44   #25
Ja sam ponosni student kulturologije!!!
Ali neću vam pisat sta sve radimo jer mi se neda.
Lijepo je... I lagano...
Dala dosad 5 ispita...
julie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:49   #26
Filozofski fakultet - Rijeka

Opet ja!
Ovako... može li mi netko tko je prošle ili pretprošle godine upisivao engleski u Rijeci reći kako otprilike izgledaju ti ispiti, jer čujem da ima i usmeni. Is it easy?? Kolko je sad tu potrebno znanja da bi upao? Ma ne znam, recite mi sve što mislite da bi bilo korisno znati
Tnx!
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 20:39   #27
http://www.ffri.hr/anglistika/html/dokumenti/test.doc

primjer prijemnog od prosle godine

a usmeni koliko su meni objasnili nije tezak... mene je isto to zanimalo i raspitivala sam se kod studenata i rekli su mi da je usmeni puno laksi od pismenog tj da na usmenom samo procitas neki tekst koji ti daju prepricas ga i objasnih neke glagole nis strasno
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 23:25   #28
Ehm... moraš i objašnjavat neko pitanje koje ti daju.. npr pitaju da objasniš kako se pravi i zašto i kada Past Perfect ili nešto tako, da daš primjer itd...
Bilo nas je oko 150 last year...

Ali ne daj da te to obeshrabri.
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:57   #29
e prava tema za mene, iako je možda prerano za to već mislit, ali s obzirom na zapostavljenost engleskog u mojoj školi, i nije.

dakle, kad pitam okolo, u rl, masa kaže da je najbolje odustat od engleskog u rijeci, jer da je preteško, nema šanse upasti, blablabla. a na forumu od ffri sam pročitala da nije toliko teško, malo spremanja, da nije uopće tako kako se prikazuje.

e sad, imam sve petice u srednjoj, ali znanje nije neko pretjerano. za gimnazijalca koji ima 5 engleski, that is. namjeravam se počet spremati i sad, z a vrijeme zimskih praznika, ako imam i male šanse za upis.

ima li tu netko s engleskog sa kojim pametnim savjetom? *lijepo-moli*
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 00:43   #30
Ja ti studiram engleski, ali ne u hrvatskoj.
Kod mene je isto bio problem upisati se, bilo je jako tesko.
Ali je uspijelo
Vazno je da se dobro spremis, ali ne moras bas sad pocinjati nije toliki bauk.
Samo dobro razmisli o izboru, pretezno svi imaju pogrsene predstave o studiju engleskog. Ja sam prva medju njima bila..... Jako je tesko....
Mislim svaki fakultet je tezak na svoj nacin.

Ja sam mislila da mi to nece biti neki problem, s obzirom da sam uvijek imala sve petice, i isla na razne tecajeve. Ali srednja skola je ipak samo srednja skola.

Nije dovoljna samo ljubav prema jezicima.....

P.s ako ne volis povijest nemoj ga ni upisivati, evo ja se ubih strebajuci je
Ely is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 17:13   #31
Quote:
Ely kaže:
P.s ako ne volis povijest nemoj ga ni upisivati, evo ja se ubih strebajuci je
obožavam

tako da tu jedino dileme nema
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 12:12   #32
Sorry kaj nema baš prevelike veze sa topico, ali kaj se inače događa kad student ne dođe na kolokvij? Mislim, dal oni baš moraju biti na kolokviju ili kaj?
Bushido11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 02:31   #33
Quote:
Pea kaže:
dakle, kad pitam okolo, u rl, masa kaže da je najbolje odustat od engleskog u rijeci, jer da je preteško, nema šanse upasti, blablabla
prljave laži. poznam par ljudi koji jesu na eng na ffri.
3 cure kojih se sad mogu sjetit a možebitno ih je još. ne daj se slagat
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 11:42   #34
Quote:
Pea kaže:
dakle, kad pitam okolo, u rl, masa kaže da je najbolje odustat od engleskog u rijeci, jer da je preteško, nema šanse upasti, blablabla. a na forumu od ffri sam pročitala da nije toliko teško, malo spremanja, da nije uopće tako kako se prikazuje.

e sad, imam sve petice u srednjoj, ali znanje nije neko pretjerano. za gimnazijalca koji ima 5 engleski, that is. namjeravam se počet spremati i sad, z a vrijeme zimskih praznika, ako imam i male šanse za upis.

ima li tu netko s engleskog sa kojim pametnim savjetom? *lijepo-moli*
Ja nisam na engleskom u Rijeci, doduše... ali jesam anglist.

Ne znam koliko je teško upasti u Rijeci, ali kažu da je teško upasti i u Zagrebu... pa ne bi vjerovala koliko ljudi upiše taj engleski a da ga jedva zna zucnuti.

A petica iz srednje, koliko vidim, ne znači apsoštrumfno ništa.
Pogledah neki dan esej jedne djevojke koja ima pet iz engleskog i prijavljuje se za godinu školovanja u Americi. Ja stvarno ne znam kako to njezina profesorica ocjenjuje, ali to je užas... a nije neka loša škola...

Zanemari ocjene; jedino je pitanje koliko stvarno znaš jezik i koliko te zanima.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 01:08   #35
Filozofski fakultet u Rijeci

Evo mene opet

soryte... ali nema drugog topica gdje da postavim pitanje...

na prijemnom u Rijeci je isti sistem k'o u Zagrebu (hrvatski + op. kult. + IQ) ili k'o na drugim faksevima/odjelima, znači koji studij želiš takva su ti pitanja?

nisam tak naporan uživo
__________________
Ja se NE uvaljujem ljudima u lice. Pa si vi mislite...
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 10:31   #36
Spojio sam obje teme o FFRI, imale su malo postova pa bolje da postoji jedan topic za cijeli faks
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 17:18   #37
MOLIM vas da mi kažete što je potrebno za prijemni u Rijeci za psihologiju, kakav je, imali kakve pomoćne literature za učiti...? puno hvala unaprijed
tormina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 17:55   #38
Quote:
tormina kaže: Pogledaj post
MOLIM vas da mi kažete što je potrebno za prijemni u Rijeci za psihologiju, kakav je, imali kakve pomoćne literature za učiti...? puno hvala unaprijed
Razredbenim ispitom provjerava se:

* znanje iz psihologije,
* razina opće informiranosti,
* sposobnost mišljenja (verbalnoga i apstraktnoga),
* znanje iz matematike (1. i 2. razred srednje škole, bez geometrije).

Prag prolaznosti koji pristupnik mora prijeći na razredbenom ispitu iznosi 200 bodova.

LITERATURA ZA PRIPREMANJE RAZREDBENOGA ISPITA

* 1. Šverko, B., Krizmanić M. i dr.: Psihologija, udžbenik za gimnazije, Školska knjiga, 1992.
* 2. Bratko, D.: Psihologija, udžbenik psihologije za gimnazije, Profil, Varaždin, 2001.
* 3. Elezović, N., Dakić B.: Matematika 1, udžbenik i zbirka zadataka za 1. razred, Element,
* 4. Elezović, N., Dakić B.: Matematika 2, udžbenik i zbirka zadataka za 2. razred, Element.
Barbi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:48   #39
ej ljudi......
ajmo malo se angažirati oko engleskog...jel težak prijemni, iz čega se pripremati
mene još zanima i filozofija......
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 19:41   #40
Extreme, i ja želim upisati engleski i filozofiju, javi se na private za razmjenu informacija. Želiš upisati u Zg ili Ri?
estrella01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.