Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2009., 12:51   #61
Povoljno i efikasno vršimo usluge kemijskog čišćenja za sva vozila,već od 300 kn.Ako ne budete zadovoljni zaboravite plaćanje.095 9039-737.Zaprešić.
suzukibandit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:52   #62
Smile KEMIJSKO ČIŠĆENJE

Ovako... nešto o kemijskom čišćenju... 3 godine sam bio zaposlen u autopraonici gdje sam napravio sigurno 50-ak kompletnih kemijskih čišćenja unutrašnjosti auta. Uvijek sam dao sve od sebe da stranke budu zadovoljne. Nisam imao NITI JEDAN prigovor, i sve stranke su bile zadovoljne.

Sada kemijsko čišćenje i poliranje radim u "fušu".....

Moj način- Kao prvo, za kvalitetno kemijsko - dubinsko čišćenje unutrašnjosti vozila je potrebno imati STROJ za kemijsko čišćenje i određene KEMIKALIJE za čišćenje tkanina. Ja osobno koristim profesionalni KARCHER PUZZI stroj za kemijsko čišćenje. Radi na principu da pod pritiskom uštrcava mješavinu kemikalije i vode u tkaninu, a snažni usisavač automatski izvlači sve nečistoće koje kemikalija rastvara. Naravno kemijsko čišćenje se obavezno mora raditi po toplom vremenu. Prednost ovog tretmana je da tretirane površine nakon čišćenja ne budu jako mokre, te se vrlo brzo suše.

Što se tiče ovih "home made" (ručnih) kemijskih čišćenja..... neznam... mislim da na kraju od toga može biti više štete nego koristi...

Za vrijeme rada u praonici sam se NAŽALOST nagledao neuspjelih "home made" kemijskih čišćenja...

Jednom prilikom dodje neki tip u praonicu sa škodom fabiom i bio je zainteresiran za kemijsko... nema problema, ja mu sve objasnim.. postupak, cijenu..kad sam ušao u auto osjetio sam nesnosan smrad pljesni i vlage....
pitam ja tipa sta je radio sa autom. Kaze on meni da je sam prao sjedala sa ribačom četkom arielom i vodom... ajoj.. sjedala se napila vodom, kaže da je tri dana sušio auto međutim auto se doslovce USMRDIO.
Srećom pa sam ja uvelike uspio popraviti njegov "posao"...

Evo to je ukratko moje mišljenje o temi...

Ako ste zainteresirani pogledajte moj blog www.autosjaj.blogspot.com
Rockie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 20:30   #63
Imate u Bjelovaru - Twins - 250 kuna sve strojno - vrhunski.... i praonica i sušionica sa vrućim zrakom...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:27   #64
Quote:
Rockie kaže: Pogledaj post
Ovako... nešto o kemijskom čišćenju... 3 godine sam bio zaposlen u autopraonici gdje sam napravio sigurno 50-ak kompletnih kemijskih čišćenja unutrašnjosti auta. Uvijek sam dao sve od sebe da stranke budu zadovoljne. Nisam imao NITI JEDAN prigovor, i sve stranke su bile zadovoljne.

Sada kemijsko čišćenje i poliranje radim u "fušu".....

Moj način- Kao prvo, za kvalitetno kemijsko - dubinsko čišćenje unutrašnjosti vozila je potrebno imati STROJ za kemijsko čišćenje i određene KEMIKALIJE za čišćenje tkanina. Ja osobno koristim profesionalni KARCHER PUZZI stroj za kemijsko čišćenje. Radi na principu da pod pritiskom uštrcava mješavinu kemikalije i vode u tkaninu, a snažni usisavač automatski izvlači sve nečistoće koje kemikalija rastvara. Naravno kemijsko čišćenje se obavezno mora raditi po toplom vremenu. Prednost ovog tretmana je da tretirane površine nakon čišćenja ne budu jako mokre, te se vrlo brzo suše.

Što se tiče ovih "home made" (ručnih) kemijskih čišćenja..... neznam... mislim da na kraju od toga može biti više štete nego koristi...

Za vrijeme rada u praonici sam se NAŽALOST nagledao neuspjelih "home made" kemijskih čišćenja...

Jednom prilikom dodje neki tip u praonicu sa škodom fabiom i bio je zainteresiran za kemijsko... nema problema, ja mu sve objasnim.. postupak, cijenu..kad sam ušao u auto osjetio sam nesnosan smrad pljesni i vlage....
pitam ja tipa sta je radio sa autom. Kaze on meni da je sam prao sjedala sa ribačom četkom arielom i vodom... ajoj.. sjedala se napila vodom, kaže da je tri dana sušio auto međutim auto se doslovce USMRDIO.
Srećom pa sam ja uvelike uspio popraviti njegov "posao"...

Evo to je ukratko moje mišljenje o temi...

Ako ste zainteresirani pogledajte moj blog www.autosjaj.blogspot.com
A ne znam stari da sve možeš oprati samo sa mlazom vode i kemikalije,to bi bilo super.Ja isto imam stroj za kemijsko ali kad ti njega ručno izribaš to se onda bolje opere i vidi ,jer ti kad ubrizgavaš tekućinu u sic opet ,opet je nemožeš totalno usisat da to bude suho ,ja sam oprao jedno 20-tak auta do sad od krova do poda i to ručno i mogu ti reći da se još niko nije žalio hvala Bogu,a nije se osjetio ni smrad od vlage .Poanta je u tome da se on mora dobro posušiti bez obzira sa čime ga pereš,ili grijanjem ili prirodno.
suzukibandit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:53   #65
Quote:
Pumpafonja kaže: Pogledaj post
to care vti, ovo ide u backup,
jedino bih za pranje stakla preporučio novine umjesto krpe
istina,novine su zakon,i to Novi list,Jutarnji je pre masan..provjereno
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 18:22   #66
Ljeto, napraviš od šampona pjenu i udri u autu trljat. Na suncu se suši par sati ali auto bude kao nov. Ne mozes vjerovat što iziđe. Ja sam se zajeba pa ostavio šiber otvoren i otisao na piće... Kad ono pljusak
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 19:23   #67
potvrđujem za opal pastu, inace ja i stari vec par godina peremo auto izvana s opal poastom i mogu potvrditi da je meni osobno puno bolja od šampona. Pastu na onu rukavicu za pranje auta i deri
Šteff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:53   #68
Quote:
suzukibandit kaže: Pogledaj post
A ne znam stari da sve možeš oprati samo sa mlazom vode i kemikalije,to bi bilo super.Ja isto imam stroj za kemijsko ali kad ti njega ručno izribaš to se onda bolje opere i vidi ,jer ti kad ubrizgavaš tekućinu u sic opet ,opet je nemožeš totalno usisat da to bude suho ,ja sam oprao jedno 20-tak auta do sad od krova do poda i to ručno i mogu ti reći da se još niko nije žalio hvala Bogu,a nije se osjetio ni smrad od vlage .Poanta je u tome da se on mora dobro posušiti bez obzira sa čime ga pereš,ili grijanjem ili prirodno.
Ovako... ne radim kemijsko SAMO sa strojem, nego i ručno i strojno.... primjer- sjedalo prvo našpricam kemikalijom i vodom, zatim pređem cijelo sjedalo strojno, zatim ga opet našpricam kemikalijom i IZRIBAM toplom vodom i četkom, i opet pređem strojno. Takav postupak ponavljam dok ne vidim da iz sjedala stroj izvlači ČISTU tekućinu.... znači da u sjedalu nema više nečistoća. Nisam rekao da se tekučina iz sjedala može usisat sasvim da sic bude suh.. REKAO sam da se je potrebno potruditi ŠTO BOLJE usisati vlagu iz sica, tako da sušenje traje što kraće...... to je to,
Rockie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 21:28   #69
Thumbs up

Quote:
Rockie kaže: Pogledaj post
Ovako... ne radim kemijsko SAMO sa strojem, nego i ručno i strojno.... primjer- sjedalo prvo našpricam kemikalijom i vodom, zatim pređem cijelo sjedalo strojno, zatim ga opet našpricam kemikalijom i IZRIBAM toplom vodom i četkom, i opet pređem strojno. Takav postupak ponavljam dok ne vidim da iz sjedala stroj izvlači ČISTU tekućinu.... znači da u sjedalu nema više nečistoća. Nisam rekao da se tekučina iz sjedala može usisat sasvim da sic bude suh.. REKAO sam da se je potrebno potruditi ŠTO BOLJE usisati vlagu iz sica, tako da sušenje traje što kraće...... to je to,
pa da tkao sam i mislio,samo što ja radim sve ručno,znači i stalno samo četka pa stroj,i sve dok neizlazi čista voda tj. pjena.
suzukibandit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:50   #70
Kolega(nadređeni) iz firme je vozio moj službeni auto 3 dana. Mrcina puši i auto koji mi je zapravo ured sad smrdi. Čovjek je u pravom smislu riječi svinja. Kako mi je smrad od dima najgori(osim možda bljuvotine) smrad ,neznam što da radim. Čišćenje ide na račun firme i zaista me nije briga koliko će koštati ,naravno uz R1. Važno mi je samo da taj dim nekako izvuku. Auto je star 10 mjeseci,održavan no eto desi se da umjesto čovjeka u njega sjedne smeće i zagadi ga čikovima. Odmah nakon što sam skužio što je svinja napravila pronašao sam gdje je stepavala pepeo i to počistio ali smrad je ostao.
Gdje ga odvesti,da to riješe, Inače,mrlja nema samo taj smrad od 3 dana
Što košta da košta,firma će platiti na račun tog smeća od čovjekasamo da ga osposobe što prije. Ima li tko neku preporuku. Sam se nemam kad bakčat sa time a i neću jer to ide firmi,tj. svinji iz džepa pa me baš briga.
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:06   #71
renegadeZga, moja preporuka ti je BlackPearl autopraona na Zagrebačkoj.

U vezi kemijskog...imam jedno pitanje. Smije li se kemijski čistiti sic koji u sebi ima senzore težine (za airbag). Da li ta kemikalija može oštetiti foliju tog senzora?
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:42   #72
Quote:
Shockwave kaže: Pogledaj post
350 kuna za kemijsko mi se cini malo previse. Ja sam evo prije 3 dana radio to kemijsko i komplet auto me je doslo 200 kuna. Doduse istina je ovo sto kazu da se mora dugo susiti ja sam im ostavio auto u 8 ujutro i susio se do 7 navecer.

netko te oženio. komplet za 200kn svašta. fuš živi
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:42   #73
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
renegadeZga, moja preporuka ti je BlackPearl autopraona na Zagrebačkoj.

U vezi kemijskog...imam jedno pitanje. Smije li se kemijski čistiti sic koji u sebi ima senzore težine (za airbag). Da li ta kemikalija može oštetiti foliju tog senzora?
Pa neće joj ni pomoći.Ta folija na Focusu recimo zna puknuti kad se nasloniš laktom ili koljenom na sredinu sica.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:45   #74
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
VTI - svaka ti dala. Svaka čast na ovome postu.
Vlastitim eksperimentima na sličan način čistim auto.



Što je to "dubinsko čišćenje siceva" ? Nešto sam čuo o tome. Kao nekim jakim usisavačima se iščupa prašina i prljavština iz siceva. Je li tko što čuo o tome ili to radio kod nekoga ? Ako je, molim iskustva.
Hvala.

Imaš usisivače koji usisavaju do 30cm debljine i zato se zove dubinsko ali za siceve u auti nema potrebe za tim i to je čista patka. To se koristi za jahte i kuće koje imaju deblje tepihe.
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:53   #75
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Pa neće joj ni pomoći.Ta folija na Focusu recimo zna puknuti kad se nasloniš laktom ili koljenom na sredinu sica.
to na većini auta zajebu u praonama kad se sa koljenom oslone na sic dok ga čiste..
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:56   #76
Black Pearl i AP bobo (melibo) su dvije najbolje praone u ZAgrebu. po meni je bobo još i bolji kod njega dolaze svi poznati i vraćaju se. Čovjek polira,radi kemijsko,i pere alu felge da izgledaju kao nove. Čak i opere unutarnji dio felge.
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:58   #77
Možda ovo nekome pomogne. Vanjsko i unutarnje pranje, sam svoj majstor
http://www.detailingworld.co.uk/foru...ad.php?t=43269
Kelner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 18:22   #78
ovaj plastelin dođe ko sveti petar kajgana
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 20:40   #79
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
renegadeZga, moja preporuka ti je BlackPearl autopraona na Zagrebačkoj.

U vezi kemijskog...imam jedno pitanje. Smije li se kemijski čistiti sic koji u sebi ima senzore težine (za airbag). Da li ta kemikalija može oštetiti foliju tog senzora?
Probao sam štos sa alkoholnim octom i fakat djeluje.Sad se osjeća miris octa No, i to je bolje. Ostavio cijelu noć da stoji,luftao auto i sad mi se čini OK. imao sam sreću da njasvi nije pušila duže od 3 dana pa se valjda nije skroz upio dim u tapecirung. Nemreš vjerovati koji kreten,ima auto koji je kršina jer je budala kupio polovno smeće pa onda mora posuđivat okolo aute.
Ako smrad ne ode idem u najskuplju praonicu jer firma plaća
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 09:56   #80
Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
Probao sam štos sa alkoholnim octom i fakat djeluje.Sad se osjeća miris octa No, i to je bolje. Ostavio cijelu noć da stoji,luftao auto i sad mi se čini OK. imao sam sreću da njasvi nije pušila duže od 3 dana pa se valjda nije skroz upio dim u tapecirung. Nemreš vjerovati koji kreten,ima auto koji je kršina jer je budala kupio polovno smeće pa onda mora posuđivat okolo aute.
Ako smrad ne ode idem u najskuplju praonicu jer firma plaća

ovo ti je škola. Ne posuđuj svinjama auto..
mirkec_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.