Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 14:12   #181
pozdrav svima
jel ima netko kakve informacije o stručnom upravnom studiju u Otočcu? kakav je faks, profesori, ispiti...je li jako zahtjevno i izvedivo raditi i studirati?
hvala
dre01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:46   #182
Quote:
dre01 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
jel ima netko kakve informacije o stručnom upravnom studiju u Otočcu? kakav je faks, profesori, ispiti...je li jako zahtjevno i izvedivo raditi i studirati?
hvala
Otkako je došao novi dekan čini mi se da stvari idu na bolje.
Stručni studij kao stručni studij (na veleučilištu, u malome gradu). Nije pretjerano teško, no ipak trebaš uložiti ponešto truda za prolaz ili višu ocjenu (ovisno na što ciljaš). Mnogi se zeznu, misle "ma, studij u Otočcu; tu se pozitivne ocjene dijele šakom i kapom". Pa odustanu nakon 1. godine...
Kao na svakom faksu ima par profesora kod kojih pošteno trebaš zapeti da bi zaradio prolaz.
Teorija prava i države te Temelji upravnih znanosti mi se čine kao najteži predmeti. Mislim da je tu najviše studenata lomilo svoja koplja. Bilo je dosta studenata koji su tvrdili da je Informatika jako teško, no s time se ne mogu složiti. Na njoj smo učili osnove Worda i Excella. Znači, nikakva nuklearna fizika.
Posebno bih pohvalio tete u studentskoj referadi. Uvijek stoje na usluzi i spremne su pomoći. Nisu nabrijane kao što to zna biti slučaj na ostalim fakultetima.
Rikardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 10:12   #183
a da li su predavanja za izvanredne studente obavezna ili se može dolaziti samo na ispite?
Tnx
dre01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:42   #184
Samo na ispite.
Rikardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 13:59   #185
Pozdrav svima!
Sada 29.08. ću u Osijeku upisati izvanredni stručni upravni studij kao pristupnik s pravom upisa bez državne mature.

Trenutno sam zaposlena na neodređeno u javnoj službi i u mom slučaju nije upitno zaposlenje. Upisujem radi većeg koeficijenta kako bih imala veću plaću i zbog neke sigurnosti, ako ikad dođe do smanjenja službenika pa će se gledati tko ima kakvu školu-ima prednost.

Bila bih zahvalna svima na upravnom studiju u Osijeku da kažu koje svoje iskustvo...

U potrazi za informacijama sam pronašla forum PFOS, ali koliko sam uspjela uočiti, nije aktivan već neko vrijeme. (?) Ima li možda neki drugi forum vezan za PFOS?

Ono što me sad muči oko upisa, jer sam maturirala prije 7 godina i nemam pojma kako to funkcionira, je prijava na NISpVU. U obavijesti za upise piše: "Pristupnici koji su ostvarili pravo upisa i potvrdili namjeru upisa preko NISpVU (prema redoslijedu na rang listi za upis unutar utvrđene kvote za Pravni fakultet....). E sad, pošto sam se ja prijavila kao izvanredni bez polaganja državne mature, ne kužim trebam li se svejedno na to prijaviti ili ne. Evo, glupavo pitanje, ali mi ne da mira.

Pa ako ima ikoga tko je možda u istoj situaciji, ili bio, da mi to malo objasni.
tajchy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 00:20   #186
Pozz..
pitanje...da li su u zg na javnoj upravi predavanja obavezna za vanredne il se moze dolaziti samo na ispite?
__________________
Moj bi savjet glasio: sebe shvatite ozbiljno i zapamtite da je vaš potencijal mnogo veći nego što mislite.
-Shimon Peres
tea22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 20:38   #187
Quote:
tea22 kaže: Pogledaj post
Pozz..
pitanje...da li su u zg na javnoj upravi predavanja obavezna za vanredne il se moze dolaziti samo na ispite?
Mozes samo na ispite izlaziti, ne moras skupljati potpise i slusati predavanja. U biti, ako zelis izaci na kolokvij i tako rjesiti ispit, mislim da je onda na ULjP obavezno pohoditi predavanja, ali to je na drugoj godini. Na prvoj ti nista nije obavezno.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 14:25   #188
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Mozes samo na ispite izlaziti, ne moras skupljati potpise i slusati predavanja. U biti, ako zelis izaci na kolokvij i tako rjesiti ispit, mislim da je onda na ULjP obavezno pohoditi predavanja, ali to je na drugoj godini. Na prvoj ti nista nije obavezno.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Bas ti hvala. Mozes li mi samo reci...ako znas, da li su predavanja u jednoj smjeni ili postoje grupe, onak, jedan tjedan a grupa ujutro drugi tjedan b grupa?
__________________
Moj bi savjet glasio: sebe shvatite ozbiljno i zapamtite da je vaš potencijal mnogo veći nego što mislite.
-Shimon Peres
tea22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 01:28   #189
Obzirom da izvanrednih studenata ionako ne bude previse na predavanjima, svi su u jednoj grupi. I to ti je svaki kolegij samo par dana. Npr socku imas tri dana u terminu od 17 do 21 i to je to.


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 17:58   #190
Prebacivanje sa drugog sveucilista - smjer pravo na pfzg - smjer javna uprava je... nemoguće, jel da?
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 21:32   #191
Pozdrav
pitanje, znali li itko jel moguće prebacivanje sa upravnog u vu na upravni u os ili zg nakon prvog semestra? kao redovan student
Giggly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 13:53   #192
bok

da li netko ima skripte za prvu godinu stručnog studija Upravno pravo u Otočcu, za prodati, posuditi za kopiranje...?

hvala unaprijed
dre01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 10:28   #193
Quote:
Rikardo kaže: Pogledaj post
Samo na ispite.
da li možda imaš skripte sa prve godine?
dre01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 11:28   #194
Quote:
dre01 kaže: Pogledaj post
da li možda imaš skripte sa prve godine?
Registriraj se na pravokutnik ili forum upravnog studija pa si skini što želiš/trebaš od skripti.
Ne znam koje knjige u Otočcu koristite ali ako je literatura ista kao i na Upravnom u Zg-u, trebale bi i skripte biti.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 00:23   #195
Kada se završi 3. godina upravnog studija (javne uprave), koje su sve mogućnosti za upisivanje +2 godine? Jel se može upisati samo specijalistički studij javne uprave ili može i neki drugi (da nije vezan za pravo, upravu...)?
blue-jeans2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:05   #196
Dobar dan. Ja sam na pravu u Zg.Mene zanima moze li se prebaciti s prava na javnu upravu, i koji su uvjeti. Cula sam da se priznaje opca teorija prava i drzave,soc, nesto engleski. Uglavnom jel upucen netko. Da li bi onda bila redovan student na upravi, ili moram preko postani student ici..
maridoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:04   #197
Quote:
maridoa kaže: Pogledaj post
Dobar dan. Ja sam na pravu u Zg.Mene zanima moze li se prebaciti s prava na javnu upravu, i koji su uvjeti. Cula sam da se priznaje opca teorija prava i drzave,soc, nesto engleski. Uglavnom jel upucen netko. Da li bi onda bila redovan student na upravi, ili moram preko postani student ici..
Moraš ići preko postani student, kao da opet upisuješ faks. Ako upišeš, onda na početku akademske godine predaješ molbu za priznavanje predmeta koje si položila na pravu.
marelica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:33   #198
Jel lakse javna uprava od prava, po kolicini gradiva, jel to ipak reduciranije ?
maridoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:19   #199
Mislim da da ,jer ipak to je samo jedna grana prava.dok u osnovnom pravu su sve grane
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:11   #200
Quote:
maridoa kaže: Pogledaj post
Jel lakse javna uprava od prava, po kolicini gradiva, jel to ipak reduciranije ?
Pa lakše je naravno, nije to pravo..ali ako misliš upisati ovaj faks jer misliš da je lak i da nećeš morat puno učit nemoj ga upisivat. Zahtjevan je i puno predmeta je isti kao na pravu, samo u manjem opsegu. Ja sam na 1. godini diplomskog i ubila sam se od učenja na ovom faksu. I dalje se ubijam

I još nekaj, više ne postoji "upravni pravnik" i viša škola gdje postoji studij upravnog prava. Sad je to stručni studij javne uprave (preddiplomski i diplomski) na Studijskom centru za javnu upravu na Pravnom fakultetu. I ne uči se samo ta grana prava...
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.