Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2007., 16:32   #1
Veleučilište u Karlovcu

Ide li tko od vas tamo?
bilo koji studij, a posebno me zanima ugostiteljstvo...
kakva je atmosfera, predavači, ekipa...? moze li se uz rad bez obzira sto je redovan studij?
kakvi su vam dozivljaji???
nicc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 17:12   #2
ja znam dosta ljudi koji idu i uglavnom su zadovoljni.
minus je selidba u novu zgradu koja je u polurusevnom stanju, ali se svakodnevno popravlja i obnavlja - Studentski centar je odlican, ima dosta aktivnosti (jaka sportska sekcija, galerija, studentski list...), ekipa je koliko cujem dobra, u neposrednoj blizini je par dobrih birceva

a evo ti i s weba, Vodic za buduce studente, kaj je napisao bas neki student:

Quote:
Veleučilište u Karlovcu sastoji se od brojnih odjela kao što su Strojarski, Tekstilni, Prehrambeni i brojni drugi. Pošto ja o njima vrlo malo znam govorit ću vam o svom odjelu a to je Ugostiteljstvo.

Ugostiteljstvo

Ugostiteljstvo je najnoviji i ujedno najzanimljiviji odjel na veleučilištu, barem meni. I za njega vlada najveći interes tako da se zna događati da su učionice premalene da bi primile sve studente 1. godine. Vjerojatni je razlog ovako velikoga interesa za ugostiteljtvo činjenica da on omogućava studiranje ekonomije u komforu vlastitog doma. Dakle nema odlazaka u Zagreb i gubljenja vremena po vlakovima i tramvajima, sve je blizu i sve je tu.

Predavači i studij

Većina predavača dolazi s Ekonomskog fakulteta iz Zagreba, poneki iz Rijeke, naravno, pojačani domaćim snagama. Na Veleučilištu je moguće studirati ugostiteljstvo 3 ili 5 godina. Ako se odlučite studirati 3 godine, onda će vam vrijediti kao viša škola, no nakon toga možete upisati još dodatne 2 godine, te će vam onda vrijediti kao da ste završili fakultet. Moglo bi se reći da je jedina problematična okolnost kod svega toga činjenica da prve 3 godine zajedno koštaju oko 12 500 kuna, dok samo jedna godina od ove 2 dodatne košta 15 000 kuna. No ne očajavajte, studij je napravljen tako da se može studirati samo izvanredno, odnosno tako da se zaposlite negdje i polako povećavate stručnu spremu.

Sada kada sam vam malo pobliže objasnio strukturu i organizaciju svog odjela da vam kažem i par riječi o profesorima i studentima. Profesori su vrlo životopisni, dragi i nadasve dobri i zanimljivi, tako da vam ne bi trebalo predstavljati problem odslušati neka obavezna predavanja. Studenti su isti takvi, tako da ćete vrlo brzo pronaći nove kolege koji će vam vrlo rado pomoći s bilješkama s predavanja ili s kavom u obliženjem Studentskom centru.

Na kraju što reći nego Veleučilište nije za svakog. Oni koji se vide u njemu snaći će se bez problema i uživati dok će ostali potražiti radost drugdje.

Uglavnom svima neka vam je sa srećom!

Danko Kovačina
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 17:15   #3
imas jos par misljenja, neka i s ugostiteljstva ovdje:

http://vodic.infinum.hr/category/faksevi/vuka/
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:50   #4
hej KLCCLK,
hvala ti puno na trudu, cijenim !!!

studenti iz ka, nema vas???
nicc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:28   #5
Ja sam upisao sigurnost i zastita na radu....
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 23:24   #6
Mojih dosta prijatelja iz razreda se upisalo, njih desetak. Vise od pola ih se ubrzo ispisalo, odustalo. A sad, u cemu je stvar, nemam pojma, ja bi vise rekao da je to zbog njihove zajeb**cije, valjda su mislili "lako cemo".
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 13:48   #7
Quote:
nicc kaže: Pogledaj post
hej KLCCLK,
hvala ti puno na trudu, cijenim !!!

studenti iz ka, nema vas???
kaj te točno zanima? ja sam bivši/budući student veleučilišta.
završila sam ugostiteljstvo (upisala u prvoj generaciji, diplomirala sad u 4.mjesecu), a u 10. mjesecu upisujem poslovno upravljanje.

fax nije zafrkancija i ak ga hoćeš završit, treba se, naravno i potruditi. ovi koji ulijeću sa spikom "lako ćemo" obično odu negdje drugdje studirat

al vjeruj mi, ostane ti puuuunnnoo vremena za razno-razne aktivnosti uz koje je studiranje na vuki pravi gušt...barem je meni bio...

što se tiče rada i studiranja, za ugostiteljstvo nema problema...javiš se svim profesorima, objasniš situaciju i to je to...dobit ćeš seminare za napisat i nakon toga najvjerojatnije bez problema dobit potpise i pravo za izlazak na ispit.

eto, nemrem se trenutno više ničega sjetit.
ex-lazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:03   #8
Vjerojatni je razlog ovako velikoga interesa za ugostiteljtvo činjenica da on omogućava studiranje ekonomije u komforu vlastitog doma

 
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 20:00   #9
[QUOTE=ex-lazy;9552092]kaj te točno zanima? ja sam bivši/budući student veleučilišta.
završila sam ugostiteljstvo (upisala u prvoj generaciji, diplomirala sad u 4.mjesecu), a u 10. mjesecu upisujem poslovno upravljanje.

fax nije zafrkancija i ak ga hoćeš završit, treba se, naravno i potruditi. ovi koji ulijeću sa spikom "lako ćemo" obično odu negdje drugdje studirat

al vjeruj mi, ostane ti puuuunnnoo vremena za razno-razne aktivnosti uz koje je studiranje na vuki pravi gušt...barem je meni bio...

što se tiče rada i studiranja, za ugostiteljstvo nema problema...javiš se svim profesorima, objasniš situaciju i to je to...dobit ćeš seminare za napisat i nakon toga najvjerojatnije bez problema dobit potpise i pravo za izlazak na ispit.
eto, nemrem se trenutno više ničega sjetit. /QUOTE]



hvala ti na savjetu!

najviše me i muče potpisi jer neću moći prisustvovati svim predavanjima jer radim. ako kažeš da je tako moguće, javit ću se profesorima i pokušati se dogovoriti sa njima za seminare. nadam se da ih ne ljute stariji studenti koji su zaposleni.

jasno mi je da se moram potruditi, motivirana sam da to završim, nadam se da ću ustrajati.

bit ćemo kolegice!!!
pozdrav
nicc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 20:08   #10
Quote:
sara tancredi kaže: Pogledaj post
Vjerojatni je razlog ovako velikoga interesa za ugostiteljtvo činjenica da on omogućava studiranje ekonomije u komforu vlastitog doma

imaš pravo, ne moraš putovati i gubiti vrijeme, novce i živce...

ove godine je bome dosta interesa za ugostiteljstvo, a i povećali su cijenu...

radujem se šta sam se upisala. to mi je novi izazov.
nicc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 23:09   #11
Quote:
nicc kaže: Pogledaj post
imaš pravo, ne moraš putovati i gubiti vrijeme, novce i živce...

ove godine je bome dosta interesa za ugostiteljstvo, a i povećali su cijenu...

radujem se šta sam se upisala. to mi je novi izazov.
samo naprijed! ak ti treba bilo kakva pomoć ili savjet, pitaj... a možda se i vidimo na faxu!

i ne brini za profesore, ne ljute ih oni koji rade. ima nas/vas previše da bi ih to mučilo.
ex-lazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 21:29   #12
Smile

Quote:
nicc kaže: Pogledaj post



hvala ti na savjetu!

najviše me i muče potpisi jer neću moći prisustvovati svim predavanjima jer radim. ako kažeš da je tako moguće, javit ću se profesorima i pokušati se dogovoriti sa njima za seminare. nadam se da ih ne ljute stariji studenti koji su zaposleni.

jasno mi je da se moram potruditi, motivirana sam da to završim, nadam se da ću ustrajati.

bit ćemo kolegice!!!
pozdrav
Ciao, nicc! Ja sam ti isto upisala ugostiteljstvo ove godine, i takodjer radim. Vidim da nas dvije imamo nesto zajednicko.

Sto kazes da skupa odemo k profesorima i dogovorimo se oko tih seminara, izlazaka na ispite itd. tojest toga da studiramo uz rad??

javi se! pozdrav od koleginice
Gogee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 01:01   #13
I ja studiram u Karlovcu-Lovstvo i zaštita prirode,apsolvent.
Ultra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:15   #14
ja upisao sigurnost i zastita na radu..Jel ima jos ko ovdje da ide na to?
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 20:16   #15
Question

Quote:
jimmy101 kaže: Pogledaj post
ja upisao sigurnost i zastita na radu..Jel ima jos ko ovdje da ide na to?
Bok! Ja bih se upisao na veleuciliste ove godine i to na studij sigurnost i zastita - zastita od pozara! Mozes li mi molim te reci gdje da nabavim materijale za prijemni ispit ?

Hvala!
tompa1ostar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:31   #16
Quote:
tompa1ostar kaže: Pogledaj post
Bok! Ja bih se upisao na veleuciliste ove godine i to na studij sigurnost i zastita - zastita od pozara! Mozes li mi molim te reci gdje da nabavim materijale za prijemni ispit ?

Hvala!

prijemnog nema, boduju se samo ocjene iz srednje. a na zaštitu od požara možeš tek nakon odslušana 2 semestra i skupljenih 30 ects bodova
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:13   #17
Quote:
gortom kaže: Pogledaj post
prijemnog nema, boduju se samo ocjene iz srednje. a na zaštitu od požara možeš tek nakon odslušana 2 semestra i skupljenih 30 ects bodova
Hvala !

Znaci prijemonog ispita nema, a za upis na studij sigurnost i zastita boduje se uspjeh matematike i fizike iz srednje skole (sva 4 razreda )...nakon 1 godine, i stecenih 30 ECTS bodova, biram smjer...jesam li dobro shvatio?

Upisao bih se kao izvanredni student, kad su upisi, cijena ?
tompa1ostar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:36   #18
Quote:
tompa1ostar kaže: Pogledaj post
Hvala !

Znaci prijemonog ispita nema, a za upis na studij sigurnost i zastita boduje se uspjeh matematike i fizike iz srednje skole (sva 4 razreda )...nakon 1 godine, i stecenih 30 ECTS bodova, biram smjer...jesam li dobro shvatio?

Upisao bih se kao izvanredni student, kad su upisi, cijena ?

dobro si shvatio. sve detalje imaš na www.vuka.hr
gortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:20   #19
ja apsolvent sigurnosti i zastite na radu
jos samo 2 ispita i gotovooooooo:ch eer:
pitura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 21:30   #20
Quote:
pitura kaže: Pogledaj post
ja apsolvent sigurnosti i zastite na radu
jos samo 2 ispita i gotovooooooo:ch eer:
BOk !!!
Molim pomoc !

1. Mozete li mi molim vas dati broj od referade i vrijeme rada ! Da li radi vikendom ???
2. Kako je to uredeno za inzvanredne studente?
3. Kad su predavanja?
__________________
When you are in deep trouble, say nothing and try to look like you know what you're doing...
ringocca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.