Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2014., 15:52   #7081
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ekipa koja je oko blagdana podnosila zahtjev za prijenos broja u Vip, a isti im je bio odgođen za xy dana, savjetujem vam da podnesete prigovor Vip-u i tražite naknadu.

Ja sam prenosio broj i rok na zahtjevu je bio 24.12. između 8-11, no dobio sam SMS da se isti pomiče na 27.12. između 8-11. Broj je prenešen u Vip 27.12. i istog sam im dana mailom uputio zahtjev za naknadom (rok je inače 30 dana). Danas mi je na tekući uplaćeno 720kn naknade (dakle, računaju se i neradni sati/dani) od strane Vip-a. Lijepo je znati da se napokon i operateri moraju pridržavati ugovorenog, a ne samo mi.
Hvala, probat ću. Imali netko neki primjer kako bi trebao prigovor izlgedati? Na koji mail se šalje?

Isto od kad do kad se računa? U zahtjevu mi je pisalo da će prijenos biti 31.12. od 8-11 a odgođen je i prenesen 3.1.2014. Znači računam od 11h 31.12. do 8h 3.1.?

Zadnje uređivanje symbian0 : 09.01.2014. at 16:31.
symbian0 is offline  
Old 09.01.2014., 16:04   #7082
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
sadašnji racun mi je 65-70kn tak da se ovo nikako ne ukalapa
hebiga, ne ide ti to tako...
lujozg is offline  
Old 09.01.2014., 18:22   #7083
Zanima me imate li kakvog iskustva sa vraćanjem novca od strane vipa. O čemu se radi...oca su mi zaskočili prije dvije godine u jednom shoping centru i "uvalili" mu pretplatu. Ajd,OK. Pošto je imao oko 200 kuna na računu (prepaid) uvjerili su ga da mu nakon isteka ugovora tu svotu vraćaju ponovo na njegov račun. Naravno SZK kaže da to ne vraćaju i predložili su da napiše zahtjev za povratom novca (vjerojatno samo da ga se riješe).Pretplata je istekla i sutra pišem mail vipu.
__________________
...svaka definicija gubitak je slobode...
tigo95 is offline  
Old 09.01.2014., 20:50   #7084
@ symbian0
Napiši Zahtjev za isplatom naknade, naslovi ga na VIPnet d.o.o., Vrtni put 1, 10000 Zagreb
Obavezno se pozovi na Pravilnik o prenosivosti broja, članak 23 (Naknada u slučaju nepravovremenog prijenosa broja)
P.S. Računaš kako si napisao

@ tigo95
Pravilnik o načinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga (NN 154/11), članak 36, stavak 4, kaže:
"Prigodom raskida pretplatničkog odnosa u pokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži, a kada krajnji korisnik traži povrat ili naknadu neiskorištenog novčanog iznosa za javne komunikacijske usluge, krajnji korisnik je obvezan dati na uvid kupljeni bon, SIM karticu i identifikacijski dokument.",

dok Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o načinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga (NN 149/13, stupa na snagu 12.03.2014), članak 10, kaže:
Članak 36. stavak 4. mijenja se i glasi: (4) U slučaju prijenosa broja u pokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži, kada krajnji korisnik traži povrat ili naknadu neiskorištenog novčanog iznosa za javne komunikacijske usluge, krajnji korisnik je obvezan dati na uvid SIM karticu i identifikacijski dokument.

Primjećuješ li razliku?
sanjinko is offline  
Old 13.01.2014., 10:47   #7085
Već par dana im ne radi ponuda mobilnih aparata na webu. Mogu li je još negdje pogledat, a da nije na prodajnom mjestu?
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Old 14.01.2014., 07:07   #7086
Misliš na webshop? Meni je ponuda "gledljiva" samo što se trenutno ne može obaviti kupovina uređaja.
sanjinko is offline  
Old 14.01.2014., 13:11   #7087
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ekipa koja je oko blagdana podnosila zahtjev za prijenos broja u Vip, a isti im je bio odgođen za xy dana, savjetujem vam da podnesete prigovor Vip-u i tražite naknadu.

Ja sam prenosio broj i rok na zahtjevu je bio 24.12. između 8-11, no dobio sam SMS da se isti pomiče na 27.12. između 8-11. Broj je prenešen u Vip 27.12. i istog sam im dana mailom uputio zahtjev za naknadom (rok je inače 30 dana). Danas mi je na tekući uplaćeno 720kn naknade (dakle, računaju se i neradni sati/dani) od strane Vip-a. Lijepo je znati da se napokon i operateri moraju pridržavati ugovorenog, a ne samo mi.
Sad ćemo vidjet jesu li to najlakše zarađenih 720kn. Veselim se ko malo dijete

Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
@ tigo95
Pravilnik o načinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga (NN 154/11), članak 36, stavak 4, kaže:
"Prigodom raskida pretplatničkog odnosa u pokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži, a kada krajnji korisnik traži povrat ili naknadu neiskorištenog novčanog iznosa za javne komunikacijske usluge, krajnji korisnik je obvezan dati na uvid kupljeni bon, SIM karticu i identifikacijski dokument.",

dok Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o načinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga (NN 149/13, stupa na snagu 12.03.2014), članak 10, kaže:
Članak 36. stavak 4. mijenja se i glasi: (4) U slučaju prijenosa broja u pokretnoj elektroničkoj komunikacijskoj mreži, kada krajnji korisnik traži povrat ili naknadu neiskorištenog novčanog iznosa za javne komunikacijske usluge, krajnji korisnik je obvezan dati na uvid SIM karticu i identifikacijski dokument.

Primjećuješ li razliku?
Ne znam dal se sjećam najbolje od kad sam se za te sitnice zanimao, no ako me sjećanje dobro služi, iznos koji je ostao dostupan na prepaid-u, prilikom prebacivanja na postpaid se automasti prebacuje na taj račun, pa se troši za sitnice, kao npr. naknada za uspostavu poziva, te se na taj način "umanjuju" računi za pretplatu. Bar dok ima tog iznosa koji je prenesen sa bonova. Pa pretpostavljam da je tako nešto i ovdje bilo te bi prigovor bio neutemeljen.
No svejedno mislim da bi prigovor bio odbijen zbog roka od dvije godine koje su prošle u međuvremenu. Ak se na račun može žaliti 30 dana od primitka, onda čisto sumnjam da bi se zbog ovog moglo žaliti nakon 2 godine i više.

Inače za citirani zakon me više zanima jel se taj povrat novca odnosi na bilo koji iznos, jer isto koliko mi je bilo poznato praksa je bila da se vraća lova ako iznos uplaćenog bona nije potrošen. Recimo da uplatim 100 kn na račun i bez da potrošim lipe tražim prijenos broja. Tada bi me tražili (a i prema sadašnjem zakonu je to procedura) dokumente i kopiju bona i isplaćivali samo ako bon nije trošen.

Zadnje uređivanje Ipolit : 14.01.2014. at 13:29.
Ipolit is offline  
Old 14.01.2014., 19:07   #7088
Mislim da je ključan izraz članka tog pravilnika "neiskorištenog novčanog iznosa", dakle bilo koji iznos koji nisi uspio potrošiti kod operatera Davatelja broja. Osim toga, po novome za povrat ili naknadu više neće biti potreban kupljeni bon već samo SIM kartica i osobna iskaznica.
sanjinko is offline  
Old 14.01.2014., 20:07   #7089
Imam jedno pitanje ako mi može netko reći, kad se kupi tomato paket , dali se može koristiti vip sim kartica i da li će sa vip sim karticom normalno raditi internet i mms postavke tj dali ih se može namjestiti na vip postavke ako su unutra tomato postavke? hvala
__________________
-IT'S A BEAUTIFUL DAY-
LAVICA5 is offline  
Old 14.01.2014., 20:18   #7090
Da, ako kupiš taj "paket", u njega ćeš bez problema staviti VIP SIM karticu koju će "paket" prepoznati, a MMS/Internet postavke ćeš dobiti od operatera u samom početku korištenja "paketa".
sanjinko is offline  
Old 14.01.2014., 20:32   #7091
Ne, nego će Vip kartica raditi sa Vip postavkama. To što je uređaj u prodaji kod tvrtke-kćeri/sina ne znači ništa jer su svi Tomato uređaji upotrebljivi sa Vip karticama i obrnuto. Žišku?
sanjinko is offline  
Old 15.01.2014., 10:39   #7092
mislio uzet pretplatu i mob prek vipa kao ova akcija za prijenos broja...uglavnom traženog moba nema u vip centru niti kod partnera(nokia lumia 920) pokušavam prek web šopa ali se nemremregistrirati...zovem 0917722 vele nemožemo vam pomoći...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!

Zadnje uređivanje tomisličak : 15.01.2014. at 11:13. Reason: obrisan dio posta sa spamom drugog operatera
FIDODIDO is offline  
Old 15.01.2014., 10:52   #7093
Zašto zoveš 091 7722? Jesi li poslovni korisnik?
sanjinko is offline  
Old 15.01.2014., 11:03   #7094
da, zvao sad neki 0800 broj vipov pa veli da će mi javit ako ima aparat na lageru...evo javili da nema 920 više...šteta...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Old 15.01.2014., 12:00   #7095
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
mislio uzet pretplatu i mob prek vipa kao ova akcija za prijenos broja...uglavnom traženog moba nema u vip centru niti kod partnera(nokia lumia 920) pokušavam prek web šopa ali se nemremregistrirati...zovem 0917722 vele nemožemo vam pomoći...
ne mogu ti pomoći? svašta
PowerG is offline  
Old 15.01.2014., 13:47   #7096
Glede ovog neiskorištenog novčanog iznosa, javili su mi da su to prebacili u slijedećih 90 dana tj. da ti je to na računu na raspolaganju slijedeća tri mjeseca. OK, ako imaš neku manju tarifu. Ali što ako imaš tarifu gdje ti je sve uračunato u pretplatu ( free pozivi i poruke prema svima )? Prije dosta godina sam prešao na pretplatu i sjećam se da mi je na računu ostalo nešto sitno,oko 30-ak kuna. Bilo mi je čudno kako mi je potrošnja bila manja prvih par mjeseci. Tih 30-ak kuna su mi prebacili na moj novi račun. Mogli su bar to naglasiti kod potpisivanja ugovora.
__________________
...svaka definicija gubitak je slobode...
tigo95 is offline  
Old 16.01.2014., 15:36   #7097
Vip pretplata

Znači uređaj još nisam dobio, duga priča čekam tjedan dana itd... zanima me mogu li otkazati pretplatu jer još ništa nije plaćeno, te otići u neki drugi centar gdje je uređaj odmah dostupan?
imean123123 is offline  
Old 16.01.2014., 17:36   #7098
Ok, nije plaćeno, a jesi li potpisao ugovor? Da li si bio u Vip centru ili je stvar rješavana telefonski?
sanjinko is offline  
Old 17.01.2014., 14:06   #7099
Ako može pojašnjenje

Supruga raskine pretplatu prije dva dana i prebaci se na bonove.
Kupi bon od 50kn aktivira ga i odabere Non stop tarifu.
Obavi tri-četiri kratka razgovora prema vip mreži i danas više ne može nikoga nazvati jer joj javlja da iznos na ručunu nije dovoljan za poziv...
homosapiens is offline  
Old 17.01.2014., 14:42   #7100
Ako je nadoplatila 50 kn (a prije nije imala ništa na računu), nakon aktivacije Non stop tarife joj je ostala samo 1 kn na računu (cijena tarife je 49 kn/mj.), a to joj je dovoljno za svega 3 poziva (uspostava poziva je 29 lipa po pozivu).
Mephisto is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.