Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2007., 16:46   #1
Osobni trener

gdje i kako naci osobnog trenera?
kendi_99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 17:28   #2
Quote:
kendi_99 kaže: Pogledaj post
gdje i kako naci osobnog trenera?
Osobnog trenera za šta?

Da ide u treteanu s tobom i vodite kroz neki trening snage?
Da trči s tobom?
Neka specifična priprema za napredak u određenom sportu?

Konkretiziraj za šta ti treba.

Koliko novaca si spremna uložiti u vježbanje s osobnim trenerom? To ti nije kao članarina u teretani 200, 300 kn na mjesec i dolaziš koliko hoćeš.
Rad s osobnim trenerom svega 3 puta na tjedan (što je neki minimum) ti izađe kao vrlo 'skup sport' na cijeli mjesec.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 17:57   #3
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Osobnog trenera za šta?

Da ide u treteanu s tobom i vodite kroz neki trening snage?
Da trči s tobom?
Neka specifična priprema za napredak u određenom sportu?

Konkretiziraj za šta ti treba.

Koliko novaca si spremna uložiti u vježbanje s osobnim trenerom? To ti nije kao članarina u teretani 200, 300 kn na mjesec i dolaziš koliko hoćeš.
Rad s osobnim trenerom svega 3 puta na tjedan (što je neki minimum) ti izađe kao vrlo 'skup sport' na cijeli mjesec.
recimo za prvu varijantu koju si naveo..koliko se cijene krecu za treninge 2-3 puta tjedno? svjesna sam razlike izmedju clanarine u teretanama i osobnog trenera
hvala
kendi_99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:18   #4
Quote:
kendi_99 kaže: Pogledaj post
recimo za prvu varijantu koju si naveo..koliko se cijene krecu za treninge 2-3 puta tjedno? svjesna sam razlike izmedju clanarine u teretanama i osobnog trenera
hvala
Cca 150 kn po treningu, ali i to varira jako.
Ne znam koliko ti je to potrebno, obzirom da možeš kad dođeš u teretanu pitati u početku sve trenera koji je uvijek tamo.
Naravno i sve ljude dobre volje, a takvih ti je teretana uvijek puna (nije zajebancija, stvarno će ti većina htjeti pomoći).
Onda je tu svemoćni internet... sa filmićima koji pokazuju pravilnu izvedbu vježbi... sa raznim programima vježbajna, uglavnom svega i svačega.

sumnjam da ti baš treba osobni trener, ali ako imaš love - isti ne može štetiti.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:43   #5
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Cca 150 kn po treningu, ali i to varira jako.
Ne znam koliko ti je to potrebno, obzirom da možeš kad dođeš u teretanu pitati u početku sve trenera koji je uvijek tamo.
Naravno i sve ljude dobre volje, a takvih ti je teretana uvijek puna (nije zajebancija, stvarno će ti većina htjeti pomoći).
Onda je tu svemoćni internet... sa filmićima koji pokazuju pravilnu izvedbu vježbi... sa raznim programima vježbajna, uglavnom svega i svačega.

sumnjam da ti baš treba osobni trener, ali ako imaš love - isti ne može štetiti.
potpuno se slazem s tobom Schockrae, jer stvarno vecina je spremna pomoci i pokazati... pa cak te i uputiti... kendi_99>>pa sad, ako bas moras tj trebas osobnog trenera... onda je to ok, al nekolicina njih uzima osobnog trenera jer su lijeni sami sebe natjerati na teze i zahtijevnije treninge... al otom potom...
HARD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 09:50   #6
u vita fitnessu rado osobno treneri
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:11   #7
u 90% teretana treneri rade i kao oobni trening

u sheratonu je sat, ako si mjesecni clan teretane, 100 kn
tepsija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:14   #8
Ja sam mislila angažirati osobnog trenera, bar 1 mjesec.

Htjela bi da mi napravi plan prehrane, vježbi i da prati rezultate...

Ima ko iskustva sa tim?

Btw, tko u Viti radi kao osobni trener i koliko košta!?
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:53   #9
Quote:
nu_tela kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila angažirati osobnog trenera, bar 1 mjesec.

Htjela bi da mi napravi plan prehrane, vježbi i da prati rezultate...

Ima ko iskustva sa tim?

Btw, tko u Viti radi kao osobni trener i koliko košta!?
Kakvi su ti ciljevi i jel ti puno odvojiti 1000 kn za to?
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 23:05   #10
Schockrae,
imas neku knjigu, ili nesto drugo za preporucit a u kojoj je lipo objasnjeno sve o teretani....kako se izvodi koja vjezba,kakvi sve imaju programi....

Pravo si reka da u teretani postoje zaposleni koji su na raspolaganju...a kako postupiti kad od 5 trenera svatko govori svoje? Znaci za istu stvar svaki od njih ima neku svoju nauku!!! Konkretno ja recimo moram smrsavit, jedan mi tvrdi da moram raditi samo kardio i nista drugo...kao prvo skini kile pa ces onda radit na misicima...onda drugi napravi program da sam na kardiu svega 20-ak min, a sat i pol u teretani i imam filing ko da se pumpam od vjezbi, serija, ponavljanja i tezina koje zada, onda jedan predlaze kruzni trening, pa iduci sad ne znam kako se to zove ali odradis sve 3 serije odjednom uz pauzice od 10-ak sek izmedu...
I tako ja sad vjezbam sama po svome i ne zelim nicije programe i savjete

Eto ako imas neku literaturu za preporucit ili bilo kakav savjet samo pucaj
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 00:09   #11
eto to ti kao i sa serviserima kompjutera.....svaki je najpametniji a oni prije njega,najgluplji.

Ako ne možeš sama sebe prisiliti na trening,onda ti je potreban netko tko će te naganjat,šibat i mučit...i gle,apsurda,još to moraš i platiti.
Ja sam čak razmišljala o baušteli....mučiš se,radiš,znojiš,bildaš i još te plačaju(nije puno,ali bar nisi na gubitku)

Ako želiš tračati onda odeš recimo na www.running.com....pa tamo odeš na trening za početnike i kreneš....onda napreduješ...
Imaš svašta tamo.....
ptica-trkacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 08:18   #12
Meni ne treba netko da me nadgleda dok radim, ipak nisam toliko bogata a bome ni glupa da ne mogu zapamtiti kako se koja vjezba izvodi i sl.
Samo sam tila da mi netko napravi program za 3 tjedna, ali kad svaki trener svoju politiku vodi onda me to zbunjuje! Pitam se koji je nacin ispravan da bi dobila najbolji rezultat!?!
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 10:58   #13
da, ja sam isto imala iskustvo da mi je u svakoj novoj teretani, (a mijenjala sam ih..) ili ako radi netko drugi u smjeni, svi su pricali svoje i to tocno to sto anela kaze, cardio, kruzni, prvo misici pa onda kardio, i sto drugih kombinacija.
mozda najbolje po svom al opet, moguce da radim krivo...
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 12:52   #14
Jos jedna stvar koja me nervira u teretanama i s trenerima...kad vam rade program vjezbanja onda tvrde kako je to individualni pristup klijentu, kako te oni prostudiraju, naprave test trening na osnovu kojega ti naprave program...a kad malo pogledam okolo po teretani necu pretjerivat ako kazen da 95% ljudi radi jedno te isto! Osim onih boldybildera koji tamo stenju i dizu tonu iz cucnja
Znaci oni naprave isti program onome ko triba smrsavit 30 kila, 5 kila, ko je dosa samo ucvrstit tijelo ili ima problema sa kraljeznicom! Da svi ljudi dodu u teretanu u isto vrime i skupa zapocmu trening nikad nebi bila guzva na spravama jer bi lipo sve islo u krug
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 13:04   #15
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
Jos jedna stvar koja me nervira u teretanama i s trenerima...kad vam rade program vjezbanja onda tvrde kako je to individualni pristup klijentu, kako te oni prostudiraju, naprave test trening na osnovu kojega ti naprave program...a kad malo pogledam okolo po teretani necu pretjerivat ako kazen da 95% ljudi radi jedno te isto! Osim onih boldybildera koji tamo stenju i dizu tonu iz cucnja
Znaci oni naprave isti program onome ko triba smrsavit 30 kila, 5 kila, ko je dosa samo ucvrstit tijelo ili ima problema sa kraljeznicom! Da svi ljudi dodu u teretanu u isto vrime i skupa zapocmu trening nikad nebi bila guzva na spravama jer bi lipo sve islo u krug
..pa izgleda tako, ali program i jest sličan...samo treba znati , da ne mogu treneri misliti za svoje klijente...oni ti kažu što i kako ali neće te nitko kontrolirat...na nama je da se ponašamo u skladu s naputcima koje dobijemo od trenera, bio on neki s foruma ili u teretani...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 13:11   #16
Nije lako sljedit naputke kad svaki trener svoju pjesmu pjeva
Ja radim npr. trbusnjake dode jedan pa me zaustavi ka zasto tako radis, nije ti ta vjezba za tebe. Radim jer mi je reka tvoj kolega...ma poslusaj mene...poslusam ga eto onog prvoga zasto ne radis kako san ti ja reka...onda ga ja posaljem da se dogovori s kolegom pa se sad oni tamo prepucavaju koji je pametniji a ja lezim i brojim muhe
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 13:29   #17
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
Nije lako sljedit naputke kad svaki trener svoju pjesmu pjeva
Ja radim npr. trbusnjake dode jedan pa me zaustavi ka zasto tako radis, nije ti ta vjezba za tebe. Radim jer mi je reka tvoj kolega...ma poslusaj mene...poslusam ga eto onog prvoga zasto ne radis kako san ti ja reka...onda ga ja posaljem da se dogovori s kolegom pa se sad oni tamo prepucavaju koji je pametniji a ja lezim i brojim muhe
tako ti je i meni bilo, ja dodjem ujutro u teretanu i radi jedan- pita me kakav ti je program danas i ja mu kazem ono sto mi je rekao ovaj iz druge smjene popodne, a on meni 'ma ovaj ti je budala nema pojma, i odrzi predavanje kako zasto i sto da radim.
dodjem drugi dan popodne kad je ovaj drugi i opet ista prica ali obrnuto

najbolje da sam pozvala nekog treceg....

ja sam ti uglavnom ispitivala ekipu po teretani, (i tako navukla i neke dosadnjakovice...) al dobro, bilo je stvarno i super cura i decki koji su mi svasta pomogli.
pa nekako sama skuzim. a imas i forum
najbolje ti je slusat svoje tijelo i polako otkrivat sto i koliko ti pase.
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 16:57   #18
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
Schockrae,
imas neku knjigu, ili nesto drugo za preporucit a u kojoj je lipo objasnjeno sve o teretani....kako se izvodi koja vjezba,kakvi sve imaju programi....

Pravo si reka da u teretani postoje zaposleni koji su na raspolaganju...a kako postupiti kad od 5 trenera svatko govori svoje? Znaci za istu stvar svaki od njih ima neku svoju nauku!!! Konkretno ja recimo moram smrsavit, jedan mi tvrdi da moram raditi samo kardio i nista drugo...kao prvo skini kile pa ces onda radit na misicima...onda drugi napravi program da sam na kardiu svega 20-ak min, a sat i pol u teretani i imam filing ko da se pumpam od vjezbi, serija, ponavljanja i tezina koje zada, onda jedan predlaze kruzni trening, pa iduci sad ne znam kako se to zove ali odradis sve 3 serije odjednom uz pauzice od 10-ak sek izmedu...
I tako ja sad vjezbam sama po svome i ne zelim nicije programe i savjete

Eto ako imas neku literaturu za preporucit ili bilo kakav savjet samo pucaj
Kada se odlučiš na vježbanje prvo trebaš znati što točno želiš.
Kada to odrediš, onda možeš odabirati oruđe sa kojim ćeš postizati rezultate koji ćete po malo voditi željenom cilju.

Problematika oko vježbanja i pravilne prehrane je istovremeno jako jednostavna i jako komplicirana.

Nije to nuklearna znanost, ali moraju se ispoštovati neka osnovna pravila i nije potrebno izmišljati toplu vodu, već samo iskopirati već provjerene principe i metode.

Pristupa vježbanju ima više i mnogo putova je ispravno.
Ovo što su ti razni treneri govorili različito, ne znači da je i jedan od njih govorio krivo. Recimo samo da su u određenom trenutku bili pod različitim teorijama i/ili inače imaju različite principe treninga.

Još tome možeš dodati da ljudi ne vole razmišljati, a još manje stvarno prilagođavati treninge, a i savjete koje djele ljudima i dobiješ košmar.

Da bi se izbjeglo to petljanje sa stotinama informacija i da bi se doznalo tko priča ispravno potrebno je vrijeme i iskustvo u vježbanju.

Ne možeš očekivati da dođeš u teretanu i kroz tjedan dana ti netko sve objasni i to samo izvodiš i napreduješ fenomenalno i sve 5.
Ne ide to tako.

Potrebno je puno teoretske naobrazbe i naravno konkretnog vježbanja, te eksperimentiranja sistemom pokušaja i pogrešaka.

Ključno je ne očekivati brze rezultate i tražiti 'Svetzi Grall' jer ga nema.


Trening pricnipa ima milijun, a razlog tomu je da ljudi koji vježbaju nisu svi isti. Različite su dobi, spola, konstitucije, zdravlja,.. različite ciljeve imaju, opremu na raspolaganju. itd.

Najveća glupost je koju možeš napraviti - vježbati po svome i smišljati toplu vodu. To nemoj raditi ni slučajno. Slušati bilo kojeg od tih 5 trenera koji su ti davali naputke je bolje nego da vježbaš po svome, jer ćeš sigurno krivo raditi.
Nemoj misliti da te podcjenjujem,ali ne postoji realna šansa da ćeš ti naučiti neke kompleksne vježbe u teretani i složiti si trening koji će imati smisla potpuno sama.

Za takvo nešto treba imati puno predznanja (kojeg evidentno nemaš), a ljudi kad i imaju enormno puno znanja, opet se savjetuju s drugima, kritički promatraju napravljeni plan, testiraju ga, itd.

još nešto je bitno napomenuti početnicima.
Večina zakorači u teretanu i prije nego li je i počeo vježbati već je u velikim teorijama i brine se da li optimalno napreduje, da li mu je program idealan itd.
To su gluposti.

U početku treba naučiti vježbati, a to znači svladati glavninu vježbi sa slobodniim utezima i na nekim standardnim spravama. tek kad se to svlada može se krenuti na neko ozbiljnije vježbanje po planu, a obično treba proći za taj period nekih 2,3 mjeseca. To ovisi o vježbaču, o njegovom angažmanu, volji, itd.

prehrana je daleko važnija kad je reguliranje tjelesne težine u pitanju u odnosu na sam trening. To isto ne ide u glavu mnogima. Svi pre veliku pažnju daju treninzima. To opet ne znači i da su treninzi beznačajni, ali oni su nekih 30% uspjeha.

Kad odlučiš vježbati shvati vježbanje kao neku naviku koju ćeš razviti i držati je se dok si živa.
Tad ćeš automatski izbaciti glupe vremenske okvire (moram to postići u mjesec, dva jer inače vježbanje nema smisla) i sve će s vremenom sjesti na svoje.

Navedi točno što želiš postići i onda ti mogu reći više.

Promjeni pristup vježbanju i shvati da treba puno vremena proči dok ne počneš kvalitetno vježbati i dok ne počneš na stvari gledati iz prave perspektive.

Ako želiš samo savjet, kako da se malo dovedeš u red pred ljeto i za plažu, a vježbanje te baš i ne zanima previše, ja ti više ne budem pisao ništa ,jer me to ne zanima. Imaš milijun tema na ovom podforuu o tome i ne želim gluposti ponavljati kao papagaj.

No, ako misliš usvojiti vježbanje kao jednu životnu naviku i malo ozbiljnije pristupiti svemu, pitaj što god hoćeš, ako znam odgovorit ću ti. Dio po dio i samo jednu stvar od jednom, tako da se izbjegne košmar u glavi.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 17:00   #19
A gdje i kako naći trenera plivanja? Znam plivati onako laički..a pošto su mi sad zbog kičme preporučili plivanje,trebala bi znati neke tehnike plivanja,a ne da se bzvz brčkam u vodi..
scary is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 00:26   #20
Joj sto netko voli pisati
Puno hvala na iscrpnom odgovoru...
Naravno ja zelim svoje tijelo i liniju i opcenito moje zdravlje dovest u red i to ne samo za ljeto...u teretani sam vec 7 mjeseci i slobodno mogu rec da nisam primjetila neke velike promjene. Ok mozda su moja ocekivanja bila prevelika pa ne znam....
Ja prije svega moram smrsaviti skoro 30 kila, kad to postignem onda mogu razmisljati o oblikovanu tjela....u tih 7 mjeseci radila sam od treninga koji se sastoje od samog kardia do treninga za bildanje...
Schockrae necu sad zamart tebe ni nikoga kakav je trening najbolji za mene....u ovom vrimenu sam naucila i sama neke stvari, kupila knjigu oblikovanje zenskog tijela u teretani i malo po malo ucim....
Thanks na savjetima
anela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.