Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 13:50   #661
Znam osobu koja je svakodnvno jela fries chicken i pila koka kolu, i na kraju je završila s dijagnozom crohnove bolesti. Moje je mišljenje da ako kola uklanja ruzinu onda može uzrokovati i teža stomačna oboljenja. https://www.youtube.com/watch?v=z7OdX42NjWQ
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:58   #662
evo
pijem kolu cca 2 litre dnevno cca 15tak godina.. uz to popiijem i nekih 3 litr vode (na dane treninga i više)
pijem zero ili light ...namjeravam preći na ovu sa stevijom
zubi u redu
u tom vremenskom periodu napravio dvoje djece...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:07   #663
Jeste li znali da je kola bila prvotno zamišljena kao lijek?
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:16   #664
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Znam osobu koja je svakodnvno jela fries chicken i pila koka kolu, i na kraju je završila s dijagnozom crohnove bolesti. Moje je mišljenje da ako kola uklanja ruzinu onda može uzrokovati i teža stomačna oboljenja. https://www.youtube.com/watch?v=z7OdX42NjWQ
Uklanja je i mineralna voda.... al evo samo za tebe glede događaja u vlastitoj okolini.....
http://www.tylervigen.com/spurious-correlations
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:29   #665
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
evo
pijem kolu cca 2 litre dnevno cca 15tak godina.. uz to popiijem i nekih 3 litr vode (na dane treninga i više)
pijem zero ili light ...namjeravam preći na ovu sa stevijom
zubi u redu
u tom vremenskom periodu napravio dvoje djece...

Imam i ja susjeda koji dnevno pije 1-2 litre žestokog zadnjih 30+ godina, isto napravio dvoje djece, zube mu nisam gledao
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:02   #666
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
A ja tvrdim da se sunce okreće oko zemlje. Svatko lako može vidjeti da je ujutro na jednoj strani a navečer na drugoj strani. Iz prve ruke. A i osobno sam vidio ljude guštere. Isto iz prve ruke....
Sam si si izabirao svekrivu i/ili partnericu, pa i snosiś navedene posljedice za to , ali ovo je tema o coli

Za neupućene dodam, da cola sadrżi kofeinu a ona povisuje krvni tlak. Śto veće i redovitije pijenje cole = sami razmislite ili dodjite do toga kao pokusni kunići.

Na tome bi i zavrśio o toj temi, ako je moguće. Thx
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 09:38   #667
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Sam si si izabirao svekrivu i/ili partnericu, pa i snosiś navedene posljedice za to , ali ovo je tema o coli

Za neupućene dodam, da cola sadrżi kofeinu a ona povisuje krvni tlak. Śto veće i redovitije pijenje cole = sami razmislite ili dodjite do toga kao pokusni kunići.

Na tome bi i zavrśio o toj temi, ako je moguće. Thx
Dapače da je moguće. Morat ćemo ostati uskraćeni za ovaj uistinu originalan doprinos na prirodnim znanostima a posebice konstrukciju rečenica
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:15   #668
coca cola-e i svih sličnih napitaka glavni je problem što se saharoza koristi kao sladilo. Saharoza je cca 2 puta manje slađa od glukoze i fruktoze (inače je od njih sastavljena). Ako uzmemo da je slatkoća 'mjera' koliko organizmu treba jednostavnog šećera onda možete vidjeti gdje leži problem s colom i sličnim napitcima a i kolačima.
Znači za isti efekt slatkoće treba 2 puta više saharoze od glukoze. Ali kako se ona sastaji od zapravo dvije molekule glukoze (fruktoza se pretvora u glukozu u jetri ili istaloži u masti oko jetre). Ispada da unesenom 3 puta više glukoze nego što nam treba da bi zadovoljili potrebu za 'slatkoćom'. E sad zamislite kako ta količina glukoze (tri puta veće od potrebne) djeluje na organizam.
Zatim energetska potrošnja razgradnje saharoze na glukozu u fruktozu je nikakva. Višak glukoze i fruktoze koje ne treba organizmu jetra taloži u masti oko sebe. Čini mi se da se ta vrsta masti može potrošiti jedino gladovanjem (smanjenim unosom svih vrsta šećera) ne i vježbanjem. Ostalim dužim lancima ugljikohidrata treba više vremena da se razgrade do glukoze pa ne šokiraju organizam kao saharoza (naravno da i tu treba paziti s količinom).
Nikakvo čudo da moderni svijet ima poplavu dijabetesa II.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:25   #669
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
coca cola-e i svih sličnih napitaka glavni je problem što se saharoza koristi kao sladilo. Saharoza je cca 2 puta manje slađa od glukoze i fruktoze (inače je od njih sastavljena)..
Ne razumijem ovo....saharoza je nešto manje slatka od fruktoze a otprilike 30 % slađa od glukoze ali niti okus nije isti bez obzira na slatkoću. Problem s coca-colom i sličnim stvarima je to kaj je ljudi previše piju a ne to kaj je slatka.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:43   #670
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Što dokazuju upravo milijuni mrtvih tokom 130 godina konzumacije u cijelom svijetu. Da nije bilo cole zemlja bi sad imala najmanje 52 milijarde ljudi. Možda da ovo svoje napišeš ipak na alternativi.....tu ćeš imati daleko više istomišljenika i razumijevanja.
Imfiltrirali su se i u prirodne znanosti. Nema gdje čovjek da pobjegne. Prosto mi šuhva otvoriti ladicu od stola da ne iskoči i odatle.
Nejasno mi je šta neko ko negira kompletnu znanost traži na prirodnim znanostima.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:46   #671
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ovo....saharoza je nešto manje slatka od fruktoze a otprilike 30 % slađa od glukoze ali niti okus nije isti bez obzira na slatkoću. Problem s coca-colom i sličnim stvarima je to kaj je ljudi previše piju a ne to kaj je slatka.
Iliti: doza čini otrov.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 13:44   #672
Mislim da je najštetnija zbog zubi, ali to nema veze s Colom osobno već općenito gaziranim pićima koji štete zubima.

Ja volim Colu, doduše Light, prije sam pila običnu, i to dosta, nisam primijetila neku promjenu u težini, ali nisam jela previše drugih slatkiša, znači Cola je bila moj jedini porok. Eh, sad je ostala ta Light/ Zero, fakat sam se navukla na nju, većinu drugih sokova ne volim, ajde volim popiti ponekad Juice, ili neki drugi 100% postotni sok od nekog voća, čaj mi je jedina zamjena koju mogu uzeti u obzir, ali ne mogu ni njega stalno, alkohol ne konzumiram, čak ni pivu, ne valja mi to, sama voda ne dolazi u obzir, i tak, ne znam kaj da pijem drugo.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 13:53   #673
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
ne valja mi to, sama voda ne dolazi u obzir, i tak, ne znam kaj da pijem drugo.

Meni nisu jasni ljudi koji ne žele piti vodu.(a znam ih dosta) To mi je, ono, u rangu s disanjem.. pa čista voda je temelj svega, kao i zrak. Kako ti to ne može pasat ako si žedan?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:47   #674
Cola mi je najdraže piće ali ju izbjegavam jer znam da nije zdrava. Ona mi je poput male nagrade koju si ponekad priustim. Većinom pijem vodu i jedino posle vode nisam žedna. Sva ostala pića mi ne pašu. Piva ima divan miris ali je teška i uspava te mada koji put tijekom ljeta zna pasat.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:23   #675
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Meni nisu jasni ljudi koji ne žele piti vodu.(a znam ih dosta) To mi je, ono, u rangu s disanjem.. pa čista voda je temelj svega, kao i zrak. Kako ti to ne može pasat ako si žedan?
Isto kao ljudi koji ne žele jesti voće/povrće/meso jer im "nije fino".
Sve to treba liječiti batinama.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.